Zpětná vazba Tooltipy blokující secí tabulku a ruční setí - tooltipy ploch

Diskuze na fóru 'Zpětná vazba' zahájená uživatelem danda-vnovis, 22/9/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Máte problém s tooltipy a přejete si změnu nebo jejich úpravu?

  1. 1. Ano mám, jsem pro zrušení těchto tooltipů

    77.3%
  2. 2. Ano mám, ale jsem pro zmenšení velikost na jeden řádek

    12.5%
  3. 3. Ne nemám a nepřeji si žádné změny

    10.2%
  1. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím farmáři a farmářky,
    vzhledem k nahlášenému problému máme konečně po x měsících možnost se vyjádřit k tooltipům, které zůstavají viset zejména po začátku nových akcí a blokují tak možnost setí ze secí tabulky, tím že zakrývají některé rostliny nebo blokují ruční setí a zůstávají velmi dlouho viset, než zmizí.
    Konkrétně zde řešíme pouze tooltipy, které zobrazují informace o ploše, na které se právě nacházíte. Možná někteří z vás také zaznamenávají tento problém a mají zájem na tom, aby se situace řešila. Jelikož vývojářský team není schopen chybu reprodukovat a též vyvolat, aby ji mohli efektivně zamezit, navrhla jsem v jim v ticketu tyto zbytečné a obří tooltipy zrušit.
    Návrh projde všemi komunitami a všechny komunity budou mít možnost se k této problematice vyjádřit a vás prosím též o vaše osobní vyjádření formou hlasování a klidně i vlastního příspěvku.
    Cílem je zlepšit hru, umožnit vám pohodlné sázení bez časových prodlev a eliminace možnosti překliknutí se u rostliny, kterou tooltip zakrývá a neustálé přesouvání secí tabulky, aby byla možnost zasadit.
    V podstatě se domnívám, že díky zrušení těchto zbytečných obřích tooltipů můžeme dosáhnout eliminace výše zmíněných problémů.

    Zde ukázky: chyba č.26845
    tooltip_baha_1.png
    tooltip_baha_2.png
    tooltip_baha_3.png
    tooltip_v1.png
    tooltip_v2.png
    tooltip_v3.png

    Berte prosím v úvahu mobily, kde mi dost často hlásili tento problém hráči, kteří díky pomalejšímu připojení dost často nemají možnost se tooltipu zbavit a nemůžou jako hráč s myší u PC jednoduše kombajn přesunout.

    Než budete hlasovat, zamyslete se, co je dobré pro vás především, ale i pro ostatní hráče.

    Máme následující možnosti:

    1. Úplně tooltipy pro plochy zrušit (informace v nich jsou občas i zavádějící)
    2. Tooltipy aspoň upravit na jednořádkové (zaberou méně místa)
    3. Nemám s tooltipy problémy (chci zachovat stávající verze)

    Díky všem, kdo se hlasování zúčastní

    danda-vnovis
    GTL
     
  2. Farmářka_X

    Farmářka_X Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj - jelikož dost často sklízím farmu právě přes mobil, uvedené tooltipy mi velice stěžují sklizeň. Proto hlasuji za úplné zrušení uvedených tooltipů.
     
    Honzulka05 a vilm4 tohle ocenili.
  3. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Ahoj Dando a ahoj Farmáři...
    Popisovaný problém vysících tooltipů na PC nemám, pokud jde o mobilní farmu používám aplikaci (Puffin)
    I zde jde popisovaný (problém) jednoduše obejít jak pohnutím či přejetím po ploše okna farmeramy.
    Tady jsou dvě jednoduchá videa jako nápověda, u ostatních míst (problému) je situace a jednoduché řešení obdobné.

    (Omlouvám se za logo aplikace ve videu)






    Hlasuji tedy za (3.ne)
    Pokud však někomu pomůže můj hlas rád ho změním...


     
    vilm4 a danda-vnovis tohle ocenili.
  4. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Ahojek všem, Jonsdorfovi děkuji za za návody, sem ráda, že toto téma můžeme probrat a případně získat rady, jak problém řešit. Pokud máte další rady nebo návody, neváhejte se s nimi podělit s ostatními hráči. Je dost dobře možné, že to nakonec bude aspoň nějaké řešení a toho si vážím.
    Díky všem
    Danda
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  5. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Nevidím žádný přínos těchto nesmyslných tooltipů a jsem pro jejich okamžité zrušení!! Sice také vím jak se jich zbavit,ale je to fakt otravné. Hlavně ,když člověk spěchá!:p
     
  6. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Aj keď ma tento problém zatiaľ nepostihol, dala som v hlasovaní prvú možnosť - úplne zrušiť. Príde mi to najjednoduchšie. Riešením by bolo možno aj tieto tooltipy zahrnúť do rozšírených nastavení hry a dať možnosť hráčovi sa rozhodnúť, či ich chce alebo nie a podľa toho ich vypne/zapne.
     
    vilm4, danda-vnovis a evainfo tohle ocenili.
  7. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Hezký den :) na NTB je to jednoduché, ale na mobilu si nevím rady a jen odhaduji kam ťuknout, abych sklidila a když tooltip zůstává, zase odhadem pokračovat. Ne vždy se trefím :D tak jsem taky pro trvalé zrušení.
     
    vilm4 a kaolín11 tohle ocenili.
  8. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Nevím, jestli to nějak souvisí, ale mně se ten problém s tooltipy objevuje jen v GCH. V Edge, který používám nejvíc, jsem to ještě nezaznamenala.
    V každém případě hlasuji pro možnost 1, protože zrovna tyhle informace mi připadají zhola zbytečné.
     
    vilm4 a evainfo tohle ocenili.
  9. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Chybí mi tam možnost 1a : v nastavení vypnout / zapnout zobrazování.

    Občas se mi to někde zasekne a nechce to zmizet ani když překliknu na jinou plochu, ale nijak extra mě to nervy neničí i když je to samozřejmě otravný prvek.

    Hlasoval jsem pro zrušení.
     
  10. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Nevím jak moc nových hráčů se ještě registruje do hry, ale těm by tyto tooltipy zase mohli chybět (alespoň ze začátku), jinak samozřejmě déle hrajícím hráčům tooltipy říkající o jakou se zrovna jedná plochu, jsou zbytečné.
    Pro Milka66, tooltipy lze vypnout už nyní, ale vypnou se všechny tooltipy, pokud jsi myslela jen ty, které ukazují o jakou plochu se jedná, tak nevím jestli by to bylo realizovatelné.
    Samozřejmě jsem také pro zrušení, těchto tooltipů, i když se s tímto problémem na mém NTB setkávám minimálně a také v současné době využívám mobil minimálně.
     
    vilm4, Milka66 a evainfo tohle ocenili.
  11. Natali1465

    Natali1465 Veterán fóra

    Hezký den,

    stejně jako kolega pezt hru na mobilu nehraji takže tam to nemusím řešit, ale občas mne to pozlobí na PC a obzvláště když jsem v ranním presu a potřebuji rychle obhospodařit farmu tak mne to zdržuje a znervozňuje, musím se pak vracet na plochy a kontrolovat zda je vše v pořádku , anebo posouvat kombajn či secí tabulku... jsem tedy pro zrušení těchto tooltipů i když připouštím, že těm úplně začínajícím hráčům mohou zpočátku chybět...
     
    vilm4 a evainfo tohle ocenili.
  12. sněženka

    sněženka Pisálek fóra

    já vždycky najedu myší na ceduli Mapa a tooltip mi zmizí, tak zkuste, až se vám ten tooltip znovu objeví
     
    Naposledy upraveno: 22/9/19
    vilm4 tohle ocenil(a).
  13. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj, hlasuji pro zrušení těchto tooltipů. Překáží, zdržují, vytáčí, jsou vcelku zbytečné.
    Myslím, že ani nováčci je nebudou příliš postrádat, bo těch herních ploch stejně v začátcích moc nemají a než se dopracují k nějakému rozšíření, tak už by se mohli orientovat i bez těchto tooltipů.
    Tož tak, no ;)
     
  14. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Na mobilu mi v Puffinu pomůže, když kliknu na "rám" hry a cedulka zmizí. Hlasovala jsem pro zrušení.
     
    Jonsdorf a vilm4 tohle ocenili.
  15. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    Hlasovala jsem pro zrušení i když se mě to netýká, mám všechno vypnuté.
     
    modro.ocko22 a vilm4 tohle ocenili.
  16. vilm4

    vilm4 Dozorce fóra

    Hlasuji pro zrušení,přestože se mne to netýkáMám to vypnuté,takové placky bych na své farmě nesnesla!
     
  17. modro.ocko22

    modro.ocko22 Velvyslanec fóra

    Taky jsem hlasovala pro zrušení,tyto tooltipy na farmě nemám, snad pomůže každý hlas pro ostatní,kteří tento problém mají.
     
  18. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Rád bych hlasoval pro, ale tento problém nemám, tak bych hlasoval divně ,-))).
     
    danda-vnovis tohle ocenil(a).
  19. raddre

    raddre Baron fóra

    hlasovala jsem pro zrušení i když mám tooltipy vypnuté, tak když to nejmíň potřebuji tak mi vyskočí cedule, co mi zmizí jen při opětovném přihlášení a to mně vytáčí, tolik ploch zas není, abychom na farmeramě zabloudily
     
    Naposledy upraveno: 26/9/19
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  20. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    Já hlasoval pro první možnost a hlavně někdy mě to sekání také dopálí,ale (prostě chybí mi slova na to abych to tady popsal),ale samozdřejmě o odstranění Tooltipy souhlasím
     
    raddre tohle ocenil(a).