ST: Rady a zkušenosti s hrou na telefonech a tabletech

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem pezt, 14/2/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj smoulinek123

    S procesorem Mediatek nemám zkušenosti, ale jelikož se jedná o celkem dobrý procesor, tak by měla být konfigurace hardware dostačující.
    Předpokládám že se jedná o nový Xiaomi, tyto telefony jsou docela dobře celkově odladěné, takže by tam farma měla fungovat. Samozřejmě nemůžeš čekat, že to bude takové jako na počítači.
    Také můžeš třeba na prodejně vyzkoušet.

    Fajn hru pezt
     
    smoulinek123 tohle ocenil(a).
  2. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Ahoj pezt

    Ne ne nejedná se o telefon Xiaomi,je to telefon Ulefone Armor 12 5G MTK
     
  3. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    smoulinek123

    Hardwarová výbava je dobrá, ale nejlepší je to vyzkoušet.
     
  4. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  6. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj kaolín11

    Ať nezahlcujeme akční vlákno.

    Nevím co myslíš domluvit se z nějakým silným hráčem z mob. zařízeních.
    Nicméně pro telefony by se musela vytvořit aplikace, a to v tuto chvíli se do toho RT nechce pouštět. Je to další věc, kterou by museli udržovat a do toho se jim nechce, proto byl zastaven i vývoj klienta pro MacOS. Asi na to nemají dostatek kapacit a prostředků.
    Těžko tedy předpokládat, že se bude něco výrazného měnit na fungování na mobilních zařízeních, bude to prostě fungovat tak jak to bude dovolovat dané mobilní zařízení.
    Bylo to jasně řečeno již několikrát, mobilní telefony nejsou priorita, bohužel, ale je to tak.

    Jedno řešení by bylo....

    Koupit si jiný telefon :p

    Fajn hru pezt
     
  7. sovicka64

    sovicka64 Dozorce fóra

    Ja mam notas Asus X75A 8rocny dedko a nedavno som ho zverila do odbornych ruk, Preinstaloval mi windous a tiez mi vymenil disk za daky lepsi,no a vysledok slape ako raketa ;) vrazila som do neho 100 eur ale vyplatilo sa,za novy by som dala minimalne 400.
     
  8. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj sovicka64

    Ano ano, SSD udělá zázraky i se starším počítačem, dnes už bez toho nelze skoro existovat.

    Fajn hru pezt
     
  9. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    sovicka64 Já jsem udělala to samé, taky je starý 8 let nechala jsem si ho vyčistit vyměnili mi harddisk a šlape jako nový ani se vůbec nezahřívá předtím se mi mohl uvařit stálo mě to 1800 kč, akorát předtím jsem hrála v prohlížeči a teď hraju v klientovi, tam to jede přece jenom líp.
     
    -Jara05-, bačkora85 a sovicka64 tohle ocenili.
  10. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Bohužel jsem přišla na cestě na dovolenou o mobil, někdo využil mé chvilkové nepozornosti. Takže jsem si musela pořídit nový.
    Měla jsem Samsung Galaxy A40, teď mám Samsung Galaxy A13. Na původním mi farma běžela bez problémů, teď se po odklepnutí úvodního panelu hra kousne, někdy se dostanu až na plochu, ale dál už ne. Hraji v Edge. Pročetla jsem tu všechny rady, zkusila i Fiefox beta, ale tam se mi to nenačte vůbec. Nevím, co ještě jiného mám zkusit.

    Edit
    Ještě mě napadlo vyhrabat ze skříně starý Samsung Galaxy J5.
    Je na něm verze Edge stejná jako v příspěvku 13 od Peteho. Farma na něm chodila, i když pomalu. Teď se chová stejně jako nový telefon, po odkliknutí úvodního panelu se načítací lišta zasekne na cca 5%.
     
    Naposledy upraveno: 15/5/22
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  11. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj ašada01

    Když používám telefon, tak momentálně používám Edge Beta a určitě nepřepínám zobrazení stránek pro počítač. Respektive nic nenastavuji, tak jak jsem to stáhl a poprvé se přihlásil, tak to je. A na datech mám zapnutou chytrou úsporu dat.
    Mám teda starší telefon Honor 8X, ale jede mi to vcelku normálně.
    Bohužel nějak nevím jak pomoci, já když bych si kupoval nový telefon a vím, že na něm budu provozovat nějakou činnost tak si ji nejprve vyzkouším. Většina solidních prodejců umožňuje vyzkoušení.
     
    -Jara05- a sovicka64 tohle ocenili.
  12. sovicka64

    sovicka64 Dozorce fóra

    Ja mam samsung A12 a ide mi to dobre v Edge ;) len tablet ma problem s farmou :wuerg: Po chvilke mi zosedne obrazovka:cry: No co uz ked si nasadim bryle tak vidim aj na telefonexDxDxD
     
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  13. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj sovicka64

    A12 a A13 jsou každý jiný telefon, hlavně tedy jiné procesory a jiné grafické čipy a to bude asi ten hlavní problém. Proč na jednom telefonu to jde a na druhém ne.
     
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  14. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    O telefon jsem přišla při přestupování v Pelhřimově a měla jsem jen 50 min do odjezdu dalšího autobusu. Byla jsem ráda, že jsem za tu dobu stihla telefon koupit a v prodejně na wifi aspoň nainstalovat nejnutnější aplikace a adresář. V sobotu jsem odjížděla na týden do Walesu. Ale stejně pochybuji, že by mi na novém telefonu nechali vyzkoušet farmu, kdybych ho pak nevzala, měl by už porušenou pečeť a museli by ho prodat se slevou.
    Překvapilo mě, že nemohu rozběhnout farmu ani na starém telefonu, kde jsem ji ještě loni hrála.
    Zkusím ještě Edge beta.
     
  15. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    ašada01

    Telefon jde bez udání důvodu do 14 dnů vrátit. Jinak prodejci mají vystavené telefony a nich lze něco vyzkoušet. V minulosti jsem byl jen něco zkoušet u zeleného mimozemšťana na Macu (Appl) jak farma jede na něm.
     
  16. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    To je všechno pěkný,ale jak zjistit jestli na daným telefonu fungují všechny akce?!?:wuerg: Když ty nefungující jsou jednou za uherskej rok!:cry:
    Asi by to chtělo vytvořit nějakej seznam, teda jestli to nebude porušení VOP,nebo reklama na telefony.xD
     
    vilm4, -Jara05- a ašada01 tohle ocenili.
  17. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    U Samsungu k běhu hry postačí obyčejný základní prohlížeč tedy SIB, ostatní běží na ne málo podobném jádru (chromium)
    Tak že prohlížeč jako prohlížeč, u dalších se mění základní nastavení které nemusí každému vyhovovat, tomu to, tomu zase toto. (jde jen o zvyk, což je někdy ta železná košile)
    (prohlížeč) Každý prohlížeč má své klady a zápory, a i ty se mění každou aktualizací...
    Ten nejlepší telefon na vždy tedy nenajdete, ale platí, čím novější telefon tím lépe.
    Novější, znamená lépe vybavený telefon nebo tablet, jádro, paměť atd.
    Také platí takové jednoduché zásady: telefon občas vyčistit od balastu a restartovat čas od času pro vymazání pamětí, s tím vám žádná další aplikace v telefonu na čištění nepomůže, spíš naopak, jen dál užírá paměť a běh jádra.
    Čím více toho máte naistalováno, tím více zpomalujete běh telefonu, že něco jen zkoušíte instalovat a následně vymažete ještě neznamená že je to úplně pryč, pak ouha telefon se ucpe... Ale i zde je jednoduché řešení: vrátit telefon do továrního nastavení, ale pozor, vše se nenávratně smaže a telefon je jako nový, přesně tak jak jste ho prvně zapnuly, jen aktualizace android zůstane na svém místě...
    Tak zase někdy ahojda, váš Jonsdorf
     
    Naposledy upraveno: 17/5/22
  18. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Jonsdorf, telefon mám 10 dnů starý, zatím nainstalován jen mail, telefon, mapy a prohlížeče Eddge a Firefox, a seznam (plus věci, co tam byly předinstalované). Farma se načte, ale stuhne při pokusu dostat se na plochu. Do města i na stonek se dostanu. Je to nějaká záhadná chyba. Zkusím tedy tebou navrhovaný SIB, i když zatím nevím, co to je :p.
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  19. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj ašada01

    Myslí Samsung Internet Browser
     
    vilm4 a ašada01 tohle ocenili.
  20. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Tak jak píše moderátor "petz" ŠAIDA01
    Pokud chceš napiš tip telefonu a já se přesně podívám jaké možnosti telefon má vnastavení, popřípadě nastavení aplikací. Firefox teď nemá tu nej verzi, uhnul stranou a není tak pro farmu nejvhodnější, ale i tam jde změnit nastavení aby farmička běžela docela dobře...
     
    Naposledy upraveno: 17/5/22