Protěžové údolí / Diskuse

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 6/12/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Vím, vím, však právě to píšu, že mě za to systém trestá, že využívám houby jen pro bonus, no co už, toho cca půl levelu to ještě vydržím a pak houby nahradí zmiňovaná čekanka ;)
     
  2. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím
    Já si do teď vystačil z růží ;)
    Pouze kvůli návsi jsem pěstoval co chtěli, jinak zase jedu růži.
    Jen kaolín11 mě teď trošku zviklal na tu prvosenku :p, tak uvidím asi to s ní zkusím ;)
    Stromy mám zatím odemčené všechny a vylepšené, u rostlin je to horší, nějak se mi do toho nechce :p
     
  3. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Řekl bych,že Svištík to pochopil velmi rychle!8)
    [​IMG]
    Je jasný,že občas se splete.Poslední dobou se mi zdá,že trhovkyně Irenka je absolutně k nepoužití.Neustále po mně chce modříny[​IMG] :cry:[​IMG]po 6 hodinách
    Pořád nechápe,že ode mně nic nedostane!Už sem tohodle lufťáka odepsal,bo fakt v těch požadavcích je neúnavná!:wuerg:
     
    Naposledy upraveno: 5/11/23
  4. Bedlivé_oko

    Bedlivé_oko Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj kaolín11,
    to vypadá nadějně .... asi to taky zkusím. Uvidíme jak to dopadne.
     
    kaolín11, bačkora85 a -Jara05- tohle ocenili.
  5. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

    kaolín11
    Mě teda hodně zaujal ten počet košíků, díky tomu, že je poptávají 16-cti hodinoví, tak to za den nasmolím, ale v zásobě nemám ani 1, slovy ani jeden.

    Pro Irenku mám na víkend vždy připraveno, ona totiž nic jiného nechce, ta je na šišky.
    Občas, ale velmi zřídka, si dá na přechucení třešničky a višničky.
     
  6. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Tak já teda košíky s věnečkama neustále hážu do popelnice.Občas přihodím i sběrač s nůžkama.Asi je to tím rozšiřováním ploch a nepřízpůsobení skladů!o_O
    Momentálně tak:
    [​IMG]
    Takže mně čeká redukce klíčů.Sběrače a nůžky na 40 ks
     
    kocieva, -Jara05- a bačkora85 tohle ocenili.
  7. -Jara05-

    -Jara05- Hvězda fóra

    Teď mám 11 košíků a 14 věnečků. Na splnění zakázky potřebuji 13 košíků a věřím, že dnes se jich nedočkám.
    Větví padalo hodně, jednou jsem si dovolila asi polovinu dát do popelnice a najednou ani ťuk a všichni chtěli větve. Zdá se, že nyní už jsem na tom lépe, ale než jednu vyhodím dvakrát si to rozmyslím. Na nedostatek jantarů si raději nestěžuji, aby nakonec nepřestaly padat vůbec.
    Přeji krásné nedělní odpoledne a i přesto, že se koukám z okna na sníh, utěšuje mě, že se jaro blíží!!:D:D:D
     
  8. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

     
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  9. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj -družstvo-

    Z vlastní zkušenosti vím, že udržovat si nůžky a sběrač ovoce v počtu okolo 50 ks jaksi nedává smysl. A proč?

    Asi uznáš, že těžko budeš mít v zásobě dostatek příslušného řeziva na výrobu Modřínu evropského či Buku měděného, nehledě na to, že do zásobárny sazeniček stromů asi těžko naráz vměstnáš 100 ks stromů. A aktuálně umístíš na plochu Severních lesů o něco méně stromů než 30 ks.

    Sám jsem zprvu uvažoval taktéž (tj. jako ty), nicméně pak jsem se zamyslel a usoudil, že udržovat tak velké zásoby právě nůžek a sběračů ovoce není to pravé ořechové - držím se tedy počtu <15 ks o obou komodit a ještě se mi nestalo, že bych právě kvůli nedostatku nůžek či sběračů ovoce nemohl vyrobit příslušný strom (jo řezivo, to je jiná kapitola).

    On je vůbec problém přešaltovat z filosofie Farmeramy (nasyslit co nejvíce zásob všeho) na filosofii Alp (odhadnout, co budu v nejbližší době potřebovat, a optimalizovat počty komodit, abych mohl splnit co nejvíce úkolů kvůli ABZ)...;)
     
  10. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

    Kytka2001
    Díky za součinnost, jo já vím, že padesátka je zbytečně hodně, asi to zredukuju, máš pravdu.
    Můj problém není málo místa, spíš najít z čeho v mých Alpách napadá moc květinových věnečků a košíků na houby.
    Toto nějak při tom malém počtu mi nějak nejde. -.-
     
  11. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Začaly mi stávkovat alpské zahrady. Včera večer nevypadlo ani jedno padátko, ale měla jsem tam růži a prvosenku, tak mi to až tak divné nepřišlo. Dnes ráno ale vypadl ze směsi hub, protěže, lipnice a střevíčníku jeden košík. To už se mi tedy nelíbilo. Nenasytní zákazníci čekali na svůj podíl a není jim co dát. Místo ve skladu mám.
     
  12. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    ašada01
    já si zase toho všimla u sklízení stromů, včera večer jsem sklízela 6 modřínů a 4 meruňky a nevypadlo vůbec nic a přitom jsem tááák čekala na jeden jediný jantar a ona nevypadla ani suchá větev a už se mi to stalo podruhé možná i potřetí.... Mám takový dojem, že to bylo tím, že už jsem byla v Alpách dlouho, protože před tím při sklizni to normálně padalo, takže možná to chce před sklizní celé Alpy raději znovu načíst, ale ještě to nemám ověřeno....

    Jinak jsem se koukala, co mě ještě čeká na Návsi a objevila jsem u Šedáka tohle
    [​IMG]
    Nezaúřadoval šotek? Odznak arboristy 4 se bude vyrábět až ve 36 lvl.
     
    Naposledy upraveno: 8/11/23
  13. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    dinoalesi
    mě se to ale stalo ráno hned po otevření Farmy. Do Alp jsem lezla jako první, protože mi chybělo ještě pár minut do sklizně stonku.
     
    -Jara05-, sovicka64 a dinoalesi tohle ocenili.
  14. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj dinoalesi

    Jak dojdu domů z práce tak na to kouknu, pokud to nikdo neověří dřív, jelikož to mám splněno tak tam bude asi chyba.
     
  15. Dave Lister

    Dave Lister Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj, jasně že úřadoval ;). Úkol je Vyrob: 4x Odznak arboristy 3. Ve FAQ změněno.


    Jinak jsem sklízel Buk americký a předměty v pohodě. Ale někdy se mi stalo, že při posledním stupni ze sklizně nevypadlo ani ťuk.
    upload_2023-11-8_9-56-23.png




    Ať vás síla provází na všech cestách
     
  16. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    pezt, no právě vím, že to máš splněno, tak jsem si to taky říkala.... ;)

    ašada01, tak máme asi každá jiný problém. Třeba se někdo ještě přidá a nějak se to rozlouskne.....
    Dave Lister, díky, to byl fofr :)
    A díky i za info, budu to pozorovat, ale určitě všechny stromy nebyly v poslední fázi. Jinak při ranní sklizeni - vyskakování předmětů v pohodě ;)
    Mě se totiž poslední dobou vůbec stává, že se mi Alpy seknou a nebo to trvá než se nějaký úkon načte a točí se kytka, ale to může být problém u mě, ovšem tohle by snad nemělo mít na vypadávání vliv :music:
     
    Naposledy upraveno: 8/11/23
  17. Dave Lister

    Dave Lister Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    dinoalesi, není zač 8)


    Seknutí v alpách se u mě děje také. Pokud jsem tam dlouho a provádím hodně různých požadavků, tak nezbývá než F5 :). Děje se to někdy 1-2x denně.

    U těch předmětů ze sklizně to bylo spíše u meruňky kde je určitě menší šance na vyskočení. U delších stromů vždy alespoň něco vypadne, teda pokud není zapněný sklad.



    Ať vás síla provází na všech cestách
     
  18. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Díky Dave, tak aspoň vím, že chyba není u mě a budu častěji aktualizovat :)
    Ale trošku jsi mě nahlodal s tím zaplněným skladem... to by ale vyskočila info cedule o tom, že se to do skladu nepřipsalo, nebo se to změnilo?

    Edit: Tak to je dobře, moc dík ;)
     
    Naposledy upraveno: 8/11/23
  19. Dave Lister

    Dave Lister Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Jasný, na tom se nic nezměnilo ;). Cedule vyskočila vždy, kdy se nějaký předmět nepřipsal, kvůli zaplněnému skladu.



    Ať vás síla provází na všech cestách
     
    -Jara05-, dinoalesi a bačkora85 tohle ocenili.
  20. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Teď po druhé sklizni v zahradách už vypadlo asi 10 padátek, tak to musel být nějaký šotek. Snad to už bude v pořádku.
    Alpy se mi také sekají a pomůže jen restart.
    Nejvíc mi ale vadí, že na mobilu se sice do Alp dostanu, ale po chvíli se objeví bílá obrazovka. Ostatní plochy farmy sklízím bez problémů. Zkoušela jsem různé prohlížeče, ale je to všude stejné.
     
    -Jara05-, dinoalesi a bačkora85 tohle ocenili.