Určeno k archivaci Technické dotazy leden 2019

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 2/1/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    *** Určeno k archivaci ***
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  2. lumat85

    lumat85 Osvícený autor

    Ahoj, potřebovala bych poradit, jinak mě už vážně odvezou.
    Před vánoci jsem si nechala pročistit notebook - předala jsem ho ITákům do manželovy firmy. Prý v něm vyměnili " něco" co se točilo ( procesor???) a NT se přehříval a neustále sekal. Vše co jsem chtěla zachovat jsem stáhla na flešku a oni pak NT úplně " vymazali". Vůbec tomu nerozumím, snad to Vy ostatní pochopíte.
    Od té doby je to jen a jen horší. Farmu hraji následovně: přihlášení, denní dárek, stonek, F5, hlavní, sklizeň, F5,zasetí ( nic) F5, zasetí, divoška,F5, znovu divoška, sklizeň, F5, zasetí ( nic), F5...a tak pořád dokola. Aktualizovat musím téměř po každém druhém kliknutí. Jako kdyby se data nedostávala dál, a hra stále tuhne. Ovšem u současné akce již nejsem vůbec schopna dostat se na minihru. Stále aktualizuji, když se konečně dostanu na minihru a dám si třeba hledání 10 předmětů, tak minihru sice odehraji, ale už se mi neukáže zisk bodů, vše zatuhne, musím aktualizovat. Než se zase dostanu na minihru, tak absolvuji min. 10 x F5 a situace se opakuje. Najdu předměty, body se neukáží, následuje F5...a pořád dokola. Za poslední dvě hodiny jsem se dostala na minihru 4x a jsem stále na stejném počtu namletých pokusů - jedu prostě pořád jednu minihru dokola bez dokončení.
    Pročetla jsem si snad celé technické FAQ - ale vůbec tomu bohužel nerozumím. Co vlastně hra technicky požaduje? Musím něco povolit, nebo zakázat? Vymazali mi něco, co hra požaduje? Jako laik mám pocit, že si počítač " nepamatuje" co jsem udělala a nezapisuje to tam, kam má.
    Mám Windows 8.1, jedu v IE, FP 32.
    Dělá mi to jen farma, i když je pravda, že na počítači nic jiného nedělám. Internet jako takový jede v pohodě.
    Když to po sobě čtu, tak to zní strašně zmateně, ale já fakt nevím, jak jinak to popsat. Budu ráda za jakoukoli radu, ještě pár dnů a NT proletí oknem.
    Děkuji moc, budu až zítra večer.
     
    vilm4 a Honzulka05 tohle ocenili.
  3. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj lumat85

    Nevím co tam IT z manželovy firmy dělali na tvém NTB, ale zřejmě je něco v něm špatně. První věc je, že používáš IE to bude zásadní problém. Nevím jak je tvůj NTB starý a jaké má hardwarové vybavení, ale chce to asi nějaký svižnější a nenáročný prohlížeč.
    Nejprve bych doporučil zkontrolovat všechny aktualizace jak Windows tak ovladačů hardware tvého NTB, buď ze stránek výrobce NTB nebo externí program (např. Driver Booster)
    Potom bych doporučil pro tvůj NTB prohlížeč My Internet Browser zde link na stažení 32bit verze, pokud máš 64 bitový systém přihodím link, jinak ti tam bude fungovat i tato verze.
    Také je potřeba zkontrolovat kolik máš spuštěných programů a kolik ti toho běží na pozadí, to může také brzdit NTB a tím pádem celou hru, takhle na dálku a bez možnosti znát bližší informace o tvém zařízení jsou to jen domněnky.
    Nejdříve zkus ten prohlížeč, potom by jsme třeba pokračovali dále. a zkusili se vychytat všechny mouchy.

    EDIT: ještě mi není jasné proč IT nedali už Windows 10, když už dávali nový systém
     
  4. lumat85

    lumat85 Osvícený autor

    Petz dobré ránko, děkuji za odpověď.

    Windows 10 jsem nechtěla, systém mám 64 bitový. Už jsem se tady naučila, že farma je víceméně samotář a nemá ráda sousedy, tak společně s farmou nemívám na pozadí spuštěného vůbec nic. Jo a na ploše jsem ještě našla Google Chrom a Firefox, NTB mám asi 5 let.
    Letím do práce, nakouknu zase večer. Díky za snahu
     
    Honzulka05, MatysekKamilek a vilm4 tohle ocenili.
  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj lumat85

    S Windows 10 jsi myslím udělala chybu, když už máš ty 8, tam velký rozdíl není. Myslím si, že by celkově tvůj NTB chodil lépe, ale je to tvá věc.
    Zde tedy link na 64 bit verzi prohlížeče .
    Vyzkoušej tento prohlížeč a uvidíš jak to v něm půjde.
    Google chrome nebo Firefox můžeš vyzkoušet také a rozhodneš se potom v kterém ti hra nejvíce vyhovuje.
     
    Peto121, lumat85 a Honzulka05 tohle ocenili.
  6. lumat85

    lumat85 Osvícený autor

    Petz děkuji, vyzkoušela jsem Firefox a šlape to jako hodinky, jupííí.
    Link co jsi poslal vyzkouším také, snad už bude klid. Moc, moc děkuji:)
     
    Honzulka05, MatysekKamilek a Peto121 tohle ocenili.
  7. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    lumat85

    Není zač :). Hlavně že to funguje ;)
    Největší problém byl asi v prohlížeči IE.

    Fajn hru pezt
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  8. Fami74

    Fami74 Zelenáč fóra

    Zdravím,
    v prohlížeči IE se mi seká aktuální hra "Narozeninový poprask". Hra se spustí a po dokončení se sekne. Body se nepřipíšou a nelze nic dělat. Vůbec se neobjeví informační okno s připsanými body. Po obnovení prohlížeče se hra spustí automaticky znovu. Poté se body připíšou cca na třetí pokus. Dělá to pouze prohlížeč IE. V chromu jede v pohodě.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  9. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Fami74

    Nějak nerozumím co vlastně potřebuješ.
    Sám jsi zjistil, že hra lépe funguje v prohlížeči Google chrome než v prohlížeči IE.
    Takže doporučení, hraj hru v prohlížeči, který ti vyhovuje nejlépe.

    Fajn hru pezt
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  10. Fami74

    Fami74 Zelenáč fóra

    OK, zkusím vysvětlit jinak. Momentálně se starám o 2 farmy. A tudíž mám obě farmy puštěné souběžně. Jednu v Chromu a druhou v IE. Pustit obě farmy v Chromu souběžně, jak jistě víte, nelze. A přepínat se mezi nimi neustálým odhlašováním a přihlašováním je opruz. Nikde jsem nenašel, že by IE nebylo podporováno. Tak mi přišlo logické nalezenou chybu nahlásit.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  11. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Fami74

    Napsané to nikde sice není, ale je doporučeno používat prohlížeče Google chrome a Firefox.
    Osobně bych doporučil ještě prohlížeč Edge, ale ten je dostupný jen pro Windows 10.
    Pokud tedy máš jiný operační systém, doporučil bych krom Google chrome jako druhý prohlížeč Firefox.
    V prohlížeči IE bylo, je a zřejmě bude pár nedokonalostí a hra v něm nemusí úplně dobře fungovat.
    Prohlížečů je mnoho stačí si jen vybrat jaký bude v tvém operačním systému fungovat nejlépe.
    Osobně používám pro hru My Internet Browser, Waterfox, Edge.
    Firefox a Operu používám na testování a v Google chrome zcela vyjímečně, protože ho používám pro fórum.
     
    MatysekKamilek, Honzulka05 a Y_n_O tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.