Protěžové údolí / Diskuse

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 6/12/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. goldedawn

    goldedawn Znalec fóra

    Ahojte,opět jsem se posunula do 27.levelu.Ve 28. zas můžu plnit úkoly na návsi.Jde to pomalu.;););)
     
    kocieva tohle ocenil(a).
  2. anvan

    anvan Dozorce fóra

    Ahoj lidi - snažím se protěžové údolí dělat co možná nejčastěji, plochy mám pořád plné stromů a kytek, ale ten prokletý pantoflíček ne a ne....vůbec mi nechce vypadnout zahradní rýč, co je na něj potřeba. Už se to tu trochu probíralo, vyzkoušela jsem pěstovat všechno, sklízet po trochách, najednou, všelicos, ale prostě nepadá a nepadá. Zjistili jste prosím na něj už nějaký fígl?
     
  3. *BeMi*

    *BeMi* Zelenáč fóra

    • Necituj příspěvek, pod který píšeš. Začni psát do nového příspěvku a dotyčného jen oslov. Děkuji Skali
    anvan

    ***odstraněna zbytečná citace předchozího příspěvku

    Ahoj, u mě to samé dlouhodobě.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 2/2/24
    bubák1960 tohle ocenil(a).
  4. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj *BeMi* a anvan
    Rýče padají spíše z délerostoucích alpských rostlin, nicméně ani to není zárukou. Ideální je, pokud máš sklizeň právě oněch délerostoucích rostlin, pro jednou aktivovat pomocníky pro sklizeň (vlastní pozorování, zřejmě se při sklizni naráz lépe projeví ta vyšší pravděpodobnost vyskakování rýčů). Problém samozřejmě je, když tou délerostoucí rostlinou je třeba lipnice, kterou nemůžeš narvat do odznaků - ale tak je to prostě nastavené.
    Univerzální návod, jak docílit vyššího přísunu rýčů, nemám.
     
  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Někde jsem četl, že ruční sklizeň je pro zisk padátek lepší, ale nemám osobně vyzkoušeno.
    Já každý den vyhazuju nářadí, protože mi to plní pořád sklad, ale pěstuji jen prvosenku. Víc není potřeba pěstovat ;)
     
  6. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Také se mi zdá,že nářadí padá opravdu hodně a neustále jej hážu do popelnice.Kdy už konečně bude možné jej recyklovat?!?:wuerg:
    Jinak,načas jsem přestal pěstovat prvosenku a dal sem se na houby z čekankou.Musím vyrobit 16x odznak 3. Houby urychluji,čekanku nechávám růst volně.Kvůli tomu jsem přestal načas pěstovat buky.Takže ze stromů jedu jenom meruňku a višeň.Trochu mi to narušují trhovci,samozřejmě,že ihned chtěli houby!:cry:
    [​IMG] :)
     
  7. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Můj cíl je teď jasný.
    Dosáhnout level 35 a potom v klidu dodělat vylepšení všech rostlin a počkat na další rozšíření.

    Screenshot_3.png
     
  8. miska006

    miska006 Pilný autor

    Použi:5 * Posilňovač rýchlosti

    --všetko čo sa dá použiť,som už použil aj 10* pre istotu..a netuším ako to splniť..Kde je zase pes zakopaný..?To som fakt tak blbý..

    Dík
     
    INČUČUNA1959 tohle ocenil(a).
  9. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj miska006

    Chtělo by upřesnit co plníš, ale myslím si že musíš urychlit výrobu něčeho v konvertoru, nebo ve výrobní stanici.
     
    INČUČUNA1959 tohle ocenil(a).
  10. miska006

    miska006 Pilný autor

    Bol to konvertor

    --to ma nenapadlo,stále som urýchloval rastliny,resp.stromy..

    Dík
     
    INČUČUNA1959 tohle ocenil(a).
  11. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    miska006
    Tak snad koukneš, na předmět jak se jmenuje a potom jej použiješ, to je logické né ? ;)
     
    INČUČUNA1959 a bačkora85 tohle ocenili.
  12. radyn.m

    radyn.m Komisař fóra

    Tož se zeptám hloupě, "lipnice alpská" nedokáže přidat +1 ostatním rostlinám při plném vytunění?
    V druhém vylepšení má: slunečno, vyšší sklizeň na pole. V posledním vylepšení má: přidává bonus počasí sousedním plodinám.
    Pokud nepřidává +1 rostlině/rostlinám, co to tedy znamená?
    Raděj už kytky netuním, dělaj mi pak záludně zmatky na poli xD, ovšem zvědavý su :D.
    edit: Skali, díky :). Až se stydím že mi to nějak "uteklo"o_O:).

    edit 2 : Dob to sice hezky vysvětluje, žel mi to stejně poněkud nedává smysl. Při "konfrontaci" bonusů na mé farmě je to ještě divočejší xD. Všechna pole hub mají v označení bonus počasí aktivní. Některá mají dokonce ještě modrou kapku ve spodní části, jiná pole hub ne (předpokládám snad jej získaly během zasazení při dešti), nicméně hned pod ikonou houby mají nejen modrou kapku, ale i bouřku, ale nemají modrou kapku dole -.-. U hub to je tedy pro mne dost nelogické...
    (Růže je kapitolou sama o sobě, raděj ani nebudu rozebírat, bo ta potvora někdy snad reaguje i na bouřky :eek:).
    Zkusmo jsem do volných řádků mezi houby zasadil tu lipnici, když už jsem ji měl skladem a mám slunečno :D. Zdá se, že akorát ta se chová dle logiky věci. Pod ikonou mají lipnice bonus slunečno, a dole bonus slunečno aktivní aji s ikonou slunce. Dle logiky mají i správně počet z 1 políčka 8 ks. Více u mne nemohou nic dělat, bo u lipnice mám aktivován pouze první bonus.

    Nezůstala chybka zde v popisu u kytek, z doby před spuštěním počasí?
    https://sharedimages.bpsecure.com/xenforo/FAQ-CZSK/protezove_udoli/navody/bonusy_ukazka.png

    Obrázek je zde: https://board-cs.farmerama.com/threads/alpské-plodiny.26776/

    u Alpské protěže vidím v možnostech vylepšení pouze možnost zkrácení času růstu sousedních plodin o 10%. ...
     
    Naposledy upraveno: 7/2/24
    kocieva tohle ocenil(a).
  13. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    radyn.m - ahoj, o bonusech počasí i lipnici tu vedli diskuzi kaolín11 a Dob - dám ti link, ať si můžeš počíst - ZDE ;)
     
  14. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Radku (radyn.m),
    já šel cestou kombinace hub s jinými alpskými plodinami (primárně růžemi a prvosenkou). Výsledkem je momentální stav Alpských zakázek dle obrázku:
    [​IMG]
    A jak to mám zpravidla uspořádáno?
    [​IMG]
    A stav ve stodole? Aktuálně ho můžeš vidět na obrázku, nicméně je z pochopitelných příčin proměnlivý...
    [​IMG]
    Sleduji stav ve stodole a zájem zákazníků. Když se mi něčeho nedostává, zaseji do políček kolem hub a těžím z přísunu +1 až +2 od hub k sousedním plodinám.
    Když náhodou docházejí houby, sklidím je (klidně se základním ziskem z pole), pokud chci dosáhnout vyššího příspěvku do sotodoly, oseji nejdříve čekanku (stejný vliv jako houby) a vzápětí oseji houby - výsledkem je na většině polí zisk +7.
    Nicméně většinou toto neřeším (plnil bych si nesmyslně stodolu rostlinami, které nepotřebuji na odznaky - např. lipnicí).
    Výsledkem mé strategie je nejen rozumný stav alpských plodin ve stodole, ale i vynikající stav vytuněných alpských kytek včetně přípravy na vytunění (již jen 2 odznaky *** mi chybí) poslední dostupné houby (až postoupím do levelu 33).
     
    Naposledy upraveno: 7/2/24
  15. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Jedu podobně jako kolega nademnou.
    [​IMG]
    Neustále sklízím jenom liché řádky a čekanku pouze,když ji potřebují trhovci.Na lichých řádcích střídám houby a prvosenku. Ostatní plodiny nepěstuju,Zatím není důvod.Pokud je chtějí náhodou trhovci,maj smůlu!
    Sklad:
    [​IMG]

    Dodatek:
    Uvítal bych možnost zablokovat pole,abych nemusel vybrané řady skllízet ručně. o_O:cry:
     
  16. Dob

    Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Obrázek je správně. Akorát u bonusů počasí chyběl odkaz na meteorologickou stanici, který jsem doplnil. Nevím, jestli jsi četl tento příspěvek ve FAQ, ale přijde mi, že na následujícím obrázku je to znázorněno celkem zřetelně.

    [​IMG]
    Dostupné bonusy počasí - Mohou se aktivovat, pokud nastane dané počasí. Plodina je získá buď díky své runě nebo jako bonus počasí od sousední plodiny.
    Bonusy pro okolní plodiny - Plodina zde může mít maximálně 2 bonusy. Bonus počasí aktivní v tomto případě znamená, že plodina obdržela dostupné bonusy počasí od jedné ze sousedních plodin.
    Aktivní bonusy počasí - Tyto bonusy skutečně ovlivňují plodinu svým efektem. Aktivují se jakmile nastane dané počasí v případě, že jsou mezi dostupnými bonusy.

    Dejme tomu, že je deštivo. Vysadím hřib s aktivovanou runou pro deštivo, který nebude sousedit s žádnou plodinou. Mezi dostupnými bonusy bude mít deštivo a zároveň bude mít deštivo mezi aktivními bonusy, jelikož je toto počasí zrovna aktivní. Dále vysadím alpskou růži se všemi aktivovanými runami. Ta bude mít mezi dostupnými bonusy bonus pro bouřku a deštivo. Jelikož je deštivo, bude mít mezi aktivními bonusy bonus pro deštivo. Pokud nyní vedle alpské růže umístím hřib, který sousední pouze s ní, obdrží od ní bonus bouřky, který se zařadí mezi dostupné bonusy. Zároveň se v jeho tooltipu objeví řádek Bonus počasí aktivní mezi bonusy pro okolní plodiny. Jakmile nastane bouřka, tak se u alpské růže i hřibu, který s ní sousedí, uplatní bonus pro bouřku a objeví se v dolní části tooltipu mezi aktivními bonusy.​
     
    dinoalesi, kocieva a radyn.m tohle ocenili.
  17. radyn.m

    radyn.m Komisař fóra

    Dob, díky za podrobné vysvětlení, už to začínám chápat. A máš pravdu, obrázek u meteorologické stanice jsem neviděl, nenapadlo mne tam hledat info pro tooltip u kvítí ;)... .
     
    dinoalesi, kocieva a Dob tohle ocenili.
  18. -kopi10-

    -kopi10- Zelenáč fóra

    ahoj, mám level 10 v protěžovém udolí a nejde rozšířit místa pro stromy, odznaky mám vyrobené.prosím o radu
     
  19. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Ahoj -kopi10-, jestli máš vše potřebné pro rozšíření, tak pak už stačí jen kliknout na travinu vedle sovy, jako např. tady ;)
    [​IMG]
     
  20. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    Zdravím, aktuálně jsem v levelu 22 a nedostatek rýčů řeším tak, že jako plodinu pěstuju Alpskou protěž a z drtivé většiny sklizní vypadne 1-4 ks rýče. Je to dostatečně dlouhodobá plodina a přijde mi nenáročná na výrobu semínek. Na zisk kmenů pro řezivo bohatě stačí párkrát otočit základní meruňku. Protěž pak dávám zákazníkům nebo se tím dá dobře doplnit recyklace. ;)


    [​IMG]



    Hezkou hru ...