Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Duben 2020

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Terkasp89, 30/3/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Zpřístupnit Měsíční svět během akce OaD za účelem možnosti odstranění stromů, stájí či výroben?

 1. Ano, souhlasím.

  89.5%
 2. Ne, nesouhlasím.

  10.5%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  **** Určeno k archivaci ****
   
 2. -migos-

  -migos- Baron fóra

  Název: Kolo štěstí: Možnost uzamknutí (stálé) výhry na kole štěstí

  ANO: 46 hlasů 83.6%
  NE: 9 hlasů 16.4%


  Velké poděkování patří hráčce astrid888, za grafické zpracování a také za spolu vytvoření tohoto návrhu a za naprosto úžasnou spolupráci.
  Velmi si toho cením. Děkuji moc.


  Zdravím, již delší dobu se každý z nás trápí s kolem štěstí. Ty výhry co chceme ne a ne padnout.
  Můj návrh spočívá v tom, že by bylo možné si vybrat výhru na určité pozici a zamknout ji.


  K tomu by bylo potřeba splnit runy na stromě moudrosti. Runy na stromě moudrosti by byly dvě.
  Jedna pro standartní kolo štěstí (zelené lístky) a druhá pro párty variantu. Runy by byly vícestupňové.

  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  Jediná pozice, která by se nedala uzamknout by byla pro hlavní výhru, kvůli přidávání nových dekorací ze strany RT.


  První stupeň (pozice) runy pro klasické kolo by byl 500 hvězdiček, druhý 750 atd. vždy by se další stupeň zvedal o 250 hvězdiček.
  První stupeň (pozice) pro párty kolo by byl 1000 hvězdiček, druhý stupeň 1500 atd. vždy by se další stupeň zvedal o 500 hvězdiček.

  [​IMG]
  [​IMG]  Výhry na každé pozici jsou předem dané a jen se mění jejich pořadí. Po odemknutí runy na stromě moudrosti bychom přešli na kolo štěstí a tam točili dokud by se nám neukázala výhra, kterou chceme uzamknout. V tabulce vlevo bychom vybrali možnost zamknout a potvrdili. Výhra by na pozici byla do té doby než bychom si ji chtěli změnit.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Odemknutí (změna) výher:
  Pokud bychom na pozici, kterou jsme uzamkli, chtěli vybrat jinou výhru, tak odemknutí by bylo pro klasické kolo 50 hvězd a pro párty variantu 100 hvězd. Poté by bylo možno vybrat jinou výhru nebo pozici a znovu uzamknout za 0 hvězd, protože již máme aktivovanou runu na stromě moudrosti. Vždy by byl maximální počet uzamknutých pozic tolik, kolik máme splněných stupňů v runě.
  Příklad: pokud bychom splnili dva stupně v runě a měli zamknuté dvě výhry, tak by bylo políčko v tabulce "zamknout" šedé a nedalo by se aktivovat.


  Výhody pro hráče: Možnost uzamknutí výhry na kole štěstí a tím větší šance že výhra padne.

  Výhody pro RT: Větší počet hráčů co bude plnit akce, kvůli hvězdičkám.
  Možnost nabídek beden s hvězdami za FL
  Možné zvýšeni zájmu o nákup párty lístků.


  Hezkou hru ...
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 12/4/20
 3. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj -migos-

  Musím tedy pochválit precizní zpracování návrhu.
  Jen si nedokážu představit že by RT dopustil, aby hráči měli zamknuté výhry 200%, 100% a +1 do stodoly na párty kole a +1 na obyčejném kole.
  Zatím jsem nehlasoval, spíše ani hlasovat nebudu.

  Fajn hru pezt
   
  X-mole, k.vitek a kaolín11 tohle ocenili.
 4. -migos-

  -migos- Baron fóra

  Zdravím pezt. Děkuji.

  200% by ani nešlo zamknout, je to hlavní výhra. Co se týká těch dalších výher, tak ano je to diskutabilní, ale je třeba spousta hráčů co párty lístky nekupují, protože tyto výhry padají velmi málo. A pokud by měli možnost si tyto výhry zamknout a tím zvýšit šanci na jejich vypadnutí, tak mohou uvažovat o jejich zakoupení a tím pádem větší zisk pro RT.

  Pokud by došlo k zavedení do hry, tak je možné, že podmínky pro uzamknutí výher se změní.

  A myslím že RT toho už dopustilo celkem dost ;)
   
  Naposledy upraveno: 5/4/20
  michalka59, moncicak7070 a astrid888 tohle ocenili.
 5. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Dřív nebo později by měl každej uzamknuto na párty kole 2x 100% do stodoly,červené stáje,mince,hvězdy,PL.Dovedu si živě představit co by nám chodilo za hlavní výhry a najednou by začaly i často padat.:wuerg:
   
 6. babako

  babako Expert fóra

  Ahoj kluci a holky..
  já bych docela ocenil zamknout stříhárnu ovcí,aby mi tak rok nepadala..
  Ale připojuji se..
   
 7. larelay

  larelay Analytik fóra

  Mně to teda taky nepřijde moc reálné :( Ale ne že by se s kolem nemělo/nemohlo nic dělat. Osobně mi žluté stáje nevadí, však jsou v liště, navíc se hodí do expresu a tak, jsou tam horší věci, jako krejcary (chápu, pro nováčky dobré) a hlavně ty suroviny pro řemesla, ani nevím, moc to nesleduji. Já bych spíš uvítala zrušit limit 99 ks zelených lístků, ty jsou nastřádané hned a osobně mi vadí (není čas) protáčet kolo, dojedu na nulu, otevřu bedny, abych vyštrachala párty lístky a než nějaké sesbírám, abych 2x protočila zelené opět do nuly. A nějaký nápad na zrychlené protáčení zelených lístků by nebyl (třeba po deseti)? :)
  Ale samozřejmě zahlasuji :) Díky všem, co se snaží a dávají do toho čas a energii :)
   
 8. astrid888

  astrid888 Polobůh fóra

  Ahojte.
  Pamätám si dobu, (ešte z čias, keď boli fóra rozdelené) keď zlepšovacími návrhmi hráči prichádzali na fórum veľmi často a RT využíval len určité prvky z týchto nápadov a pridali ich do hry. Čiže nikde nie je napísané, že tento návrh zavrhnú, možno bude pre nich inšpirujúci a niečo z neho použijú. Možno sa im nebude páčiť to množstvo stupňov, ale priznajme si, že by potešilo zamknúť si aspoň jednu obľúbenú cenu, ktorá by sa na kolese objavovala, kým by sme si ju nezrušili za tých 50*... a veď by to nebolo zadarmo...aj tie hviezdičky si treba nejak vydrieť, nie?
  Mali by sme tomuto návrhu dať šancu, a podporiť ho. Myslím, že nikto o nič nepríde, môžme na tom len získať a RT tiež :)
  Migos, nemáš za čo, ja som prispela len minimom ..ale kedykoľvek pomôžem opäť, ak bude treba ;o)
   
 9. X-mole

  X-mole Znalec fóra

  Ajoj.
  Za mě nádherný nápad. :inlove:
  Moc se bojím, že neprojde. :cry:
  P.S. Astridko, ty jsi opravdu neuvěřitelné sluníčko. Kéž by šli lidé jako ty klonovat. :inlove:
   
 10. moncicak7070

  moncicak7070 Expert fóra

  Dobré ránko sousedé,
  mě se ten návrh od -migos- líbí a jsem pro všemi deseti :). Myslím, že by to uvítalo hodně hráčů.
   
 11. anvan

  anvan Dozorce fóra

  Zdravím po ránu všechny farmáře a rovnou hlasuji PRO.
  Jakákoliv změna na kole je vítaná - těch žlutých střiháren ovcí a dřív čistíren peří mám už po krk, k tomu dokola stejné oranžové chlévy.... Navíc odměny za párty lístky jsou někdy opravdu stupidní - párty lístek není zrovna levný a získat za něj pak třeba řem.výrobek Písmo apod. je na palici. Pytlíků soli a cukru už mám taky plnou komoru - o drátech ani nemluvě - a hrozí zřícení regálů...Prostě když už na kole není dost dobrých odměn, tak ať si můžeme alespoň sami trochu řídit možnosti.
  Děkuji za hezký návrh a snahu něco změnit..
   
 12. michalka59

  michalka59 Analytik fóra

  Dobré ráno, tak i já hlasuji pro. Je to velmi dobrý nápad, některé odměny padají pořád dokola. Jak psala anvan soli, cukru , mandragory a drátu mám plnou stodolu.
   
 13. vilm4

  vilm4 Dozorce fóra

  Kolo štěstí mě až tak nezajímá,většinou ani nesleduji výhry.Ale vidím,že je hodně hráčů,kterým na tom záleží,taže jsem kvůli nim pro.Dávám ano.
   
 14. raddre

  raddre Komisař fóra

  dobrý nápad, krásné zpracování a myslím si, že RT by to mohl s klidem zavést, protože šance na uzamčení +1, nebo 100% je pro mohé něco takového jako šance vyhrát ve sportce, tudíž téměř nulová, ale představa zamknutí čehokoliv a zabránění padání žlutých výroben za párty lístky je neocenitelná.Dávám ano
   
 15. Dob

  Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Myslím si, že v této podobě návrh poskytuje hráčům až moc velkou výhodu. Musíte také myslet na to, že jsou hráči, kteří protáčejí pravidelně obrovská množství PL kvůli bonusům. Kdyby si tito hráči mohli uzamknout např. bonusy ke sklizni nebo BZ, tak by jim to poskytlo obrovskou výhodu, protože šance na vytočení bonusů by tím pádem byla mnohem vyšší. Kvůli tomu by se zároveň prohloubily rozdíly mezi platícími a neplatícími. Jen připomínám, že tyto bonusy se neobjevují pouze na místě pro jackpot. Pokud bychom brali v úvahu, že by tyto bonusy nebylo možné uzamknout na žádné pozici, tak zase nebude moc výhodné zamykat hodně odměn, protože se díky tomu šance na vytočení bonusu naopak sníží.

  Myslím si, že tento návrh by měl větší šanci na zavedení do hry, kdyby se odměny zamykaly přímo na KŠ a zámek by vždy vydržel jen na x zatočení. Zamknutí by i nadále mohlo stát hvězdičky, ale již by neposkytovalo tak velkou dlouhodobou výhodu. V aktuální podobě se mi návrh zdá velmi nevýhodný pro RT, protože by na něm profitovali všichni hráči a pochybuji, že by to zachránilo těch pár platících, kteří by kupovali PL. Nákupy beden s hvězdičkami jsou jednorázový nákup, ale hráči by získali dlouhodbou výhodu, tudíž to je opět pro RT spíš nevýhoda. Netuším, kolik lidí by chtělo zamknuté odměny měnit, ale moc nevěřím, že by to dělali tak často, aby kvůli tomu kupovali bedny s hvězdičkami.

  Neberte to vyloženě jako kritiku. Jsem rád, že se někdo snaží přijít s něčím novým zlepšit tím hru. Jen jsem chtěl upozornit, jaké dopady by tento návrh mohl mít. Samozřejmě by mohl ovlivnit více věcí, které nejsou na první pohled patrné, ale vymýšlet tu různé scénáře je v tuto chvíli zbytečné. To už je práce někoho jiného, pokud tento návrh uspěje. ;)
   
 16. -migos-

  -migos- Baron fóra

  Zdravím, všem děkuji za hlasy a reakce.

  Zkusím se na to podívat pohledem hráče a trochu říct něco o tom proč chci změnu a proč návrh vznikl.
  Tento nápad, jsem měl vymyšlený už dlouho a pořád doufal, že se na kole štěstí něco změní. Stav ve kterém je kolo, bych nazval tragický. Ze strany RT není zatím žádná snaha tuto situaci zlepšit-řešit i když věřím, že je to reportováno mód týmem a dělají vše co je možné. Pořád se nic neděje. Neustále stejné výhry, které se dají koupit za krejcary (kterých máme na kontě miliony). Aby mi padlo +1 do stodoly, je potřeba protočit hromady lístků, krom náhody kdy mi padne, když to většinou nepotřebuji.

  Je mi jasné, že pokud se tento návrh dostane do hry, tak zřejmě nebude přesně v tomto podání. Bude se lišit třeba počtem hvězd, tak počtem stupňů v runě, možná i výběrem jen určitých možných pozic k uzamčení, že se to třeba bude týkat jen klasického kola atd.

  Teď je tady návrh, který chce tuto situaci řešit a dát RT najevo že je potřeba stav změnit a mám možnost ho podpořit. A přeci nemá cenu myslet na to co se (možná) stane, nejdříve se musí návrh dostat na správná místa. Jak píše astrid, může být inspirací ke změně. Máme tady možnost okamžité sklizně rostlin, zvěře (ještě čekám kdy přijdou na řadu stromy), dekorace co dávají +1 z chlévů a výroben a dopad na hru byl minimální nebo aspoň sem nic tragického nezaznamenal. Tady je stejná šance (motivace) pro všechny, někdo dříve někdo později. Opravdu máte tak rádi žluté kravské mléko, mně tedy přijde už hodně žluklé ;).


  Dob: přesně tak, nechme je tu práci dělat.

  Hezkou hru ...
   
 17. GordonSargent

  GordonSargent Ikona fóra

  -migos- je mě líto, a teď moje důvody. To co napsal Dob, bych jen podepsala. Zelené lístky jsou zadarmo, mám jich spoustu z beden a obden je protáčím, aby nepropadly. Dráty nepočítám, ale krmiv a ostatního mám z něho taky dost. U modrých je to jiné. Tam by to určitou změnu chtělo. Trochu ty odměny pozměnit. A teď jako platící hráč. Kdysi jsem kupovala kombajny, superkrmivo, dnes jenom občas lístky. Vlastně dávám méně. Pomocníky mám, krmivo, lístků z beden a z dekorací taky není málo. S vyhlídkou bonusů by taky mohlo dojít k navýšení dodávek;)
  a vlastně ty žluté a oranžové mám ráda, není nad to, porovnávat si kdo si jich vytočil víc, je to jen hra xD
   
 18. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Dala jsem ano, ale z důvodu, že by to opravdu chtělo nějakou výraznou změnu v párty kole - výhra BZ nebo TBZ za PL mi tedy přijde spíš jako trestný čin :p. A pokud návrh projde sítem našeho hlasování, je naděje, že to někoho z RT přece jen trkne.

  Co se týká normálního kola, tam bych uvítala spíš možnost násobného točení. Třeba najednou 10x, protože to samotné klikání (i s tím urychlením přes inventář) je neskutečné otravné.
  Výhry tady celkem neřeším - mlíkárna sice nepotěší, ale na plochu ji dávat nemusím, že? A pár kapek SH nebo korýtko SK potěší vždycky, když jsou zadarmiko :)

  P.S. -migos-, klobouk dolů za to zpracování návrhu.
   
 19. Mikeš

  Mikeš Titán fóra

  Nepochybuji o tom, že tento návrh povede ze strany RT ke změně cen na KŠ a že vlastně nebude ani co zamykat.
  :D
  Abychom ještě nevzpomínali se slzou v oku na ty žluté stříhárny.
  :D
  Mě by potěšilo, kdyby z kola zmizely levné řemesl. produkty typu oves. chléb, preclík, polokytice .... atd.
   
 20. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj Terkasp89

  Návrh splnil předepsané podmínky a bude předán RT, který rozhodne o jeho případné realizaci.

  Fajn hru pezt

  Téma zamykám
  [​IMG]
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.