Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Září, Říjen 2017

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Bella74, 27/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Souhlasíte s novým mazlíčkem na zkrácení doby růstu stromů na farmě ?

  1. ANO

    90.7%
  2. NE

    9.3%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    GordonSargent Asi jsem spatne cetla... myslela jsem, ze jsi psala nestanovit maximalni, ale minimalni cenu :oops:
     
  2. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Hodně lidí šlechtilo do úkolu s písečnými hrady, takže to rozhýbalo trh s pandami a bloudy. Cena je tudíž taková, jak si prodávající přeje.
    No ale už není kupec.
    [​IMG]
    Nejvyšší pandu sem hodím taky těsně před expirací, ještě je relativně čerstvá.
    Pokud se uvolní cena všech, lidi poprodávají a ponakupují za 50 a víc mega (vlastně výměny) a bude konec.
    První vyhrají, kdo se bude kochat a špekulovat, už utře.
    Proč si myslíte, že u zlaté husy to bude jinak, než u vemblouda a pandy?

    Bohužel, sice ti mutanti pálí nejvíc, ano, taky bych ráda, kdyby byl na trhu nějaký pohyb, jenže obávám se, že by bylo potřeba najít farmáře-ekonoma, který by navrhl řešení pro kompletní obnovu a rozhýbání trhu, ne jen s mutanty.
    Jak jsem psala v minulém příspěvku - nejsou žádné pořádné nabídky, kde jsou časy, kdy se plodiny točily po tisících, produkty, zvířata, plody stromů - jedině se to rozproudí při akci, kdy se vyšroubují potřebné komodity a pak zas je klid a trh stagnuje. Celý trh jde do kopru a vyřešení problému nejvyšších šlechtěnců tento problém nevyřeší. Nováčci nemají krejcary na nákup do úkolů, čímž by ten trh drželi, protože inflace je velká a mazáci nakupují akorát výhodné komodity jako spekulanti, aby si pomohli finančně při akci.
    Pamatuju, kdy jsem jako nováček kupovala vejce a prodávala slepice, abych je nemusela produkovat, protože to bylo levnější řešení, prodávala zvířata a nakupovala plodiny do úkolů v podstatě skoro každý den. A postupovala, vybrala si směr, sbírala hvězdičky a odměny za úkoly. Dnes bych to asi musela všechno napěstovat a nachovat a sem tam zkusit koupit v obchodě 100 plodin a modlit se, aby se za tu cenu prodaly.
     
    zejdy66 tohle ocenil(a).
  3. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    matlafous, jsem ráda, že jsme si to vysvětlily, i když někdy mívám rychlejší ruku než myšlenku:) a jen pro připomenutí, když byla mrkev za 3,45 a kukuřice kolem 8 krejcarů tak dvojka stávala kolem milionu. Dnes mám na trhu mrkev za 72 a kukuřici za 129 krejcarů, přitom dvojka stojí kolem 2O milionů, nemyslím si, že by si nováčci nemohli vydělat krejcary. Možná se mýlím, ale je nás asi víc, kteří lepší šlechtěnce zatím neprodávají, siamka nebo druid přece není mangrovník nebo ambroň, tam se dá pár desítek nebo stovek kousků obětovat a mít pak nějaký zisk, ale nejvyšší zvířátka máme pouze v kusech.
     
    Naposledy upraveno: 5/9/17
  4. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Souhlas s GordonSargent - novacci na nasem trhu jsou max. tak vycurani, jak dira do snehu (ne, ze nemaji na nakup do ukolu) - shodi cenu komodity 10ti nabidkami po jednom kuse o polovinu niz. Pak staci pockat, kdo si nevsimne beznych cen na dalsich strankach a zacne prihazovat za cenu jimi nastavenou a nizsi, aby tihle spekulanti mohli levne nakupovat. Uz to pozoruju dost dlouho na to, abych z toho byla radne otravena a trhu se vyhybala, protoze me nebavi neustale listovat nekolik stran dozadu a hledat standardni cenu, nikoliv prodavat za spekulativni.
    Nicmene u ostatnich komodit neni s jejich dostupnosti a mnozstvim problem, jako u slechtencu a resit kompletni obnovu trhu je spis zalezitosti RT.
     
    DANKA722, zejdy66 a GordonSargent tohle ocenili.
  5. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Asi mám divný trh - 6x 10ks begónie za 907,67 je dostupná komodita? Výstavní zahrada a Farma nikdy nespí už tak rok stojí furt na stejných úkolech a zaboha nenakoupím ty tisíce potřebných rostlin. Ano, omlouvám se, je to diskuze o vysokých šlechtěncích. Jen jsem chtěla upozornit na to, že je potřeba pořešit celý trh a nejvyšší šlechtěnci se svezou samospádem.
    Jinak na AZ je teď krom blouda a pandy ještě i spořící prasátko a pilná včela, kolem 60 mega, škoda že nemám, hodili by se mi do polívky...
     
    zejdy66 tohle ocenil(a).
  6. Esnyr

    Esnyr Aktivní autor

    Když jsme u těch počtů, tak jsem zjistil že raději nechci počítat, protože jsem kdysi jen tak propočítával počet SK na splnění všech úkolů v družstvu a došel jsem k závěru že bych musel buďto SK kupovat nebo že nikdy (vážně to není reálně možné) nebudu mít splněné všechny ty úkoly na šlechtěnce.
    Sice je při BB výhodou že se vrací zvířata a že to i přeskakuje (a dá se tak v jistém ohledu počet jak zvířat tak SK ušetřit) na vyšší šlechtěnce, ale i tak při počtu šlechtěných zvířat jsou ty počty SK astronomické .
    Dostal jsem se ve svém počítání - zahrnující velké náhody, štěstí, runy na stromě (které vám dají pár šlechtěnců), kolo štěstí a další podobné "kliky" - k číslu cca 80 000 SK. A to jsem se ještě nedostal ke všem zvířatům protože mezitím se přidaly další zvířata na šlechtění.

    --------
    Co se týká tohoto tématu / návrhu, byl bych spíše pro to aby se cena vycentrovala na nějakém rozumném čísle. Sice se pořád jedná o omalovánky a virtuální krejcary, ale co si budem povídat, když vidím ty ceny které jsou vyloženě šponované do extrému, nekupuju ani ty 5, 6, 7 vyšší šlechtěnce.
     
    šebejda a matlafous123 tohle ocenili.
  7. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Bella74

    Návrh splnil předepsané podmínky a bude předán RT, který rozhodne o jeho případné realizaci.

    Fajn hru pezt

    Téma zamykám

    [​IMG]
     
    Bella74 tohle ocenil(a).
  8. šebejda

    šebejda Baron fóra

    Tohle téma ať chceme, nebo nechceme, nás neustále žene (když opominu cíl návrhu->šlechtěnce), ke skutečnosti, jak se trh podstatně mění. Vzhledem k množství akcí a nových komodit je trh smutně prázdný. Není čas napěstovat a nabídnout cokoli. Zároveň je hloupost nabízet novinky za směšné ceny. Ještě zhruba před rokem jsem se bavil tím, že jsem projížděl trh a nakupoval jsem cokoli podle výhodnosti cen a nezajímalo mne, zda ten produkt potřebuji, nebo ne. V současnosti na trh skoro vůbec nechodím. Otravuje mne, že tam nic není. Než abych prodával, raději syslím. Trh se pro mne stává úplnou zbytečností a domnívám se, že se blíží doba, kdy již na něj vůbec nekliknu stejně, jako už jsem necvaknul nejmíň 2 roky na pro mne zbytečné farmářské zakázky. (Maličko lžu. Jelikož nemám recept, občas vykoupím VŠECHNY !!!! Pinky koláče, protože na ně nemám recept. Někdy je jich tam až parádních 10 nabídek v ceně od 40 do 60 tisíc krejcarů :wuerg::cry:).
     
    flexka, matlafous123 a Y_n_O tohle ocenili.
  9. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Zdravím: Tak si čtu různé názory a nápady hráčů .... některé mají něco do sebe, jindy mám pocit, že dotyčná osoba hraje jinou hru. Nejsem ale od toho abych je hodnotil.... tak sem jen přidám osobní názor ohledně trhu. Napadá mě jedna věc.... bohužel nebude ze strany RT z provozního hlediska akceptovatelná.... podle mě by stačilo trhy spojit v jeden. Bohužel kompletně celou hru na všech farmách jeden server neutáhne a nevím zda je realizovatelné, aby Farmy jely dál na svých a trh by měl čistě svůj server do kterého by se hráč připojil vstupem na trh. Nejsem IT odborník ani programátor, takže třeba píšu ptákovinu ,-) Každopádně vím, že jsou servery (trhy), kde je víc zvěře, jinde plodin, na dalším šlechtěnců atd.... někde určitá komodita stagnuje a jinde je po ní poptávka.... Pro prodávajícího by bylo více potenciálních kupujících a zase naopak. Pomohlo by to i rozjezdu ceny nových komodit a jejímu rychlejšímu růstu. Např. na každém serveru bylo provedeno třeba xy nabídek a prodejů.... to ale nestačí ke zvednutí ceny na akceptovatelnou... ovšem těch xy nabídek násobeno počtem trhů už je dostatečné číslo a na tom jednom trhu už by to vyhnalo cenu na potřebnou hodnotu. A v neposlední řádě by to konečně odpovídalo tomu, o co se dost často RT opírá.... a to je férovost hry ..... stejné možnosti prodeje a nákupu pro všechny ,-)
     
  10. nechci22

    nechci22 Pisálek fóra

    Zdravím,to s tím trhem mi to také připadá nějaké divné,dnes jsem chtěl prodat hnůj,nejvyšší nabídka byla ,,2324,05kr,, ale mě to pustilo na ,,1303,95,, za 1ks,jestli to takto uměle snižují i s jiným zbožím tak se plného trhu nedočkáme nikdy!Tak mi to připadá,že jestli chceme šlechtěnce máme nakupovat SK,jestli plodiny+plody stromů takSH+ZH,atd...proč asi...?!
     
  11. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Přiznám se, že když jsem si tvoji anketu bropyk přečetla, tak jsem se od srdce zasmála. Jdeš na to od lesa, to beru. Když to nejde bez regulací, tak tohle je jediný možný návrh. Jsem dvacetkrát pro, reálně bohužel jen jednou :)
     
    matlafous123 tohle ocenil(a).
  12. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Inndy

    Děkujeme, návrh nesplnil předepsané podmínky pro předání RT.

    Fajn hru pezt

    Téma zamykám

    [​IMG]
     
  13. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    nechci22, a podíval jsi se za jak dlouho ta nejvyšší nabídka vyprší? Nabídka už tam mohla a předpokládám, že i byla od minulé akce taky to tak mám. A prodávajícímu se to vrátí do stodoly ,přijde o poplatek a pak to buď prodá za pár krejcarů, nebo nechá propadnout. Nebo si také při vysokých cenách hnoje své přebytky dá na trh, třeba když je v dohledu další akce a pak buď prodá nebo si je stáhne pro sebe :)Uměle je snížena cena šlechtěnců, kdy se v počátku vychází z protihodnoty daného zvířete, můžu se mýlit, a ta je pro trh tak nízká, že se prodejci nenajdou.
     
    DANKA722 tohle ocenil(a).
  14. flexka

    flexka Hrabě fóra

    GordonSargent - maličko tě poopravím, není uměle ani jinak snížena cena šlechtěnců a základních zvířat, pouze a jenom došlo na farmě k takové inflaci, že už to základní nastavení nefunguje. Jenže protihodnoty jsou používané do úkolů, rostliny třeba můžu nakoupit v semenářství pořád za základní cenu, což by asi RT u každé akce museli propočítávat aktuální stav inflace a přizpůsobovat cenu, až by se asi trh zhroutil a RT s ním. Třeba mít každý den jinou cenu v semenářství? Kdo by na tom z RT dělal? Nebo ho zrušit?

    Schválně jsem si projela pár zvířat od koně po husu a rozdíl mezi základním zvířetem a nejvyšším šlechtěncem v protihodnotě drží RT kolem 16 000 násobku. U husy je výjimka, tam je základní husa za 45 a nejvyšší naskočila o 46 606 násobku - takže už tam nějakou inflaci začali asi započítávat. Jak dál jsem už nehledala.

    Což odpovídá nastavení, pokud je husa na trhu za 3 000 a ne za 45 krejcarů protihodnoty, předpoklad na nejvyššího šlechtěnce mi vychází 48 milionů u základního vzorečku až 140 milionů u toho konkrétního husího. Takže nic není uměle sníženo, naopak uměle navýšeno, ale pořád to nestačí tempu inflace.

    Už RT byl dotlačen do úpravy hnoje a inflace významně vzrostla, netuším, jestli provede úpravy i u protihodnot šlechtěnců, ovšem pak by se logicky měla zvednout odměna v krejcarech v řádcích, úkolech, protihodnoty všeho do úkolů a už to nikdo nezastaví a prostě se trh zhroutí a jestli mám teď 50 mega na účtu, tak si za to koupím jednu slepici a konec hry. A ceny vysokých šlechtěnců zase budou vzhledem k inflaci nespravedlivě malé. Toto fakt není cesta.
     
  15. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Možná se zeptám hloupě, ale ekonomika mi nikdy nešla, tak se kdyžtak omlouvám... Proč je potřeba spojovat cenu na trhu a protihodnotu? Stejně už teď to tak neplatí, mnohé plody stromů s nízkou protihodnotou jsou dražší než ty s vysokou. Hráči přece nenakupují (jen) podle protihodnoty, ale hlavně podle toho jak moc je ta která komodita potřeba (ať už do úkolů, krmení, akcí,...). A druhá věc co cenu u komodity ovlivňuje je její vzácnost (nabídka versus poptávka). Aspoň tak to zatím chápu já. Z toho co vidím na trhu se dle mě protihodnota do ceny moc nemíchá. Nemůže se to tedy oddělit, ať se trh uvolní a cena je daná jen nabídkou-poptávkou (trh je stejně jen pro hráče, RT z něj nic nemá) a protihodnoty ať si RT stanoví jak potřebuje vzhledem k úkolům a akcím (zde vydělá na prodeji košů a florenů). Samozřejmě že při akci se cena trhu vzhledem k protihodnotě může rapidně zvednout, ale to se děje i teď. Je tedy potřeba mít mezi cenou na trhu a protihodnotou přímý vztah?
     
    GordonSargent, matlafous123 a kiki2305 tohle ocenili.
  16. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Na tom dotazu nic hloupého není, jasně, že by mezi protihodnotou a tržní cenou neměla být žádná vazba.
    Ale (mimo jiné ;)) je problém to, co jako první zmínil až Casey ve svém příspěvku (pokud už dřív někdo jiný, tak se omlouvám). Že totiž trh není jen jeden. Když je trhů víc, tak je zřejmě pro hru nutné mít nějaký sjednocující faktor, což je tedy v tomto případě protihodnota.
     
  17. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    No ale chápu to tak, že ta protihodnota je jen odrazový můstek pro určení počáteční ceny. Pak, jak se cena dostane na určitou úroveň, už to je jen o poptávce a nabídce. A co jsem tu tak četla na fórku, ceny se na jednotlivých trzích dost často o hodně liší. Takže ta protihodnota to nastaví pro všechny stejně jen na začátku a pak už si jede každý trh sám. Aspoň tak mi to přijde.

    Jestli tomu dobře rozumím, u šlechtěnců je problém ve dvou věcech. A to, že jejich protihodnota je příliš nízká, takže by bylo zapotřebí spousty šlechtěnců prodaných pod jejich tržní hodnotou než by se to přehouplo do ceny zajímavé pro většinu prodejců, a druhý aspekt, že šlechtěnci jsou vzácní, což zase zpátky negativně ovlivňuje bod číslo jedna (prodlužuje dobu vyhoupnutí ceny).

    Teoreticky by mohlo stačit ovlivnit aspoň jeden s těhle negativních vlivů a mohlo by se to rozhýbat? Ale to je otázka spíš pro nějakého prognostika, tam už je na mě moc "kdyby".

    -------------------------------------------
    Teď mě jen napadlo - nebylo by teoreticky (a i prakticky :p) možné udělat trh jen pro šlechtěnce, jako úplně samostatný, který by byl stejný pro všechny? Neprodávalo by se tam nic jiného, jen šlechtěnci. Tím že by na ten samý trh měli přístup všichni hráči, zdvihl by se přímo úměrně počet "nabízitelných" šlechtěnců a ceny by se tak rychleji vyšvihly a pohyb by byl určo i nadále.
     
    GordonSargent a šebejda tohle ocenili.
  18. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Prostě hraju jinou hru a vidím to jinak, než vy. Takže inflace versus protihodnota v mojí hře má vliv třeba na to, že už nedělám úkoly v družstvu, protože se nevyplatí (když jsme u šlechtěnců, tak protihodnota zlaté ovce je 3 000 000 a dostanu za ni v družstvu 1 000 000, nebo ji koupím za 60 000 000 a dostanu zpět ne třetinu (33%), ale 1,6% vloženého, ale platí samozřejmě pro všechny komodity) a taky vůbec neplním zakázky zákazníků. BZ a hvězdy jsou z akcí, tak co. Je to jen a jen nevýhodné a nic to nepřináší. Když mám na akci potřebu 600 SK a v družstvu je 5, tak mě to nevytrhne taky.
    Což pro mě znamená, že tyto dva prvky klidně můžou zrušit, protože je nevyužívám a zůstane tupé čekání na akci, plnění daného zadání a čekání na další. Tím se vytrácí originalita mého hraní si a jedu podle notiček RT - akcí.
    A to se mi nelíbí a čím víc je trh v nesouladu s družstvem (protihodnota x cena), tím míň mám možností a místo hry cítím nezáživnou povinnost. Takže až flexka zmizí, budete vědět proč.
    Vy hrajete jinou hru, tak se už sem nebudu míchat. Nemyslím to nijak zle, prostě se hra vyvíjí nějakým směrem, který se mi silně nelíbí a nějaká úprava ve stylu zastavení inflace, snížení počtu akcí a návrat k významu družstva, zákazníků a tak asi není možná, ani ji nikdo krom mě nechce, takže sbalím fidlátka a popřeju vám hodně zábavy a radosti. Já ji v současném stavu nevidím, ale to je jen můj problém, jak jsem si tu ověřila, že ostatním to vyhovuje, tak do toho už nebudu šťourat.

    Edit: tak jsem z toho jelenice a můžete mnou něco vyleštit - tady mi vysvětlujete, jak je cena x protihodnota na sobě nezávislá a ve vláknu s žirafou pláčete, že se úkol nevyplatí, ale inflaci podpoříte ještě tímto návrhem. Tak hrajeme stejnou, nebo jinou hru? Se pomalu ztrácím...
     
    Naposledy upraveno: 8/9/17
  19. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Začínáme se pohybovat v bludném kruhu, inflace na farmě jsou pouhé nuly, o co se zvedne jedno o to se zvedne druhé. Uvedu školní příklad, vatička stála milion a kukuřice se prodávala za 8kr. za 125 tisíc sklizených kukuřic se tedy dala koupit, teď je u nás na trhu vatička za 21milionů a kukuřice za 179, takže by mě jich stačilo pouhých 117 tisíc. Znamená to snad, že se zvyšuje cena kukuřice a klesá cena šlechtěnců? Hra se za ty roky posunula,málokdo dnes dodává vše z vlastních zdrojů, a začínáme se dělit na pěstitele, chovatele, sadaře a ty, co mají pár lepší zvěře ve stodole. Co si může dovolit sadař, výchozí nastavení u plodů je taky něco kolem 200 kr,, ale má jich stovky si těžko může dovolit chovatel, natožpak šlechtitel. Sloučení trhů je nereálné, i třeba pro jednu komoditu. A mimochodem, ovšem že dříve byl trh se šlechtěnci lepší, ale až taková hitparáda to ani tenkrát nebyla:)
     
    matlafous123 a DANKA722 tohle ocenili.
  20. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    flexka

    Neber tuhle rozpravu jako že my chceme úplně jiné věci než ty. Jednak já tady to vlákno beru jen jako diskuzi, a to znamená, že já řeknu jak to vidím, jak tomu rozumím a co navrhuju, a pak přijde někdo jiný (třeba ty) a řekne jak to vidí, jak tomu rozumí a co navrhuje on. A já ty jeho důvody zvážím a třeba řeknu: "Tý jo, tak tenhle pohled (aspekt, řešení,...) mě nenapadl, to máš taky pravdu". Nebo mi to tak super nepřijde a buď se k tomu ještě vyjádřím nebo to nechám to být. Chci tím říct, že přece nevadí když máme rozdílné názory, strategie, postoje. Naopak je to prospěšné pro všechny, obohacuje nás to navzájem. Aspoň jsem tak diskuzi (ať už na fórku nebo v reálu) vždy brala. Takže je super že to vidíš jinak a je ještě lepší když nám to napíšeš.

    Tenhle návrh se šlechtěnci nemusí být správný. Nebo to nemusí být jediné řešení. Beru tuhle rozpravu zde jako že dáváme hlavy dohromady a snažíme se vymyslet nějaký schůdný návrh, který by tu zapeklitou situaci řešil. Tak každý píšeme svoje poznatky, svoje návrhy. A navíc nejsme RT, takže i kdyby náš závěr byl pro tebe úplně neschůdný, ono se nejspíš i přes naši jednotu nic nestane, RT má svoje plány...

    Já sama budu ráda když tu spolu vymyslíme nějaký ideální návrh, který vyřeší všechny problémy nynější a zároveň předejde těm budoucím. Jenže mě žádný takový nenapadá. Takže navrhuju co navrhuju - vycházím ze stávající situace a snažím se řešit aspoň některé. To ale neznamená, že ty návrhy vidím jako ideální. Jen mě nenapadají lepší (v souvislosti s tím, aby to mělo šanci projít u RT a praktickým provedením). Já vlastně nevím co ty navrhuješ. Chápu o co ti jde a souhlasím s tím. Farmářské zakázky (musela jsem se podívat jak se vlastně tahle sekce jmenuje) vůbec neotvírám, družstvo plním jen sporadicky když potřebuju hvězdičky, ale jinak se ve družstvu nevyplatí téměř žádný úkol a ve valné většině jsou ty odměny spíš směšný. Souhlasím s tebou. Ale vidíš nějakou cestu jak vše nastavit tak, aby to co teď nefunguje fungovat začalo, aby to co funguje fungovalo i nadále a přitom aby to stále všechny bavilo? To se neptám nijak ironicky, myslím to vážně, snažím se najít nějaký návrh, který by byl lepší než ty co už padly.
     
    matlafous123 a GordonSargent tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.