Určeno k archivaci Technické dotazy Červenec 2016

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 1/7/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Mikeš,

    zkus prosím kouknout do nastavení, zda máš zapnutou volbu zobrazovat tooltipy. Pokud ano, tak prostě zavři prohlížeč a spusť hru znovu. Případně hold použít vyčištění dat. Koukal jsem u sebe a vše funguje.
     
  2. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Stale zadna odezva na tento problem? Zacina to byt opravdu uz dost otravne, ze se clovek po pul hodine ve hre nedostane bez restartu na stonek (win 7 Ultimate 32-bit, GCH 51.0.2704.103 m) a "vse pro bezproblemovy chod hry" vazne nepomaha :sleepy:-.-
     
  3. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj matlafous123

    Bohužel tě asi moc nepotěším, ale zatím opravdu jsme k tomuto problému nedostali žádné vyjádření a ani nevíme, kdy se tím budou zabývat, jediné řešení je prozatím znovunačtení (F5) nebo restart hry.
    Já tedy nevím jak často potřebuješ chodit do nebe, ale já osobně navštívím nebe 2x max. 3x za den takže mi nedělá až takový problém načíst hru.
    Tento problém se objevuje ve všech OS a všech prohlížečích, na vině je i samotná náročnost hry, která nadměrně zatěžuje Flash player.

    Samozřejmě budu dále reportovat a čekat na vyjádření RT.
     
  4. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pezt Polovinu dne resp. 8 hod. travim u kompu stabilne... a kdyz se nachazim zrovna doma, i pak mi farma vetsinou bezi v nekterem z oken, takze kdyz mam cas nebo jdu okolo (a zbytek pritomnych ma zapnute svoje stroje a neokupuji tudiz muj), probehnu vsechny plochy a na stonku je porad co sklizet.
    F5 u me nezabira (na zadnem z OS, ani prohlizecu), jedine restart hry a to uz mi teda ted fakt trochu cuka koutek -.-xD Kazdopadne diky ze report i odpoved ;)
     
  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    matlafous123

    V GCH můžeš také využít tuto šipku pro znovunačtení
    [​IMG]

    A znovu načtení pomocí klávesy F5 se musí nejprve kliknout mimo herní plochu, tedy mimo rám hry, např.

    [​IMG]
     
    matlafous123 tohle ocenil(a).
  6. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pezt Mas pravdu, lisko podsita ;) ... mimo herni plochu F5 zabira, ale vyhoda je jen v tom, ze nemusim zadavat znovu prihlasovaci udaje (jinak trva tato operace uplne stejne dlouho) :music: Ale to uz asi preziju ;):D Dekuju!
     
    danda-vnovis a pezt tohle ocenili.
  7. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    matlafous123

    Není zač;), doufejme, že se to co nejdříve začne řešit:)
     
    matlafous123 tohle ocenil(a).
  8. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Jeste jednu vec, kdyz uz otravuju 8) Pri doplnovani maleho mnostvi jednotek vody do nadrze (treba 1-5) vetsinou system haze chybovou hlasku:

    [​IMG]
     
  9. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    matlafous123

    To je příliš rychlé klikání na koupi vody. Klikneš na koupi a než systém zareaguje a vodu připíše klikneš na to koupit znovu a mezitím už se voda připíše proto se stane, že vyskočí tato hláška.
    Chce to tedy klikat pomalu a vyčkat na provedení akce, také to záleží na kvalitě připojení a výkonu tvého PC, že odezva může být pomalejší.
     
    lacrima a danda-vnovis tohle ocenili.
  10. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pezt Smarja, zacinam byt rada, ze s tebou nemusim zit - samozrejme mas zase pravdu! :oops::D Diky, zpomalim tempo ;)
     
    pezt tohle ocenil(a).
  11. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj matlafous123

    Vrátím se k tomu přechodu na stonek.
    Bohužel tě asi moc nepotěším a ani ostatní hráče, tento problém způsobuje přetížený nebo špatně načtený flash player. BP s tím tudíž nemůže nic dělat a protože hra je již tak složitá, tím že ve hře je hodně herních prvků a věcí, u kterých jsou animace, dochází k přetěžování flash playeru a ten následně nedokáže řádně vykreslit to co se po něm požaduje.
    Hodně je tento problém taky závislý na výkonu PC, jak hardware tak software (tedy udržovat vše aktuální a občasné provedení údržby). Proto je dobré také vyzkoušet v nastavení hry, třeba ubrat na grafice a také vypnout animace, když jsou na herních plochách chlévy a vše ostatní co dělá animace.
    Také můžeš vyzkoušet jiné prohlížeče, v některých může hra fungovat na tvém PC lépe než třeba GCH, osobně jsem vybíral asi z 10 - 12 prohlížečů a mě spíše vyhovují prohlížeče jako jsou Firefox a podobné (My Internet Browser, CometBird, Ice Cat, ty momentálně používám pro hru). Také mám tyto prohlížeče pouze pro farmu a nepoužívám je k běžnému prohlížení internetu.
    Osobně nějak tyto problémy nepociťuji, jak říkám chodím na stonek 2x max. 3x za den a mezi těmito přechody mám farmu několikrát vypnutou. Pokud má být hra svižnější tak je dobré udělat restart hry.
    EDIT: To je jako když hraješ jakoukoliv počítačovou hru: seká se mi, tak na co první šáhnu? Snížení rozlišení

    Hezkou hru přeji
     
    Naposledy upraveno: 15/7/16
  12. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pezt Diky za odpoved a hlavne za snahu! Slozitost hry, mraky hernich prvku a spousta animovanych nesmyslu ma na svedomi RT, ale "bit" je uzivatel. Neroumim treba tomu, proc se dekorky na stonku mrskaji!? (recnicka otazka). Pokud by zde byly ve staticke podobe (nikdo nejspis nesedi pul dne v nebi a nezira na svijejici se a poskakujici zviratka), pravdepodobne by se problem pretizeni minimalizoval.
    Tobe osobne diky za radu - ocesala jsem, co slo a zatim stonek nestavkuje ani v GCH... budu sledovat a pripadne zkusim jiny :)
     
    danda-vnovis tohle ocenil(a).
  13. HordaHonda123

    HordaHonda123 Zelenáč fóra

    Mám 4328 bitcoinu ale úplně k ničemu mi tady nejsou protože jste zrušili platbu přes bitcoin mohu se aspoň zeptat proč ? :(
     
  14. Bebettutu

    Bebettutu Zelenáč fóra

    Nefunguje pocitadlo v remeslnicke ctvrti a ve mlyne takze mohu zadat pouze jedno krmivo nebo nebo jeden remeslnicky vyrobek. Trva to uz treti den
     
  15. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím HordaHonda123, pokud je nějaká platební metoda nevyužívaná nebo nespolehlivá, zpravidla se ruší. Z jakého důvodu byla zrušena platba platební metodou bitcoin nevíme. BP se nám s ekonomickými rozhodnutími bohužel nesvěřuje. Na druhou stranu se v platební oblasti objevili nové platební metody a taky nám BP nesdělilo proč. Prostě aktualizace.

    Díky za pochopení danda
     
    lacrima tohle ocenil(a).
  16. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím Bebettutu, pokud používáš prohlížeč Opera, nepoužívej ho. Jako první doporučuji provést vyčištění flash playeru přes webové rozhraní (nezapomeň všechny aplikace v prohlížeči deaktivuj a pak teprve čisti) zde link http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager09.html
    Tento problém byl zatím identifikován pouze v Opeře a týká se jen hrstky hráčů.
    Někteří hlásí problém v družstvu, jiní při výrobě krmiva ve mlýně a ty jediná hlásíš problém v řemeslnické čtvrti a pár hráčů má tento problém na trhu. Osobně sem prověřila chování hry v googlu chrome a žádný problém sem nenašla.
    Pokud vyčištění FP a změna prohlížeče nezabere, napiš jaké všechny prohlížeče jsi vyzkoušela a zda jsi přesně dodržela postup, jaký operační systém je nainstalovaný na zařízení, které pro hru používáš a jaká verze flashplayeru a verze a typ prohlížeče.

    Díky danda

    PS: prohlížeč Opera již nemá dostatečnou technickou podporu a může ve hře způsobovat technické problémy, proto vám Operu nedoporučujeme nadále využívat pro hraní této hry
     
  17. ajtyk

    ajtyk Velmistr fóra

    v Google se mi PD stává,
    že pomocník stavitel nahlásí o jedno pole víc, než je možné postavit.
    Už se mi to stalo několikrát, příklad - volno pro 8 pidi- postav pidipole-chceš 9?-ano-postaveno 8/logicky/
    není to nic co by vadilo, ale chybka to je
     
    Janké861 tohle ocenil(a).
  18. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Dobrý den,
    obracím se sem s dotazem, protože jsem nevymyslela, kam s ním lépe - zjistila jsem, že mi nepřicházejí maily jako např. "potvrzení platby", které jsem v minulých měsících od hry dostávala. Proto jsem zkusila ve hře krok ke změně e-mailu, ač adresu jako takovou záměr měnit nemám, chtěla jsem vyzkoušet, zda funguje propojení mého herního účtu s mým uvedeným e-mailem. Bohužel po provedení prvních kroků (email adresa předzadána, já zadám heslo, při opakování i generovaný kontrolní kód) se mi opakovaně nepodařilo dostat do svého mailu žádnou zprávu.
    Existuje nějaká možnost, jak tuto situaci řešit? Spojení nutně potřebuji např. při kontaktování herní podpory a maily z předchozího času potvrzují, že nějakou dobu bylo toto spojení úspěšné a fungující. Předem díky a klidnou neděli, Sovinka
     
  19. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Sovinka,

    prošla jsi i hromadnou poštu (u seznamu.cz) nebo spam koš?
     
  20. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Schránku mám na centrum a ano, při dnešním pokusu jsem zkontrolovala úplně vše, nechala jsem si potvrzovací odkaz zaslat několikrát a bohužel, nikdy žádný nepřišel. Schránka není přeplněná a nemá jiné parametry, proč by nemohla přijmout e-mail...

    Ještě edit: zkusila jsem poslat mail z jiné schránky a tento mail byl bez problémů přijmut, není to tedy snad problém na straně schránky.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.