ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Casey27

  Casey27 Polobůh fóra

  Zdravím. Vzhledem k boomu, který nastal po poslední akci u skleníku, jsem si dovolil založit tohle vlákno. Zde očekávám debatu hráčů, kteří budou ochotni se podělit se svými zkušenostmi a nebo naopak se chtějí něco dozvědět a položit otázku. Vím, že by se to mohlo probrat ve "všem možném", popřípadě položit dotaz ve všeobecných, ale tam by informace pravděpodobně zapadly. Tímto žádám všechny diskutující o dodržování pravidel a mod o akceptování tohoto vlákna. Snad to někomu pomůže. Díky.

  Link na skleník ZDE.
   
 2. duna.duna1

  duna.duna1 Magnát fóra

  Casey, to bol skvely napad!!! Zuslachtovaniu rastlin som sa zacala viac venovat ako vravis po poslednej akcii,kedy nastal boomxD. Som vo faze, kedy len slachtim rastliny, zatial mam len ruze a pracujem na karafiatoch. Takze v podstate nemam este ziadne skusenosti, dufam, ze nejake chytim pocas tejto akcie. Krasny den prajem

  Edit
  Tak nikto sa nejako nepridava, tak musim len editovat svoju predoslu spravu. Prave som ten zazrak xD vyskusala, a asi som z NDR a niekde robim chybu... Pouzila som ruze na pohopole, mam 20% pre superhnojivo, 9% pre superhnojivo, 60% zo stromu mudrosti, vianocka + biela nevinnost je spolu 15 %, to mi spolu dava 104% ak sa nemylim, a napriek tomu som musela dat este vodu a obycajne hnojivo, aby som to stiahla na 32 minut. A to mam este zuslachtene vodu a skratenie doby rastu.... Tak, babo, teraz rad.... Aj ked, ak si dobre spominam, nie som si ista, tie 20% a 9% sa asi nespocitavaju? Ale nasobia? :oops:


  Este som zabudla, nemam gastanovy riadok....


  Zo 44 pohopoli som takto ziskala 34 krpcov a 33 latky...tak to su moje skusenosti
   
  Naposledy upraveno: 30/9/15
  babako a ell1956 tohle ocenili.
 3. Mikeš

  Mikeš Titán fóra

  Co myslíš, duna.duna, najde se nějaký tuze moc hodný farmář, který by nám poradil, jak vlastně ty získané
  bonusy ze skleníku fungují? Zdá se, že ani ta "baba" neporadí.
  xD
   
  ell1956 a duna.duna1 tohle ocenili.
 4. Milka66

  Milka66 Veterán fóra

  Tiež som veľmi vďačná za toto vlákno. Ale ako začiatočníčka (a hlavne skleníková), veľa neporadím, skôr sem budem chodiť študovať a skúšať potom v mojom skleníku, či sa zadarí. No pre začiatok a hlavne pre nás, začiatočníkov, by možno bolo dobré dať sem aj nejakú Legendu, skúsení farmári vedia hneď o čom je reč, keď sa spomína vianočka a ďalšie "záležitosti", ale nováčik z toho môže byť trošku "na vetvi". Moja predstava je asi takáto:
  Pekársky produkt vianočka - môžete ho získať automaticky dosiahnutím xy stupňa v remesle Pekár/ recept si musíte zakúpiť za floreny/ pravidelne ho získate ako bonus zo stonku (názov) - to aby sme vedeli, ak sa objaví v možnosti dokúpiť staršie stonky ako to bolo nedávno v "retro nákupoch" - záleží, ktorá z týchto možností je správna (to ja neviem)
  Strom múdrosti - treba sa zamerať na aktiváciu runy (názov), atď.
  Možno sú ešte nejaké ďalšie produkty z iných remesiel, čo v tomto pomáhajú, prípadne zvláštne dekorácie, ktoré pri umiestnení inde než na stonku majú svoj bonus vo forme niečoho, čo by sme potrebovali pre skleník (tak ako Hracia skrinka Balerína, ktorá nám dá Bielu nevinnosť - toto je len príklad bonusu, viem, že priamo v skleníku je nevyužívame).
  Zatiaľ som vždy dávala najvyšší počet rastlín do skleníka, ale keďže hnojivo na skrátenie nepoužívam (mám ho máličko), tak prejdenie celého cyklu trvá dosť dlho. Teraz som nedávno čítala informáciu, že najlepšie je dávať stredný počet rastlín, tak to momentálne skúšam - o tomto by ma však tiež zaujímali skúsenosti viacerých farmárov.
  Ďalšia možná téma je vhodnosť jednotlivých rastlín do skleníka - ktoré šľachtiť určite, ktoré nie, či rastliny s bonusom na vyskakovanie určitého druhu materiálu prípadne prísad do remesiel, atď.
  Určite ešte ďalších napadne, čo by sa chceli opýtať alebo je tu ešte niečo, na čo som úplne zabudla.
   
 5. ananuki

  ananuki Pilný autor

  Mně se nejvíce osvědčilo šlechtit ve středním skleníku. Nejméně se mi dařilo v malém a v tom největším se mi stávalo, že jsem hned napoprvé chytila bonus /zpravidla ten, který jsem nejméně chtěla/, samozřejmě z taktických důvodů jsem si ho nechala a tím pádem přišla o velké množství rostlin, které čekaly na šlechtění. Přiznávám, že se mi nechtělo čekat, tak jsem vždy šlechtění zkracovala florenama. Takže na vyšlechtění lásky k SH 25% u ječmene padlo asi 120 fl a 15 min. času ale před dvěma týdny se mi podařilo hned napoprvé vyšlechtit totéž u cibule hned na první pokus :D. To se stává maximálně jednou za 10 let xD. A doporučuji šlechtit ty rostliny, které jsou dobře prodejné na trhu a za dobrou cenu. Za cibuli a ječmen toho dostanu více a spíše to prodám než např růže a karafiáty ... alespoň na mém trhu ;).
   
 6. kkunesovak

  kkunesovak Vycházející hvězda fóra

  Začala jsem se šlechtěním až po septemberfestu. Pro mě je nejvíc užitečný karafiát, protože před akcí mi zbytečně blokuje farmu 15 hodin (bez SH). Používám střední a velký skleník, neurychluji ani SH ani florenama. Dokonce tam někdy jsou kytky i dva dny, když si na něj nevzpomenu. No a včera po cca 10 šlechtěních padlo 25%. Už při prvním šlechtění (tehdy v malém skleníku) padlo 12 %. Dnes ráno jsem dala karafiáty na pohopole s SH, vodou i hnojem (bez vánočky a nevinnosti) a za necelých 12 hodin budou hotové. Což je pro mě obrovská úspora času, protože pak budou stačit sázet dopoledne před akcí. Ještě se pokouším o zvýšení efektivity u vody a hnoje.
  U růží mám zatím zkrácení času, ale budu je šlechtit dál.
  Běžně na trhu neprodávám, tudíž mi jde hlavně o rychlé točení dlouhodobých a na BZ výhodných rostlin kvůli padátkům, tak jak to popisovali mnozí právě při septemberfestu.
  Snad jen v pěti případech z celkového šlechtění růží i karafiátů nic nebylo, jinak vždy se mi vrací kolem 500 rostlin a včera dokonce jsem dostala přes 17 tis. krejcarů.
  Tehdy, když byl skleník zaveden, se mi to zdálo moc složité a náročné na počty rostlin, navíc SH ani floreny jsem neměla, kytek na skladě málo. Mnozí i hledali výhodné bonusy na přísady do řemesel, na různá nářadí (byl velký nedostatek kladiv a velká spotřeba cukru a soli). Pamatuji, že diskuze ke skleníku byla dost živá. Ale to už je tak dva tři roky zpět.
  Určitě je důležité včas měnit skleníkové bonusy, protože jeho zrušení trvá asi 12 hodin, tak je nutné na to s předstihem pamatovat před akcí a běžné bonusy zrušit a dát ty "akční".

  edit: Děkuji sopti za opravu a upřesnění. Tak dokonce 24 hodin trvá zrušení? Ještě že máme kalendář akcí. No a pak už jen nezapomenout...
   
  Naposledy upraveno: 2/10/15
 7. sopti

  sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj kkunesovak - (jen mírné opravení)
  Bonus platí do doby, než se rozhodneme ho odstranit.
  Neodstraní se okamžitě. Trvá 24 hodin, než se místo uvolní.

  Pokud nechceme čekat, můžeme za floreny tuto dobu zkrátit a místo máme volné ihned. Okamžité odstranění stojí 8 florenů.
  Po zrušení se bonus uloží zpět pod ikonku ke zušlechtěné plodině. Takže o něj nepříjdete a můžete ho znova kdykoliv použít.
   
 8. evainfo

  evainfo Živoucí legenda fóra

  Pěkný den :) a jak určitě mnozí, tak i já jsem vděčná za toto nové vlákno, protože jsem to začala po delší době znovu zkoušet (dříve mě to odradilo, že jsem nic nevyšlechtila) :p .. ale stále tápu v tom, že když bonus odstraním se mi uloží zpět do skladu a mohu jej kdykoli použít znovu a měnit za výhodnější? .. zatím jich moc nemám, tak jsem to ještě nevyzkoušela. :p a mě "opici" to déle dochází .. jsem spíše na zvířátka a doma sotva zaliji kvítka xD :D .. snad to není hloupé, ale se stále mám co učit :p (postup jsem přečetla několikrát).
   
 9. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Všechny bonusy co vyšlechtíš ti zůstanou napořád!!! Bohužel odstranění bonusu ze slotu trvá opravdu dlouho a je potřeba jej zavčas odstranit!Jinak rostlin je mnoho a slotů opravdu málo! Takže stejně většinu bonusů nikdy nevyužiješ! Když se rozhodneš šlechtit nějakou plodinu, je opravdu nejlepší nechávat si všechny vyšlechtěné bonusy.Hlavně se připrav na velice dlouhé šlechtění, už to nepadá jako v minulosti,když skleník spustili.
  Nyní jedu cibuli a bonus na SH ne a ne padnout.Naposledy včera přišel bonus[​IMG] :p Takže celkem to vypadá takhle:
  [​IMG]:) Takže již velice brzy to bude doma!xD
   
 10. Mikeš

  Mikeš Titán fóra

  evainfo - nejedna moudrá hlava přece hlásá, že člověk se má co učit celý život.
  xD
  Rád bych se zeptal zkušených šlechtitelů a uživatelů skleníkových bonusů:
  na kolik mám brát vážně, nebo co vlastně způsobí bonus např. u karafiátů "láska k SH", který zvýší efektivnost SH o 25 %,
  ale zároveň "dává" 2,5 % šance, že při hnojení spotřebuji 2 SH na 1 pole. Už se to někomu přihodilo?
  U růží je to podobné - bonus "láska k SH" zvýší efektivnost o 20 %, ale zároveň je tu 1,8 % šance, že spotřebuji
  2 SH na 1 pole. Jak s tím, prosím, všichni v praxi nakládáte?
  Děkuji za informace... informace.... informace ... č. 5 žije.
  Prozraďte něco ze své farmářské kuchyně.
  :D:D:D
  Pokud jde o ponechávání bonusů při šlechtění rostlin, záleží ve které fázi růstu
  se vyskytne. Když ho přijmu v 1. fázi, zbylé dvě fáze se mi ruší a tím přijdu
  o zbytek vložených rostlin. Přijímám proto jen ty nejvýhodnější bonusy. O nářadí
  mi vlastně nejde vůbec.
  :)
  AgathaCh - nemohu odpovědět jednak proto, že mě nenapadlo takto to sledovat
  a bohužel jsem si to, já hlava děravá, nezapamatoval. Odmítám v 1. a 2. fázi ty bonusy, u kterých jsem si jistý, že je nikdy nepoužiji (nepotřebuji se ZuzSH a nářadím) s nadějí, že padne jiný bonus. A když nepadne, vrátí se mi aspoň část rostlin. Jednou jsem dostal celkem dost BZ u karafiátů a u lískáčů jednou krejcary.
  Musím také dodat, že zas tolik zkušeností se skleníkem ještě nemám. Je asi na každém hráči, které taktice šlechtění dá přednost a která je mu bližší.
  Tvá kombinace dvou bonusů o spotřebě 2 SH či nespotřebě SH mě zaujala.
  Dík za reakci.
  :)
  kkunesovak - řekl bych, že jednou ta tragédie ale přijít musí ...
  xD
   
  Naposledy upraveno: 5/10/15
 11. AgathaCh

  AgathaCh Veterán fóra

  Mikeši, a už se ti někdy stalo, že bys odmítl bonus a v další fázi byl další? mně nikdy, proto jsem vždycky bonus přijímala :)
  Nikdy nevíš, kdy se bude hodit, navíc tím, že bonus přijmu, zabráním tomu, aby mi padl znovu... A rostliny vždycky vypěstuješ, koupíš...
  Ale stejně jsem u růží dosáhla všechny bonusy až na pokus mezi 200 a 250 :)

  Jinak já mám třeba u růží aktivovaný jak ten bonus, kdy je "šance", že se spotřebují 2SH, tak ten, že se nespotřebuje vůbec :)
   
 12. kkunesovak

  kkunesovak Vycházející hvězda fóra

  U karafiátu jsem si dala pozor, jak to s tím SH bude. Hele, žádná tragedie - na 44 velkých polí padlo 45 SH. Bonusy na nářadí nepřijímám, ostatní zatím všechny co padly (moc jich pravda nebylo).
  Našlechtěno toho moc nemám, jsou to jen mé zkušenosti, to jsou tady jiní borci a borkyně. Ale jsem moc ráda, že díky té akci jsem se na šlechtění dala. Šlechtit zvířata mě nebaví, tak holt šlechtím rostliny.
   
 13. tavos7

  tavos7 Expert fóra

  Přidávám se k Agátčinu doporučení přijmout všechny vyšlechtěné bonusy a beru je i když přijdou hned v první fázi velkého skleníku. Při dalším šlechtění vám to totiž může padnout zas a stejně přijdete o kupu rostlin. Šlechtění opravdu není levná záležitost co se týče počtu rostlin, ale když to padne, mnohonásobně se vám to v příštím průběhu hry vrátí.

  duna.duna1, vysvětlení tvého dotazu se nám od uživatele hansicek dostalo zde:
  https://board-cs.farmerama.com/index.php?threads/st-debata-o-všem-možném.12399/page-34

  Můžem tedy šlechtěním u růží výrazně snížit čas růstu, bohužel se ale bez kaštanového řádku na okamžité dozráváni nedohrabem :-(
   
 14. AgathaCh

  AgathaCh Veterán fóra

  Bez řádku se na okamžité dozrávání sice nedohrabem, ale ostatními věcmi, jako je květinový řádek, bonusy ve skleníku a alchymista, se dá ten čas dost výrazně snížit - až na necelé jedno % původního času... což je třeba u růží necelých šest minut s běžným polem a necelá půlhodina s pohopolem... a i to je na vypadávátka znát...

  A co se týče tvrzení, že "nářadí apod. nevyužiju" - už mockrát se mi ve hře osvědčilo být napřed... když byla akce, ve které bylo třeba nářadí pro návnadu, jak se pak bonusy s nářadím hodily :) a jak jsem psala - pak tím pádem omezím tu možnost, že mi ten samý bonus bude padat znovu...

  K tomu zvýšení spotřeby SH - nepočítá se to na sklizeň, ale na pole, aspoň mi to tak připadá, takže když jsem teď při akci jela asi pět otoček růží na hlavní na pohopolích, tak jsem byla plus mínus v běžné spotřebě...

  Jo a po akci vždycky bonusy zase vyhážu :) když bych pak potřebovala akutně měnit, tak nebudu utrácet FL :)
  Chci teď prostudovat bonusy i u nižších rostlin, jestli tam není nějaké "zvýšení" sklizně :)
   
 15. Bumbalinda

  Bumbalinda Pisálek fóra

  AgathaCH: Když ty bonusy vyházíš, nepříjdeš o ně a nemusíš je znova šlechtit?
   
  ell1956 tohle ocenil(a).
 16. farmarka_e

  farmarka_e Stálice fóra

  Bumbalinda: jednou vyšlechtěné a přijaté bonusy ti zůstanou navždycky... jde jen o to, který zrovna "aktivuješ" v zušlechťování rostlin... tam je pak může libovolně střídat, jen je potřeba myslet na to, že uvolnění slotu stojí 2500 Kr a trvá 24 hodin (nebo ihned za 8FL)
   
 17. mamča50

  mamča50 Imperátor fóra

  Jsem ráda, že toto vlákno vzniklo. Teprve nyní jsem začala se šlechtěním, jde to pomalu, nalákaly mne zprávičky těch, kteří o tom psali při poslední akci, jak jim to šlo pěkně a vypadávátka padala. Člověk se musí neustále učit a o tom to je!!! Děkuji všem, kteří se s námi začátečníky podělí o svoje cenné zkušenosti!!! Krásný den a ať se nám daří!!!;););)
   
 18. evainfo

  evainfo Živoucí legenda fóra

  Tak několikátý pokus u cibulky, dvě fáze pár rostlinek zpět a poslední ... [​IMG] o_O .. no nic, zkusím znovu ..
  Pumpička: dnes Ti to dá jen se Zuzi 20% a příště třeba 25% na SH :p .. fakt supr ..
   
  Naposledy upraveno: 8/10/15
 19. Pumpička

  Pumpička Perspektivní autor

  Prosím bylo by možné stručně a věcně vysvětlit funkci skleníku a "zušlechťování rostlin"? Něco ve smyslu "Skleník pro seniory snadno a rychle"? Od diskuse při Septemberfestu před třemi týdny si pročítám návody ve Farmářském domě, v diskusích, FAQ, a stále mě není jasné, proč bych měl obětovat 1800 karafiátů, aby mě Zuzino superhnojivo "prodloužilo čas růstu o 20%".
  A chodíte ještě někdo do řemeslnické čtvrti a proč? Já tam nebyl rok a půl, a nic mi nechybí.
  Hraju pět a půl roku, lvl.96.
   
 20. Jenifer.76

  Jenifer.76 Perspektivní autor

  Ahoj,
  i já oceňuji založení vlákna, děkuji sousede!

  Musím říct, že ani já jsem skleník nevyužívala a připadal mi jako zbytečnost, zamyslela se nad ním až po přečtení rad několika hráčů v minulé akci.
  Zkusila jsem a vyplatilo se. Zpočátku jsem vynechávala bonusy, které jsem nechtěla, vždy jsem šlechtila ve velkém skleníku. Naštvalo mně, že bonus, který jsem odmítla, mi padl znovu hned v dalším otevření květináčů. Pak už jsem brala všechno. Chvíli to trvalo, ale dočkala jsem se.
  Udělala jsem si bonusy u karafiátů, růží a u bavlny. Tam je nejvíce % zrychlení u SH.
  Musím potvrdit, že když aktivujete řádek v nebi, sníte vánočku a bílou nevinnost a máte aktivovanou runu na stromě, pak stačí zasít jen s SH a je čas nula.
  Takhle je to konkrétně u BAVLNY:
  5% řádek v nebi, 60% runa na stromě, vánočka 5%, bílá nevinnost 10% a 25% zrychlení SH ze skleníku = 105 %
  čas růstu = NULA

  Nevím přesně jak se to počítá, protože když to zkusím bez řádku v nebi, tak to čas růstu je nějaká ta minuta.
  Když toto praktikuji, zásadně jedu na normální pole. Z jedné plochy, tedy ze 44 polí jsem dostala cca 42 vypadávátek. Když jsem to udělala na na minipolích, dostala jsem z 200 políček asi 80 vypadávátek, takže se mi vyplatila velká pole. Ušetřím SH a čas mně netrápí :D

  A teď jsem ve fázi, kdy mi chybí kladiva k postavení růžové výrobny dřeva, takže zkouším šlechtit šeřík, tam je šance 550%, že mi při sklizni padne kladivo ;)

  Slotů je málo, i když se dají dokoupit. I tak jich je málo a doba čekání při zrušení je dlouhá :(
   
  Naposledy upraveno: 11/10/15