Určeno k archivaci Technické dotazy Listopad 2017

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 1/11/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    +++ Určeno k archivaci +++
     
  2. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Řádky v nebi by měly být ke sklizni většinou po 12 a 24 hodinách, ale není tomu tak. Uzrají až o skoro půl minuty déle a ten čas tím stále narůstá. Docela mi vadí, že si musím každý asi třetí den přidávat minutu na budíku a za nějaký čas už to naroste docela dost - za měsíc 10 minut, že musím 24 hodin vynechat, abych se dostala zas do normálních časů, hlavně večer, kdy ještě nejdu spát. Nešlo by s tím něco udělat? bylo by naopak dobré, kdyby to o nějaké vteřiny bylo kratší než 12 a 24 hodin
    Díky
     
    Naposledy upraveno: 6/11/17
    Jonsdorf tohle ocenil(a).
  3. Přemulka

    Přemulka Pisálek fóra

    já to mám takto s kombajnem, div si nenařídím budík, abych ještě s ním sklidila.Mám ho tak málo, že se většinou snažím využít ho do poslední minuty při pidi políčkách. Sklidit, zbourat, postavit nová políčka a jdu na další plochu.To že mi to postaví hala i bala, si srovnám ručně dodatečně před zasetím. Ale jak dojdu na další plochu, ze 3minut je naráz konec.:p
     
  4. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj evoku57,

    počítáš s komunikační dobou mezi serverem a tvým PC a s tvojí vlastní reakční dobou? Přesně tyhle prostoje podle mně způsobují nějaký ten vteřinový posun plus s reakční dobou grafiky zobrazující dozrání.

    Ahoj Přemulka,

    tohle bohužel nikdo z nás nemůže posoudit. Bude nejlepší, když se ihned po tom, co se ti tohle chování projeví ve hře obrátíš na herní podporu, ale ani tak nemůžu zaručit, že se podaří odhalit zakopaného psa.
    Jak kontaktovat herní podporu?
     
  5. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Pajdo361 počítám, ale to je vteřina odkliknutí, mám to vysledováno, co sklízím za 24 hodin a co za 12. Na ty 12ti hodinové opravdu čekám, než uzrají dost dlouhou dobu, stojím na 7 stránce oblíbených. kde mám jeden řádek 12ti hodinový, jeden 24 hodinový a jeden týdenní. Ten týdenní jsem dnes sklízela, tak vím, že byl minimálně o 3 minuty dříve, než ty denní a to už je opravdu dost času. Až se dostaneme opět do časového posunu, tak to bude hodina + a to je za půl roku opravdu hodně. Dluhodobě to sleduji, nejméně rok, kdy jsem si dala ranní a večerní budík, který musím stále upravovat. Čas na mobilu se mi řídí automaticky, tak mobilem to není a mám teď druhý nový a je to stejné.
    Klidně to můžete kdokoli vyzkoušet, stačí k tomu týden sklízení řádků přesně na čas ;)
    Právě reakční doba grafiky zobrazující dozrání v tom bude hrát největší roli, právě proto by bylo záhodno tu dobu uzrání zkrátit třeba na 11,59 a 23,59 aby se to vyrovnalo. Proč bych stále měla čekat na reakci grafiky zobrazující dozrání? Není to ani tím, že je občas farma zpomalená, děje se to stále, ať reaguje rychle nebo pomalu
     
    Naposledy upraveno: 6/11/17
  6. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Evoku57: jak prosím tě máš vysledovánu komunikaci mezi serverem a tvým PC? Reakční doba člověka je asi dvě vteřiny. Reakční dobu grafiky na flash playeru si netroufnu odhadnout, ale každý kdo sledoval dozrátí na ploše zaseté pomocí kombajnu ví, že je od 1 do 3 vteřin.
     
  7. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    U rostlin a zvířat to vychází přesně - dozrátí ve správný čas, ale u nebe to nefunguje, můžete vysledovat, tam je ta doba min 20 vteřin, za týden to dělá víc jak tři minuty :eek:
    Právě teď jsem si zase přidávala minutu na budíku
     
  8. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Evoku57: právě že jsem před napsáním své první rekce nechal toto chování zkontrolovat herní podporu a to na základě zápisů na testovacím účtu, tak vím, že k ničemu co tu popisuješ nedochází. Zápisy na přidávání nějakých sekund vůbec nepoukazují, proto jsem ti napsal jak může k zdánlivému prodlužování docházet. Zápisy, ale jasně dokazují dodržování času, tak jak je u řádků uvedeno.
     
  9. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Proč tedy když jdu sklízet 12 hodinové řádky - půl minuty předem čekám na uzrání tak u 24 hodinového přeskočí čas z 12,01 na 12 a já ještě dalších 20 sekund čekám na uzrání 12ti hodinového :eek: tam je to krásně viditelné, jak to dlouho trvá, než mi zezelená kolečko ke sklízení. Proč můj PC zaregistruje přeskočení jednoho času a u druhého mu to trvá tak dlouho? asi to nebude počítačem, ale uzráním řádků
     
  10. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    evoku57: Ahoj... jen doplním svoje poznatky... všiml jsem si toho už dávno a neřeším to. Ty píšeš, že ti to dělá jen nebe a rostliny a zvířata máš ok? U mě někdy i rostliny... pokud je server přetížen nebo horší připojení. Podle mých zkušeností je čas dozrátí na serveru správný, ale problém je že mezi serverem a PC vzniká nějaká prodleva ... nevím zda jsem to napsal správně a je to pochopitelné. Pokud sklidím řádek např v 9:00 přesně, tak stejně určitě vznikne nějaká prodleva, než se to zapíše na server... např to bude 9:00:05 (tu "cestu" nijak neodstraníš) a sklízet řádek budeš moct třeba v 21:00:05 (12hodinový). On bude v tuto dobu na serveru opravdu "zralý", ale ty vlezeš na větev dřív a pokud se budeš jen dívat kdy dozraje, tak se ti to zobrazí klidně i o nějakou vteřinu později. Pokud v 21:00:05 přejdeš na plochu a zpět nebo obnovíš, tak bude "zralý" hned. Samozřejmě tím ztratíš nějakou vteřinu a i následně zapsáním sklizně na server.... Tam bude sklizeň zapsána třeba v 21:00:10 a tak se to posouvá dál. Prostě a jednoduše u online hry tu "cestu" a reakční doby nevymažeš. Proto 12 hodinový je později než 24.... je tam navíc o jednu sklizeň... prodleva tvé reakce, zápis na server atd... Na serveru je vše ok.... řádek zraje přesně 12hod od doby zápisu tvé sklizně (ne kdy si klikla) po dozrání (ne kdy ty to uvidíš).
     
  11. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Díky Casey27, já to plně chápu, ale už v prvním příspěvku jsem psala, jestli by nešlo tedy uzrání řádků zkrátit o jednu minuty, aby k tomu nedocházelo, ta hodina za půl roku mi dost vadí
     
  12. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím evoku57, to opravdu nelze. Realizační hry toto neupraví, aby řádek dozrával o minutu dřív. Vychází z odsouhlasených podkladů, o kterých rozhoduje producent hry.
    Díky za pochopení danda
     
  13. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Dando díky
     
    danda-vnovis tohle ocenil(a).
  14. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím
    Téma vyřešeno
    Zamykám

    [​IMG]
     
  15. Veruee

    Veruee Zelenáč fóra

    Dobrý den, dnes jsem v denních úkolech dostala na 2h chovatele. Ale bohužel, ať klikám jak klikám, odhlašuju se a přihlašuju, chovatel mi nefunguje, ale čas mi běží.
     
  16. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Veruee,

    chovatel je určený k obsluze chlévů a výroben na herních plochách. Nevím totiž zda jej nehledáš v chovné ohradě. Bohužel prověřit herní účet může jen herní podpora.
    Jak kontaktovat herní podporu?
     
  17. -samsie-

    -samsie- Perspektivní autor

    Ahoj, už třetí den se nemůžeme dostat na ostrov pokladů. Všechny ostatní plochy fungují v pohodě, sázíme, sklízíme, ale když jdeme na na ostrov, skoro hned se objeví načítač na 98-99 % a pak už se nic neděje, jen načítá a načítá, včera i celý den. Prostě na 100% to nepustí. V chybách jsme hledaly, ale hlášeno nebylo.
    První obrázek je z přechodu z farmy a z pralesa a druhý po obnovení http://www.imgup.cz/image/LJJH
    http://www.imgup.cz/image/LJJw
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 17/11/17
  18. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj -samsie-

    Žádné podobné problémy hlášeny nejsou.
    Je třeba provést údržbu ve svém počítači. Tedy vyčistit prohlížeč a také data flash playeru přes webové rozhraní.
    Vše najdeš v tom to vlákně Vše pro bezproblémový chod hry

    Fajn hru pezt
     
    -viliem- a -samsie- tohle ocenili.
  19. -samsie-

    -samsie- Perspektivní autor

    Díky za odpověď :) Údržbu jsme udělaly jako vždy, ale nepomohlo. Zkusíme ještě reinstal prohlížeče a následně i re-in flashe. Snad pomůže :)

    EDIT: tak pomohl až tvrdý re-in prohlížeče :) Díky a prosím o uzavření :)
     
    Naposledy upraveno: 17/11/17
  20. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    -samsie-

    Není zač;), chyba byla v prohlížeči, nebo v zanesené paměti FP:)

    Vyřešeno
    Zamykám

    [​IMG]
     
    -samsie- tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.