Důležitý 24hodinový test technického stavu Unity/WebGL klienta / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 20/11/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. aamperzg

    aamperzg Aktivní autor

    Stále čekám, stále čekám a ono nic. 30min a stále čekám. Toto není o zpoždění načítání, ale o prosté funkčnosti.
     
    mirae a zemanka01 tohle ocenili.
  2. výpliv

    výpliv Perspektivní autor

    V Edge jsem se nedostala dál než k načítací kytce a vzdala jsem to, Google chrome i opera se načetly docela rychle. Už je to tady psané, že není vidět zda pole jsou hotová, je pravda, že když se na políčko postavím, tak to vidět je, ale jsme pěkně rozmazlení. Poměrně dlouho načítá sázecí kombajn - mám obavy, abych se neuklepla a nezasadila něco nepotřebného.
    Napsat zprávu a chtít tam něco opravit nelze - vše se vymaže a můžeš začít psát znovu.
    To, že na stromech není vidět, že už jsou hotové je opravdu špatné, jdu si je raději zkontrolovat, abych už začala připravovat plochy na zítra.
     
  3. petaM2001

    petaM2001 Titán fóra

    Animace fungujou i když jsou vypnuté to je taky chyba?no jestli to takhle pofrčí po novém roce kombajn už asi nepřikůpím pole neosadím a kravku prodámxD a ta grafika stále strašná


    jedu operu načetlo se to cca 4 min
     
    Naposledy upraveno: 24/11/20
  4. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Poznatky dosud získané...

    (v Avast Secure Browser)

    1) Pomalejší přihlášení (bohužel i opakované) => horší aplikace a využití JC při začátcích akcí.
    2) Pomalejší odezva na F5
    3) Část zralých pitomb je zobrazena jako nezralá
    - jak se v tom má hráč orientovat?
    [​IMG]
    Poznámka: Po opakovaném přihlášení, resp. po stisknutí F5 se zobrazily zralé pitomby správně...
    4) Jak jsem očekával, na rychlý dvojklik sériově prodávanou programovatelnou (čili povolenou) myší to reaguje odlišně od Flashe.
    Zatímco ve Flashi po stisknutí naprogramovaného tlačítka Dvojklik dojde ke sklizení stromu stejně, jako kdyby hráč stiskl dvakrát za sebou levé tlačítko myši, pod Unity dojde ke sklizni, avšak zůstane viditelný kroužek s výběrem dalších možností (UH / ZH), takže nejde rychle přejít k dalšímu stromu. Přitom pokud hráč skutečně dvakrát klikne levým tlačítkem myši (to by mělo odpovídat dvojkliku), kolečko s výběrem (ZH/UH) se neobjeví, takže může ke sklizni dalšího stromu přejít.
    [​IMG]
    Návrh řešení: Ať pro stisknutí dvojklikem nedochází ke zobrazování kolečka s výběrem (UH/ZH) nebo ať je umožněna sklizeň jednoklikem levým tlačítkem myši.
    5) Po osetí jedné louky Bazalkou pravou jsem se dostal do výběru ploch na Baha a nešlo se dostat zpět pomocí lodi, musel jsem restartovat hru... Jak má hráč dodržet svůj sevní plán tak, aby mu nevznikaly prodlevy, aby mohl využít veškeré drahocenné aktivované vychytávky?
    Návrh řešení: Jednoznačně opravit do podoby totožné s chováním pod Flashem.
    6) Pomalé načítání seznamu plodin k osetí (proboha, co na tom může tak dlouho trvat?).
    7) Po přechodu za Divoké louky na Mýtinu a opakovaném stisknutí tlačítka Secího stroje pro výběr rostliny se zobrazila první stránka se seznamem rostlin k osetí (správně by měla být k dispozici opět těsně předtím zvolená stránka tak, aby hráč nemusel opakovaně hledat rostlinu k osetí - zde konkrétně Bazalku pravou).
    8 ) Při ruční sklizni pohodlných polí levým tlačítkem myši (běžným dvojitým klikáním) občas nedojde ke sklizení a hráč se musí vrátit zpět na již "sklizené" pole. Prostě to chce klikat pomalu. Pakliže je záměrem přinutit hráče k nákupu pomocníků, potom to chápu, ovšem obávám se, že to mnoho hráčů, kteří občas sklízí ručně, odradí od dalšího hraní Farmeramy...
    Opravdu chce RT docílit snížení počtu hrajících hráčů?
    9) Při ručním rychlozalévání je odezva poněkud nejistá...
    občas nedojde k zalití a hráč se musí vrátit zpět na zalévané pole (ve Flashi je odezva lepší). Zřejmě to souvisí s celkově pomalejší odezvou pod Unity oproti Flashi. Důsledkem bude opět odrazení části hráčů od hraní Farmeramy nebo nutnost častější koupě pomocníků... Zkusme prosím tipovat, kterou z obou variant asi zvolí většina hráčů?

    (v EDGE)
    10) Nejsou zobrazeny správně zralé stromy
    (viz bod /3/), zde dokonce žádný... ale po restartu pomocí F5 se zobrazily správně.
    Otázka: Proč to nejde napoprvé?
    11) Při ruční sklizni stromů pochopitelně podobně jako v bodě /4/ nefunguje rychlý dvojklik.
    12) Při běžném dvojkliku myší dochází současně se sklizením stromu (mimochodem ne vždy úspěšném) k označení/výběru slova Hráč: dole pod hrací plochou. Evidentně slouží dvojklik kromě sklizně i k označení/výběru nejbližšího textu. Minimálně to je otravné, protože hráč neví, co ve skutečnosti po dvojitém kliknutí na strom bude následovat - sklizeň nebo výběr textu?
    Návrh řešení: Buď
    a) deaktivace odezvy výběru textu na dvojitý klik nebo
    b) přechod ke sklizni pomocí jednoho kliknutí myši podobně jako při rychloosevu či rychlozalití rostlin nebo
    c) ideálně z hlediska hráčů (nikoli z hlediska RT) rezignovat na příjmy za pomocníky a dát je všem zadarmo (a případně zdražit jiné komodity, kterénejsou potřebné pro ovládání hry - např. tajemné stáje, sazeničky, turbomlyýn apod.). Bez možnosti rozumně prováděné ruční sklizně nebo bez možnosti zdarma sklidit pomocí pomocníků to může znamenat jediné - konec Farmeramy.
    13) Po aktivaci bedny myší nelze potvrdit její aktivaci klávesou Enter a musí se použít opět myš. Přitom pod Flashem to funguje tak, že po kliknutí myší na bednu stačí dvakrát stisknout klávesu Enter.
    Návrh řešení: Uvést ovládání do stavu totožného s ovládáním pod Flashem.
    14) Při výběru/aktivaci lístku do Kola štěstí dojde sice k otevření Kola štěstí a možnému následnému protočení, nefunguje však opuštění Kola štěstí pomocí klávesy Esc. To má za následek neskutečné prodloužení potřebného času na protočení vstupenek na Kole štěstí...
    Návrh řešení: Uvést ovládání do stavu totožného s ovládáním pod Flashem.
    15) Nejisté sklizení, vykydání, nakrmení a napojení stájí pomocí dvojkliku myši (pod Flashí funguje, zde tak nějak ne). Ach jo...
    Návrh řešení:
    a)
    Dát to do stavu totožného jako pod Flashem nebo
    b) Dát hráčům k dispozici pomocníky zdarma do doby, než se vše uvede do stavu totožného s ovládáním pod Flashem.

    (v Chrome)
    16) Po kliknutí na stonek nedojde ke zobrazení řádků ve stonku...
    Návrh řešení:
    To snad ani není nutno komentovat. Bez možnosti aktivace řádků ve stonku nemá vůbec smysl hrát...
    17) Kupodivu později stonek funguje - i přechod pomocí kolečka myši (rolování) je jistější než ve Flashi - to je snad první věc, co funguje lépe...
    18 ) Kolo štěstí nejde opustit klávesou Esc ...
    Návrh řešení:

    a) Po stisku tlačítka Stop u Kola štěstí okamžitě zastavit kolo a ukázat odměnu (aby točení netrvalo dlouho) nebo
    b) Umožnit současné vícenásobné točení (např. 10 točení naráz) speciálním tlačítkem - kdo chce, může jít do rizika, kdo nechce, může si počkat...
    19) V Sezóně po splnění dodávky nelze uzavřít okno se seznamem odměn pomocí klávesy Enter (narozdíl od stavu ve Flashi, kde to možné je)
    Návrh řešení: Přeprogramovat do podoby ovládání totožné s ovládáním ve Flashi (kdo má pořád jezdit myší sem a tam?)...


    (v Opeře)
    20) Obvyklé pomalé načítání hry...
    21 ) Stonky v řádku zobrazeny - konečně Hurá!
    22) Nezobrazila se část chlévů na Křišťálových vodopádech...


    (ve všech zmiňovaných web prohlížečích)
    23)
    Je zvláštní, že některé funkční klávesy byl schopen RT naprogramovat - (D)elete pro odstranění pole, (M)ove pro přesun pole, (R)otate pro otočení pole, dokonce i (S)ave pro sejmutí obrázku, ale základním funkčním klávesám Enter a Esc nejsou schopni přidat očekávané reakce hry (potvrzení volby pomocí klávesy Enter, opuštění vyskakovacího okna pomocí klávesy Esc).
    Je to záměr nebo neschopnost?
    (24) Posílání dárků - Když už zavedli možnost řazení podle Abecedy nebo Levelu, proč neponechali i řazení podle sousedů, jak jsme byli zvyklí? Navíc nefunguje dvojklik, který ve Flashi umožnil zobrazení seznamu přátel a následný výběr jmen hráčů, kterým zvolený dárek chce hráč poslat.

    Test cca ve 2:15...
    Zkusil jsem to v noci, abych posoudil, zda to není způsobené přetížením herních serverů - bylo to ještě horší (neskutečně dlouhé přihlašování, zatuhnutí na hřbitovním parku, kde se nemohl systém srovnat s tím, že jsem si dovolil sklidit výjimečně zdejší mazlíky kombajnem, zatímco v mazlíkárně jsem se snažil klikat ručně, neboť chci mít přehled nad tím, co si aktivuji, a nechci aktivovat všechno, co tam leží)...

    Testování od rána 25.11.
    (25) Otevírání beden
    - nejenže nejde potvrdit otevření zvolených beden klávesou Enter, ale po otevření několika druhů beden myší se systém svévolně rozhodl, že už toho má zřejmě dost. Ať klikám, jak klikám na kterékoli z dostupných beden, otevře se sice okno s nabídkou, kolik že těch beden daného druhu chci otevřít, avšak přestalo fungovat i následné potvrzení myší... asi to bude chtít restart hry.
    Proboha, za co, soudruzi, za co?!!!


    Další poznatky budu průběžně přidávat... zatím ale platí, že
    Kdyby světová ekonomika fungovala stejně jako (ne)funguje Farmerama pod Unity, žili bychom, covid-necovid, již od léta v prvobytně-pospolné společnosti...

    Prozatímní shrnutí: Od testování před cca měsícem se mnoho nezměnilo.
    Návrh řešení:
    Jsem nuce konstatovat, že jediné možné řešení je uvedení ovládání pod Unity do stavu totožného s ovládáním pod Flashem nebo dát k dispozici pomocníky zdarma všem do doby, než se podaří skutečně zprovoznit ruční sklizeň, osev a krmení včetně dodávek vody, SH, ZH či UH...

    Celkový dojem: No mají pánové a dámy z RT do konce roku co dělat, pokud mě budou chtít udržet u hraní Farmeramy. Toto je největší krize, která mohla Farmeramu potkat.
    Jinak do konce listopadu dorazím do cíle na Baha (level 600), nic nebudu dále kupovat (ani pomocníky, neb mám dost kuponů) a od ledna 2021 dám Farmeramě pápá (a budu, coby závislák, osvobozen)...
     
    Naposledy upraveno: 25/11/20
  5. masinaka

    masinaka Vycházející hvězda fóra

    Hmm, tak tohle teda neoceňuju, zvyk sklidit chlév, vykydat, nakrmit a zalít na 8 rychlých kliknutí viditelně fungovat nebude (8* kliknu a výsledek je někde mezi 3. a 6. kliknutím, dost náhodně).
    Stromy vypadají pořád stejně kromě jedné cesmíny na ostrově, která roste (ale zbytek asi neporoste)
    Při vypadávání padátek se hra zasekne
    Nefungují novinky ve hře ani Kubík
    Vypnuté animace a nejnižší grafika znamená, že mapa se pořád hýbe, okolí na plochách se pořád hýbe, na hlavní louce se hýbe úplně všechno (stromy jiskří, stáje se hýbou)
    Vysazené plodiny vypadají pořád stejně i po dozrátí.
    Při výběru na setí mají všechny plodiny takový otravný neonový pozadí.
    Všechny texty jsou tak lehce rozmazaný.

    Všechny HW požadavky na pc splňuju a většinu i výrazně překračuju, ale i přes to všechno se hra načítala asi 5 minut a stále se při hraní seká.

    Edit, tak už se hýbe s vypnutými animacemi úplně všechno xD
    Některé dekorace v parku překrývají dekorace, které jsou postavené před nimi a tudíž by měly být vidět před nimi.
    Stisknutím F5 neobnovím louku na které jsem, ale celé okno hry (znovu dlouhotrvající načítání, znovu nefunkční novinky ...)


    Ps. Pokyn "Ukončete ostatní aplikace v počítači" snad nemyslí nikdo vážně, ne? Když si chce člověk zafarmařit, tak kvůli tomu přece nebude všechno ostatní zavírat.
     
    Naposledy upraveno: 24/11/20
    evainfo a mrkvicka9 tohle ocenili.
  6. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Dá se nějak zpomalit myš ( kurzor) na mobilu v Edge?!? Mám strach, že mi kombajnová lišta při posouvání, vyskočí z obrazovky!xD Pak mi tedy docela dost vadí,že při kliknutí na cokoliv se to automaticky uchopí a chce se to přesunout!
    Při přihlášení visí všechny oznámení o dárku,slevách....prostě všechny!
     
  7. ezzra

    ezzra Hrabě fóra

    TAK U MNA TIEZ SKLAMANIE,,idem na FIREFOXU,,pri fleshi ziadny problem,,teraz dlhe nacitanie,,grafika skace ako sa jej chce,,to uz pisal jan.svatek..jedna cast zrela,druha ako by uz bola po zbere..nastavenie v liste tiez sa nezoraduje podla vyberu,,jedna odkliknuta bedna zas skoci na zaciatok ,,efekty idu aj ked su vypnute,,cele to je nejake rozmazane,,alebo prilis zaostrene..a ma to mnoho chyb
     
    Naposledy upraveno: 24/11/20
    maribeja, mirae a -Kuteno- tohle ocenili.
  8. malevejce

    malevejce Rádoby autor

    bolí z toho oči je to jak rozmazané, škoda....
     
  9. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Humus, humus, chyby, které byly minule jsou zase.
    Plodiny dozráté, ale tváří se jako zaseté.
    Ruční pokládání políček děs, mřížka se ukazuje jen z části, bliká.
    Sklizeň ručně zdlouhavá.
    U mazlíků vyletěli všichni i když jsou animace vypnuté (to mi až tak nevadí).
    Vše se hýbe, kontury všeho hodně ostré (i v tabulce setí) "tahá to oči".
    Dlouhé načítání při přepínání z plochy na plochu.
    Atd., atd..... hraju v Edge, přihlášení po pár sec dobré.
    Jdu zkusit kupón na hodinu, ale asi s tím fláknu ;)
    Nejdou umístit pole stavitelem, na hlavní je úplně jiná plochá jen pro dekorace.
    Chovatel taky nefunguje.
     
    Naposledy upraveno: 24/11/20
    Learka, evainfo a -Kuteno- tohle ocenili.
  10. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    První mínus obr stromy neukazují, že jsou uzráté ale sklidit jdou
     
    maribeja tohle ocenil(a).
  11. trpaslik

    trpaslik Pisálek fóra

    Čekání jsem vzdala.Tablet a telefon jen načítání a to tam jindy hrají na prohlížeči Photon Browser.Jindy rychlý a k telefonu si připojují i myšku.Tak asi po novém roce budu hrát jen na velkém počítači a to když budu doma.
     
    maribeja tohle ocenil(a).
  12. libakos

    libakos Polobůh fóra

    NO,zbourala jsem mýtinu a chtěla dát pole a dlouhodobku ,nejde to, to samé mě po sklizni obr stromů čeká i na hlavní a divošce ,takže příprava na další akce nulová?>:(Jestli opravy půjdou tak rychle jako tato chyba, tak se nám bude dobře farmařit;)už mám zaseto,zatím na mýtině..
     
    Naposledy upraveno: 24/11/20
  13. eksot19

    eksot19 Rádoby autor

    Ahoj vespolek, teda asi jsem cítila i vítr ve vlasech, když jsem protáčela ty získané lístky. To byl fofr, ještě aby to platilo i u ostatního. Chyby snad vychytáte, ale bude to na dlouho. Držím palce.
     
  14. aamperzg

    aamperzg Aktivní autor

    Stále čekám, stále čekám a ono nic. 30min a stále čekám. Jen čes se prodloužil na 1hodinu. Takže firefox je k ničemu. Začnu zkoušet Edge.
     
  15. mamcalenca

    mamcalenca Pisálek fóra

    Načetlo se to jen o chvilinku déle, jednou se to zaseklo při přechodu na jinou plochu, po aktualizaci normálka. Sklízím ručně, šlo to normálně. Na farmě lze sklízet, sázet i zalít víceklikem na jedno pole, na Baha toto nefunguje. Nejvíc mi zatím vadí, že když např. v mlýně zadávám mletí, hodí mě to vždy na začátek na 1.stranu, to samé, když jsem umisťovala dekorace na plochu. Tady navíc se to nezobrazilo hnedka podle toho, co jsem měla nastavené - nejvyšší výnosnost BZ, ale přesně naopak, a hrozně dlouho se to načítalo na správnou verzi. Tak teď se to nenačetlo už vůbec. Nebo že by byl sólo výběh nejvýhodnější dekorací?:cry:
    Zklamalo mě, že nejde Renzo, chtěla jsem si to vyzkoušet.

    Tak jsem to přechválila. Po návratu na hlavní plochu jsem zjistila, že část polí a stromy se vůbec nesklidily a musím znova po tom zaseknutí při přechodu. A víceklik už taky nefunguje ani tady.
     
    hudy536 tohle ocenil(a).
  16. hebig

    hebig Pisálek fóra

    Po dlouhém načítání ve Firefoxu i chromu se hra seká a při přechodu na jiné plochy pravidelně zamrzá, grafika mizerná, prostě hnus velebnosti
     
  17. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj trpaslik

    Vyzkoušej prohlížeč Edge
     
    maribeja tohle ocenil(a).
  18. polacka

    polacka Vévoda fóra

    Jinak nový trh se mi vůbec nelíbí a je moc složitý.Dnes na trhu prodávat nebudu.
     
    BEBUSCHE tohle ocenil(a).
  19. eksot19

    eksot19 Rádoby autor

    Ahoj znovu. Po dlouhé době se zapojím do přispívání ve foru. Hru miluji a jsem závislák, který s tím občas bojuje.
    1. ten šajning se mi líbí, ale nepřehánějte to, slunce už je na sluneční brýle
    2. když chci vybrat všechny sklizené bedny, tak dřív jsem byla zvyklá jet obouruč - klik myší a potvrzení entrem, dnes to nefunguje, všechno pouze klikem na fajfku. Hlášení pro teď ukončeno.
     
  20. margott

    margott Pisálek fóra

    Mě to funguje tak napůl, ale co je strašné, vidím to podsvícené, tj dvojitě jak po panáku rumu....po chvilce mě z toho bolí hlava..... to už takhle bude jako napořád?????
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.