Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Září, Říjen 2017

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Bella74, 27/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Souhlasíte s novým mazlíčkem na zkrácení doby růstu stromů na farmě ?

 1. ANO

  90.7%
 2. NE

  9.3%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Dávám ne, protože podle mě je to naprostá blbost (pokud to bropykem nebylo myšleno spíš ironicky). Tímhle by se trh zastavil úplně.
  Příklad: z TS bude nový strom. Mraky lidí nakoupí tajemnice, kdo bude mít štěstí, bude moci za 10 mega prodat. Ti, co novinku budou mít, určitě kupovat nebudou. Ti, co štěstí neměli, též určitě kupovat nebudou, protože do nových úkolů je minimálně potřeba 100 až 200 kusů a přátelé - kdo z vás na to má?
   
  .Sten17. a kiki2305 tohle ocenili.
 2. hubabuba1968

  hubabuba1968 Velvyslanec fóra

  Ne je to blbosto_O
   
 3. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  Souhlasim s kiki (diky za uvitani ;) )... Davam ANO deregulaci trhu (kdyz uz nikde jinde, tak alespon pro oblast chovatelstvi) + samozrejme palec nahoru pro sebejdy zpusobu reseni. Uplne nejradsi bych ale hlasovala pro slouceni a pouziti obou zpusobu reseni problemu, protoze by se tak vzajemne doplnovala ke spokojenosti vsech.

  PS: Danielaa25 Nechces vyhodit novou anketu? Byla by skoda, kdyby se reseni tohoto problemu uplne ignorovalo.
   
  Naposledy upraveno: 2/9/17
 4. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  Fixni ceny? Jako za totality? Rohlik za 50 haliru, maso za korunu dvacet kilo? To je ale kravinismus. Trh by se mel uplne deregulovat, ne ho poslat do kytek uplne.
   
 5. bropyk

  bropyk Hrabě fóra

  Myslím, že většina z vás to nepochopila, ale to je jedno - asi jsem použil špatná slova. Dám příklad - nový strom na trhu, RT nastaví cenu na 120, takže se dá prodat maximálně za 180 a neobchoduje se. Než se cena dostane řekněme na 10000 tak to trvá dlouho. U nového zvířete může být úvodní cena třeba 600, taky se neobchoduje, u nejvyššího šlechtěnce to může být 2 mil, ale také se neobchoduje. Můj návrh byl, aby byla cena u všeho 10 mil, ale to vůbec neznamená, že se musí nabízet za 10 mil, cena může být klidně 10 000. Jenom záleží na prodejci jakou cenu dá a zda se najde někdo kdo to koupí. Klidně mohou dát cenu 10 mil a pokud nikdo nekoupí tak prodělají milion, ale výhodou by bylo, že mohou dát ihned reálnou cenu třeba 10 000.
   
  GordonSargent, zejdy66 a Xenie6161 tohle ocenili.
 6. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  bropyk Tak takhle jsem tu otazku vazne nepochopila, za coz se tedy omlouvam 8)

  Nemohl by jsi vysvetleni pro mene chapave, hodit do prvni zpravy? Svoje hlasovani jsem z "NE" uz opravila na "ANO", ale ta otazka je fakt matouci.
   
  Naposledy upraveno: 2/9/17
  zejdy66, kiki2305 a Xenie6161 tohle ocenili.
 7. anvan

  anvan Dozorce fóra

  Aaaa, konečně chápu. Těch 10 mega by byla jen max. možnost - prostě daný limit, do kterého se musíme cenou vejít. Něco jako denní limit výběru v bankomatu - je stanoven, ale vybrat si můžu kolik potřebuju.
  Takže jen trochu nešikovně formulované...
  V tomto případě jsem určitě za ANO. Protože nízké ceny jsou nízké pořád. Nikdo to za nízko neprodá, takže cena nemá jak stoupnout. Např. bažanta jsem u nás na trhu ještě neviděla, a ve hře je už docela dlouho. Ale nabidnout ho můžu max. za hubičku...bohužel.
   
  zejdy66 tohle ocenil(a).
 8. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  bropyk - tak, jak jsi to dovysvětlil (možná na základě negativního hlasování), jsem to opravdu nepochopila. Odpovídala jsem na položenou otázku, za což se omlouvat nehodlám. Po tvém vysvětlení je to ale anketa úplně o něčem jiném. I tak bych dala ne.
   
 9. -Amalka

  -Amalka Magnát fóra

  bropyk: tak tu anketu přejmenuj, prostě tam přidej "maximální", i když by asi bylo lepší založit novou anketu...
  anvan: jsem na tom stejně, s bažantama, prostě se čeká, až se někdo obětuje a tu cenu zvedne...
  Ten trh je fakt špatně nastavenej, novinku za 300 Kr samozřejmě nikdo nechce dát. U nových plodů je to stejný, něco bych prodala, něco koupila. Ale na trhu to není, ceny mizerný, tak úkoly nejde plnit...
  krakoramaja: teď například bylo hodně nových stromů z TS. Některý mám, jiný ne. Podobně na tom je určitě hodně hráčů. Ale kvůli nízkým cenám s nimi neobchoduje nikdo. Uvolněním cen by se to určitě zlepšilo. Já bych určitě nakupovala i prodávala, abych ty úkoly plnila aspoň pomalu a postupně...
   
  zejdy66 tohle ocenil(a).
 10. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Zdravím bropyk

  Ten to tvůj návrh nepochopil asi nikdo, příště než tedy podáš nějaký návrh, tak by to chtělo vše řádně vysvětlit, a né jen tak něco plácnout bez bližšího vysvětlení o co se vlastně jedná, tvé dodatečné vysvětlení je jaksi "s křížkem po funuse".
  Viz. jak je v pravidlech, návrh by měl být propracovaný a řádně objasněný.

  Fajn hru pezt
   
  Xenie6161 tohle ocenil(a).
 11. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  +++ Určeno k archivaci +++
   
 12. Danielaa25

  Danielaa25 Osvícený autor

  matlafous123 - já asi dle pravidel nemohu dát novou anketu , pokud trvá hlasování. A změnit formulaci nejde.

  Chtěla jsem prostě upozornit na ceny nejvyšších šlechtěnců - např. zlatá husa , duhová žába, počítačová myš, bobr neadrtálec, siamská kočka . Už nemluvím o Druidím a tančícím medvědovi ( ty jsou udeveny jen chvilku ).

  Ostatní komodity mě tolik nevadí a prodávám je pod cenou - cena se po 1- 2 mesících vyšplhá.(někdy déle)
  Ale u šlechtěnců výše uvedených NE. Jak dlouho je zlatá husa na trhu ? ( tedy spíše na mým trhu jsem ji neviděla nikdy )

  " Kdyby se předposlední šlechtěnec prodával minimálně za 10.mil. krejcarů a hlavní např. za minimální 20 mil - prostě někde se odpíchnout,,

  Hlavního šlechtěnce dá na trh kdo za 6 mil a někdy i za méně krejcarů ?

  Další možnost je navýšit protihodnotu, ale nejsem o tom přesvědčená, proč to dělat, když šlechtěnci jsou potřeba
  do úkolů a na stavbu tzv. paneláků ( to by neprošlo )
  Já vím někomu je to jedno , nešlechtí, nekupuje , neprodává , ale já kupovat chci a není co!

  No nic jsem asi na špatným trhu - ostatní máte ceny odpovídající poptávce. A nemáte prázdný trh se šlechtěnci.
  Přeji pěkný den i hru..
   
  zejdy66 tohle ocenil(a).
 13. vilm4

  vilm4 Dozorce fóra

  Vysocí šlechtěnci jsou mi šumák.Chovatelské úkoly v družstvu mám splněné do osmičky,na ostatní kašlu.Žiju s tímto restem několik let šťastně a spokojeně,jako by neexistoval.Taže nehlasuji,ale přeji všem zdárné vyřešení a spokojenost při hraní.
  Jakákoliv regulace trhu mi způsobuje husí kůži a zježení srsti na hřbetě.
   
  krakoramaja tohle ocenil(a).
 14. Prepperka

  Prepperka Dozorce fóra

  vilm4 - s tím naprosto souhlasím, jakákoli umělá regulace mi způsobuje husí kůži. A přiznávám že ani nerozumím, proč teď je trh regulovaný. Zajímalo by mě, z čeho RT vycházelo, že je třeba mít ty ceny omezené. Proč si každý nemůže dát cenu jakou chce? Když je někdo "hloupej" a dá za moc málo nebo za moc hodně, je to jeho problém. Zpočátku by ta cena teď lítala, nikdo by nevěděl za kolik prodávat, ale časem by se to ustálilo v nějakém rozmezí. Proč taková setrvačnost co je teď? Jednoznačně bych hlasovala pro uvolnění trhu. Tedy pokud někdo nepodá pádný argument, že teď je to lepší. Třeba to jen neumím domyslet.

  A zvýšit procento přeskoků by určitě taky pomohlo, ale RT se možná bojí, že trh by se časem přesytil a hráči by neměli motivaci kupovat SK, takže předpokládám že tenhle návrh neprojde. Teď na začátku by byl boom, ale pak by přišel útlum a RT o své zlaťáčky.
   
  zejdy66, kiki2305 a šebejda tohle ocenili.
 15. šebejda

  šebejda Baron fóra

  MNO, tak teď mne mrzí, že jsem dal NE a návrh hodil do kopru. Protože bropyk měl skvělý nápad, bohužel ho popsal jak jouda. :D.
   
  zejdy66, Xenie6161 a matlafous123 tohle ocenili.
 16. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  šebejda Zmena hlasovani je mozna, joudo ;)
   
  zejdy66 a šebejda tohle ocenili.
 17. Johnny

  Johnny Polobůh fóra

  Ne ne ;);)
   
 18. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Za hluboké totality na farmě byly pevně dané maximální ceny na trhu a také to fungovalo.Nyní by každej hned chtěl milióny.Možná by postačilo,kdyby se po určité době začaly věci ve stodole kazit a hned by bylo na trhu všeho dostatek a za rozumný ceny!:p
   
  babička-květa a krakoramaja tohle ocenili.
 19. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Změnila jsem hlasování na ano, protože se to v oblasti základní produkce hodně přibližuje volnému trhu, ale i tak to považuji za "z nouze ctnost".
  Stále zastávám názor, že toto vše by volný trh naprosto vyřešil. Snad jedinou jeho nevýhodu vidím v promarněných hvězdičkách za runu tržní víla ;)
   
 20. flexka

  flexka Hrabě fóra

  Já nad tím přemýšlím už dlouho. Jenže každá mince má dvě strany. Inflace na farmě je a celkem se zvyšuje. Ono volný trh není nikdy volný, to je iluze. Je svázaný očekáváním kupujících a prodávajících víc, než předpisy a regulacemi. Pokud je nedostatek třeba vysokých šlechtěnců, určitě by se prodalo pár za 60 a víc mega, pak by postupně cena klesala, ale zůstala by na nějaké úrovni. A pak by si většina řekla, kruciš, druzí to prodali za tolik, tak já to za tak málo nedám a byli bychom tam, kde jsme teď.

  Já třeba nerada pěstuju hodně jsem kupovala plodiny po tisících do úkolů. Už mi tam 2 úkoly visí na věky věků, protože na trhu je pár přepálených nabídek a za cenu stejnou, nebo nižší, než je v obchodě to nikdo už nedá. A za tu "tržní" je to neprodejné a trh s plodinami se zastavil.

  RT se jistí a u šlechtění zavedl vypadávátka, zámky, kokardy, takže šlechtit se musí, trh se spoustou šlechtěnců by mu díru do rozpočtu neudělal. Naopak třeba já díky tomu, že mám pořád genetiku, tak opravdu šlechtím na minimum vypadávátek a konec. Kdyby tam byla možnost postavit růžový chlívek, nebo výrobnu (úplně jsem se zasnila), tak bych určitě koupila. Do hry peníze vkládám, přijde mi to správné zaplatit za službu, kterou využívám a čím víc dostanu, tím víc jsem ochotná zaplatit. Farmu mám jako relaxaci a odpočinkovou aktivitu a vydělávání krejcarů není moje priorita. Takže třeba u mě by měli spíše zvýšený přísun peněz, než snížený.

  Bohužel, člověk je hamižný a sobecký a stejně jako se v reálu pálí kvalitní obilí, ničí jakékoli výrobky neprodejné za určenou cenu (a se slevou a ztrátou nikdo neprodá, raději ztrátu znásobí, ale nikdo si nepomůže a to ho hřeje u srdce), tak farmáři drží virtuální "bohatství" ve stodolách a čekají, až ho prodají nad vlastním minimem.
  Stydím se za to, ale jsem stejná - neprodám plody nových stromků, co mám, čekám, až tam budou komplet a chi koupit ty co nemám a prodat ty co mám a být tak nějak na nule. Pokud by byl volný trh, tak bych je tam vrhla za cenu, za kterou bych nakoupila ty druhé, takhle bychom si je za přepálenou cenu vyměnili my, co máme některé a byl by konec. Pak už by se neobchodovalo, nikdo by levněji nenabídl a ten, co neměl na vlaky, tak nemá ani krejcary na nákupy a finito s nákupem a prodejem.

  Já potřebuju mutanty od 6-8 dál do všech šlechtitelských úkolů, do polévky s přáteli, do hradů z písku, či jak se to s pandami a bloudy jmenuje, na růžové výrobny - takže je mi celkem fuk, kolik čeho bude na trhu, bo stejně nebudu mít krejcary ani na zlomek potřebného. Volný trh vyřeší problém nabídnu posledního koně a koupím poslední prase. A na ceně mi nezáleží. Ale nevyřeší obecnou obchodovatelnost, jako že prodám plodiny, základní zvířata, atd. a koupím vysoké mutanty. To se současným tempem akcí nemám šanci nastřádat na protihodnotu. Tohle taky ovlivňuje trh a šroubuje inflaci.
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.