Zpětná vazba Unity WebGL klient / Samostatný klient / Diskuze

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 1/12/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. hansicek

    hansicek Znalec fóra

    matlafous máš pravdu je to podľa toho k akej databaze si priradená. U nás je to to isté, hráme s maželkou, moja farma celkom v pohode s bežnými chybami, maželkina sa občas zasekne a je potrebný reštart, každý večer od cca 20:00 sa to radikálne zhoršuje a je potrebný reštart každých cca 10 min. niekedy aj častejšie, moja beží OK. Odskúšané obe farmy na 3 roznych notebookoch, od 9 ročného deduška po polročné herné delo - všade je to rovnaké- moja relatívne OK tá druhá katastrofa.
     
  2. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    hansicek Jj, jsem na tom obdobne, jako tvoje manzelka, jen nemusim vecer tolikrat restartovat. Rekla bych, ze kolem 14 hod., kdyz zacina akce by mel byt napor na servery nejvetsi, ale v tuhle hodinu problemy nezaznamenavam (pominu bezne chyby pri spousteni akci), ale jak rikas: od 20 hod. nahoru je zhorseni opravdu hodne znat. Nicmene mam dojem, ze BP by mel snad vsem hracum zajistit rovne podminky, ne? Chapu, ze Farmerama je hra zalozena z velke casti na nahode, ale ze by k tomu mela patrit i kvalita hratelnosti? :music:
     
    Naposledy upraveno: 14/2/21
  3. Janka42

    Janka42 Rádoby autor

    prosím čo robiť ak nemôžem otvoriť žiadnu bedňu
     
  4. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Janka42 - nevím zda hraješ v prohlížeči nebo přes samostatného klienta ? Prohlížeč můžeš pročistit - návody najdeš zde (klik)
    Nebo můžeš zkusit jiný prohlížeč (Edge, google chrome...)
    Pokud hraješ v samost. klientu, zkus ho zavřít a znovu otevřít. Pokud by to nepomohlo, zkus klienta odinstalovat třeba přes program Revo uninstaller a restartovat PC a pak znovu nainstalovat.
     
  5. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Matlafousko, ty zkušenosti mám také takové, bude to těmi databázemi/servery ;). Jedna farma běží jak po másle, druhá sotva dejchá a stále restartuji. Ale když mojí farmu postihlo věčné načítání, tak bez rozdílu na všech prohlížečích u všech farem. Někdy se stane, že nejde vlézt do hry vůbec a to se mi občas děje také jen u některé farmy, ale jindy je výpadek pro všechny databáze/servery stejný, zajímavé
     
    maribeja, dana9494 a matlafous123 tohle ocenili.
  6. žufánek

    žufánek Rádoby autor

    Dobrý den já se připojuji k nahlášení chyb mám Windows 10, hru hraji v klientovi na Google Chrome, již několik dnů jsem chtěla nahlásit, že při vytáčení kola štěstí se vůbec nepřipisují vytočené párty lístky i když se vytočí na Normálním kole, anebo na Párty kole, těžko se získávají a ještě je mnoho dalších chyb, ale snad se časem všechno upraví, nejdříve by ale měli upravit v Klientovi rámeček při načtení hry, aby se zobrazovalo ID a přihlášený název hráče a z klienta mi nejde přihlásit na fórum, když se přihlašuji tak mi to přeskočí na prohlížeč Edge, kde se mi fórum načte.
     
    jamranka83 tohle ocenil(a).
  7. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj žufánek

    Lístky, které máš vyhrát na párty kole se připisují v momentě kdy klikneš na start, zbytek už je jen animace. Výhra je prostě daná už v momentě kdy začínáš točit, proto po dokončení točení již nevidíš připisovat žádný lístek, ale on už tam je připsaný. U normálního točení žádná problém nevidím, tam se to připíše normálně, když se po dotočení podívám, tak tam je připsaný, možná nedojde k připsání hned z důvodu špatné odezvy k serveru.
    K tomu, že fórum se z klienta otevře v prohlížeči, je to standartní chování, klient neumí otevřít další okno s fórem, proto dochází k přesměrování na prohlížeč, který je v systému nastaven jako výchozí, u tebe je to tedy Edge.
    Svůj nick a ID pokud je nutně potřebuješ, najdeš v nastavení hry, rámeček by měl být do klienta přidán, to, že tam není zase taková tragédie není.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Ahoj matlafous123

    Bohužel k tomu rozumné vysvětlení nemám, a ano všimli jsme si toho také. Nevím jestli nám k tomu někdo něco řekne, ale zkusíme.
     
    evainfo, satelit a matlafous123 tohle ocenili.
  8. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Tak to je ten zakopaný pes, že jo? Myslím tím, že někdo si na vcelku průměrné sestavě a s běžným připojením jede docela v pohodě a jiný s mnohem lepšími parametry má v Unity stále potíže.
     
    evainfo, matlafous123 a liduška14 tohle ocenili.
  9. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pezt Ne, ze bych si delala velke iluze, ze s tim RT v dohledne dobe neco udela (jako ostatne s kdecim... ), ale diky za vsechny! Tohle proste neni fer a at uz je ve hre momentalne iks jinych chyb, tak hratelnost na urovni by mela by pro vsechny bez rozdilu prioritne stejna.

    EDIT: kiki2305 Ze lze hrat farmu v klientovi i na beznem kramu, ktery ani nemusi splnovat podminky RT (ty jsou nutne hlavne pro hrani v prohlizecich) uz jsem, myslim, dokazala zde. Ze RT prehazuje vlastni problemy na hrace, potazmo moderatory, uz jsem tu taky psala. Ted se hra vicemene stabilizovala, takze teprve dozral ten spravny cas na tuhle otazku resp. na odpoved RT, ktery by se k tomu mel postavit celem. Co se tyce prohlizecu, tak tam mohou byt samozrejme ruzne problemy i na strane hracu a ty se snazi resit moderatori radami ohledne zmeny prohlizece popr. cisteni, zvyseni pameti atd. (to je prvni linie, na ktere je treba tu chybu hledat), ale u klienta je vic, nez jasne, ze chyba je na jinem konci.
    Takze odpoved na tvou otazku je: tezko rict. Pes nemusi byt u prohlizecu zakopany jen na strane RT, ale i na strane hrace. Ale klient je SW dodavany BP a tam neni nic moc dal co resit.

    EDIT2: A nakonec jeste jednu poznamku: Bohuzel jsem tenhle udaj nesledovala na zacatku, nicmene ted mam u klienta trosku pocit, ze zacal vic zatezovat pamet a mezipamet. U GCH zas pozoruju i nekolikavterinove zamrznuti hry v presne danych intervalech, coz zatim netusim co dela (ale zamrzne soucasne i forum), ale urcite se tohle pred par tydny jeste nedelo.
     
    Naposledy upraveno: 15/2/21
  10. .sarula68.

    .sarula68. Pisálek fóra

    Pěkný podvečer, Tak jsem Vám dala s tou modernizací Hry trochu šanci aby se to usadilo .A jo dobrý ,je musíte jak ovce jenom sklízet ,sázet a takové ty základní věci !!! Jinak máte smůlu prostě nevychytané a náročné na čas .Jak chce jeden předělávat jakoukoliv plochu smůla ,jak chce fungovat na trhu smůla .Navíc ještě stále se nelze kloudně přihlásit ,dnes se mě počítač ptal třikrát zda počkat či ukončit .Jo sem tam mám i volná místa je to paráda snažíte se tam tedy něco umístit a nic pole je prý plné :-(( Prostě je to bomba .Opravdu nevím snažím se ,ale asi ukončím všechny mé farmy (((( PO těch letech je tohle ta nejhorší inovace .
     
    modro.ocko22 a evainfo tohle ocenili.
  11. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj .sarula68.

    Pokud používáš prohlížeč Firefox doporučil bych vyzkoušet jiný, např. Edge nebo Google chrome.
    Nebo Firefox obnovit do výchozího nastavení jako by byl nově nainstalován, to se provádí napsáním příkazu do adresního řádku "about:support" (bez uvozovek) a v pravé části kliknout na "Obnovit Firefox"
     
  12. radkomila3-

    radkomila3- Zelenáč fóra

    Dobrý den, včera jsem zasadila zapomenuté zlaté tajemné stromy z vláčku, podařilo se však sklidit jenom jeden na zbývajících 2 se stále točí kytky - dala jsem je pryč z plochy, jsou v liště. Co jsem udělala špatně, že nejdou odtajnit? nebo jak je k tomu donutit.
    Díky moc.
     
  13. Dave Lister

    Dave Lister Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj radkomila3-, zkus stromy vysadit ještě jednou. Kdyby se ti opět nepodařilo odtajnit kontaktuj prosím herní podporu.

    >>Jak kontaktovat herní podporu<<


    Ať vás síla provází na všech cestách
     
  14. .sarula68.

    .sarula68. Pisálek fóra

    JO díky za radu mám doma celkem slušnýho ajťáka prostě to má jako ofiko profesy . Takže když to tu přečte koukne na to a převede na zařízení :)) takže bomba když to ani tak nefunguje . Jinak tuto odpověď jsem čekala ,zase si za to můžeme sami .Díky moc za odpověď
     
    lili280204, -Jara05- a modro.ocko22 tohle ocenili.
  15. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    .sarula68.

    Já neříkám, že za to můžeš ty, jen jsem se ptal na informace, v čem hraješ, to jsem se opět nedozvěděl.
     
    Pitrýsek47 a michnaj tohle ocenili.
  16. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Dnes do 7:30 farmareni v GCH velky zazitek! Kdybych musela jen 100x restartovat po kazdem patem kliknuti, tak jeste dobry, ale ze pred tim musim pokazde i vymazat historii prohlizece, aby se aspon mizerne nacetla, tomu se tedy rika vykon. Tleskam, soudruzi! Jen by me zajimalo, jestli rano ty servery roztacite klikou nebo vam pres noc jedou v nouzaku a mota s nima krecek v kolecku :pxD
     
  17. zetorka25

    zetorka25 Aktivní autor

    Musím se k něčemu přiznat. Před mnoha lety, když jsem hrála farmu jako začátečník a něco nefungovalo, tak jsem čistila a čistila přesně podle rad zkušených a ony se ty chyby "opravily" stejně až nějak "samovolně" po určitém čase. Dokonce jsem na sebe byla pyšná, že po několika dnech čištění se mi to konečně podařilo. Pak nějak přišla další chyba, já neměla čas čistit a ejhle ona sama "zmizela". Prozřela jsem a u dalších chyb jsem už nečistila a vždycky se opravily bez mého přičinění. A tak už se tím nezabývám, došlo mi, že čistit prohlížeč nebo PC na odstranění chyb na serverech prostě nemá vliv. I nyní po přechodu na unity se už dost věcí opravilo bez mého přičinění, už se mi neobjevují barevné čtverce na různých plochách jako v prosinci a i hratelnost se už docela ustálila, tedy do dokonalosti to má daleko, ale proti začátkům unity je to pokrok. A stále hraji v prohlížeči GCH a nic neměním, nepřidávám paměť a ani jsem si nekoupila nový počítač. Podle mého názoru je přes devadesát procent nedostatků v gesci RT, my hráči jako koncoví uživatelé hru nevylepšíme ani neopravíme. Třeba to úvodní okno na instalaci klienta, které musím každé načtení farmy zavírat, aby se hra vůbec začala načítat je už neskutečně iritující a odstranit ho může jenom RT, já se ho nezbavím, ani kdybych celý PC ponořila do sava.
     
  18. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Tak už uběhlo od předchozí aktualizace nějaký ten čásek a já čekámo_O:eek:, že se to pohne nějak dopředu a ono stále nic, nějak RT zaspal, jak Šípková Růženka. Prostě se nic neděje, jak kdyby nám už farma v Unity měla tak zůstat, jak je a to se mi ani trošku nelíbí, chtělo by to přidat a trošku pracovat. Vždyť nám toho také hory naslibovali a nic se zatím neděje.

    Zetorka25, taky hodně nerada čistím a ono se to spraví samo, řekla bych, že čím víc čistím, tím se mi častěji objevují chyby, prostě lepší se v guánu nerejpat, o to víc pak smrdí, tvrdily už i naše babičky a já jim dávám za pravdu xD
     
  19. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    zetorka25 Mezi nami devcaty: on nebude ten pes zakopany ani v rychlosti pripojeni, kdyz mi bezne farma beha i na tomto:
    [​IMG]
    Pricemz je "velice zvlastni", ze muzu mit otevrene kde co, ale v jednom kuse vidim jen tuto hlasku a to presne v intervalu 10 min.:
    [​IMG]
    Jen vlastne nevim proc a komu tu porad dokazujeme, ze problemy jsou na opacne strane stolu!

    EDIT: A po 10 min. znovu: Asi ma GCH s PB nejake nevyrizene ucty, co? xD
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 17/2/21
  20. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Vysvětlení bych měl

    farma.jpg

    Jen upozorňuji, že ta poslední vlajka není Polská, ale daleko exotičtější o_O
     
    lili280204 a matlafous123 tohle ocenili.