Světový den oceánů (4.6. - 10.6.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem BlackDragon, 3/6/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    BigClick
    když postavíš ten sloupec 9 chlívků (u Tebe od modrého stromku), tak to ten stavitel také dokáže. Ale nesmí mu nikde nic překážet (třeba soví pařez, vrána apod.)

    Také jsem postavila 41 nádrží, teď nakrmila a budu čekat na první chov.
    Ale to stavění v dílně po jedné mně tedy nebavilo, občas se to seklo..... a ještě těch kladiv, škoda jich bylo, teď jich zbylo ve stodole jen 2.365 ks. A jaký to ze začátku byl nedostatkový sortiment ......

    A jak to padá z polí 2*1 z akční plodiny?
    hlavní = 25 solí, další sklizeň =29 solí
    mýtina = 31 solí, další sklizeň = 26 solí
    divoká = 26 solí, další sklizeň = 23 solí
    Celkem 1. sklizeň přinesla slušných 82 solí a 2. sklizeň přinesla 78 solí, řekla bych žádný citelný rozdíl v součtu.
     
    Naposledy upraveno: 4/6/15
  2. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Tak už všude pidi pole .. hlavní, půlka vedlejší a něco málo na lesní mezi obr stromky :) za chvilku sklízím a dám mlít další várku krmení na baha :music: no zatím mám přes 200 solí a na baha už 30 nádržek a už se to množí ;) .. bych tam vážně taky hned skočila :) to vypadá skvostně. Je to na necelé tři hoďky, tak když to otočím za den pětkrát, no tři dny budou stačit ( na noc nejdelší rostlinky). Nechci bourat nikde stromečky [​IMG] ne ne ... jedině až mi bude hořet za zadkem xD .. no to se snad nestanéé [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 4/6/15
  3. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Lyzarka Tak to máš pravdu,kdysi jsem dělal pokusy na hlavní farmě a kladl jsem staviteli překážky (stromy) ,tak aby mně poskládal chlévy pěkně všechny usebe a né stím jedním stromem uprostřed!Pak mně to přestalo bavit, zjistil jsem že je mně to vlastně jedno jak to poskládá! Hlavně když jich tam bylo 44 kusů!:)
    Jinak zatím Mořské soli 192 + (160 ks mlýn)
    řasa 375 + (1120 mlýn)
     
  4. Lillien9

    Lillien9 Pisálek fóra

    mohl by mi prosím někdo říct jaký je rozdíl mezi sázením na pole 2x2 a na pole menší?
     
  5. -housenka-

    -housenka- Rádoby autor

    Tak postupně bourám chlívky a stromy, to se po akci zase stavitel zapotí xD... obr stromy nechám, postavila jsem pouze 20 nádrží, to by mělo stačit... ;)

    Lillien9 - no při použití pidipolí je vyšší výtěžnost, tedy více rostlinek než z velkých polí...:)
     
    Naposledy upraveno: 4/6/15
  6. Lillien9

    Lillien9 Pisálek fóra

    • Prosím necituj príspevok pod ktorý píšeš. Stačí,keď dotyčného oslovíš jeho menom,ďakujem
    *odstránená zbytočná citácia*

    ach tak děkuji :)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 4/6/15
    evainfo tohle ocenil(a).
  7. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    Lyzarka

    A na jakých polích jsi to sklidila? Mě to jen zajímá pro srovnání.

    kaolín11
    Vzhledem k tomu, že pole 2×1 nepoužívám, přišla jsem na to, že stavitel blbě staví až včera.

    Tak počáteční nadšení jak pěkně to padá, začíná mizet. Skoro mi tuhne úsměv.
    Mám rozpěstováno. Po karafiátech byl stav soli 192, pak jedna otočka s SH na rozpěstování (90 řas) a druhá otočka na rozpěstování (810 řas) a nyní už zaseto na obou loukách i mýtině na polích 1×1. Celkový stav soli ale nic moc, pouhých 248 kusů a to z toho 5 jsou dárky od přátel. Navíc mě málem kleplo, když jsem zjistila, že mám kladiva na 14 rohovitek. To by mě zajímalo, kde jsem je prošustrovala. To bude hodně zajímavá akce. xD
     
  8. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Lillien9

    Menší políčka jako 1x1 se vyplatí tehdy, pokud použiješ Mrkvovo-jablečnou směs ( přidává + 2 plodiny z políčka ) jinak se to nevyplatí, popřípadě ještě Dýňová marmeláda ( +1 ).

    Hezkou hru přeji

    Ahoj -housenka-

    Příště prosím udávej přesné informace nebo raději žádné.
     
    Naposledy upraveno: 4/6/15
  9. petaM2001

    petaM2001 Titán fóra

    mořská řasa: Mám 0. Ideální stav 444. Plním na 0% Hotovo 0%(13870)
    mořská sůl: Mám 0. Ideální stav 31. Plním na 0% Hotovo 0%(960)
    krmivo sůl: Mám 207. Ideální stav 16. Plním na 1293,8% Hotovo 42,2%(490)
    krmivo řasa: Mám 0. Ideální stav 110. Plním na 0% Hotovo 0%(3430)
    mořská řasa celkem: Mám 0. Ideální stav 554. Plním na 0% Hotovo 0%(17300)
    mořská sůl celkem: Mám 207. Ideální stav 46. Plním na 450% Hotovo 14,3%(1450)
    rohovitka : Mám 0. Ideální stav 16. Plním na 0% Hotovo 0%(490)
    tak se mě zdá že si půjdu zavolat ChocholouškovixDuž mě z toho straší ve věžixDxDxD
    pro wiolan na požádání vysvětlím anebo radši né ;):p
     
    Naposledy upraveno: 4/6/15
  10. laumars

    laumars Aktivní autor

    Tak ta sol sa riadne pada, 385 ks v stodole.
     
  11. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    petaM2001

    Tak ti tedy pěkně děkuju. Dokud jsem si nepřečetla tvůj komentář, připadala mi ta akce na pochopení jednoduchá.xD
     
  12. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    Jak "na jakých polích"? [​IMG]
    Ale pole 2*1 používám v případě, že používám SH, je na polích sice menší výnos než z polí 1*1, ale ušetřím tím SH. Ve chvíli, kdy SH nepoužiju, tak přestavuji na pole 1*1, protože tam je přeci jenom ten výnos větší.
     
  13. -housenka-

    -housenka- Rádoby autor

    Petz - omlouvám se , na MJS jsem úplně zapomněla, možná je to dáno i tím, že ji používám automaticky... a hlavně pořád, stejně jako pidipole...
     
  14. -wiolan-

    -wiolan- Vévoda fóra

    Lyzarka

    Promiň, čtu mezi řádky, přehlédla jsem to. Za to může PetaM2001, ten mě úplně rozhodil. :-D
     
  15. k.vitek

    k.vitek Polobůh fóra

    PetaM2001:
    To je výpočet do pranice *palec nahoru*
    :D

    Jinak, budu za 50 min. sklízet 2. otočku... s vodou, hnojem a SH... dokud ještě mám nějaký hnůj na hnojišti. Ehm, měla jsem asi 1 hod. skluz, protože jsem nemohla dostat maloška z vycházky. Nalákala jsem ho dom resp. na zahrádku jedině na sbírání jahod.... takže prostě skluz ve sklizni akčního kvítí na Farmě 8)

    Dáte na noc akční kytku?
    Nebo něco dlouhodobějšího?
    Nějak se mi nedaří rozhodnout :music:

    Teď jsem tu vymyslela, že nejprve vypěstuju akční kvítka na namletí krmiva pro perlorodky, protože se mi pak může stát, když nebudu perlorodky chovat průběžně, že je nestihnu vychovat (nebo dochovat?)...
     
  16. nolina22

    nolina22 Pisálek fóra

    Ahoj, kde zistím aké zvieratká dáva Lýra a aké stromy sú z Ria a Korziky? Už sa pol hodiny vrtam vo faq a nie a nie to nájsť. Celkom ma to zaujíma aby som sa nestresovala pre niečo, čo mi leží v lište. Dík

    pezt ďakujem :)
     
    Naposledy upraveno: 4/6/15
  17. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    tak to krmení frčí (turbo+stonek) .. za 1.40 min. mám přes 160 krmení .. xD to je mazec .. i sůl z akčních pěkně padá .. mám 77 kusů a v krmení 163 :p a v nádržkách to pěkně roste :) ..
     
  18. elbedna

    elbedna Vážený autor

    Tak soli mám 270 kusů a jsem mile překvapená.
    První krmivo už se mele a postavila jsem zatím 10 chlívků.
     
  19. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj nolina22

    Podivuhodný výběh Lyra, a tajemné sazeničky Rio a Korsika
    Koukni snad ti to pomůže v rozhodování ;)

    Hezkou hru přeji
     
  20. tavos7

    tavos7 Expert fóra

    Až budeš Varunovi sladce šeptat do ouška, nezapoměň se zmínit že na Lesní mýtině jde postavit 40 polí 2x2, ne jenom 39. U stavitele to nejde ani ručně přepsat na tu čtyřicítku. Lyžařka psala že na Bahamce postaví 9 polí nebo chlévů a pak to doskládá stavitel sám. Já mám pocit že stačí postavit jenom jedno někde v rohu "správně" (správnou pozici je potřeba si najít) a pak to už doplní do skutečně maximálního počtu, jenom nejsem teď schopný to ověřit, Mýtinu mi zalil oceán :)

    Já budu fungovat taky se čtrnácti akčními chlévy. Kuk sem:
    https://board-cs.farmerama.com/index.php?threads/světový-den-oceánů-4-6-10-6-diskuze.12554/page-7#post-107695
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.