FAQ Otevřená beta Unity/WebGL klienta

Diskuze na fóru 'Archiv - FAQ' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 28/9/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Hlásná trouba

  Hlásná trouba Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Plánovaný začátek: 30.9.2020 ve 14:00

  Co je otevřená beta verze?
  Otevřená beta verze je poslední částí vývoje Unity/WebGL klienta pro Farmeramu, která je dostupná pro všechny hráče. V této části chceme pozorovat, jak se bude nový klient chovat na živých serverech a jak na něj budete reagovat. Také je naším cílem opravit zbylé chyby.

  Jaké jsou minimální požadavky?
  Unity/WebGL klient je velmi odlišnou technologií v porovnání s Flashem a má vyšší systémové nároky. Intenzivně jsme jej testovali a myslíme si, že pro dosažení přijatelného herního zážitku bude potřeba splnit tyto požadavky:

  Operační systém:
  • Windows: 7 SP1 a vyšší verze, 8, 10, pouze 64-bit verze
  • MacOS: 10.12 a vyšší verze
  • Linux: Ubuntu 16.04, 18.04 a CentOS 7
  Hardware:
  • CPU: Core i3-3110M (BGA) (vydání červen 2012)
  • GPU: Intel(R) HD Graphics 4000
  • RAM: 4GB
  • OS: Windows 7, 64 bit
  Přesto je Farmerama v Unity/WebGL klientovi hratelná také na počítačích se slabší hardwarovou specifikací, ale může se stát, že na nich čas načítání hry výrazně stoupne a možná si budete muset v nastavení vypnout animace nebo snížit počet snímků za sekundu.

  Ve kterém prohlížeči můžete hrát?
  Můžete hrát v jakékoliv nedávno vydané verzi prohlížečů Firefox, Chrome, Edge nebo Safari. Prohlížeč Internet Exporer není podporován. Nicméně pro nejlepší herní zážitek doporučujeme používat nejnovější 64bitové verze prohlížečů Firefox a Google Chrome.

  Je možné hrát Farmeramu na mobilu nebo tabletu?
  Momentálně není herní zážitek na mobilech nebo tabletech nejlepší, proto doporučujeme používat počítač nebo notebook.

  Může se stát, že bude můj herní účet poškozen?
  Ne, toto není možné.

  Může se stát, že se některé předměty z mého herního účtu ztratí?
  Ne, toto se nemůže stát. Nicméně jsme zjistili, že v některých ojedinělých případech zatím nejsou některé předměty dostupné v Unity/WebGL klientovi. V takových případech uvidíte na herní ploše místo daného předmětu „načítací květinu“. Samotný předmět se rozhodně neztratí, bude stále k dispozici ve Flash verzi a brzy bude přidán také do Unity/WebGL klienta.

  Odkud se můžu dostat k Unity/WebGL klientovi?
  V pravém horním horu herního rámečku najdete tlačítko: Přepnout na Unity. Stačí na něj kliknout a klient se změní z Flashe na Unity. Doporučujeme mít v prohlížeči otevřený pouze jeden herní účet, zejména pokud budete hrát v Unity/WebGL klientovi.
  [​IMG]

  Jak dlouho bude trvat načítání Unity/WebGL klienta?
  Vzhledem k tomu, že je technologie Unity/WebGL velmi odlišná od technologie Flash, načítání hry trvá v porovnání s Flashem déle. Toto má vliv zejména při prvním spuštění klienta nebo při jeho načítání poté, co došlo k vyčištění mezipaměti, smazání cookies nebo restartování prohlížeče.
  Je tedy důležité si uvědomit, že první načtení bude trvat déle, protože se musí na pozadí stáhnout veškerý obsah a zároveň se musí spustit klient Unity. To znamená, že průměrně zabere první načtení více času, než jste zvyklí. Proto vás prosíme, abyste byli trpěliví při prvním spuštění této verze.

  Při každém dalším načítání hry bude načítací čas kratší něž při prvním načítání. Nemůžeme vám však poskytnout přesné časy, protože jsou výrazně ovlivněny těmito faktory:
  • hardwarová specifikace - čím slabší specifikace, tím delší čas načítání
  • rychlost internetu
  • velikost vašeho inventáře
  • využití vašeho prohlížeče - Je důležité mít otevřené okno, ve kterém se načítá Unity/WebGL klient a nepřepínat mezi dalšími okny. Také je dobré nemít otevřená žádná další okna, zejména ta, která by mohla využívat velké množství výkonu procesoru.

  Jak nahlásit chyby nalezené v Unity/WebGL klientovi?
  Detaily najdete zde: Unity - hlášení chyb
  Ve zkratce: Nejprve se ujistěte, že danou chybu již nenahlásil jiný hráč. Pokud ne, tak se řiďte dle instrukcí v daném vlákně. Vážíme si každého nahlášení chyby, které obsahuje všechny potřebné informace.

  Co dělat, když se nemůžete dostat do Unity/WebGL klienta?
  Zaprvé zůstaňte klidní! Vyzkoušejte jiný prohlížeč a buďte trpěliví. Pokud nic nepomůže, vyplňte tento dotazník: https://forms.gle/ZyQCdEHonQZJVuJM6

  Toto pomůže týmu Farmeramy identifikovat technické problémy závislé na konkrétních případech.

  A mějte na paměti, že uděláme všechno, co bude v našich silách, abychom přesunuli všechny hráče na Unity. Více detailů najdete v oficiálním oznámení.

  Jak budou sbírána dodatečná data?
  Bylo by skvělé, kdyby každý hráč vyplnil tento krátký dotazník: https://forms.gle/ZyQCdEHonQZJVuJM6 Toto pomůže týmu Farmeramy identifikovat technické problémy závislé na konkrétních případech.

  Pokud potřebujete pomoct, zde je několik tipů pro Windows 10:
  CPU - procesor
  Klepněte pravým tlačítkem na hlavní panel a vyberte „Správce úloh“ nebo jej spusťte stisknutím Ctrl + Shift + Esc. Klikněte na ikonu
  Na kartě „Výkon“ vyberte možnost „CPU“. Zde se zobrazí název a rychlost CPU vašeho počítače.

  GPU - grafická karta
  Otevřete v počítači nabídku „Start“, zadejte „Správce zařízení“ a stiskněte klávesu Enter. V horní části by se měla zobrazit možnost „Grafické adaptéry“. Klikněte na rozevírací šipku a poté by se vám měl objevit název vaší GPU. Stejný postup můžete samozřejmě použít i pro GPU2, pokud máte dvě grafické karty.

  Memory - operační paměť
  Otevřete nabídku „Start“, pravým tlačítkem kliněte první na „Tento počítač“ a poté na „Vlastnosti“. Poté by se mělo otevřít okno se základními údaji o vašem počítači. V sekci systém byste měli vidět řádek označený „Nainstalovaná paměť“.

  Internet speed - rychlost internetu
  Tento test měří rychlost vašeho internetu, což zahrnuje např. rychlost stahování a rychlost nahrávání. Pro otestování internetové rychlosti doporučujeme právě tento test: https://speed.measurementlab.net/#/
  Především nás zajímá vaše rychlost stahování (download speed)!

  Pokud využíváte jiný operační systém, můžete využít tipy ve vlákně Zjištění komponent ve vašem PC/NTB.

  Český překlad dotazníku:
  Sběr technických dat
  Děkujeme za poskytnutí technických detailů. Oceňujeme vaši podporu. Váš Farmerama tým

  Which system do you use?/Který systém používáte?
  Laptop/notebook
  PC/počítač
  Macbook/Macbook

  Please add your CPU:/Prosíme o zadání informací o vašem procesoru:

  Please add information about your GPU:/Prosíme o zadání informací o vaší grafické kartě:

  Please add information about your GPU2:/Prosíme o zadání informací o vaší druhé grafické kartě:

  Please add information about Memory:/Prosíme o zadání informací o vaší operační paměti:

  What is your internet download speed?/Jaká je vaše rychlost stahování?

  Which is your User ID of Farmerama?/Jaké je vaše uživatelské ID ve Farmeramě?
  You can find it on the wooden panel at the bottom of your game screen./Můžete jej najít na dolní dřevěné části herního rámečku.

  From which country are you playing?/Ve které zemi hrajete?

  Could you access the Farmerama Unity client?/Můžete se dostat do herního klienta Unity?
  yes/ano
  no/ne

  Jak bude probíhat sběr zpětné vazby?
  Zaprvé můžete své pocity, názory a zkušenosti sdílet na herním fóru. Zde najdete speciální vlákno, které je k tomu přímo určené: Unity - zpětná vazba Zadruhé budete mít ke konci října možnost vyplnit dotazník a ohodnotit v něm Unity/WebGL klienta. Detaily ohledně dotazníku se dozvíte později.

  Změnilo se něco ve verzi Unity/WebGL?
  Ano, vskutku. Tržiště bylo přepracováno a Renzův jarmark již funguje - Jupí. A také jsou tam menší vizuální změny. Zbytek hry funguje stejně jako ve Flash verzi, ale může se pocitově zdát trochu odlišný.

  Jsou tam známé chyby?
  Ano, ale nejsou tak závažné a neovlivňují ve velké míře herní zážitek. Tyto chyby jsou většinou banální a tým samozřejmě pokračuje v jejich průběžném odstraňování, ale zároveň se věnují také odstraňování nových chyb. Nejběžnější chyby můžete najít zde: Seznam nahlášených chyb. Seznam bude průběžně doplňován.

  Jak dlouho bude probíhat otevřená beta verze?
  Zatím jsme nestanovili přesné datum. Hlavně proto, že kromě otevřené bety zároveň pracujeme na opravě existujících problémů a na vývoji budoucích akcí a výprodejů. O datu ukončení beta verze vás budeme informovat.

  Jak je to s akcemi a výprodeji?
  Preclíková sezóna není implementována do Unity/WebGL klienta, ale všechny aktuální akce a výprodeje jsou dostupné. Momentálně plánujeme spustit všechny nadcházející akce paralelně v obou klientech. Mějte však na paměti, že vývoj všech akcí a výprodejů probíhá v Unity/WebGL klientovi od nuly, takže se může stát, že bude vývoj některé akce nebo výprodeje pro Unity/WebGL klienta zpožděn nebo úplně zrušen. Samozřejmě vás v těchto případech budeme informovat skrze oficiální oznámení.

  Ještě něco?
  Samozřejmě! Jsme vděční za vaši podporu!
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.