Hrůzostrašná noc geeků (26.10. - 1.11.2023) / Diskuse

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 25/10/23.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    smoulinek123
    Před každou sklizní stromů je ideální mít aktivovanou tu kostku +6 a kostku na 50% zkrácení času (nicméně dosáhnout toho nebude vždy možné vzhledem k omezenému počtu vstupenek).¨
    Proto je dobré se zamyslet nad tím, zda občas nezvolit před hraním minihry volbu na zkrácení doby stáje (to je ta mušle s hodinkami).

    Cílem je získat předměty s co největší protihodnotou
    (rostliny, pixelové kostky a produkty stáje - ty jsou nejhodnotnější).

    Tyto předměty pak dodáš přes "+" do dodávek
    (pozor - co s protihodnotou překročíš, o to přijdeš!).

    Co tě čeká v jednotlivých krocích, si můžeš zobrazit pomocí té lupy vpravo dole...

    Není to sice nejjednodušší na pochopení (není to jen bohapustá pěstovačka, člověk musí trochu přemýšlet, nežli začne konat - inu platí zde ono známé - 2x měř, 1x řež!), ale jakmile člověk pochopí, že před sklizní stromů potřebuje pro navýšení zisku aktivovat tu kostku +6, že pokud chce zkrátit dobu zrání stromu, musí před sklizní aktivovat tu kostku s hodinkami (nebo když zapomene, stačí si po aktivaci bonusu na zkrácení stromy vykutat a znova vysadit, čili neaktivace zkrácení času u stromů nemusí být fatální) a že pokud chce zkrátit stáje, musí před nakrmením aktivovat tu mušli s hodinkami, potom si myslím, že to půjde (zdali to bude stačit k dosažení alespoň řádku do stonku, to samozřejmě nevím - záleží i na tom, jaké produkty tam člověk bude dodávat a jak se mu podaří pokud možno nepřešvihnout výši dodávky).

    A abych nezapomněl - aktivaci bonusů provedeš pomocí těch šipek v levé liště a krmivo nameleš normálně ve mlýně (pokud na něj budeš mít dostatek zdrojů).

    Doplnění (odpověď na dotaz dole): Ano, stačí mít na ploše stáje i stromy (ty sklízet ideálně s aktivovanými bonusy +6 a na zkrácení času, máš-li jistotu, že budeš po určité době u PC, abys sklidil/a) a rostlinu pěstovat na zbytku polí (vzhledem k tomu, že máš k dispozici 150 pidipolíček, z nichž 8*2=16 bude obsazeno stájemi a stromy, budeš mít zisk z jedné sklizně +134 ks akční plodiny (na této ploše neúčinkuje MJS ani jiné vychytávky, takže pokud chceš ušetři, vol kombinaci polí 2x2, 1x2 a 1x1).
    Zrání plodiny trvá při zalití a pohnojení 3:58 hodin.
     
  2. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Pitrýsek47 tak že stáje a stromy pořád mít na ploše a zbytek akční, mám v té palici nějak prázdno.
     
  3. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    -Jara05- a babina51 tohle ocenili.
  4. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    smoulinek: Jasně, a nad tebou je podrobnější návod, ale čím delší obsah, tím pro někoho hůř, chce to dávkovat ;)
     
  5. Džejninka73

    Džejninka73 Pilný autor

    akciu robím samozrejme ale už teraz viem že nebude moja oblubena :)
     
  6. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Kdyby třeba někdo nevěděl, tak špatně umístěné knihy se pořád dají přehazovat, je třeba to zkoušet dokud to nevyjde, i když bude po limitu, tak alespoň jeden bonus je jistý ;)

    Ta růžová knížka s ksichtíkem vymaže tu červenou
    [​IMG]
     
  7. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    evoku57 Taky mě to trvalo než jsem to pochopila ty 2 hry jsem neudělala v limitu, ale to nevadí, než jsem na to přišla, že jak jsou ty bílé těma se dělá mezera to znamená dávat je tam kde to máš červené, snad zítra mě to půjde líp.
     
  8. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Kytka2001 tak že když mám stromy vyrostlí a chcu je sklidit aktivuji kostku +6 a bude vyšší výnos a teda když aktivuji stom 50% zkrátíme růst ,,,, postup budu dělat, stomy vyrostlí a nejdříne dám 50 % a pak +6 a sklidím a čas na stromě se zmenší o něco,,,když chcu stáje tak aktivuji dýni a pak nakrmím.
     
    dinoalesi, -Jara05- a kutilka70 tohle ocenili.
  9. -družstvo-

    -družstvo- Vévoda fóra

    Tak jsem dokončila hru a nevím jaké odměny jsem získala, jde to někde zjistit?
     
    Naposledy upraveno: 26/10/23
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  10. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Opravdu nešlo naprogramovat hru tak,aby se nadbytečná protihodnota převáděla na další stupeň ?!?
    smoulinek123
    Prostě nejprve odehraj jednu minihru na zisk boosteru na chlévy,druhou na stromy,poté aktivuj co se dá,skliď,nakrm,čekej! Mezitím pěstuješ akční plodinu!
    Toť vše!
    Zejtra to samé!
     
  11. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    družstvo: dokončit první, koukni na knihy znova a přehoď je, přetáhni. Pročti i diskuzi.
    Až je správně poskládáš, objeví se "hláška" i tě pochválí.

     
    Naposledy upraveno: 26/10/23
    -Jara05- a bačkora85 tohle ocenili.
  12. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Bedlivé_oko kde na stromě je Podkoní nějak nemužu najít nebo to tam ještě není
     
    -Jara05- a Peto121 tohle ocenili.
  13. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Odohral,naboostroval,nasadil,nachoval,pochopil,akurát na začiatku som odpálil 2 boostre zbytočne,lebo... až potom pochopil,že sa nenavyšujú.

    smoulinek123 nič v zlom,daj si za jeden a pôjde to lepšie. :D
     
  14. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    smoulinek123
    Podkoního najdeš zde.
    A na Stromě moudrosti zde (podle obrázku):
    [​IMG]
     
    -Jara05- a bačkora85 tohle ocenili.
  15. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Dostala jsi booster, podívej se vlevo do lišty jsou tam velké žluté šipky, otevři a uvidíš.

    Kytka 2001: Pěkné, ale já tam runu také nemám, to už jsem tam brejlil několikrát.
    Edit: No jasně, ta je aktivovaná, já myslel, že je někde na stromě prázdné kolečko, díky. Zpátky na stromy xD.
     
    Naposledy upraveno: 26/10/23
  16. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    smoulinek123 a Pitrýsek47
    Tak ještě jednou a snad názorněji:
    [​IMG]
    A malá poznámka - pokud jste náhodou již v Alpách, tak runu Podkoní netřeba hledat, protože pro aktivaci Alp jste prostě museli tu runu již dávno aktivovat... (to platí pochopitelně i pro jakoukoli aktivovanou runu nad runou Podkoní).
    Ta runa Podkoní vám zajišťuje kratší dospívání zvířat - o 10%. Např. z 10 h máte rázem 9 h ihned po nakrmení...;)

    A vzhledem k tomu, že Dob se uvolil a poskytl výpočty, nemohu jinak, než vás odkázat (asi v každé odpovědi) sem, abyste věděli, na čem jste...
    Dobe, děkujeme!:D
     
  17. Dob

    Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    V tabulce s výpočty k akci jsem opravil celkové množství protihodnoty potřebné pro splnění celé akce. Pokud tedy chcete splnit vše, je dobré se podívat znova. Pokud cílíte na řádek, tak se nic nezměnilo.
     
  18. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Chocholoušek by se zaradoval!xD:cry:
    Za 17 minut budu sklízet akční plodinu.
    Jinak sem tak dumal nad těmi automaty a alespoň tu jednu minihru na zisk boosteru na ně by to chtělo odehrát do limitu.Jinak bude ten čas asi chybět!:wuerg:
     
  19. libakos

    libakos Polobůh fóra

    Já si dám pauzu , všem kteří se do téhle akce pustí ,přeji ať se jim daříxDNemám minihry v oblibě a na spešl ploše už vůbec ne:sleepy:
     
  20. Ciri13

    Ciri13 Hrabě fóra

    Hezký večer, je jasné, proč se akce jmenuje noc geeků. Poslušně hlásím, že geek nejsem. Akce se mi zdá zbytečně složitá a řadí se mezi mé neoblíbené. Pojedu, ale hrotit to nebudu. Neb jsem z toho vedle sebe a bez návodu bych to nedala. No, možná i dala, ale farma je moje oddychovka, tak nechám šedou kůru mozkovou odpočívat... Díky za nápovědy a návody.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.