Zpětná vazba Unity WebGL klient / Samostatný klient / Diskuze

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 1/12/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj evainfo

    Teď jsem se zkoušel přihlásit v prohlížeči Edge (verze 45.11.4.5104) na mobilu s Androidem (Android 10)
    Hláška o nekompatibilitě se mi sice objeví v angličtině, ale objeví se v momentě, kdy kliknu na přepnout na Unity a potom kliknu na ok a hra se normálně začne načítat, sice načtení trvalo jak říkáš 2 minuty, ale načte se

    Screenshot_1.png
     
    Learka a evainfo tohle ocenili.
  2. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Jo na mobilu to je hruza,vše tam trvá dluho :mad:dneska jsem to zase zkušal v práci ráno a nežli se to načte tak vypiju kávu,snad se to zlepší jináč se budu muset rozloučit z hrou a to bych nerad :(
     
    marcela159 a -Jara05- tohle ocenili.
  3. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Pro všechny, na mobilu vyzkoušejte vícero prohlížečů, třeba každému bude vyhovovat jiný prohlížeč, je jich v Obchod play mnoho.
    Namátkou jsem vyzkoušel 4 nejznámější.

    Edge - načtení cca 2 min.
    Google chrome - cca 1:30 min.
    Firefox - po 5 min. se nenačetlo
    Opera - cca 1:30 min.

    Při prvním načítání také hraje roli, kolik máte na svém herním účtu všech předmětů, tzn. čím více předmětů tím pomalejší první načtení, každé další načtení by mělo být potom rychlejší.
     
  4. maribeja

    maribeja Stará škola

    Zdravím,každý den zkouším jet v Unity ,ale připadá mi to horší víc než ve zkušební verzi ,tam se mi nenačítali stromy že jsou hotové a takové samé blbosti třeba místo chlívku růžový flek atd,ale nyní hra se načítá pomaleji ,ale slušně ,plochy celkem funguji dobře,nějaké stromy na mýtině se ještě tváří jako sklizené,ale jinak by to šlo to se časem vychytá,co mi vůbec nefunguje je obnova ploch místo toho tam mám žluté kolečko s vykříčníkem,a pak je to secí tabulka ,je rozkostičkovaná a ještě jen ta první ty další nemusím posunovat jsou po celé ploše a než z těch kostiček vyluštím co je to za kytku ,tak to je hrůza ,a ještě to nejde ani kombajnem stále se točí kytka nebo se ztratí kurzor,prostě se nedá hrát co se týká setí ,ve zkušební verzi mi to šlo normálně tak čím to je ,hraji v chromu poslední verze a zkoušela jsem v Edge
     
    -Jara05-, Veselka a satelit tohle ocenili.
  5. satelit

    satelit Hvězda fóra

    Jen takový malý dotaz k Unity,pracuje vůbec někdo na zprovoznění do nějakého ucházejícího stavu?Od oficialního vydání klienta jsem se každý den přihlásil přes Unity ale od zátěžového testu se vůbec nic nezměnilo.Mě to sice šlape jakžtakž,načítání je v pohodě ale ty již zmíněné chyby ve hře nějak nemizí.Strašně mě vadí když kliknu na pomocníka a myšítko uskočí směrem vpravo nahoru.A ty animace si dělají co chtějí.Dárky sousedům jsem radši ani nezkoušel.Nejdřív bych se zaměřil na celkové ovládání hry a potom ladil detaily.Myslím že v RT někdo zaspal,zvlášt když se o konci Flashe ví už rok.Konec roku se nezadržitelně blíží - jak dlouho tu ještě máme brečet?
     
  6. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj satelit

    Co na to říci, o konci FP se vědělo daleko dříve a společnosti jako BP a další, které provozovaly hry v FP určitě ještě dříve. Zřejmě čekali, že dostanou vyjímku a budou moci používat FP i nadále, jenže Adobe to prostě zařízne. Webovou verzi dle mého názoru nyní "upravují" velice málo, spíše všechnu snahu vložili do klientů ke stažení, aby mohli hrát i hráči se slabšími konfiguracemi počítačů.
    Zatím nemáme ani možnost reportovat nějaké chyby z webové verze, krom toho, že něco můžeme napsat do reportu.

    Fajn hru pezt
     
  7. satelit

    satelit Hvězda fóra

    Díky za odpověď,ale nemyslíš že zrovna toto by měli hráči vědět?Potom je tady hodně neustále se opakujících příspěvků ,,s hrou končím,vůbec se nenačte,dělá si to co chce atd.Vím že Vy jako admini s tím nic nezmůžete,ale myslel jsem,že v RT není jenom jeden programátor (soudím podle videí RT z dob vlády Suomi nebo jak se jmenovala) bylo jich tam dost,tak může jedna skupina makat na webové verzi a jiná na alternativních náhradách.A nemyslíš že ty alternativní náhrady(jsem na ně zvědav)jsou práce na víc?Když RT ví že to v enginu Unity nebude šlapat všem,proč to pouští do světa?Proč zrovna Unity?Nejsem programátor ale když mě na počítači funguje bez problémů slečna Croftová(a že tam těch stínů a světel je hodně),tak proč mě nefunguje ,,obyčejná sázecí hra''.To je mě záhadou.
    Sorry,ale to asi svědčí o kvalitě RT.
    Tak jsem se vybrečel a budeme doufat v lepší zítřky. ;)
     
  8. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    satelit

    Bohužel nevím jak efektivně a kolik programátorů tam pracuje, a proč si vybrali platformu Unity také nevím.
    To že se připravují i další klienti je snad známo z oficiálních oznámení, tak co by jsme ještě měli psát.
    Jak píšeš my to bohužel neovlivníme.
    Řekl bych, že prostě zaspali.
     
  9. satelit

    satelit Hvězda fóra

    pezt

    Nemyslím to zle a sdílím Tvůj názor že zaspali a ano že budou další klienti je známo z ofi,jenže RT to uveřejnil až po stížnostech hráčů na Unity.To mě vadí,že narychlo vymýšlejí ,,plán B''.Ale my to stejně neovlivníme.Počkáme na kvalitu od 1.1.21 a pak máme dvě možnosti: Hrát anebo nehrát.
    Hezkou noc. :D
     
  10. berkaKolchoznice

    berkaKolchoznice Vévoda fóra

    I když má Unity své mouchy-hejno much,při přechodu mne pobavila hláška "Pokud se Ti z počítače nekouří,tak je pořád funkční a vesele načítá hru "no nemohla jsem se tvářit naštvaně :D
     
  11. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    berkaKolchoznice, tak mne tato hláška dost vytáčí, bo je to fakt neúnosné čekání ;)

    Co se teď po novu spustilo Unity, tak je farma zpomalená i ve Flash
     
  12. berkaKolchoznice

    berkaKolchoznice Vévoda fóra

    Ve Flash mi farma jede normálně,protože jsem kliďas (ne flegmouš),zpomalení v Unity mne nerozhodí ...Co se vleče, neuteče ;) prosím,nebijte mne:)
     
    Naposledy upraveno: 5/12/20
  13. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    satelit
    Já věřím, že hrát budeme ;)
    A zahrát by si měli všichni, netřeba hned házet flintu do žita ;)
     
  14. modro.ocko22

    modro.ocko22 Velvyslanec fóra

    Od kdy by si měli zahrát všichni?Chtěla bych si zahrát už teď,bohužel nelze.
     
  15. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj modro.ocko22
    Až bude vše připraveno, dozvíš se to z oficiálního oznámení ;)
     
  16. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Hezký dník :) tak dnes mi (volnější) pracovní proces utekl rychle, jsem zkoušela na mobilu Edge i Google a u obou stejné načtení 2-3 minuty, ovečky na 100%, ukázala se i Events tabule a potom konec ... u hlášek A jéé - nebo Hmm .. se nám nedaří stránku kontaktovat jsem Edge zrušila, že bude víc místa v mobilu, ale se to přesně opakovalo v Google, tak žádné hraní v práci nebude! xD :cry:
    Každý den jdu doma v noťasu na Unity, ať si zvykám :D no mám pocit, že dnes se to zhoršilo, než předešlé dny, včera jsem vesele prodávala hnůj na trhu ale dnes se nikam nedostanu. Načítání do hry není dlouhé, ale klikem na každou plochu znovu nastartují ovečky a počítají do 100% ... asi jsem přepracovaná :sleepy: tak dnes jdu na flash.


    Mám starší mobil Huawei a noťas jen 4 GB, takže o tom to je.
     
    Naposledy upraveno: 5/12/20
    zejdy66, -Jara05- a matlafous123 tohle ocenili.
  17. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Mám mobil Samsung GT-19100, zděděný po dceři. Včera i dnes se Puffin domluvil s pokoutní wifi v ústavu, ale nedomluvil se s farmou ve flashi, měla jsem po načtení 100% jen prázdný rámeček. Po přepnutí do Unity jsem sklidila, zasela, víc nepotřebuju. Dokud funguje Puffin, další experimenty dělat nebudu. Doma na PC Unity také funguje, teď si jen zvyknout na to, co funguje, co nefunguje, co je jinak a doufat v lepší zítřky...
     
  18. libakos

    libakos Polobůh fóra

    Ranní překvápko,hrát se u mě dá jen v Unity a to se všemi chybami které byly na úplném začátku.Na flashi mám černo>:(>:(
     
  19. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  20. radunka27

    radunka27 Zelenáč fóra

    Také jsem zkusila hrát v Unity - obhospodaření chlívků - nemám připomínek, co mě zlobí je to, že není vidět, že pole je připraven ke sklizni a to samé stromy. V deštném pralese nebyl jediný strom s "ovocem", ale na plantáži mám 17 stromů bez ovoce a na 6 je. Tak nevím, kde je chyba. Snad by byly lepší vykřičníky, ale pamatuji, že to také nebylo kdysi to pravé ořechové.
     
    Kudrnová a evainfo tohle ocenili.