Určeno k archivaci Technické dotazy Červen 2021

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Scorpius, 1/6/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Tribeca*Borghski klienta jsem hrála od začátku změn a hra je opravdu svižnější, než na Unity, jen to chce ho aspoň jednou - dvakrát týdně odinstalovat, vyčistit přebytky a načíst nového, potom je hra v pohodě a mě to fungovalo. Proč jsem přešla na Unity je pouze nedostatek času se tím zabývat, protože se dostanu na farmičku až na večer, v Unity je to sice pomalejší, ale toto mi odpadá :p
     
  2. Scorpius

    Scorpius Obyvatel fóra

    Ahoj Tribeca*Borghski,
    po prechode z Flash na Unity má hra vyššie nároky na PC resp. mobil (neviem cez čo hráš).
    Na hru bez klienta je dobré vyskúšať viacero prehliadačov, ktorý ti najlepšie sadne.
    Odporúčam aj pozrieť postupy pre prečistenie prehliadačov prípadne aj najčastejšie otázky k chodu hry >> TU <<

    Tiež je dôležité mať dobré pripojenie na internet, chýbajúce obrázky a dlhé načítavanie či sekanie
    môže byť spôsobené nespoľahlivým pripojením.
    Mám podobný problém, ak hrám na mobile cez wifi (hlavne na miestach kde je veľa wifi sietí).
    Mne sa v mobile osvedčil prehliadač Edge.

    Prajem peknú hru
     
    Pitrýsek47 tohle ocenil(a).
  3. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

    Prosím, kdo by mi mohl poradit s nákupem nového počítače?
    Potřebuju vědět co jim tam mám říct bližšího, než jenom dobrý den, chci koupit noťas, na kterém se dá hrát farmerama.
     
    Naposledy upraveno: 8/6/21
    Kudrnová tohle ocenil(a).
  4. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj -družstvo-

    Spíše by to chtělo říci, na co jej krom hraní Farmeramy chceš používat a jaký je tvůj rozpočet.
    Samozřejmě další věc, potřebuješ noťas a nebo chceš klasický počítač (bedna + periférie).
     
  5. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

    Ahoj petz, chvíli mi trvalo, než jsem našla svůj dotaz.
    Tak bude to jen můj NOŤAS, a protože se chystám (asi za 4 roky) do důchodu, můžu ještě potřebovat pro případnou práci z domu maximálně excel a word, to snad není potřeba ani psát, to by mělo jít všude.
    Moje hlavní aktivita na noťasu je a bude farma.
    Občas ho půjčím manželovi, aby se podíval na mapu kudy dojede na ryby, když jedou poznávat nová místa.
    A v poslední době jsme se museli naučit objednávat dárky našim vnoučatům přes internet, to snad jde taky na všech počítačích.
    Takže pořád je nejdůležitější farma.
     
    modro.ocko22 a vilm4 tohle ocenili.
  6. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    -družstvo-

    Dobrá, a tvůj finanční rozpočet je + - jaký ?
    Kolik jsi do něj ochotna investovat a chceš nový a nebo třeba repasovaný ?
    Pokud řekneš rozpočet, můžeme najít nějaký optimální.
    Ukážu ti třeba konkrétní modely, ale samozřejmě můžeš najít někde levněji v lokálních prodejnách ve svém bydlišti.
     
  7. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

    Raději bych chtěla nový, ten co mám má asi 7 nebo 8 roků a už 3x mi opravovali ventilátor nebo co, a už zase v něm hrčí.
    Tak okolo 15 000? já nevím jestli to stačí. Možná bych později oživila i starou a u zapomenutou druhou farmičku.
    Raději si přidám, než poslouchat tento žentůr.
     
  8. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    -družstvo-

    Ok rozpočet je přijatelný, něco zkusím najít a potom ti to sem dám.
     
  9. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

    moc díky jsi zlatý.:D;)
     
  10. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Tribeca*Borghski
    Hra a už vůbec ne standalone client není pro mobilní zařízení určen.
    I když je za určitých podmínek na mobilních strojích hratelný, odebírá přímo příšernou velikost dat které jsou u našich operátorů nejdražší v EU!
    Záleží také na tom jak často a z jakého prohlížeče na mob. přístroji se ke hře připojuješ.
    Tak je pak ovlivněna rychlost načítaní atd. (přes co a jakou rychlost zařízení podporuje)
    Jak jsem načetl přes Data Manager bere si jedno připojení až 100 Mbit za obvyklé ošetření farmičky.
    Řešení tedy (zatím) není a nebo jen pro ty co mají dostatek mob.dat a vyšší verzi androidu.
    Dále potřebuješ webový prohlížeč který se může u každého mobilního přístroje chovat jinak.

    Nejlépe je na tom zcela neznámý prohlížeč Vivaldi
    Ale i ten potřebuje čas od času vyčistit a vymazat stará data.
    To samozřejmě platí i pro PC s Win a všechny prohlížeče.
    Kde jde klient instalovat, ušetří tak většinou jen čas načítaní.
    Pokud je PC schopno s daty pracovat...

    Hrát kdekoli kde je možnost připojení není zcela bezpečné a to přes cokoli.
    Nechci strašit ale není vůbec těžké se k podobnému přístroji připojit a vycucnout jakákoli data.
    Tak že platí, velmi pomalá data, starý neošetřovaný přístroj = neštěstí pro farmáře!
    Dobrou noc přeji...






     
    Naposledy upraveno: 8/6/21
    evainfo tohle ocenil(a).
  11. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    -družstvo-

    Tak jsem tu s nějakými návrhy. Obchod, ve kterém jsou notebooky neber tak, že to tam musíš koupit. Obchod si vyber tak aby vyhovoval tobě. Většinou stejné produkty nabízí více obchodů, někde může být levnější, někde dražší, také záleží co máš blízko svého bydliště.

    Lenovo ThinkBook 15 G2 ITL, šedá 20VE005BCK | CZC.cz
    Acer Aspire 5 (NX.HSPEC.001) | MALL.CZ
    ASUS VivoBook 15 X515JA, šedá X515JA-BQ675T | CZC.cz
    HP ProBook 450 G7, stříbrná 8MH53EA Servisní | CZC.cz

    Osobně preferuji, procesory Intel, proto i ta nabídka. Nebo najít nějaké obdobné ekvivalenty. Každopádně NTB by měl mít určitě disk SSD, minimálně 8 GB paměti RAM a procesor když Intel tak minimálně i3 nebo i5 čím víc jader tím lépe. Displej by měl být IPS a velikost asi 15 palců v této cenové relaci asi nebude větší.
    Může být i obdobný s procesorem od AMD, ale každopádně by to měl být Ryzen, třeba 5 nebo 7.

    Pokud se budeš chtít na něco ještě zeptat, tak neváhej.

    Fajn hru a dobrý výběr přeji

    EDIT: specifikace prodávaného ntb
     
    Naposledy upraveno: 15/6/21
    .SilverAngel., vladca a evainfo tohle ocenili.
  12. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Ahoj Družstvo...
    Já bych radil koupit stolní PC, ne nové ale repasované, určitě se tím někdo v tvém okolí zajímá, dyž notebook nikam nenosíš tak určitě.
    Repasované PC se dá pořídit i za třetinu cenu co chceš do notebooku vložit, zatímco notebook ztratí svou cenu hned po nákupu, stolní PC můžeš softwarově obnovovat dlouhá léta. Což u notebooku nemůžeš čekat.
    Údržba je důležitá u obou dvou, avšak zase, u notebooku je nákladnější a vyžaduje odborníka.
    Kdybys nechala občas svůj starý notebook vyčistit, čekal by ho delší život bez větších nákladů.
    PC je na údržbu mnohem jednodušší, tam si dovolím tvrdit že ho za krátko zvládneš i Ty sama.
    Volba je však jen a jen na Tobě, přeji šťastnou ruku...
     
    Naposledy upraveno: 9/6/21
    modro.ocko22, .SilverAngel. a vladca tohle ocenili.
  13. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Mám i noťas i stolní PC a co hraji Unity, tak používám PC, je daleko rychlejší než repasovaný noťas, který měl původní hodnotu přes 60 tis. a je dost pomalý, tak bych družstvu také doporučila stoní PC a repasovaný, je fakt za 1/3 ceny i méně, na internetu takových firem, co se zabývají repasem najdeš hned několik
     
    Jonsdorf tohle ocenil(a).
  14. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

    petz,
    moc děkuju, trochu to prostuduju (to já umím) a když bych měla nějaký dotaz, ráda se zeptám.
    Chtěla bych ti poděkovat dárkem ve hře, napiš si co bys chtěl-
    jonsdort a evoku57,
    děkuji i za vaše návrhy, ale noťas vozím na chalupu, to by s PC nešlo, proto tato volba.
     
    danda-vnovis, Scorpius a pezt tohle ocenili.
  15. -Ostružinka-

    -Ostružinka- Pisálek fóra

    Ahoj,chtěla bych se zeptat, zda je nějaký problém se hrou, dnes od 12.00 se po přihlášení nejde zasít na hlavní a mýtině, objeví se že je chyba stránky.

    díky pezt, na edge mi to napsalo, že je chyba v aplikaci, pomohl restart počítače, teď mi to už šlo, tak snad se nic zase nepokazí
     
    Naposledy upraveno: 10/6/21
  16. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj -Ostružinka-

    Žádné problémy hlášeny nemáme, a osobně žádný problém také nemám.
    Doporučil bych pročištění prohlížeče a nebo vyzkoušej jiný prohlížeč, než aktuálně používáš.
     
  17. Lidus61

    Lidus61 Perspektivní autor

    Ahoj, včera jsem koupila floreny a nepřipsaly se ani dnes, tak jsem koupila 553 florenů a zase nepřipsaly ani po restartu hry. Chtěla jsem si koupit andulku, ale než se to vyřeší, tak bude po akci a nebudu mít floreny ani andulku. Počítač čistím po každém použití. Děkuji za odpověď
     
  18. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Lidus61

    Jakou platební metodu pro nákup florenů jsi použila ?
    Finanční prostředky byly strženy ?
     
  19. Lidus61

    Lidus61 Perspektivní autor

    Mám uloženou kreditní kartu, platím s ní už dlouho. Peníze na ní mám. Ještě se mi to nestalo. Teď jsem v práci, tak se nedostanu do své banky. Zkontroluji to večer a asi musím napsat na podporu. Jsem mimo jiné počítačový analfabet. Finanční prostředky nejspíš nejsou zaúčtovány. Teď to nezjistím. Snad to vyřeším včas. Floreny jsem zadávala na liště s pohyblivým trojúhelníčkem.
     
    Naposledy upraveno: 13/6/21
  20. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Lidus61

    Platbu jsi zkoušela na fastpay liště ?

    Screenshot_2.png

    Tato lišta nefunguje, je potřeba kupovat balíčky s floreny.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.