VT: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 25/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. zetorka25

    zetorka25 Aktivní autor

    zajímavé je, že se farma nedokáže načíst, ale hlášky o soukromí v češtině i němčině naskakují okamžitě, na ty asi nikdo neútočí, asi i hackeři si váží našeho soukromí:p
     
    babička-květa tohle ocenil(a).
  2. ondra_k

    ondra_k Osvícený autor

    zetorka25 to je tak, dříve s házeli problémy na COVID, potom na UA, a to už tolika netáhne a tak se to hází na chudáky hackery. Do farmy se náhodně přihlásím, ale nic nejde sklidit ...respektive se ani nenačtou pole. A jak všichni vidíme tak informace od RT žádné. Neřeknou nám kdy opraví svoje problémy a kdy bude zase všechno fungovat. Ticho po pěšině... Jenom hromada naštvaných (chtěl jsem to napsat jinak) hráčů. Takže další zkažená akce a hned jak to bude fungovat tak na nás vyskočí super výhodná akce, která bude tahat z hráčů peníze. A až zaplatí a aktivují bonusy tak to zase spadne ... a tak dokolečka.... pánové v RT by se měli zamyslet a udělat vše pro stabilitu, opravit všechny známé chyby a teprve potom rozjiždět další akce a tahat z lidí peníze.
     
  3. polacka

    polacka Vévoda fóra

    Myslím si, že RT by se neměl před problémem schovávat a měl by konečně napsat nějaké ofiko vyjádření. Schovávat se za modíky mi přijde zbabělé. Ti dělají co můžou, ale domnívám se, že je situace docela vážná, tak by měli vylézt ze svých ulit a něco napsat.
     
  4. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Taky jsem brzy ráno stihla hlavní sklizeň a ještě přehodit nějaké dekorky, ale po výpadku mě zůstal v liště jeden nemrtvý. Teď hledám časově kratší dekorku ať nahradím prázdné místečko a našla jsem jednu retro ... Horký elixír života :D :p

     
    bačkora85 a ondra_k tohle ocenili.
  5. goldedawn

    goldedawn Vážený autor

    Název akce-Šťastný den sklizně,která probíhá,by si RT mělo odpustit.:(
     
    ondra_k tohle ocenil(a).
  6. ondra_k

    ondra_k Osvícený autor

    goldedawn však oni sklízejí peníze od hráčů. proto se to tak jmenuje ... to jsi nepochopila ?
     
    Rufus a polacka tohle ocenili.
  7. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    ondra_k - ahoj, můžeš nám říct, jak při této akci tahají z hráčů peníze ?

    Cituji:
    Ahoj farmáři a farmářky,
    Práce na farmě se teď opravdu vyplatí! Na určitý čas získáš dvojnásobek BZ ze sklizně polí! Tak na co čekáš? Začni sázet a zúroč sladké plody sklizně!
    Při této akci získáte při sklizni rostlin dvojnásobek bodů zkušeností. To znamená, že nezáleží, kdy jsou rostliny zasazeny, ale záleží, zda je sklidíte v době konání akce. Platí pro celou skupinu rostliny.
     
  8. kodl1954

    kodl1954 Zelenáč fóra

    Můj názor:
    myslím si, že by při současných problémech RT nemělo dávat do hry žádné nové akce. Zejména ne ty, kde se pěstuje nějaká akční plodina. Nyní, podle mne, by bohatě stačila dlouhodobá akce Sezóna a nám nechat možnost nasadit klasické stálé plodiny u kterých, když nebude kvůli nemožnosti jít do hry, až tak "bolet", že je včas nesklidíme.
    Prostě počkat, až útoky pominou a až se i vyřeší otravné přihlašování s klikáním podmínek souborů cookies. Stejně je léto, plno lidí nehraje nebo hraje jen v omezeném módu a tak nám asi nikomu zpomalení a klídek rozhodně neuškodí. Tahle hra by měla být pro zábavu a ne pro stres a naštvání.
     
  9. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Hezký den :) no nejsem ajťák, ale je mi jasné, že tyto problémy s útoky DDoS můžou být co chvilku, nebo naopak se jim to pár

    dní-
    týdnů nepodaří uskutečnit. Jenom, že to zrušení akcí nic neřeší, protože se neví co a kdy zase bude, takže čekat až to pomine je nesmysl. Myslím, že RT je z toho naštvaný víc než hráči, protože oni se tím živí, tak jedině doufat, že si to tam nějak vyřeší :p

    Za ta léta bylo hodně problémů a i když to trvalo, problémy se vždy vyřešily a jedeme dál ;)


     
  10. Štika

    Štika Mistr fóra

    Bigpoint je firma jako každá jiná a musí vydělávat, aby nám např.Farmeramu mohla poskytnout.Aby zabezpečila servery musela by je posílit a to není opravdu žádná levná záležitost nebo např.zavést systém k rozpoznání přihlašujícího to znamená ověřit každého kdo se pokouší přihlásit a to všechno stojí peníze a né malé.A na víc už slyším těch nářků od líných hráčů...jé zase musím potvrzovat a vypisovat že jsem člověk a né robot, zdržuje to a bla bla bla.
    Bigpoint asi ví kdo mu tyhle problémy způsobuje ale ví to jenom on,je v dvojím ohni, naštvaní hráči kteří vyhrožují že přestanou hrát a platit a přijdou o peníze ,nebo dát těžký prachy do zabezpečení hry a přijdou taky o peníze. Nikdo z nás neví jestli jim někdo vyhrožuje nebo je vydírá. A ani se to nedozvíme.
    Když nedají do hry žádné akce tak je to taky ztráta peněz.
    Takže z našeho pohledu není proti tomu obrana. Musíme si jenom přát aby se to nestávalo příliš často.
     
  11. ondra_k

    ondra_k Osvícený autor

    Skali naprosto jednoduše.... štastný den sklizně .... defakto hráči koukej si pohnojit pole, ať stihneš sklidit v době akce... pak najednou bum sklizeň nebude jelikož hra je nedostupná. takže hráči to hnojivo ti bylo k ničemu takže si koukej koupit nové :) takže "štastný den" má RT jelikož hráč ztratil hnojivo ... a špatný den má hráč jelikož nemá to co mu bylo slibováno a na co se těšil .... informovanost hráčů nulová, běží jedna akce za akcí ... výpadek střídá výpadek .... fakt by bylo teď dobré nedávat žádnou akci a soustředit se na opravy a stabilizace hry. pokud bude současná situace pokračovat způsobí to jen a jen větší naštvanost hráčů.
     
    Rufus a polacka tohle ocenili.
  12. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    ondra_k - opravdu nevím, proč bych měla na pole sypat hnojivo, zvláště teď... Prostě si jen zasadím a sklidím jako kdykoli jindy a když z toho budu mít nějaká bézetka navíc, tak fajn. Nic mě to nestojí. Děláš tady z toho kovbojku a naprosto zbytečně jen popichuješ ostatní. Tolik můj soukromý pohled. Takovéto výlevy nikomu neprospějí a rozhodně ničemu ani nepomůžou.
    Takže hezkou neděli a já jdu dělat něco užitečnějšího (práce je pořád dost a nikdo ji za mě neudělá) ;)
     
  13. polacka

    polacka Vévoda fóra

    Za tu dobu co hraju si pamatuji několik excesů a pokud si dobře pamatuji (hráči s lepší pamětí mě určitě opraví) vždy došlo k prodeji farmy. Nechme se překvapit.
     
  14. 70zinka

    70zinka Rádoby autor

    Som tu vcelku dosť dlho a som ešte stále občas zaskočená. Jednak systémom ako tu funguje komunkácia a jednak spôsobom odstraňovania nahlásených chýb.
    Pred snáď 4 rokmi som hlásila chybu v popisoch vecí a dodnes tie pravopisné chyby nie sú odstránené. Napr. čokoládový KOLÁR...
    Taktiež mi vcelku vadí, že niektoré stromy sa volajú inak na ploche, inak sa volá plod a úplne inak sa volá na trhu :-D
    Tiež mi nie je jasné, načo nalepili na klasickú Farmu to Plesnivcové údolie za 2500 hviezdičiek.... tým išla kvalita farmy hodne do kytek. Prestali veci fungovať, furt nejaký výpadky a zvalíme to na hackerov... jo, jo. Firma s milionovými ziskami, mnohopočetným IT osadenstvom sa chce prezentovať ako firma kdesi z pivnice? Fakt sa mi to nechce veriť.
     
    Rufus, ondra_k a polacka tohle ocenili.
  15. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    [​IMG]
    rastú:p;)
     
  16. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Skali-nevím kde se ptát tak jsem tady,neukazuje se mi že to je zralé-stromy,pole ,mám to jenom já nebo je to celkový problém? děkuji
     
    Y_n_O tohle ocenil(a).
  17. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    mitulko, máme to tak všichni. Když najedeš myškou na políčko nebo strom, ukáže se ti čas do dozrání nebo uvidíš, že je hotovo. :)
    EDIT: akorát to chce aktualizovat plochy, ono si to pamatuje ten předchozí čas, tak přejít z plochy na plochu před další kontrolou postačí.
     
    mituli, danda-vnovis a bačkora85 tohle ocenili.
  18. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    mituli - ahoj, bohužel tento problém s grafikou je. Teď jsem zrovna sklízela jakoby nezralé pole. Stačí si najet kurzorem myši, abys věděla, kolik času ještě zbývá, nebo zda už jsou políčka ke sklizni. Ale to jsou mušky, naštěstí farma šlape a snad to tak i zůstane ;)
     
    mituli, bačkora85 a Y_n_O tohle ocenili.
  19. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím, proti DDOS útokům se lze jen hodně těžko bránit a proto jsou tak vyhledávané a tak účinné. Kdyby mělo BP technické problémy u sebe, tak by se nevymlouvalo zrovna na útoky DDOS. Nedostupnost hry svědčí právě o takových útocích a kdo to moc nechápe a nerozumí tomu, tak zde odkaz, můžete si o tom něco přečíst a udělat si vlastní závěr https://www.eset.com/cz/ddos-utok/. Některým to vysvětlovat určitě nemusím, gůglit umí dneska i dítě. Rozhodně není v zájmu někoho, kdo provozuje hru, aby hra byla nedostupná. A aspoň budete vědět, až vás ve vašem podnikání bude chtít konkurence na internetu sejmout, jak toho může dosáhnout. A upřímně není to zas tak dávno, co byla pod útokem DDOS alza a taky měli dost vážné problémy. Pár měsíců to sice je, ale měli stejné problémy a služby se jim jen horko těžko podařilo po dnu a něco nahodit zpět. Záleží taky, jak dlouho je útok veden, kdo si ho zaplatil, jaký je jeho cíl, zde to tipuji na nekalou konkurenci a je to můj osobní názor. Někdy k tomu stačí lopata a nešikovný dělník, který nás v tento pátek připravil o připojení na O2 a t-mobile a služby včetně internetu nebyly 5 hodin dostupné.
    Příjemnou neděli danda
     
  20. polacka

    polacka Vévoda fóra

    Tak skoro 19,00 hod a nejde se přihlásit do hry. Jenom pro informaci.
     
    danda-vnovis a -Kuteno- tohle ocenili.