Zpětná vazba Změny u řemesla Alchymista / Diskuse

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 16/2/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. abc23

    abc23 Komisař fóra

    díky, tak je to jasné.. je lepší počkat na rozklad už hotových skřítků
     
    STYBI tohle ocenil(a).
  2. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    Ze bych tedy doufal v lepsi recepty pozdeji - no dodelat posledni level, ale je teda nutny neudelat prilis mnoho chyb pri konverzi, aby nadeji pro tohle remeslo nezkazil hned startovni vystrel !
    Chapu to teda jako prime prevedeni na bezne remeslo, se vsemi vlastnosmi, ale odpadl meziprodukt a to zjednodusuje situaci, kdy neco chci ale musim udelat zaklad a nez ho udelam, zapomenu ze chci ten vysledek :)
    Tak dobry, celkem pozitivni informace a plan.
     
  3. Twinulka

    Twinulka Dozorce fóra

    Vůbec nechápu, jak a kdy jsem došla u Alchymisty do trojky, když teď na to koukám jak rybíz a vůbec nevím, co motat, nebo vařit xD 77 626 mandragóry asi nechám válet ladem do doby, než bude třeba nějaký vymazlený recept na + 5 plodů ze stromů navíc xD Takže na nikdy xD
     
  4. zdenkaamirek10

    zdenkaamirek10 Osvícený autor

    Tuhle změnu vítám. Zásoby mandragory jsou obrovské a skřítky jsem na nic nepoužívala. Těším se na změnu k lepšímu
     
  5. Katule008

    Katule008 Veterán fóra

    Jsem na začátku 2.stupně a nemám v zásobách žádnou barevnou paletu, takže žádné předzásobení nebude. Paleta je na trhu cca 6000,- a kolik bych jich musela koupit, aby se mi to vyplatilo? Hodně! A tak si počkám.
     
  6. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Alchymista byla moje druhá věc, kterou jsem si s nadšením pořídila :), udělala první stupeň a u toho i zůstalo :sleepy:, protože byla zajímavější řemesla. Mandragory mám 87555 kousků a kdybych je chtěla použít ... by farmička kvůli paletám šla zřejmě do dražby xD .. teď je jejich cena 7000 kr a určitě půjde ještě víš :oops:. Tato změna se mě líbí, ale zatím budu ve frontě vyčkávajících :D...
     
    Naposledy upraveno: 17/2/16
  7. STYBI

    STYBI Velmistr fóra

    tak jsem se pustila do alchymisty hned - dle mého se to vyplatí teď před tou změnou posunout se co nejdále - již jsem ve 3.stupni - potřebných surovin mám dost, mandragory také a tak vesele míchám, chtěla bych se dostat alespoň na 4-tý stupeň
     
    ell1956, Madulka_cz a evainfo tohle ocenili.
  8. AgathaCh

    AgathaCh Veterán fóra

    evainfo: proč si myslíš, že cena půjde ještě výš? u nás na trhu naopak klesá (po pondělním oznámení byly dost vysoko, teď jsou na půlce). Právě že hráči vyčkají, až ty palety nebudou potřebovat...

    já si myslím, že se teď vyplatí dělat buď skřítky, dokud zásoby stačí (a ty se pak vrátí do stodoly) a poté meziprodukty dobré na postup - a použít je hned po změně...
     
    Madulka_cz, STYBI a evainfo tohle ocenili.
  9. STYBI

    STYBI Velmistr fóra

    Teď mě tak napadlo - když použiji zkrácení času např. na zeleninu 6 % i 4 % - nasčítá se to ??? - jako 10 % - to by již bylo zajímavé
     
    mrkvička_chlupatá, Lyzarka a evainfo tohle ocenili.
  10. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    [​IMG] jestli půjde cena dolů, určitě nakoupím, ale zatím to nevypadá :sleepy: ...
    [​IMG] xD ...
     
    Naposledy upraveno: 17/2/16
    Janké861 a STYBI tohle ocenili.
  11. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    já jsem se kdysi dávno rozhodla alchymistu udělat do 5 stupně jednak proto abych měla všechny řemesla v 5 a taky jsem si říkala co kdyby udělali nějakou změnu když o to řemeslo není zájem abych to potom nemusela honit nechtělo se mi s tím moc dlouho loudat tak jsem to udělala tak že jsem si spočítala kolik asi budu potřebovat palet a rostlin předzásobila jsem se a ai za 14 dní jsem to měla hotové nejhorší potom bylo ty skřítky po půl hodinách dávat na plochu teď mám mandragory 62 000 jestli to nějak budu využívat nevím rozhodně vyzkouším a uvidím jestli se to vyplatí
     
  12. jana563

    jana563 Dozorce fóra

    No já jsem v polovině čtvrtého stupně..Zatím vyčkám.Jestli se to rozloží,tak produkty na zlepšení řemesla pomohou dál.Tedy doufám že se budou moct používat jako v jiných řemeslech po pěti denně.
     
  13. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    Hezký den.
    Já na alchymistu házela paty...
    všechna ostatní řemesla mám komplet hotová,
    jen toto jediné mě nijak neoslovilo. Ale asi osloví.
    Už jsem ho aktivovala, pracuji na něm, alespoň,
    jak jsem už tady někde na foru psala, nebude v
    řemeslech nuda, bude nějaká motivace. A dovléci
    se u alchymisty do 5. stupně, to motivace je, alespoň
    pro mě, po těch změnách.​
     
  14. fugger64

    fugger64 Komisař fóra

    já jsem při své snížené inteligenci alchymistu nikdy moc nechápal...xD. Jsem zvědavý, zda to pochopím teď:p
     
  15. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím fugger64, prakticky ani předtím nebylo na řemesle nic moc složitého. Vytvořili se dva meziprodukty a z těch se pak sloučením vytvořil skřítek pro umístění na herní plochu, aby účinkoval bonus. Výjimka oproti jiným řemeslům byla především v tom, že se bonus neumisťoval do bonusového slotu a provádělo se sloučení meziproduktů takzvanou přeměnou skřítka.
    Tím, že teď zmizí jeden meziprodukt bude se rovnou z receptu vyrábět finální řemeslný produkt a účinek bonusu se bude aktivovat jako všechny ostatní to znamená přes bonusový slot a nebo se rovnou zkonzumuje na postup v řemesle.

    Příjemnou hru
    danda
     
  16. fugger64

    fugger64 Komisař fóra

    danda-vnovis: díky moc za info... jsem na to zvědavý, co to zas bude za fajnovost;).... já jsem na tohle opravdu docela natvrdlej...taky nevím, jak třeba používat ty vyšlechtěné rostliny:)
     
    STYBI a evainfo tohle ocenili.
  17. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

  18. kominík73

    kominík73 Rádoby autor

    Momentálně půjdu proti proudu, ale tato změna se mi ani trochu nelíbí.. a taky vysvětlím proč.. alchymista se jak kvůli skřítkům zabírajících místo na ploše, tak pro množství produktů k jeho výrobě, zdál být nevýhodný.. pak jsem jej vzala na milost a taky dlouho opomíjený skleník a byla jsem mile překvapená tím, jak se dá zkrátit doba růstu plodin, když se vhodným způsobem kombinuje množství skřítků se zušlechtěním ze skleníku.. Nejraději jsem při akcích kvůli vypadávátkům využívala tyto: časné dozrávání, láska k vodě nebo ekologická láska. V souvislosti s tím, že cena hnojiva při akcích prudce stoupá, první dvě zušlechtění jsou velmi užitečným pomocníkem a nevychází tak draze a omezila jsem tímto způsobem prostoje na minimum.
    Jen pro představu, jak se zkrátil čas, uvedu příklad na dvou plodinách. V závorce je základní doba růstu. V prvním řádku plodina s využitím 1- 5 skřítků bez vody, pak s vodou a třetí řádek s vodou a hnojivem.. Superhnojivo neuvádím, používám jej na rozpěstovávání akčních plodin a chybí i zušlechtění ze skleníku.. v době testu jsem neměla volné místo pro tyto plodiny..

    použit byl skřítek štěstí (zkrátí čas růstu obilí o 6% po dobu 8 hod.)
    1 skřítek; 2 skřítci; 3 skřítci; 4 skřítci; 5 skřítků;
    řepka olejná (9:00) - plodina bez vody 8:28; 7:54; 7:24; 6:51; 6:19
    - s vodou 6:46; 6:20; 5:55; 5:28; 5:04;
    - s vodou a hnojivem 6:05; 5:40; 5:18; 4:56; 4:33;

    ječmen (18:00) - plodina bez vody 16:55; 15:49; 14:45; 13:41; 12:36;
    - s vodou 13:32; 12:40; 11:50; 10:57; 10:05;
    - s vodou a hnojivem 12:10; 11:23; 10:40; 9:51; 9:06;

    To, že ušetříme na produktech je sice hezké, ale obávám se toho, že když obsadím třeba i dva stříbrné sloty recepty (zázračná tinktura a sérum štěstí) abych zkrátila růst obilí, výsledný čas pěstování se oproti nynějšímu stavu o dost prodlouží..

    Takže co dodat.. všem co se nyní ze změny radují jen přeji, ať vám ta radost vydrží.. pro mne je tímto alchymista jen další příliš draze získanou a poté znehodnocenou trofejí..
     
    Naposledy upraveno: 17/2/16
  19. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Tak mám jen 68 skřítků :p ... fakt málo, ale jsem si slíbila, že někde vyhodím na plac barvírnu, či dvě a budu čekat na tržní slevu xD ... jinak v družstvu kromě hydrantů (chybí necelé čtyři úkoly) mám u "čerstvý nátěr" hotové všechny stříbrné a celé poslední dva, kde jsou pomocníci a bedny XXL ... tam byly nové štítky, či nádrže :oops: už ani nevím :D, ale palety nestály tolik krejcárků a dobře se kupovalo. Ani nevím, proč jsem to neskoupila na dodělání celého úkolu :sleepy:.
    Jinak si myslím, že budu chtít stupně pomalu udělat všechny, ale produkty stejně používat nebudu ... jako i na cukr, sůl a jiné ... protože všude vyrábím produkty jen na prodej, nebo a hlavně na papání :p.
     
    Naposledy upraveno: 17/2/16
    STYBI tohle ocenil(a).
  20. Chromajzlík

    Chromajzlík Vycházející hvězda fóra

    Mě Alchymista dosud neoslovil a ani neosloví. Poměr vydání zásob k výrobě a následného efektu z ní, je dle mého názoru velkým zklamáním. Takže co se týče mě, stále nezájem.
     
    STYBI a evainfo tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.