ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Aktivace všech run:
    [​IMG]
     
  2. WildJets

    WildJets Pilný autor

    Kytka2001, kaolín11, děkuji vám. To jsem se svými 18020 ještě břídil, ale čekala jsem výsledné číslo ještě horší, takže jste mě potěšili :D
     
    -Jara05- a bačkora85 tohle ocenili.
  3. DANKA722

    DANKA722 Ikona fóra

    [​IMG] [​IMG]
    výsledný čas so všetkými skracovadlami čo máme (riadky, dekorácie, ponožky)


    edit

    riadky:
    Fantastické chobotničie jasle
    Príbehy z výbehu "Zimné slnko"
    Faraónove bylinky

    dekorácie:
    Hangár Peň stromu
    Hangár Peň stromu VI.
     
    Naposledy upraveno: 17/3/24
  4. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Danka Aby někdo nenabyl mylného dojmu, že za pomocí zkracovadel dosáhne z obrstromu 26 kapek.K tomu jsou potřeba i nějaké bonusy.[​IMG] a zřejmě jsi byla byla rozmařilejší než já. -.-

    Hvězdičky už také získávám převážne z beden a mám jich navíc 36 tisic a jen je otázka času, kdy budu potřebovat už jen pár kupek hnoje a jako doprovodný produkt překonám u 2OOBZ/TBZ hranici tisíc.[​IMG] ... takový je život farmářského bedýnkového rentiéra;)
     
  5. DANKA722

    DANKA722 Ikona fóra

    Gordonka, koleso sa na úrode nepodpísalo, mám tam navýšenie v slotoch 2x100%, nejaké riadky a Ľadového jeleňa z álp:D;)
     
  6. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Danka, ani 26 kapek ze stromu mě nedonutí abych tam někdy vlezla!xD
     
  7. polacka

    polacka Vévoda fóra

    Pane bože, co se to zase děje na trhu. Nedá se nic koupit, ovečky na 100% a konečná.
     
    modro.ocko22 tohle ocenil(a).
  8. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    polacka - ahoj, u mě vše v pořádku, bez nejmenších zádrhelů (vyzkoušeno). Zkus pročistit prohlížeč nebo vyzkoušej třeba jiný.
    Ať se daří
     
    lacrima a bačkora85 tohle ocenili.
  9. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    GordonSargent
    Také se mi to krapet nahromadilo!:cry:
    [​IMG]
    Jen by mně zajímalo,jak to všechno využít.:cry:Hlavně ty úplňkové bonusy jsou super!xD
     
  10. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Hurá, konečně se mi povedlo ve skleníku vyšlechtit růži na zachycovač pírek. Než začne Velká honička, budu pěstovat růžové lány, potřebuju ještě postavit tři továrny na letecké čepice do výrobnového paneláku na Baha :) Z beden to moc nepadá, tak snad ta růže pomůže. A vida, dokonce jsem spáchala rým :)
     
  11. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    Já se přidávám k Y_n_O a také se raduju, po několika měsících se mi dnes podařilo došlechtit kopretinu na dřevěná kladiva. Ten bonus samozřejmě padl jako poslední, zato zkrácení doby růstu mi snad padlo jako první, takže jsem si všechny kopretiny napěstovala vcelku bez větších problémů sama. Teď mám všude výrobny, ale zítra hned vyzkouším jak tlučou kladiva, snad se mi to zdlouhavé šlechtění otelí.
    ---------------------

    Chci se zeptat na bedny s cesmínovými keři. Vy co hrajete poslední roky v kuse - byla nějaká akce, kde se změnila její možná výhra? Myslím tím ve FAQ uvedený možný zisk při akci - a po akci. Platilo to jen při akci kdy byla tahle bedna zavedená, nebo je občas i další akce, kde lze opět získat cesmínové keře? Vím, že do budoucna mi nikdo nezaručí, že taková akce případně nebude, s tím počítám, ale neopakuje se již teď nějaká akce, kde lze bednu s cesmínovými keři využít?

    Edit: Farmářka - děkuji za odpověď, aspoň mám jasno. :)
     
    Naposledy upraveno: 19/3/24
    -Jara05- a dinoalesi tohle ocenili.
  12. Farmářka_X

    Farmářka_X Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Prepperka - obsah beden kde se nachází akční předměty platí jen pro tu danou akci ve které byla bedna zavedena.

    Přeji hezký den
     
  13. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Tak ty růže se konečně vyplatily. Továrny dostavěné, ještě mi tři zachycovače zbyly. Úkol pro příště - v mezičasech pěstovat pokrácené růže s bonusem na zachycovače a množit továrny. Letecká čepice má dobrou protihodnotu. Akorát netuším, kdy budu stíhat pěstovat zázvorovník, protože ho žerou vážky i tuleni, které chovám na produkci tukových koulí v parní sauně ... A vážky i na protihodnotu jak v šlechtitelských akcích, tak celkově. Drobný záhumenkář to má složité, když nechce utrácet na trhu :)
     
  14. Adalind22

    Adalind22 Zelenáč fóra

    Dekuji za odpoved, tak ja asi na protezove udoli kaslu a spis otevru jine veci ve strome.. Na strome mam odemcene vse az k tomu protezovemu udoli, ted mam asi 1600 hvezdicek, takze jeste setrit a otevrit bych ho mohla, ale spis potrebuji kvuli ukolum v druzstvu, hraju hru od zacatku s nekolikaletymi pauzami, ale tyhle novoty, co se dejou, to si nepamatuji, ze by ze zacatku bylo a tak nevim, jestli mi pro zakladni hrani je k necemu udoli, delam zaklady, pestovani, zvirata, stromy, chov, sem tam si zahraju nejakou akci, takze spis potrebuji vic mista na pestovani, zvirata a stromy..
     
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  15. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Adalind22
    A právě k tebou požadovanému většími místu pro zvířata a stromy lze využít Protěžového údolí. Ptáš se jak? Tak se podívej:
    Dojdeš-li v Protěžovém údolí do levelu 25, otevře se ti nová plocha (Slunečnicový vrch), na který můžeš umístit buď dekorace nebo stromy či stáje a výrobny (dle libosti) - jediné, co tam nemůžeš, je pěstovat rostliny...
     
  16. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    No, Inuš s Tebou polemizovat nebudu, Ty si stále budeš farmařit po svém hanáckém, farma je Tvůj grunt a cokoliv se na farmě vyskytne musí být z vlatních zdrojů.:)
    Ale s Kytkou ano. Protěžové údolí je poněkud cizorodný prvek, s principem hraní farmy nemá nic společného. Přitom zároveň podprahově působí hraj, zbavíš se těch nepotřebných výroben a dalšího a za odměnu získáš další místo na farmě. Nebylo by jednodušší to místo získat za tisíce hvězd a bananů které někteří z nás už máme? U farmy by jsme si měli nastavít priority. Přece nemusím mít všehno hned a údolí je jen jedna z možností.Spíš by se ti,co volají po rozšíření měli zamyslet nad tím, jak efektivně využíjívají stávající prostor na farmě.
     
    Naposledy upraveno: 21/3/24
  17. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Netopýrku, ano, su hanácké hamón, chcu mít včecko, ale sama sobě si :)
    A Protěžové údolí není pomoc, ale zátěž. Také mám banánů i hvězd kvanta a na nic. :)
     
    Naposledy upraveno: 20/3/24
  18. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    Chtěla bych jen napsat i pohled hráče, který třeba nehraje tak dlouho nebo měl dlouhou pauzu, má na farmu málo času nebo neplní všechny akce a chybí mu tak řádky, bedýnky, pikolky....

    Určitě s tebou souhlasím že je nutné neustále přemýšlet nad tím, jak co nejefektivněji využívat plochy a bonusy na farmě. Dokonce myslím že neefektivita je častý důvod pomalého postupu hrou a nedokončení akcí.

    Jenže tohle zjištění má své dvě "ale".

    Za prvé je to čas a mnohdy i chuť hráčů si hru víc prostudovat, zjistit jak věci fungují, jaké jsou možnosti. Co mám, co potřebuju, jak se to dá co nejefektivněji využít (plocha, bonus, řádek). Mnozí mají hru jako relax a prostě by je nebavilo neustále zjisťovat co a jak. Takoví budou s prostorem na farmě bojovat vždy, protože tu plochu nevyužívají naplno. Těm by další plocha pomohla. I když jen trochu.

    A za druhé to jsou lidi kteří prostě nemají tolik využitelných bonusů a výhod jako dlouho hrající hráči. Ať už z důvodu času, neaktivity, krátkého hraní. Do té skupiny se počítám i já. Nehrála jsem 4 roky, a po návratu se nemůžu dopěstovat, dochovat a dovyrábět. A to se snažím co nejefektivněji a na farmu mám čas.
    Těch zvířat co za ty 4 roky přibylo, rostlin, stromů i výrobků. Těžko to doháním. Přitom základ je dokončovat akce a získávat řádky a bedýnky s bonusy. Ale nároky na akce se neustále zvyšují, takže když někdo nemá tolik bonusových pomůcek (Jacky, +100%, dost párty lístků z beden, obr stromy, ziskové dekorky,...) nebo dokonce téměř žádnou, těžko se mu daří mít všeho ve stodole dostatek a zároveň dokončovat co nejvíc akcí aby ty bonusové věci na zvýšení výnosů získal. A to si neumím představit začínat dnes od nuly, jen zvířat na běžné farmě je 96 druhů, na baha 54, stromů na běžné 102 a na baha 120. K tomu rostliny, výrobky....

    Já neprosazuju otevření další plochy. Myslím že to by měli propočítat tvůrci, oni mají všechny podklady a zároveň tvoří nároky (v akcích, úkolech, obchodu...), takže to oni musí vědět jaké jsou možnosti a vše nastavit správně. Já za novou plochu nebojuju, nechci aby hra byla příliš snadná. Ale tvůrci to musí nastavit tak, aby zase nebyla moc těžká pro ty méně zapálené a krátce hrající. Kdy dát novou plochu, a jestli vůbec, je tedy na nich.

    Chci ale říct, že možnost otevření nové plochy na Slunečnicovém vrchu vyhlížím. Nový prostor mi opravdu hodně pomůže, ten stávající mám neustále plný a jen na něj dávám co hoří nejvíc. Ještě mě čeká dlouhá cesta, zatím mám jen 2 069 hvězdiček do Protěžového údolí, a pak ještě 25 levelů tam. Sunu se pomalu, ale jistě. :)

    Mým hlavním sdělením však není jak jsem na tom já, ale že plocha na Slunečnicovém vrchu může některým hráčům pomoci. Ne těm co teprve začínají, ti mají ještě všeho málo a musí hlavně nejdříve aktivovat runy na stromě. A ne těm co mají všeho dost, ti už ji zase moc nepotřebují. Ale takovým jako já, v tom středu, kdy už nějaké zásoby máme, ale ještě ne dost, myslím že stojí za to ji co nejdřív otevřít. Těším se, že ji budu moct využívat hlavně při akcích, kdy mám celý týden na plochách akční a na doplňování stodoly už není prostor.
     
  19. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Preperrko, děkuji. Výborně sepsáno z pohledu krátce, středně a dlouhohrajícího. Farmu hraji skoro od začátku, ale jen proto, že jsem se potřebovala trošku počítačově vzdělat a naučit se základní úkony. Syn když mi farmu zakládal pronesl, mami, ale víš že je to strategická hra? Ale símtě, co může být na sázení mrkve strategického? Čas mu dal za pravdu. Sluneční vrch a další z Alp docela určitě mají přínos pro farmu. A toho se právě obávám. Aby nakonec nutnost hrát Alpy neměla vliv i na farmu. A protože jsem dlouhohrající, pamatuji u hodně zlepšovacích návrhů. Ať už to byla speciální plocha jen pro zvířata, stromy,korálový ostrov, vynikající návrh Pezta, který získal velkou podporu na umístění arboret, zvěřinců. Žádný z nich neprošel. Teď něco málo nabízeji prostřednictvím Alp.To je zase můj pohled, pokud by zlepšovací návrhy byly přijaty, tak jsme nějaké Alpy nepotřebovali.:)
     
    Naposledy upraveno: 22/3/24
  20. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Zdravím
    Po delší době jsem včera provětral postřikovače.Hlavně kvůli vytočeným bonusům na kole štěstí.Potud vše v pořádku,to co pak následovalo,bylo jedno velký utrpení.Zhruba do 10 hodin byla farma hratelná,jen s velkým sebezapřením.Neustálé restarty hry po běžných činnostech( trh,náhled na stav krmiva,přechody na plochu,prostě vše).Byl jsem tak otráven,jak už dlouho ne! Co mě drželo u hry byla snad jen aktivace pěstitelů,jinak bych to zabalil po deseti minutách!Překvapilo mně,že si nikdo nestěžoval na chod hry.Hlavně že se zavedením nových TS,bylo již vše v pořádku!o_O(zřejmě někdo přišel do práce a dal to do kupy!)
    Hlavním cílem byla příprava na Dožínky a navýšení počtu zvířátek z TS!
    [​IMG]
    [​IMG]
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.