Velká honička (27.5. - 3.6.2020)

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 26/5/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. badaji

  badaji Vycházející hvězda fóra

  Tahle mě akce zklamala a moc mě to mrzí. Nedostála jsem ani na jeden florenovník. Myslím, že je nás hodně, alespoň pokud mám odezvy od známých. Nemám už ten správný postřeh a asi si budu muset koupit novou myš a nové brýle. Je to za mé hraní druhá akce, kde byl v odměnách florenovník, bohužel při té první jsem neměla ještě správný levl, teď jsem už nešikovná. Her mám odehráno víc než 130 a nic. No snad někdy příště. Gratuluji šikulkám a my ostatní nevěšme hlavu, jsou to jen omalovánky.
   
 2. Skali

  Skali Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj, Řada na magickém stonku "Dožínky 2014 - .... zvýšení efektivity superhnojiva o 5% po dobu 6 hodin (další aktivace: 96 hodin).

  Abys dosáhl co největšího efektu - okamžité sklizně, potřebuješ mít ve skleníku vyšlechtěnou nějakou dlouhodobou rostlinu,
  - hlavně lásku k SH láska k sh.png a další zkrácení času. Nižší levely používají např. růže, karafiát,.... vyšší třeba šafrán, pohanku, laskavec a pod....Další podmínkou je mít dostatek SH, použití vánočky a bílé nevinnosti do zlatých slotů. A zasít nejlépe na pohopole.
  Ty vyšlechtěné bonusy u rostliny musíš mít samozřejmě ve skleníku umístěné ve slotech, jinak by to nefungovalo

  sklaníkové sloty.png

  Jinak FAQ ke skleníku najdeš zde - Skleník - zušlechťování rostlin

  A v debatním koutku je na toto téma: ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata - tam je spousta rad a postřehů hráčů, kteří se skleníkem hodně zabývají, takže doporučuji si to přečíst, určitě si z toho něco vhodného pro sebe vyzobneš.
   
 3. JarousDc007

  JarousDc007 Pisálek fóra

  Ahoj farmáři,
  zdravím a závidím, do práce sice nechodím,(s 60% doma), přesto mi do prvního Florenovníku chybí "jen" 11500 bodů, tj. 125 pokusů při mojí "úspěšnosti" 92 bodů při hledání 10rozdílů.. Tj. cca 21250 rostlin.. Měl jsem asi 1000ks SH, přesto vůbec nechápu jak to někdo mohl dojet do konce. Budu rád když se dohrabu na 91 odměnu vpravo.. Florenovník je na 140. Nebylo by možné akci ještě asi o týden prodloužit? :D Gratuluji závodníkům co to dali, já jdu do stodoly přemýšlet kde jsem udělal chybu.. chyby.. něco je špatně.. čus J
   
 4. mamalucha

  mamalucha Zelenáč fóra

  ahojky tak jsem také zklamaná bude mi chybět jen pár bodíků abych dosáhla na ten jeden florenovník. potřebovala bych to aspon o dvě hodiny prodloužit abych to stihla. To fakt zamrzí. prodloužení o par hodin by pomohlo asi více lidem co jsou před finišem zvlášt u takové odměny ktera tu je po druhé za deset let. Škoda.
   
  mrkvicka9, kikiriki a papulice tohle ocenili.
 5. Martina717

  Martina717 Aktivní autor

  Ahoj,akce hotová,ale bez koupě dvou obr košů bych to nedala a těch florenů co jsem utratila!Až je mi z toho nevolno,ale stromky mám doma.
   
 6. ღSisinkaღ

  ღSisinkaღ Aktivní autor

  Taky jsem do konce nikdy dřív nedojela, tentokrát jsem dala na rady zkušených a jela jsem devadesátivteřinovku - přišlo mi to nejdřív jako sci-fi, myslela jsem si, že to rozhodně nedám, no k mému překvapení stačilo si vytisknout screeny jednotlivých obrazovek (vlákno k tomu určené), párkrát si je pořádně prohlídnout a tak při třetím pokusu už jsem dávala plný počet bodů. Je to fakt nejvýhodnější způsob hry.

  V tomto směru jsem téměř nepolíbená, respektive, nikdy jsem pohopole nezkoušela, jakou to má výhodu při zasazení vyšlechtěných rostlin? Vždyť pohopole přeci mají 3x tak dlouhou dobu růstu, ne? :oops:

  Edit: já teda mám vyšlechtěny růže, ale už dávno je nepoužívám, přeci jen už sázím mnohem výživnější BZ rostlinky, ale že můžou i pohopole uzrát hned je pro mě fakt novinka. Asi se vrhnu na šlechtění pohanky, zásoby ve stodole mám, tak je můžu obětovat na oltář skleníku :)
  A příště už půjdu na padátka chytřeji, moc díky za rady! :inlove:
   
  Naposledy upraveno: 3/6/20
 7. tenista99

  tenista99 Mistr fóra

  Tak já ze začátku měl minihry na nic u každé cca 80-95 bodu někdy 105 ale potom jsem díky hráčům co tu psali zkusil těch 90s a měl jsem pravidelně od 110-130 bodů za hru a díky tomu jsem dal celou akci. Původně jsem počítal jen s jedním florenovníkem.
  Ale dám sem finální počty kolik jsem použil kytky a sazí a kolik mi zbylo.

  Akční kytka - napěstováno celkem 51.579
  Saze
  - 8.373
  Her
  - 298 a kdybych měl akční tak na 50 her ještě zbylo

  Akce velká - 1**

  [​IMG]
   
 8. Skali

  Skali Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

  ღSisinkaღ - ahoj, to mají, ale pokud máš vyšlechtěnou i tu lásku k SH, můžeš dosáhnout okamžité sklizně i na pohopolích. Navíc na pohopolích máš jisté jedno padátko z každého pole (nevím tedy jak u růží), což na pidipolích nedocílíš (pokud nemáš hejno JC). Také máš větší výnos z pohopolí - pokud máš nějaký bonus ke sklizni třeba z KŠ 100%, tak je to pak fičák. Hráči se tímto způsobem připravují i na dožínky.
   
 9. romanafa

  romanafa Pilný autor

  První florenovník už vpravo vidím,nerada,ale budu muset zakoupit koš s 10 detektivními nástroji,přeci si ho nenechám ujít před nosem;) EDIT-A mám ho,kluka jednoho:)
   
  Naposledy upraveno: 3/6/20
 10. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Tak mám hotovo, sice na poslední chvíli, ale přec :D
  Ovšem, jak mám ráda hledačky a tenhle tip miniher je můj oblíbený, teď už se mi dočista zprotivily. Totiž díky tomu horšímu připojení jsem do včerejška jen pěstovala a teprve včera začala hrát minihry. To znamená, že téměř všech 27 tis.bodů jsem odehrála jen na 3 obrazech - děs a hrůza, ke konci už jsem uvažovala, jestli se mám utlouct Thorovým kladivem nebo utopit v ptačím koupališti. :p
  Mělo to ovšem tu výhodu, že můj průměr byl těsně pod 135 b., protože jsem pokazila jen asi 1-2 hry (z každého obrazu).
  Investovala jsem všechny nasyslené zásoby vrtulí, SH (hodila jsem něco do polívky, abych si přilepšila), bonusů ke sklizni rostlin a akčních rostlin, párty lístky - no, ty spíš byly zklamáním, tuším, že padl 1x bonus +1 a 1x 100% - a naopak ani vindru skutečnou. Na druhou stranu mám teď cca 65 tis.šafránů, což je ohromně užitečné :p
  Investovaných zásob rozhodně nelituji, na nic lepšího bych si je určitě šetřit nemohla. Za mne prozatím asi nejlepší akce, až se začínám obávat o budoucnost Farmy. Aby to nebylo podobné, jako když kytka vykvete a vzápětí zajde ;)
   
 11. MatysekKamilek

  MatysekKamilek Ikona fóra

  Tak já dosáhla u karafiátů okamžité sklizně nejspíš s nějakými květinovými řádky... narozeninový ani kaštanový totiž nemám....
  Tudíž bych to viděla na ten s květinovými dekoracemi za PL, + někde nějaký z akce... samozřejmě je vyšlechtěný.
  Akce jsem splnila s nákupem největšího a obr koše.... (+ 10 padátek za 20 FL z akce, okolo 5000 nasysleného SH, cca 500 vrtulí, 2 x 100% bonus na kytky, asi 215 PL - nekolikrát +1 na kytky a asi 3x + 100% do stodoly).
   
 12. kaolín11

  kaolín11 Orákulum fóra

  To se mi tedy nezdá! Jedinè co jde okamžitě sklízet bez řádků je šafrán a pak tuším nějaký plodiny ve vysokým LV!
   
 13. ♥Reginka♥

  ♥Reginka♥ Zelenáč fóra

  Hurá,tak mám oba.Až teď,na poslední chvíli.Byly to nervy až do poslední chvíle.Ale stálo to za to.
   
 14. danielka0000

  danielka0000 Expert fóra

  Akce se mi moc líbila,děkuji Matlafouskové za radu jakou hru hrát,opravdu nejlepší je 90s.Dařilo se mi i za plný počet.
  Ale jinak jsem obří trouba.Levou stranu jsem dala celou,ale páč jsem netrpělivá a chtěla hned hrát,tak jsem se musela učit vždy novej obrázek.Samo že kámen úrazu.Přišla jsem zbytečně o bodíky.A tím pádem florenovník není.:cry:.
  Příště musím vymyslet jak na trpělivost.
  Všem co se podařilo a mají aspon jeden stromeček moc gratuluji.;)
   
 15. Podrazec

  Podrazec Rádoby autor

  tak jo .. akce super .. jen na to ma farma nebyla pripravena :) ... pri pristi OaD farmu poradne provetram .. a sousedy budu muset taky nejak optimalizovat :)
   
 16. Learka

  Learka Pisálek fóra

  Gratuluji všem co se uhonili skoro k smrti já to vzdala po prvním dnu mám se ráda nebo tak něco xD

  Tak to shrnu,po prvním dvakrát za noc vstáváním jsem celou honičku pojala jako relaxační akci.Až teda na tenhle poslední den kdy mi chybělo do stonku tak jsem se znovu přemohla a jednou v noci vstala a 2x použila i kapky a vrtulky a podařilo se vytočit kolo do bezvědomí a padlo 2x +1 ke sklizni.Akci jsem ukončila na levé straně na 20 pozici chyběla jedna hra do 21.Pravej sloupec krásný 94 řádek.Zbylo 6 kytek a 540 sazí. Obry ,Modrák ani Floreňák sice nemám,ale mé srdce a nervy jsou v relativním pořádku :D
  Na neony jsem nachystaná už od minulé akce a kostky si ještě rozmyslím o_O
  Přeji krásné dny ;)
   
 17. MajkaH123

  MajkaH123 Perspektivní autor

  Ahoj všem,již od včera jsem bohatší o dva florenovníky. Ve stodole to sice fičí prázdnotou,florenové konto skoro prázdné,FM z 10 000 zbyly necelé 2000,měnila jsem za SH.Padly i bonusy.Ale to se časem doplní.Mám velikou radost.Dávám RT jedna plus.Za sedm let hraní,kromě královny,nejlepší akce.Ráda bych také poděkovala zkušenějším hráčům za rady a podporu,i po sedmi letech hraní zjištuji že mám ještě co dohánět.
   
 18. X-mole

  X-mole Obyvatel fóra

  Ajoj všem. :inlove: Tož nedá mi to a taky okomentuju.
  Splněno a su ščestím bez sebe.
  Náročnost opravdu velká, ovšem úměrná odměnám, od ortopeda sice dostanu za uši a deník kocoura Jonese mě bude ještě pár týdnu budit, ale fakt bavilo.
  Akci podle mého splnit šlo, ať už trpělivou přípravou dávno před touto akcí, bo za penízky, popř. kombinací obojího. Vše je o prioritách.
  Velikánský dík zlatým sousedíkům za saze.
  A všem úžasným lidem tady, dík ještě větší, za rady, screeny, podporu a empatii.., jste báječní a jste důvod hrát dál. :inlove:
  Ať se daří a krásné léto.
   
 19. kikiriki

  kikiriki Rádoby autor

  Ahojte, tak pro mě akce víc než super náročná, metou byl 1 floreňák a do poslední chvíle to vypadalo, že ho nezískám. Chyběly saze, saze a zase saze. Já totiž vůbec nechápu "skleník", několikrát jsem se v něm o něco pokoušela, ale je to nad mé chápání čeho tam mám dosáhnout, co má smysl šlechtit. Zde v diskuzi píšete, že vyšlechtit šafrán je nejlepší, tak se asi ještě jednou pokusím s tím skleníkem něco provést. Takže jelikož nemám žádné šlechtěné rostliny, padátka byl obrovský problém. Vyplýtváno všechno SH a vrtule, mince i floreny za nákup sazí. Dnes ráno jsem byla poprvé za 10 let hraní přinucena koupit koš a tím jsem ten floreňák získala 30 minut před koncem akce. Hry jsem všechny měla vždy za 135 bodu.

  Musím se přiznat, že existenci florenového stromu jsem 10 let považovala pouze ze fámu a zbožné přání, aby takový předmět existoval. Tak teď už věřím, už mi sedí v Parku.

  Moc děkuji bájeným hodným farmářům Matlafous123, efka57, evak4, evak5, kteří mi na mou žádost v příslušném vláknu poslali saze a tím mi pomohli se ke floreňáku dostat. Díky, že jsou tu stále takoví farmáři, kteří nezištně pomáhají druhým, když je třeba.
   
 20. Jonsdorf

  Jonsdorf Ikona fóra


  No a teď už jen čekám kdy a co se nám na farmě zdraží a o kolik?
  Ono totiž dnes není nic zadarmo, ani florerovník nebude.
  Zatím ale radujme se a množme se...
  ;)