Určeno k archivaci Technické dotazy Září 2018

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 4/9/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    *** Určeno k archivaci ***
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  2. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Ahoj a hezký večer,měla bych dotaz a zároveň prosbu: Mám problém,když přecházím z farmy na forum,objeví se mi tam 2 nové otevřené karty,forum a toto:[​IMG] aniž bych zadala cokoliv jiného,nedělá to stále,třeba jen jednou za den a nebo třeba se to 2 dny neobjeví,PC čistím pravideně a dělá to tak asi 1-2měsíce nazpátek.Uměli by jste mi s tím problémem poradit?
    Nechtěla jsem s tím otravovat,ale už mě to štve.Jestli se to sem nehodí,napište,smažu to.Děkuji
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  3. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj marketka47

    Jaký prohlížeč používáš ?
    Zkoušela jsi vyzkoušet jiný prohlížeč, jestli se to projevuje i tam, nebo je to záležitost toho jednoho prohlížeče ?
    Ještě jsem se s tímto jevem nesetkal, zkusím ověřit.

    EDIT: a jak se do hry přihlašuješ ? Používáš adresu farmerama.cz nebo právě portál big pointu ? nebo něco jiného ?
     
    Naposledy upraveno: 7/9/18
    marketka47 a Honzulka05 tohle ocenili.
  4. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Né zatím jsem jiný prohlížeč nezkoušela, jen ten Chrome,(když oni ty jiné,mají i jinou velikost písmenek):) Přihlašuji se do hry farmerama.cz.Ale víš co mě napadlo? Jestli to nedělá ,když hru nevypnu křížkem,ale někdy v liště.Když najíždím na hru,tak se mi stane,že se někdy musím znovu přihlásit a někdy najede hned, aniž by chtěla přihlásit
    Když najíždím na forum,tak to jako v liště poskočí a načtou se obě stránky, né,že by se mi forum nenačetlo.To ano,ale načtou se obě.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    marketka47

    Je to zvláštní, že se otevírá zrovna portál Big pointu, kdyby to bylo cokoliv jiného, bylo by to jasné, že je problém s nějakým neřádem.
    Samozřejmě i to je možnost.
    Kdyby jsi mohla vyzkoušet jiný prohlížeč nějakou dobu, jestli se to bude opakovat bylo by to fajn.
    Nebo je tu možnost odinstalovat a smazat všechny složky, popřípadě použít software, který to umí automaticky, než odinstalátor z Windows a nainstalovat znovu.
    Nicméně to budu sledovat.
     
    marketka47 a Honzulka05 tohle ocenili.
  6. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Dobrá,zkusím od zítra jet ve Firefoxu a dám vědět tak po týdnu až 14 dní. Jinak ještě přihlašovací obrázek:je tam-farmerama.com
    [​IMG]
    A teď jak s tebou komunikuji,je tam toto:
    [​IMG]
    Tak odinstalovat celý Chrome,bych uměla,nainstalovat také,ale jak píšeš vyčistit to,tak to už by asi byl pro mě problém,nezapomeň,že to 47 je můj ročník nar. a jsem samouk na PC a začala jsem až v důchodu;)takže problém a jsem vděčná za každou radu:)
     
    Naposledy upraveno: 7/9/18
  7. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj marketka47

    Teď jde o to, jestli se do toho chceš pustit? Tak bych pro tebe připravil návod jak na to. Ale záleží na tobě.
    Ještě bych se zeptal jaký používáš operační systém ? Win 7 nebo Win 10, popřípadě jiný ?
     
    marketka47 a Honzulka05 tohle ocenili.
  8. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Ahoj pezt,operační systém mám W10 ještě se zeptám,když CH.odintaluji,vyčistím registry a nainstaluji znova,to mi ale zmizí všechny záložky,které tam mám? Jde o to,že mám některé o které bych nerada přišla,ve F je nemám,jinak bych to zkusila díky
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  9. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    marketka47

    Ano při odinstalaci prohlížeče dojde ke ztrátě všech dat, nicméně záložky si můžeš uložit a to takto
    Otevřeš novou kartu v prohlížeči GCH a stiskneš klávesy CTRL+Shift+O, otevře se správce záložek, kde klikneš na tyto 3 tečky

    [​IMG]

    Následně se otevře okno kde vybereš exportovat záložky

    [​IMG]

    Otevře se okno, kde vybereš umístění kam se to má uložit, nejlépe vybrat plochu, ať to nemusíš potom složitě hledat.
    Bude to potom na ploše vypadat takto

    [​IMG]

    Po opětovné instalaci tyto záložky vrátíš zpět obdobným způsobem, jen se zvolí import záložek.
    Pokud toto zvládneš můžeme se pustit do odinstalace :)
     
    Naposledy upraveno: 8/9/18
    marketka47, krakoramaja a Honzulka05 tohle ocenili.
  10. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Jo mám na ploše toto,je to trochu jiné,a musím nejdříve stáhnout nový chrome? Abych ho mohla potom nainstalovat zpět?

    jasně,jdem na to:)
     
    Naposledy upraveno: 8/9/18
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  11. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Můžeš, ale lze to i z jiného prohlížeč stáhnout, ten instalátor a bude to asi lepší.
     
    marketka47 a Honzulka05 tohle ocenili.
  12. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Tak Chrome je odinstalován,vyčištěno zatím CCleanerem,co dál?:sleepy:
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  13. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Dobře
    Chvíli mi to trvalo, vše připravit
    Zvolíme cestu odinstalace, aby jsi nemusela nic jiného instalovat.
    Odinstaluješ klasicky Google chrome, to předpokládám umíš.
    Následně přichází odstraňování složek.
    Otevřeš Tento počítač

    [​IMG]

    Bude to vypadat podobně, záleží kolik máš disků nebo oddílů
    Tam kde se ti instalují programy bude s největší pravděpodobností disk C na ten klikneš, otevře se okno kde jsou již složky, nejprve klikneme na záložku Zobrazení kde zaškrktneš položku Skryté položky.

    [​IMG]

    Nyní otevřeš složku Program files (x86)

    [​IMG]

    Kde najdeš složku Google

    [​IMG]

    Klikneš pravým tlačítkem myši a dáš odstranit.
    Následně se vrátíš zpět a najdeš v úvodním okně složku Users

    [​IMG]

    Otevřeme, najdeš složku se svým profilem v PC

    [​IMG]

    Otevřeme a najdeš složku AppData

    [​IMG]

    Otevřeš a budou tam na výběr zřejmě 3 složky

    [​IMG]

    Každou otevřeš a zkontroluješ, zda je v ní složka Google, pokud ano klikneš pravým tlačítkem myši a dáš odstranit.
    Následně se vrátíš do úvodní nabídky a klikneš na složku Windows

    [​IMG]

    Otevře se okno kde musíš najít položku regedit

    [​IMG]

    Otevřeš, bude to chtít potvrzení dáš ano.

    Po otevření tam budou nějaké složky

    První otevřeš tuto složku HKEY_CURRENT_USER, najdeš složku Software klikneš a najdeš složku Google, odstraníš

    [​IMG]

    Zavřeš otevřené pomocí těch malých šipek a otevřeš druhou HKEY_LOCAL_MACHINE, kde zase otevřeš složku SOFTWARE a najdeš Google a odstraníš

    [​IMG]

    Nyní vše zavřeš a restartuješ PC
     
    marketka47, DANKA722 a Honzulka05 tohle ocenili.
  14. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Tak jsem udělala vše v pohodě,jen na tom posledním jsem pohořela
    Klíč nelze odstranit

    [​IMG]
    Tak a co dál,vše je jinak dle tvé rady odstraněno.Mám to tak nechat a nebo udělat normálně restart?

    Tak jsem PC restartovala,ještě jednou vyčistila CCleanerem.zkusila to znova dle tvého návodu a stejně se na tom posledním zaseknu a nelze to.
    Tak se asi na to vykašleme a uvidíme co bude dál,ono se přece říká,že co funguje,má se tak nechat;)
     
    Naposledy upraveno: 8/9/18
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  15. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    marketka47
    Omlouvám se za pozdní reakci, měl jsem ještě nějaké povinnosti v domácnosti :)

    Ok necháme to být, je dobře, že jsi to ještě projela znovu CCleanerem.
    Jinak, tedy můžeš zkusit znovu nainstalovat Google chrome.
    A importovat si záložky.
    Potom prosím o referenci jak to funguje.
     
    marketka47 a Honzulka05 tohle ocenili.
  16. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    pezt
    Děkuji za pomoc,stejně se divím sama sobě,že jsem se do toho pustila,dám vědět co a jak to pokračuje;)
    No proběhlo mám je,jen si musím zvyknout,že mají svoji kolonku a teď budou pokračovat jinde;)
     
    Naposledy upraveno: 8/9/18
    pezt a Honzulka05 tohle ocenili.
  17. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    marketka47
    Není zač :), snad to bude fungovat jak má ;)

    EDIT: Import záložek proběhl v pořádku ?
     
    Naposledy upraveno: 8/9/18
  18. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Ahoj pezt- tak dávám vědět-funguje to,už se nezobrazují 2 okna najednou,ale je jiný problém,při každém novém načítání hry se mi zobrazuje,že [​IMG]našla a zkusila vaše rady na FAO,ale nějak nevím jak dál,já tam na tom prohlížeči mám trochu něco jiného,něž li je v návodu a jiný název mi to nepovolí vložit,prostě jak to je tak na nic nereaguje ,poraď prosím,ale zase radu pro bl...ý;)
    [​IMG] Děkuji a nezlob se
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  19. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj marketka47

    Předně děkuji za zprávu, že už vše funguje v tom načítání stránek.
    A teď ohledně Flash playeru.
    Bohužel s tím se nedá nic dělat, než při každém otevření prohlížeče aktivovat flash player, dle toho to návodu

    Deaktivovaný Flash player v prohlížeči Google chrome

    V prohlížeči Google chrome od verze 69 dochází k deaktivování Flash playeru po každém vypnutí prohlížeče.
    Po přihlášení se nám objeví toto okno.

    [​IMG]
    Stačí kliknout do modrého textu a následně se nám otevře volba v levém horním rohu.

    [​IMG]
    Kde zvolíme možnost povolit.

    Tento postup je nutné opakovat vždy, pokud zavřeme prohlížeč
    Ještě to připravím do FAQ, aby to bylo pro všechny

    Fajn hru pezt
     
    Honzulka05 a marketka47 tohle ocenili.
  20. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Ahojky,nespinkáš?Děkuji za odpověď,právě toto mi to dělá,já jen že to dříve nedělalo,bylo to pro mě nové,tak jsem se proto zeptala,tak se nezlob a dobrou noc:)
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.