Zpětná vazba Unity WebGL klient / Samostatný klient / Diskuze

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 1/12/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. evinana

    evinana Znalec fóra

    ach jo, do teď farma v unity běžela jakž takž, ale dnes, zrovna když chtějí abychom testovali se hrát nedá. Hra se sice načte pomaleji, to vem čert, to vydržím, ale pak je tam 100% a je to tam stále a stále. Ovečky běhají a to je vše. Jak tedy hrát? Klienta se mi stahovat teda nechce když čtu že je to ještě horší
     
  2. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    evinana, je to obojí prašť jako uhoď prostě nehratelný, takto nás po novém roce moc nezůstane ;) takto dlouho se s farmou párat mne nebaví
     
    ezzra, anvan a Veselka tohle ocenili.
  3. hároš75

    hároš75 Zelenáč fóra

    Tak jsem dnešním dnem asi skončil po několika letech s farmou. Ten nový spouštěč unity je hrozný. Pomalu se načítá a není poznat zda jsou pole a stromy a stáje hotové. Bylo to fajn ,ale na tohle nemám, pokuď mám sklízet čtyři farmy. Ostatním co vydrží přeji hodně trpělivosti.
     
    ezzra, kacaterina a Veselka tohle ocenili.
  4. výpliv

    výpliv Perspektivní autor

    Tak jsem neodolala a přihlásila druhou farmu přes klienta, vše v pořádku. Je zvláštní, že teď mám přihlášené obě farmy a mohu bez problémů na nich "pracovat", přechod z farmy na farmu je docela normální, až na spuštěnou animaci - ta mě opravdu irituje.
    Z klienta se do fóra sice dostanu, ale není tam možné psát, proto jsem zvolila tento způsob.

    hároš75 - zkus si zapnout animaci , mně to pomohlo.
     
  5. 1terulas1

    1terulas1 Pisálek fóra

    Připadá mi to jako by se drželi hesla : Proč to dělat jednoduše , když to jde tak KRÁSNĚ složitě.
     
    Veselka tohle ocenil(a).
  6. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Porovnání Web Unity Client vs. Google Chrome vs. přímý Klient od Microsoft Edge.
    Nejprve tomu, co myslím Klientem od Microsoft Edge - Microsoft Edge umožňuje spustit jakoukoli stránku jako aplikaci (tedy ne ve vlastním prohlížeči). V podstatě jde o jakýsi Web client (podobný web unity clientu).

    Přímý klient MS Edge (aplikace MS Edge)
    Spuštění
    - bez problémů (pomalejší než pod Flashem, ale jde to)
    Opětovné spuštění - bez problémů (pomalejší než pod Flashem)
    Sklizeň - kombajnem v pohodě
    - ruční je lepší než před týdnem, ale dost vopruz (prostě mi chybí možnost opravdu rychlého dvojkliku programovatelnou herní myší, která mi umožňuje pod Flashem sklidit na jedno kliknutí myší či dokonce sklidit, vykydat, nakrmit a napojit stáje a výrobny rovněž na jedno klinutí)
    Zobrazení - problémy se zobrazením dozrání akční květiny na Hlavní louce

    Google Chrome
    Spuštění
    - podobné jako u MS Edge Klienta
    Opětovné spuštěné (F5) - problém, zatuhlo to
    Přechod na Mýtinu - zatuhlo to, musel jsem použít F5, resp. raději jsem přešel na stažený Web Unity Client
    Přechod na diskuzní fórum - bez problémů pod správným nickem

    Web Unity Client
    Start
    - poněkud nestandardní způsob spuštění, kdy se po přihlášení spouští další okno (mimochodem dost malé)
    Přihlášení - nepamatuje si nick a heslo hráče
    Spuštění a opětovné spuštění (F5) - asi nejrychlejší
    Možnost vrátit se zpět pomocí myši (kvůli aktivaci JC) - nepřišel jsem na to, jak to zajistit, snad pomocí Alt+Šipka vlevo? (vyzkoušeno - nefunguje, musí se prostě dát F5 nebo se odhlásit a následně přihlásit. Navíc po opětovném spuštění dojde k odhlášení testovacího účtu spuštěného v aplikaci MS Edge. Nelze tedy mít současně spuštěnou Farmeramu pod Web Unity Clientem a pod Aplikací MS Edge resp. v MS Edge)
    Přechod mezi jednotlivými plochami - asi nejrychlejší
    Sklizeň kombajnem bez problémů, ruční obvyklá katastrofa (i když je to lepší než před cca týdnem)
    Přechod do diskuzního fóra - do diskuzního fóra mě to přihlásilo, ovšem pod jménem souběžně spuštěného testovacího účtu (zřejmě Unity Web Client nějakým způsobem komunikuje právě s MS Edge, na jehož aplikaci byl přihlášen testovací účet.
    Ukončení hry (odhlášení) - po stisknutí X vpravo nahoře dojde k vypnutí Web Unity Clienta. Hra se však nevrátí k původnímu oknu, ve kterém se hráč přihlásil, ale přímo v MS Edge. To je zřejmě příčinou toho, že si Web Unity Client nepamatuje přihlašovací údaje.

    Shrnutí
    Budu-li mít zájem pouze o sklizeň, budu zřejmě používat buď Web Unity Client nebo Aplikaci od MS Edge (srovnatelné).
    Budu-li chtít se přihlásit do diskuzního fóra, budu muset použít buď Google Chrome (diskuzní fórum se otevře na další kartě Google Chrome) nebo Aplikaci MS Edge (diskuzní fórum se otevře v MS Edge pod správným nickem).
    Nelze mít současně spuštěnou Farmeramu pod Web Unity Clientem a pod Aplikací MS Edge resp. v MS Edge

    Jinak jsou tyto tři možnosti hraní Farmeramy srovnatelné (zatuhnutí Google Chrome souvisí zřejmě s tím, že mám v Google Chrome souběžně otevřeny mraky karet).

    Poznámka: Minihra šla spustit ve všech třech hodnocených prohlížečích bez problémů.

    Prosba: Vraťte nám možnost ruční sklizně totožné s ruční sklizní pod Flashem...

    Doplnění (16:04): Teď jsem o zkusil na mobilu. Pod Puffinem to nešlo, web client unity není spustitelný pod androidem, naštěstí šlo připojit se pod Google Chrome, ale je to hrůza (problémy s velikosti obrazení) - v podstatě bude mobil sloužit jen pro případ nouze ke sklizni jedné louky...

    EDIT 2:
    1) Ale lze pustit současně Farmeramu na mobilu pod dvěma účty (jeden normálně a druhý v anonymním okně)
    2) I na mobilu lze zvětšit okno i posouvat oknem, ale jen tehdy, když hráč chytne dvěma prsty mimo herní plochu (jinak se snaží přesunout políčko). Asi to bude trvat, než si zvyknu, a bude to vopruz, ale jako nouzové řešení hraní to fungovat asi bude...
    3) Každopádně ale musíme zapomenout na ruční sklizeň (to le plati i pro hraní na PC).

    Zkušenosti s hrou v Opeře
    1) Celkově pomalejší než MS Edge, Google Chrome i Web Unity Klient
    2) Ani po několikerém restartu a regulárnímu přihlášení se nepodařilo zobrazit Accai palmy...

    Poznámka: S tím nezobrazováním Accai palmy to je stejné i ve Web Unity klientu...
     
    Naposledy upraveno: 11/12/20
  7. výpliv

    výpliv Perspektivní autor

    jan.svátek - smekám - super práce!!
     
  8. janaj

    janaj Velvyslanec fóra

    jan.svatek šťastný to člověk že ti něco jede :D Já u toho sedím od rána a stihla jsem akorát jednou sklidit a zasít. Jinak nic. Nejede to, načítá dvě hodiny a před chvilkou mi to vypadlo a nechce zpět :mad:
     
    Veselka tohle ocenil(a).
  9. Levlef

    Levlef Baron fóra

    Tak jsme taky jeste zkousela. Nejsem zadny IT borec, takze ciste subjektivne

    Klient: odinstalovano, muj PC ( a to neni zadny beckovy dedecek) vypadal, ze se uvari. Presouvani mezi plochami se sekalo, plocha nevypadala jako pripravena na sklizen, ale zaseta, coz me dost matlo. Ovladani pres touchpad celkem neprijemne, mys stale nekam ulitavala, sekalo se pri sklizni zobrazovani padatek, rposte me to otravilo a vic jak farmu a divokou louku jsem nedala. Divna grafika, kytky maji ramecky a proste ne, mam jen jedny nervy.

    WEB: jedu tedy klasika pres google chrome, kde me uplne vydeptava paprsek slunce pres pul obrazovky, ktery ale nejspis nejde vypnout a tak trpim. kytky jsou taky divne oramovane, nacitani je trochu pomalejsi, ale asi tak o 1000% lepsi nez klient. No, modleme se, pratele ...
     
  10. alexandrakerulova00

    alexandrakerulova00 Hvězda fóra

    u klienta sa mi vobec neda prihlasit,ale podarilo sa mi aspon napisat herny nick a heslo a to bolo vsetko
    v gch mi to v unity ide celkom dobre,obcas to zamrzne ale da sa to. sadim a zberam kombajnom
    v hrani stolovej hry ale stale uteka kurzor mysky a nacitavaju sa kvetinky,ale je to hratelne
     
    Veselka tohle ocenil(a).
  11. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Teď jsem sklízela 12 xxl rajčenek a když sem se na ně vrátila znovu, 4 nebyly sklizené;), tak jen klikat a klikat. Farma chvílemi úplně zamrzne a trvá jí minutu než se vzpamatuje, můžu klikat na co chci a nic nejde, mlýn se netočí, podle toho poznám, že je farma zamrzlá. Při každým odkliknutí mazlíka, třeba sovy, farma jakoby poposkočí. Slunce svítí o 106, že si beru brýle proti sluníčku, fakt vše hrozný, co dřív trvalo vteřiny, to je teď na dlouhé minuty, ale fakt dlouhé, z jedné minuty je i čtvrthodina, chjooooo, teď budu muset dva dny používat kupony na pomocníky, které tak šetřím, ale klikat se fakt nedá, když i každý chlívek sklízím na 6-8 kliků
     
    Naposledy upraveno: 11/12/20
    Veselka tohle ocenil(a).
  12. fifinkapipinečka9

    fifinkapipinečka9 Zelenáč fóra

    prosím jak koupím hnuj
     
  13. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj fifinkapipinečka9

    Koupíš je na trhu mezi produkty, je potřeba mít vybráno položky z farmy.
     
  14. anvan

    anvan Dozorce fóra

    Unity - pořád se vše jen načítá a načítá a načítá - jen zasetí na jedné ploše je otázka čtvrt hodiny. Přesun z plochy na plochu? To odcházím něco udělat po baráku...no a samostatný klient ráno fungoval super, ale teď funguje vždy do první nějaké akce, např. zasetí na jednu plochu a tím končí. Když ho zavřu, znovu už nenaběhne, chce znovu restartovat počítač.
    Máme prej hrát dál, jak kdyby se nechumelilo - ale vono to nějak nejde.
    Takže počkám asi až do neděle, jak se spustí znovu flash. Nedá se.
    Pokud to takhle pojede i dál, tak vážně nevím. Farmičku se mi opustit nechce..ale taky nechci zblbnout definitivně.
     
    alexandrakerulova00, Veselka a ezzra tohle ocenili.
  15. Pája100

    Pája100 Zelenáč fóra

    PEZT- jde mi o to, že když se odhlásím z jedné farmy a chci na druhou, tak to po mě chce opět stažení klienta a nejede to. prosím nedalo by se tu dát podrobný návod jak na to ? Nejsem úplný *****, ale s tímto jednáním od RT už si to nemyslím. Jinak jedu v prohlížeči Avast Secure Browser a doposud to šlapalo jako hodinky.
    Díky
     
  16. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Divočák se zlatým zubem jde kolem a s úšklebkem pronese "30 sekund se zdá jako věčnost, že?"xD - to si z nás někdo krásně utahuje, načtení farmy, teď jsem to dvakrát zkoušela, jednou 3 minuty 14 sec., podruhé už 3 min. 40 sec.
    Stisknutím a podržením klávesy Ctrl umístíš pole a stáje rychleji - stáje ano, na pole Ctrl snad nepotřebuji nebo je to novinka, že ano? ještě jsem je v Unity nepokládala, vše raději hraji s pomocníky, jen ručně zkouším a nende to
     
    Veselka a 001rajka.53 tohle ocenili.
  17. Pája100

    Pája100 Zelenáč fóra

    anvan- taky se mi nechce odcházet, ale na to nemám nervy. Už se rajbnul i ten klient. Začínám o odchodu vážně uvažovat. jj, po tolika létech dřiny, i když pouze ve virtuálním světě.
     
    Veselka a aamperzg tohle ocenili.
  18. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    Našiel som chybu v Unity keď Vám u dodáviek v trhu niečo chýba napr. nejaké zviera a vy si ho kúpite na trhu tak Vám stále ukazuje, že muste kúpiť dané zviera ale zákazku môžete splniť len to neukazuje ten doplnený počet u rastlin to ukazuje

    Edit: Ďalšie chyba. Vo flashi mi z pripranej plochy 2 dni za sebou dalo okolo 202ks padátiek teraz som si to sklidil v Unity a vypadlo 102ks...
     
    Naposledy upraveno: 11/12/20
  19. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Pája100

    Klienta nemusíš pořád stahovat, stačí informaci o možném stažení zavřít křížkem

    Screenshot_1.png

    Nevím jestli je prohlížeč Avast úplně vhodný prohlížeč.
     
  20. janaj

    janaj Velvyslanec fóra

    evoku57 holka, buď ráda, že se na farmu dostaneš. Já se o to pokouším už 3 hodiny. Marně. Aspoň že tady mě to ještě nevykoplo.
     
    Veselka tohle ocenil(a).