Určeno k archivaci - Všeobecné dotazy 11/2023

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Bedlivé_oko, 7/11/23.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. bačkora85

    bačkora85 Baron fóra

    Ahoj, u mě vše v pořádku ;). Ale musím říct, že já nemám problémy celou dobu žádné .... jak zde většina hráčů píše, já vůbec nevím, co je to zpomalení hry ;). Všem, komu hra nejede, tak jak má .... přeji, aby bylo zase vše brzo v pořádku. Vydržte ;)
    Hezké pondělí všem :)
     
    radyn.m a Kytka2001 tohle ocenili.
  2. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj činčilka12

    Zkoušela jsi se odhlásit a znova přihlásit (pokud hraješ v Unity klientu, občas je nutný update)?


    Zkoušela jsi jiné prohlížeče (na výběr máš Chrome, Mozzillu, Edge, Operu...)?

    Zkoušela jsi prohlížeče v anonymním režimu?


    To jsou nejčastější rady zde na fóru...

    Osobně to vidím tak, že ti něco funguje (minimálně seš schopna se připojit nikoli anonymně do diskuzního fóra, čili ti to muselo aspoň chvíli fungovat - tipuji před akcí)... hádal bych, že jsi byla připojena přes Unity klienta a neprovedla jsi skutečný restart hry...
    Můžeš popsat, v čem hraješ a jaký byl tvůj postup při snaze začít další etapu akce?
     
    bačkora85 tohle ocenil(a).
  3. evinana

    evinana Expert fóra

    Ahoj všem, asi se zeptám hloupě a nevím zda to může mít souvislost. Nejsem PC expert, jen uživatel. Když jsem se ráno chtěla přihlásit, tak při kliknutí na ikonu farmy, ještě před přihlášením mě antivir napsal oznámení že na této stránce byla v minulosti použita doména, která byla pravděpodobně použita k útokům. Celý text si nepamatuji, ale antivir to zablokoval. A teď to co nevím, tato stránka? Je to myšleno jen u mě nebo to může mít vliv pro všechny? To oznámení se asi dá dohledat a pokud by to mělo nějak pomoci můžu ofotit a vložit sem.
     
    radyn.m tohle ocenil(a).
  4. babiadaniel25b

    babiadaniel25b Aktivní autor

    Zdravím, mám na srdci dvě věci. Nemohu se dostat do tržiště, pokaždé mi spadne farma, jinde problém není. Druhá věc nemohu najít

    Kompenzační balíček bude dostupný pro vyzvednutí v novinkách ve hře.

    Začátek: 06.12.2023 od 14.00 hod.
    Konec: 13.12.2023 ve 22:00 hod.
     
  5. činčilka12

    činčilka12 Velmistr fóra

    Hraju v Edge. Potom, co hra spadla poprvé jsem samozřejmě restartovala, a při druhém pokusu jsem ještě před zaseknutím a spadnutím hry dole klikla na fórum, abych se sem dostala přihlášená. V klientovi a jiných prohlížečích už mi hra nefunguje déle, dřív jsem to tu řešila, a tak jsem se dostala i ke hraní přes Edge. Do hry jsem se nakonec dostala přes tatínkův počítač, který je "nadupanější", tak hru zvládá lépe :D Započatou akci tedy dodělám takto a poté si asi dám pauzu, než bude herní výkon zvládat zase i můj pc :)
     
    modro.ocko22 a bačkora85 tohle ocenili.
  6. Farmářka_X

    Farmářka_X Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    babiadaniel25b - zkus nechat hru řádně načíst. Osobně žádný problém s tržištěm nezaznamenávám. Co se týká kompenzačního balíčku pokud jej v novinkách nemáš je možné, že je již vybrán. S tím ti bezpečně pomůže pouze herní podpora jen oni to mohou ověřit. Jak kontaktovat herní podporu

    Přeji hezký den
     
  7. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    činčilko12, dnes mi hra od 6 asi do 14,30 šla hodně pomalu ;), pomalé načítání a na vše jsem musela kliknout dvakrát, aby to bylo odkliklé, hlavně vstup do vánočního kalendáře a vyzvednutí dárku, tak jsem se naštvala, vyčistila Edge a Operu, zrestartovala počítač a světe div se, ono to pomohlo, jde to docela fajn, tak to nesmím zakřiknout
     
    činčilka12 a bačkora85 tohle ocenili.
  8. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Abych tady shrnul všechny poznatky.
    • Osobně hraji v prohlížeči Edge Beta.
    • Doporučil bych vám hru zkusit otevřít v anonymním režimu.
    • Vypnout animace a také animaci ohňostroje. Snížit rozlišení grafiky.
    • Také můžete vyzkoušet vypnout animaci sklizně.
    • Doporučuji aktualizovat nebo nainstalovat Microsoft Visual C++ a program Java.
    • Samozřejmě je důležité také mít všechny nepotřebné programy, které by se mohli spouštět se startem systému ukončeny, aby vám "neužíraly" potřebné prostředky při otevření farmy.
    Snad Vám něco z toho pomůže.
    [​IMG]
     
    kamienka, dinoalesi a babička-květa tohle ocenili.
  9. polacka

    polacka Vévoda fóra

    činčilka12

    Ahoj, hraji v chromu a tato hláška se mi taky objeví. Dám aktualizovat a je to OK. Jinak se domnívám, že problém má skupina hráčů a bylo by fajn, kdyby někdo zjistil, která. Jinak mám to samé co evoku57. Nejhorší je protěžové, kde sklízím ručně a trefit se na správné místo znamená kliknout i 3x. Stává se, že pohnojím stromy zuzi hnojivem a za chvíli se podívám a nic. Atd. A to mi hra běží docela obstojně, proti jiným dnům. Někdo tady psal, že sklidí farmu za 2 minuty, zítra to ráno zkusím změřit.
     
    činčilka12 a babička-květa tohle ocenili.
  10. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    činčilko12, moc nám všem přeji, aby se náročnost hry pro hraní na PC snížila do té míry, abys nejen ty mohla hrát i na svém (ne tak nadupaném, jak říkáš) počítači.
    A děkuji ti za odpověď - je sympatické, že se najde hráčka, která se v rámci svých možností snaží (byť ne vždy úspěšně) nejen žbrblat, ale celkem hezky vysvětlí svůj problém.
    Mám ještě jeden nápad - pokud je tvůj tatínek znalý počítačů, popros ho, zdali by ti nepomohl s vyčištěním tvého počítače a vysvětlil ti, jak shodit co nejvíce aktuálně nepotřebných ale spuštěných aplikací (třeba na pozadí)... Mohlo by to třeba pomoci.

    polacko, s tou dvouminutovou sklizní jsem to byl já - jenže to jsem sklízel na vskutku vytuněném PC (paměť RAM 64,0 GB), takže tam se to dalo očekávat. Ale i s pamětí 8 GB (na ostatních PC) nemám problém. Není to sice tak bleskové, ale jde to rozhodně lépe nežli o víkendu.
     
    činčilka12, radyn.m a bačkora85 tohle ocenili.
  11. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj evinana

    Hraješ přes klienta nebo prohlížeč.
    Pokud přes klienta, některé antiviry mohou hlásit podobné hlášky vůči tomuto programu, je potřeba jej dát do vyjímek.
    Jinak pokud informaci najdeš tak ji zkus sem dát
     
    radyn.m tohle ocenil(a).
  12. polacka

    polacka Vévoda fóra

    Kytka2001
    Ahoj, mám 8 GB paměť a PC nové. Proto mi to jede docela OK. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že se jim tam pořád něco načítá. Ať vlezu kam vlezu, stále se to načítá. Jak jsem již psala, nejhorší je stonek a tržiště. Teď je to docela uspokojivé. Neříkám skvělé, ale ti co mají pomalejší PC a pomalejší připojení, jsou chudáci. Sama sem si to vyzkoušela před 14-ti dny mimo domov na NB, a to se nedalo. Dělala jsem pouze akci, jinak nic. Proto jejich nářky dokážu pochopit.
     
    radyn.m a bačkora85 tohle ocenili.
  13. polacka

    polacka Vévoda fóra

    Ahoj Farmářka Už jsem to tu psala několikrát. Mám nový PC a paměť 8GB. Hra mi jde někdy bídně, někdy skoro OK, ale nejhorší je větev a tržiště. Na tržišti se to načítá pokaždé, když se tam někde hnu. Obrázky nejsou, orientuji se nápisy, ale třeba v historii nákupů nejsou vůbec a nenačtou se. Teď momentálně i tržiště funguje. A ten, kdo má horší PC, tak je na tom špatně.
     
  14. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj polacko
    Já je chápu. Je to vopruz, když má člověk plány a pomalá hra mu je zhatí...
    Můžeme jen doufat, že se to podaří opravit.
    Mimochodem, nyní proběhla nějaká aktualizace (mrkni se na zprávu zde). Třeba to pomůže...
     
    radyn.m a bačkora85 tohle ocenili.
  15. Farmářka_X

    Farmářka_X Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    polacka - vím, že jsi to tu již několikrát psala a my jako mod. team se vám snažíme pomoci jak se dá. Jelikož u vašich PC nesedíme, neznáme parametry a nevíme co máte spuštěno ještě k farmě navíc. Bohužel je čistě na vás zda se našimi radami řídíte a sami si musíte sáhnout do svědomí jestli naše rady aplikujete. Já osobně nemám PC z NASA, ale běžný již několik let starý a farmu hraji. Sice to trochu dře, ale jede. Kolega již několikrát zmiňoval že RT o problému ví a pracuje na tom. Jsem stejně otrávená ze zpomalení hry jako každý hráč tady.

    Přeji hezký den
     
  16. evinana

    evinana Expert fóra

    pezt - hraji v Edge, klienta jsem nikdy nestahovala. Oznámení jsem našla, tak vkládám a děkuji za odpověď[​IMG]
    ještě doplním, že na internetu vůbec nikde neplatím kartou, a pro hru používám paysefku
     
  17. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    evinana

    A jsi si jistá, že to souvisí s farmeramou, nemáš náhodou infikovaný něčím prohlížeč ?
     
  18. evinana

    evinana Expert fóra

    Petz - no to si jistá právě nejsem, ale napadlo mě co kdyby to s farmou mohlo souviset. Proto jsem to radši napsala. Oznámení jsem poslala radši i mému IT, ale může se ke mě přihlásit až po 22 hod. On to určitě zjistí. Ale je i to docela divné. Nic nestahuji, hraji jen tuto hru a čtu některé články. Kde bych k tomu přišla? Antivir si také platím, tak nevím. Jak jsem psala, jsem jen uživatel.
    Díky za tvůj čas
     
  19. muri1970

    muri1970 Pisálek fóra

    Dobrý den.
    Opravdu je to katastofa. víc než hodinu dělám farmu. Čtyřikrát jsem musela restartovat. Prosím, dejte to do pořádku. Nemohu dělat úkoly ani hrát novou hru. Je to neskutečné. Internet mi v pohodě funguje, ale farma stávkuje.
     
    Arči1000, modro.ocko22 a Richards76 tohle ocenili.
  20. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    muri1970
    Nejprve se zeptám - v čem hraješ, v klientu nebo v prohlížeči?
    Následně se tě pokusím nasměrovat na radu zkušenějších zde.
    A prosím tě i další hráče o schovívavost. I nám to více či méně blbne, i my jsme z toho jaksi "na větvi" (a to to máme zdola i shora). Pravidelně referujeme, RT se snaží (viz včerejší aktualizace zde).
    Bohužel se dostáváme do fáze, kdy některé slabší počítače již hru nezvládají (ale zpravidla 8 GB RAM stačí), a s tím prostě nic udělat nemůžeme.
     
    danielka0000 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.