Určeno k archivaci Technické dotazy Květen 2019

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 5/5/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    **** Určeno k archivaci ****
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  2. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Mám velkou prosbu, když jsem na farmě nečinná tak 10 minut, zamrzá mi internet a musím spustit Diagnostiku sítě Windows, aby se to znovu rozjelo. Mám nový PC a ještě nejsem tak seznámená s Win10 a nevím, zda to není někde v nastavení upraveno. Také by to mohl dělat antivir, mám McAfee, sice jen na chvilku, až mi dojede zkušební verze, tak přejdu na jiný antivir. Ale tam by to mohlo být také někde v nastavení, jen netuším kde. Budu moc ráda, pokud jste se s tím již setkali a můžete poradit. Než jsem toto napsala, tak to opět zamrzlo. Děkuji
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  3. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj evoku57

    Sice nevím jak tento problém souvisí s hrou, ale zkusíme se na to kouknout.
    Jde o PC nebo NTB?
    V každém případě, jestli je PC/NTB nový doporučil bych aktualizovat ovladače.
    Buď ze stránek výrobce zařízení a nebo použít nějaký program, např. Driver Booster (také ho používám)
    Když bych doporučil ohledně antiviru, McAfee :wuerg:
    Pro tvé použití je plně dostačující integrovaný Defender.
    Další věc jsou nějaké aktivní optimalizátory systému jako Advanced SystemCare a podobné nesmysly, ty v PC/NTB nemají co dělat a vůbec systému nepomáhají, v tom by mohl být také zádrhel.
    Jinak takhle na dálku, těžko radit, když to nemohu vidět.

    Fajn hru pezt
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  4. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Škoda, že to nejde na dálku, myslela jsem spíš pomoci, kdyby jste se s tím už někdo setkal a věděl, co to může dělat. To co píšeš je pro mne španělská vesnice, jen vím, že mám PC ne NTB. Když jsem na NTB starém, měla jiný antivir, tak se mi to nestávalo, tak jsem myslela, jestli to nedělá McAfee, ale prošla jsem veškeré nastavení a nic jsem tam nenašla nastavené na vypínání při nečinnosti. Vím, že to jen s hrou farmou nemá nic společného, že je to jen internet, ale na mobilu, tabletu a televizi jde internet normálně, jen na PC se mi vypíná a usne. Zkusila jsem to, že už jsem si sama nevěděla rady, i přesto díky moc
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    evoku57

    Tak zvyš dobu, kdy se bude PC neustále aktivní
    Tedy nastavení - systém - napájení a režim spánku a tam zvolíš dobu za jak dlouho se má vypínat
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  6. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    To jsem právě teď udělala, obrazovka se neuspává, ale internet stále ano
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  7. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    evoku57

    Tak ještě mě napadla jedna věc, když klikneš pravým tlačítkem myši na ikonu Windows v levém dolním rohu, v liště která vyjede najdeš položku správce zařízení

    [​IMG]

    Po otevření se objeví okno kde najdeš položku síťové adaptéry
    Po kliknutí se rozbalí seznam je potřeba vybrat síťovou kartu a kliknout pravým tlačítkem a vybrat vlastnosti

    [​IMG]

    Název síťové karty budeš mít asi jiný, ale musíš najít něco takového, já mám Realtek.....
    Po otevření okna najdeš záložku řízení spotřeby

    [​IMG]

    A je potřeba odškrtnout volbu Povolit ........

    Poté zavřít a restartovat počítač, a zkusit jak se to bude chovat
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  8. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Komunikovala jsem z technickou podporou výrobce PC, ti mi poradili "jen" vrátit PC zpět na tovární nastavení, to jsem udělala a teď budu čekat, zda se zamrzání internetu vrátí, pokud ano, tak PC reklamovat. Naštěstí jsem na PC ještě neměla nic moc uloženého
    :)
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  9. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    evoku57

    Uvidíš:)

    Vlákno tedy zamykám

    [​IMG]
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  10. marcelina0007

    marcelina0007 Komisař fóra

    Právě teď jsem sklízela plochu pro mazlíky, nešlo to ikonou pro mazlíky, tak jsem klikla na sklidit úrodu a najednou se mi plocha pro mazlíky propojila s hlavní farmou a i když jsem byla na ploše pro mazlíky, tak mě to sklidilo celou hlavní farmu, ale mazlíky ne, musela jsem aktualizovat hru a až pak šla daná plocha sklidit pomocníky. Jak je to možné, že mě to sklidí něco jiného než má.Do hry jsem byla přihlášená asi minutu, akorát jsem začala vše sklízet.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  11. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    marcelina007
    To se občas stává. Jde o to, že systém se "zapomněl" na Hlavní louce, byť je zobrazena louka jiná. Toto je ještě dobré, protože v případě kliknutí na tlačítko určené pro sklizeň mazlíků je jeho neaktivita indikátorem, že něco není v pořádku. Člověka to sice láká stisknout tlačítko pro obyčejnou sklizeň, ale to by přece na Hřišti mazlíků nemělo (a zpravidla není) být aktivní (takže by mělo jít o marný pokus o aktivaci mazlíků*). Řešení spočívá zpravidla v přesunu na nějakou jinou plochu (hlavní louku, vedlejší či mýtinu) a v návratu na Hřište mazlíků. Pak jsou již odezvy tlačítek kombajnu v pořádku.
    Mimochodem - stejný problém se mi přihodil párkrát i na stonku. Měl jsem zobrazen výběr oblíbených řádků (postupové + dárky) a po stisku tlačítka na kombajnu se mi aktivovaly veškeré bonusy na řádku rostlinném (včetně kaštánkové řady, kterou jsem pochopitelně v daném oakmžiku nepotřeboval). Nu co - zamáčkl jsem vyronivší se slzu, oželel kaštánky při zaháíjení následující akce (aktivace po 96 hodinách) - stejně jsem s tím už nic dělat nemohl.

    *Mimochodem, některé mazlíky mám raději v parku na viditelném místě (byť zabírají místo) právě proto, že se běžným kombajnem nesklidí a naopak speciálním tlačítkem pro aktivaci mazlíků ano. Aspoň tak mohu dle libosti aktivovat mazlíky kombajnem bez rizika nechtěné aktivace některého mazlíka (např. Továrna...)
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  12. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Myslím že bude stačit aktualizovat flash player nebo ho občas vysypat...
     
    Y_n_O a Honzulka05 tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.