Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Září, Říjen 2017

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Bella74, 27/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Souhlasíte s novým mazlíčkem na zkrácení doby růstu stromů na farmě ?

  1. ANO

    90.7%
  2. NE

    9.3%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Prepperka: No to je ale právě ten problém, vůbec nikdy to není jen o nabídce a poptávce. Trh má nastavenou nějakou maximální možnou cenu - ta se nějak určuje podle jednotlivých nabídnutých cen, Pajda to tu myslím někde vysvětloval, ale výpočet není podstatný - za každou komoditu. A navíc ta cena není u všech hráčů (téhož trhu) stejná, protože je ještě pokřivená runou Tržní víla (nebo jak se ta vymoženost ze stromu jmenuje).
    EDIT: reaguji na ten předchozí Tvůj příspěvek, tenhle mi naskočil až později :p
     
    matlafous123 a Prepperka tohle ocenili.
  2. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj evoku57

    Návrh splnil předepsané podmínky a bude předán RT, který rozhodne o jeho případné realizaci.

    Fajn hru pezt

    Téma zamykám

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 14/9/17
  3. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj farmář1970


    Děkujeme, návrh nesplnil předepsané podmínky pro předání RT.

    Fajn hru pezt

    Téma zamykám

    [​IMG]
     
  4. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Danielaa25

    Děkujeme, návrh nesplnil předepsané podmínky pro předání RT.

    Fajn hru pezt

    Téma zamykám

    [​IMG]
     
  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj bropyk

    Děkujeme, návrh nesplnil předepsané podmínky pro předání RT.

    Fajn hru pezt

    Téma zamykám

    [​IMG]

     
  6. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Název: Zázrak magického stonku II

    ANO: 95 hlasů 100.0%
    NE: 0 hlasů 0.0%

    Úkol v družstvu s názvem "Zázrak magického stonku" zná drtivá většina hráčů a ví k čemu slouží Nebe - k umisťování dekorek do řádků, které následně vydají po určité době odměny.
    Stejně jako spousta hráčů ví, že další a další dekorky (které jsme si tak či onak vysloužili) už není kam dávat a zůstávají ležet bez užitku v bedně.

    Navrhuji přidání nového trvalého úkolu do družstva s názvem "Zázrak magického stonku II.", který by nám umožnil dekorky z beden vyndat a využívat jejich bonusů.
    Odměnou za splněné úkoly by byly prázdné řádky v nebi, které by po dozrání "nejdéle zrající" vložené dekorky dávaly stejný bonus, jako kdyby všechny dekorky v tomto řádku stály na ploše. Volné řádky by také mohly být odměnou v akcích.

    Pro lepší představu uvedu příklad: V bedně mám dekorku "Běh po kládě" (1850 BZ/10 hod.), "Král kořistí" (1500 kr./12 hod.) a "Odpočinek" (1920 TBZ/8 hod.). Po vložení těchto dekorek do řádku, který uzraje za nejdelší čas tzn. 12 hod., ho sklidím a výsledkem bude odměna v podobě: 1850 BZ + 1500 kr. + 1920 TBZ.

    Sedm třístupňových (stříbrný, zlatý, diamantový) úkolů v družstvu by nám tak otevřelo spoustu prostoru.

    1. úkol:
    stříbrný: dodej 100x kráva, 100x prase, 100x netopýr
    odměna: volný řádek v nebi na 2x velikosti 2x2, 3x velikosti 1x1 a 1s velikosti 1x2
    zlatý: dodej 100x žába, 100x pes, 100x myš
    odměna: volný řádek v nebi na 2x velikosti 2x2, 3x velikosti 1x1 a 1x velikosti 1x2
    diamantový: dodej 100x světluška, 100x svišť, 100x včela
    odměna: volný řádek v nebi na 2x velikosti 2x2, 3x velikosti 1x1 a 1x velikosti 1x2

    2. úkol
    stříbrný: dodej 200x dřín, 200x lapacho, 200x hloh
    odměna: volný řádek v nebi na 6 dekorek 1x1
    zlatý: dodej 200x buk, 200x albízie, 200x mišpule
    odměna: volný řádek v nebi na 6 dekorek 1x1
    diamantový: dodej 200x tamaryšek, 200x citron, 200x vlašský ořech
    odměna: volný řádek v nebi na 6 dekorek 1x1

    3. úkol:
    stříbrný: dodej 150x kravské mléko, 150x med, 150x kozí mléko
    odměna: volný řádek v nebi na 3x velikost 1x1, 3x velikost 2x2
    zlatý: dodej 150x sůl, 150x cukr, 150x drát
    odměna: volný řádek v nebi na 3x velikost 1x1, 3x velikost 2x2
    diamantový: dodej 150x parfém, 150x vejce, 150x papouščí pírka

    4.úkol:
    stříbrný: dodej 45x létající koberec, 45x falešný knír, 45x zavazadla
    odměna: volný řádek v nebi na 3x velikost 1x2, 1x velikost 2x2, 1x velikost 1x1
    zlatý: dodej 45x párty plachta, 45x pikniková deka, 45x maska mývala
    odměna: volný řádek v nebi na 3x velikost 1x2, 1x velikost 2x2, 1x velikost 1x1
    diamantový: dodej 45x dřevo, 45x šperky, 45x ovčí vlna
    odměna: volný řádek v nebi na 3x velikost 1x2, 1x velikost 2x2, 1x velikost 1x1

    5. úkol:
    stříbrný: dodej 1000x pivoňka, 1000x dýně, 1000x máta peprná
    odměna: volný řádek v nebi na 6x velikost 1x2
    zlatý: dodej 1000x sladové zrno, 1000x šalvěj, 1000x vlčí mák
    odměna: volný řádek v nebi na 6x velikost 1x2
    diamantový: dodej 1000x meduňka, 1000x narcis, 1000x lilie
    odměna: volný řádek v nebi na 6x velikost 1x2

    6. úkol:
    stříbrný: dodej 100 tis. protihodnoty zvířat
    odměna: volný řádek v nebi na 2x velikos 1x1, 2x velikost, 1x2 a 1x velikost 2x2
    zlatý: dodej 100 tis. protihonoty plodů stromů
    odměna: volný řádek v nebi na 2x velikos 1x1, 2x velikost, 1x2 a 1x velikost 2x2
    diamantový: dodej 100 tis. protihodnoty rostlin
    odměna: volný řádek v nebi na 2x velikos 1x1, 2x velikost, 1x2 a 1x velikost 2x2

    7. úkol:
    stříbrný: dodej 20x sněhový velbloud, 20x hnědá slípka, 20x haflingský kůň
    odměna: volný řádek v nebi na 3x velikost 1x1, 2x velikost 2x2 a 1x velikost 1x2
    zlatý: dodej 20x husa běločelá, 20x klaun očkatý
    odměna: volný řádek v nebi na 3x velikost 1x1, 2x velikost 2x2 a 1x velikost 1x2
    diamantový: dodej 20x včela chůva, 20x Emu, 20x divoký osel
    odměna: volný řádek v nebi na 3x velikost 1x1, 2x velikost 2x2 a 1x velikost 1x2

    Samozřejmě bych nejraději do návrhu vpašovala na farmě minimálně využívané, na které se zapomíná, ale přiznám se, že nemám momentálně tolik prostoru kontrolovat všechny úkoly, řemesla atd.

    Archiv návrhů jsem prohlédla 4 roky zpět, obdobný nenašla (snad jsem se nepřehlédla).
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 22/9/17
  7. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Ahoj, návrh je to výborný! Dávám ANO.
    Jen bych snížila či upravila počty dodávek do úkolů, nebo alespoň části, aby to byla také možnost pro hráče, kteří hrají teprve chvíli a jsou rádi, že si sotva "odemkli" magický stonek. A v dnešní době, kdy akce stíhá akci, jsou bez šance, aby si potřebné množství sami vypěstovali či vychovali, o produktech nemluvě... A každý nemá čas obchodovat.
    Já vím, že déle hrající pouze "šáhnou" do stodoly a mají dodáno. Ale pro začátečníky je takové množství zase demotivující. Já vím, že třeba namítneš, že si to každý musí zasloužit, ale dnes již, bez reálných peněz a ani s nimi, nemají šanci získat produkty, které by jim značně usnadnili farmaření a které jste měli možnost získat dříve...

    Edit: Já vím, ale jsou i velice snaživí hráči a než si třeba otevřou Ostrov, beru to z vlastní zkušenosti, tak se jim dekorky opravdu válejí v liště bez užitku.
    Pevně věřím, že tento návrh projde a hlavně, že bude RT realizován.
     
    Naposledy upraveno: 15/9/17
  8. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Apachie1 Dekuji :)
    Btw on by nejspis RT v pripade realizace navrhu presne pocty a dodavky neprejal stejne asi uplne v tomto zneni, nicmene jsem vychazela z toho, ze hraci v nizsich lvl nemaji ten problem s prebytkem dekorek.
     
  9. satelit

    satelit Hvězda fóra

    Dávám ano, dekorky mě padaj z počítače. A každý bod se hodí když navyšují levely.:)
     
  10. Johnny

    Johnny Polobůh fóra

    Určitě ano
     
  11. sasasa

    sasasa Stálice fóra

    dala jsem ano, super nápad.
     
  12. -Kuteno-

    -Kuteno- Ikona fóra

    Dal som ano je to dobrý nápad.
     
  13. babicka72

    babicka72 Rádoby autor

    jsem pro,dala jsem ano
     
  14. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Dala jsem ano, dobrý nápad, skvěle zpracovaný.
     
  15. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Skvělý nápad a skvěle zpracovaný - i když souhlasím, že to konkrétní vypracování úkolu byla nejspíš zbytečná práce v tom smyslu, že RT (pokud návrh vůbec přijme) v téhle části stejně nenechá kámen na kameni ;)
    Ale rozhodně dávám ano a doufám, že alespoň nějaká mutace tohoto návrhu se dočká realizace :)
     
  16. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Dala jsem ano a pokud by se realizoval, možná bych zase začala do družstva chodit ;)
    Aby krátce hrající nebyli demotivováni, klidně by mohl být přístupný až po dosažení určitého levelu, případně až po otevření celého parku a ostrova. V tu dobu už by každý měl mít dostatek zásob ve stodole i dekorek v liště.
    Zpočátku těch dekorací moc není a i když hraji přes rok a půl, tak pokud bych do stonku necpala nádrže na vodu, hlídací psy nebo vulkány, tak bych na obou okrasných plochách nejspíš ještě měla místo.
     
  17. kajdaslavka

    kajdaslavka Pisálek fóra

    Název: Rychlé vyhledávání stromů, stájí, dílen a dekorací na hrací ploše

    ANO: možnost 1. 62 hlasů 71.3%
    ANO: možnost 2. 42 hlasů 48.3%
    NE: 0 hlasů 0.0%

    Při velkém množství stromů, stájí, dílen a dekorací na herní ploše bývá nepřehledné co mám či nemám na ploše a může se snadno stát, že zapomeneme vysadit nový strom, stáj, dílnu či dekoraci nebo naopak vysadíme vícekrát a zbytečně si ubíráme místo na ploše. Proto navrhuji jednoduchou úpravu vyhledávání na ploše ve dvou variantách:
    1.varianta - přidání vyhledávání ke Stodole - možnost vyhledávat usazené předměty na ploše stejným způsobem jako je to ve Stodole. Zde by se pouze ukázalo, zda daný předmět na té které ploše je umístěný
    2.varianta - samostatné vyhledávací okno - zde by se vyhledávalo stejným principem jako ve Stodole ale přímo na ploše a hledaný předmět by se barevně zvýraznil pro lepší přehlednost.
    Hledat by se dalo vždy pouze na otevřené ploše.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 22/9/17
  18. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Nápad je to dobrý, jen nevím, která z variant by byla lepší pro ajťáky - kdyby přišlo na realizaci... zatím jsem nehlasovala. Uvidím co na to farmářští ajťáci.
    Tohle mi chybí HLAVNĚ při OaD, a víceméně se to týká vlastně jen stromů.

    edit: Nakonec jsem dala možnost 2, pro účely OaD se mi tato varianta zdá použitelnější.
     
    Naposledy upraveno: 18/9/17
    kytka50 a vilm4 tohle ocenili.
  19. vilm4

    vilm4 Dozorce fóra

    Volila jsem možnost 1.,protože jsem lenoch a na stodolu si nemusím zvykat,neboť ji používám.Ale i druhá varianta se mi líbí.Dobrý nápad-vlasně 2 nápady!
     
  20. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Dávám ano. Předpokládám, že se těžko najde někdo, kdo by s tímto návrhem nesouhlasil. Dobrý nápad, který by snad mohl být poměrně snadno realizovatelný (programovatelný).
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.