Protěžové údolí / Diskuse

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 6/12/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Spíš bych řekl,že nepřemýšlejí hráči!o_O U RT je to normální.:cry:
    U mně v pořádku.8)
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 13/2/23
  2. sovicka64

    sovicka64 Dozorce fóra

    Mne tiez dako hlava nefungovala a pekne z vesela som si robila 3kove odznaky :cry: Pritom najskor budem potrebovat 2, no co uz trosku dlhsie si posedia,ale do recyklacie isto nepojdu ;) :) Zase som mala perno minuly tyzden a o vikendu ani nehovorim a potom to tak dopadne xDxDxD Aspon ze nenazranci ma maju radi a daju mi cukrik na doplnenie energie ;)xD
    Inak je to u mna vsetko v pohode sklady su na polovicku plne a v sade pekne rastu stromky :music:
     
  3. danielka0000

    danielka0000 Stará škola

    Ahoj, tak už konečně sem se taky dostala sem k vám do výšin :D. Zatím se jen rozkoukávám a snad to půjde jedna básen.
     
  4. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Krásný den vespolek, u mě to vypadá v tuto chvíli takto
    [​IMG]
    Čeho mám aktuálně dostatek to nesbírám a jinak se snažím udržovat ve stodole +/- stejný poměr ovoce, zatím jedu pořád na 4 stromky. Trhovci dneska měli největší chuť na alpské meruňky, ale ty se doplní rychle :)
    [​IMG]
    Do recyklace neházím ani ovoce ani odznaky, našla jsem si jakýsi svůj systém a ten mi vyhovuje, sice nepatřím mezi rychlíky, ale víc energie Alpám věnovat nechci a za pár dnů se do vytoužené 15-tky taky dohrambolím :D
     
  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Zatím frčím takto :)

    Screenshot_1.png

    Ještě musím odemknout 2 stromy, je potřeba se náležitě připravit :p
    [​IMG]
     
  6. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Ahoj pezte, náležitě připravit na co? Něco nového se chystá?
     
  7. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    dinoalesi - však na slávnostné otvorenie tích dvoch stromkov,o ktorých hovoril. :p (Keby aj niečo nové vedel,nepovie,nesmie,psssst!)
     
  8. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Tak se mi Protěžové údolí změnilo v divadelní hru - Čekání na Godota... ehm, Čekání na Sladkou výměnu.
    Mám zcela vytuněné všechny dostupné stromy, plný sklad výrobních materiálů, plné skladiště stromů i plodů stromů.
    Nemohu tedy dělat nic (kromě redukce komodit ve skladišti Různé kvůli Hlavním klíčům, kterých mám jen tak mimochodem v zásobě 44 ks).
    Nemohu sklízet, nemohu vyrábět Výrobní materiály, nemohu již dále vyrábět Stromy, nemohu prostě nic!
    Mohu jen tupě čekat na to, až se mi uvolní msto v Recyklaci (a modlit se, abych dostal ABZ a nikoli třeba Výhonkovač, jehož nedostatkem skutečně netrpím) a na otevření slotu u zákazníků. Kdyby alespoň dali jako odměnu Sladkou výměnu, abych je mohl obdarovat ihned opakovaně a získal tak něco ABZ navíc!
    Jak k tomu přijde hráč Farmeramy, který hraje i Protěžové údolí "naplno", bez prostojů (umím přece počítat a plánovat)?
    Kde je ten slibovaný přístup RT, který zvýhodní hráče, kteří to opravdu "hrají naplno"?

    Na rozdíl od Farmeramy, kde je vyšší úsilí hráče patřičně odměněno (vyšším přísunem BZ či TBZ), je hraní Protěžového údolí tak trochu za trest.
    Prostě si myslím, že by i hra na Protěžovém údolí měla více zohledňovat úsilí věnované hráčem. Třeba tak, že pokud má člověk všechno aktivované, k tomu plné sklady a nemá jak kde uplatnit Odznaky moudrosti, dostane automaticky v odměně od každého zákazníka vždycky Sladkou výměnu. Zásluhou toho si totiž jednak (odevzdáním zákazníkovi) uvolní sklady plodů a v neposlední řadě je prostřednictvím vyššího přísunu ABZ motivován se věnovat Protěžovému údolí skutečně na 100%.
    Takto je téměř vyloučené se někam dál dostatečně rychle posunout.
    A to je škoda, protože jinak se mi Protěžové údolí líbí.
     
  9. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Vždyť jo, mlčení je taky odpověď :p;)
     
    bačkora85, -Jara05- a Richards76 tohle ocenili.
  10. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj jan.svatek
    Asi někde děláš chybu, já jsem o kousek dál, a ještě se mi nestalo abych naplnil sklady, tak, že bych nemohl nic dělat :p

    Ahoj dinoalesi

    Screenshot_2.png
     
  11. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    pezt
    Přesně tak!
    Alpy zde máme již od loňska a hráči vše vylepšují a vyrábí,jak šílení a proč?!? Aby měli plný sklady a nemohli hrát?!? Tak proboha,recykluju plody,abych to celé znova nastartoval a jel trocha uvážlivěji!:p
    Zatím to vypadá,že to lepší nebude,a tomu je potřeba přizpůsobit strategii.
    Momentálně mám 9 odznaků 2 a 2 odznaky 1. Vypadá že ani do konce 15 LV všech 21 odznaků vyrobit nestihnu.A vůbec mi to nevadí!Však mi nic neuteče. Hlavně je potřeba sázet,sklízet,vyrábět a recyklovat!8)
     
  12. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Ahoj Petz

    Nemyslím si, že bych něco dělal špatně. Mám prostě vyrobeno vyrovnané množství stromů (6 x 5 = 30/28, ty dva navíc mám vyrobené a čekají na uvolnění skladu při zasazení nějakého stromu na místě po stromu vykáceném).

    Mám vyrobené Odznaky moudrosti na nejvyšší míru (12 odznaků verze **, více jich skladiště ve 14. levelu neumožňuje) a nemám je kde uplatnit.

    Samozřejmostí je, že mám aktivované všechny dostupné stromy a všechny mám i na nejvyšší míru aktivované, čili ani zde již nemám možnost uplatnit přebývající odznaky moudrosti.

    Samozřejmostí je i otevření všech skladišť (pomocí odznaků moudrosti) na nejvyšší dostupnou míru - více prostě dodat nemohu.

    Jak nemohu vyrábět nové stromy, mám zaplněno skladiště výrobních materiálů (tak, abych mohl kdykoli doplnit strom při zasazení, čili nehrozí, že bych neměl materiál na výrobu stromů).

    Skladiště plodů stromů aktuálně 1598/1600...

    Výrobní skladiště aktuálně 192/200 (musím mít aspoň trochu prostoru pro vyráběné materiály), ale nemám problém je zaplnit.

    Skladiště Různé samozřejmě upravuji tak, abych měl dostatek Hlavních klíčů (aktuálně jich mám dostupných 43, jen nemám důvod kromě recyklace je uplatnit, protože stejně nemohu nikam dát vyprodukované komodity).

    Recyklaci jedu bez významných prostojů tak, abych recykloval co 24 hodin (nejlepší poměr dodávky vs. odměna).

    Zákazníky plním bez významných prodlev (dokonce jsem ochoten v noci vstát, když je to nutno). Zejména toho víkendového zákazníka jsem schopen obhospodařit v intervalu 6 h, čili 8x za víkend (9x to pochopitelně nejde So 0:00 - 6:00 - 12:00 - 18:00 - Ne 0:00 - 6:00 - 12:00 - 18:00).

    Jediný rozdíl vidím v tom, že zatímco Kristýnka má stále v zásobě nějakou tu Sladkou odměnu, mně se poměrně dost vyhýbají, resp. vždy při nejbližší příležitosti obětuji tomu 16hodinovému zákazníkovi 1 Sladkou odměnu, abych mohl dodávat opakovaně. A navíc občas dostanu při recyklaci výhonkovač, jehož nedostatkem skutečně netrpím. Ocenil bych, kdybych měl více Sladkých výměn (a to závisí na náhodě a nikoli na úsilí hráče).

    Popiš prosím, jak to děláš ty - rád se poučím.



    kaolíne - vždyť já neustále sázím, sklízím, vyrábím a recykluji (plody stromů), mohu-li. Jen se mi jaksi nedaří udat dost plodů nejen na recyklaci, ale i zákazníkům (kteří jako na potvoru nechtějí dát Sladkou výměnu)!
    Čili to dělám snad správně, ne?
    V čem je tedy chyba?
     
    Naposledy upraveno: 14/2/23
  13. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    Taky bych mohla plody naházet do recyklace, abych měla místo. ale na to jsem krkoun to raději budu stát na místě aspoň tam nemusím chodit často stejně je to pořád do kola a nemusím pořád vyrábět stromy.
     
  14. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    jan.svatek

    Tak hlavně recykluji za 400 ABZ. A ve všech třech slotech.
    A asi nejsem tak aktivní abych vstával kvůli 6 hod. zákazníkovi, a nevstávám ani kvůli těm ostatním ;)
    Do 15 levelu jsem si vystačil se třemi stromy. Teď jsem začal otevírat ostatní stromy.
     
    Naposledy upraveno: 14/2/23
  15. Richards76

    Richards76 Znalec fóra

    Ahojte horali. Ja mám po dva buky a smrekovce. Marhule a ansu marhule premenlivo dva alebo tri, ostatok čerešne(tie si držím okolo 100, keď je viac urobím odznak).
    jan.svatek, ak sa ti darí produkovať navyše, skús robiť ABS za 68,000 hodnoty, tam sa to stratí :)
     
  16. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Viac-menej s vami súhlasím,ale ja tak mať vaše problémy.Ja mám stále kde dávať plody a to mám sklad otvorený naplno,odznaky ešte dorábam a ostatné mi zožerú tie dve mrchy.Občas pozvú aj kamošku,aby sa napakovala.
     
  17. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Ten nápad s těmi ABS za 68000 protihodnoty má cosi do sebe. Přece jen 3x3 odznaky moudrosti jednou za čas mi uvolní sklad odznaků moudrosti a já budu moci v klidu sklízet, protože budu moci vyrábět odznaky.
    Díky za radu. Čas od času to zkusím (jen doufám, že nedostanu místo těch 3x400 ABZ / 40 hodin jen 3x3 Instatní stromy. To by mě poněkud nakrklo.)
     
    Naposledy upraveno: 14/2/23
  18. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Tak ještě jeden strom je potřeba aktivovat a prozatím to bude ;)

    Screenshot_1.png
    [​IMG]
     
  19. barca279

    barca279 Vážený autor

    caute,ako tak citam prispevky,je mozne davat do recyklacie aj plody a stromy?ja uz davnejsie uvazujem na recyklacii za 400,uz som jednu aj vyskusala pred par danmi ale s velkymi baterkami a tou najdrahsou drevinou.a to zerie vela gulatiny.takze to nejde robit pravidelne.rozmyslalaa som co robi pezt ze je o level predomnou inak a jedine ma napada recyklacia za 400.3 sloty pravidelne otvorene na recyklaciu,len ma doteraz nenapadlo davat plody stromy alebo ine veci teda som si to nejaoo ani nevsimla.akurat citam prispevky a nasla som asi odpoved na moj problem,ako to urychlit a pritom aj uvolnit sklad plodov a stromov.
     
  20. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj barca279

    Ano lze tam dávat téměř vše z Protěžového údolí. Vidíš to na levé straně u recyklace

    Screenshot_1.png