ST: Rady a zkušenosti s hrou na telefonech a tabletech

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem pezt, 14/2/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Už jsem málem proklepnul telefon,ale ze zpráv už se mi prostě vrátit nepodařilo.Toto bude asi chyba v RT a dokud si k tomu někdo nesedne,tak jsme nahraní.:oops:
    Znova jsem zkoušel dvojklikem zrušit zoom a pokud je farma zvětšená úplně mimo rámeček,už to nefunguje!!! Musí být vidět alespoň rám.U zpráv bohužel ani ten rám nestačí!
    Nakonec se mi po kratším zkoušení podařilo dostat i ze zpráv.Je nutné v levo dole(Edge) zrušit čtverečkem klávesnici a pak pohybem do stran vyjet mimo rám a pak již zmíněným dvojklikem zmenšit farmu.Bohužel problém se zprávami jsem tím ale nevyřešil.Ikdyž se nějakým zázrakem kurzor objeví na správném místě, zase nevyjede klávesnice,anebo to píše neustále nahoru do předmětu zpráv.
    Achjo
     
    Naposledy upraveno: 19/2/21
    satelit a dinoalesi tohle ocenili.
  2. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    kaolín11, mě jde dvojpoklepem dostat se i z tohoto
    [​IMG]
    a se zprávami to mám stejně, jak píšeš, dostanu se jen sem a dál už ani ťuk -.-
    [​IMG]
    petam2001, super postřeh s přepnutím, u mne taky načítání rychlejší ;)
     
    Naposledy upraveno: 19/2/21
    petaM2001, Ciri13 a satelit tohle ocenili.
  3. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Farma ne telefonech už by měla fungovat i bez toho přepnutí "stránek pro počítač", tedy bez té hlášky o pádu javascriptu. I když asi v tom režimu to bude fungovat možná lépe ;)
     
  4. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Já teda nevím jak vy ale já jedu už jen na UPX páč se mě zdá rychlejší a načítá mě 30 sekund a dneska jsem tam lítal jak drak,vím někdo by aj rád psal ale já nenašel nic aby se dalo psát jak už jsem písal,museli by vývojáři udělat na mobil přímo appku a to myslím nehrozí.
     
    dinoalesi a duna.duna1 tohle ocenili.
  5. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Momentálně mně naběhnul pouze Vivaldi a celkem OKo_O
     
  6. strejda.jirka

    strejda.jirka Pisálek fóra

    Zkusil jsem na iphone 6S+ nainstalovat UPX, ale do startovací točící se květinky to napíše: "Your browser does not support WebAssembly." Dál se to nepohne. Nevíte prosím někdo, co by to mohlo znamenat? Díky.
     
  7. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Zkusil jsem UPX a najede mi pouze prázdná farma a konec.EDGE s mírným zpožděním funguje normálně.
    Co znamená hláška,bude muset někdo hodnej přeložit!;)
     
  8. strejda.jirka

    strejda.jirka Pisálek fóra

    Díky za zkušenosti. S Edge se dostanu do točících se květinek načítání polí, ale pak to spadne a donekonečna se restartuje zase od začátku.
     
  9. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Je otázka, zda-li vůbec půjde farma na daném zařízení spustit?!?
     
  10. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj strejda.jirka

    WebAssembly pomáhá s načítáním a během webových aplikací.
    Záleží jestli si tvůj telefon, potažmo operační systém telefonu s tímto standardem rozumí, protože je běžný od roku 2017 a tvůj telefon asi bude vyroben před tímto rokem, mám dojem.
    Ještě můžeš zkusit přepnout v nastavení prohlížeče (Edge) zobrazení stránek pro počítač, ale nevím jestli to pomůže.
     
  11. strejda.jirka

    strejda.jirka Pisálek fóra

    Moc děkuji za odpověď. Uvidíme, co se podaří.
     
  12. babička-květa

    babička-květa Aktivní autor

    Dobrý večer. Hraji na telefonu MI 9T a ve Firefoxu. Hra se načítá velmi dobře, ale mám problém nejdou mi psát zprávy. První 2 řádky ano a dál se nedostanu. Můžete mi poradit jak dál .Děkuji.
    Ani když jsem to přepla na počítač
     
  13. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Bohužel to prostě nejde a ani v dohledné době nepůjde!:oops:
    Jedině vyzkoušet starý dobrý Puffin.Ale ten je zase ukrutně pomalý.Taže bych jej využil pouze na psaní zpráv,na mlýn,otevírání určitého počtu beden v liště atd....
     
  14. babička-květa

    babička-květa Aktivní autor

    kaolín11 Puffin mi už vůbec nešel tak jsem ho dala pryč. Budu se snažit nepsat, třeba to časem půjde. Moc děkuji
     
  15. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Pro Tassadar11
    Nejprve přes mobilní aplikaci ( Obchod Google play) stáhni některý z prohlížečů.
    Edge,UPX,Vivaldi.......
    Pak již najdeš Farmu jako na komplu. Jinak pro rychlejší farmaření mám vždy nachystanou kartu farmy a ve všech pfohlížečích uloženou v oblíbených. U UPX je to skoro nutnost ,protože z nějakého záhadného důvodu mám hru ve francouštině a musel jsem neustále zadávat hru do češtiny!
    U Edge se dostaneš do oblíbených dole přes tři tečky uprostřed.U UPX je to v pravo nahoře,u Vivaldi ,zde je to krapet komplikovanější,ale nakonec se mi to podařilo ( dole vlevo přes ten černobílý obdelník)
    A je třeba se obrnit trpělivostí,neustále čistit mobil,hrát přes wifi( žere to spoustu dat!!), zvyknout si ,že nejde psát sousedům,nelze otevírat určitej počet beden,nelze zadávat počet krmiva ve mlejně( jen ručně naklikat) , některý akce nerozjedeš!
    Jianak se mi zdá , že náš starej dobrej Puffin už to má definitivně zasebou.Opravdu se to nedá hrát!:sleepy:
     
    Naposledy upraveno: 17/3/21
    radyn.m a babička-květa tohle ocenili.
  16. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Nyní jsem odzkoušel MX6 (MAXTHON BROWSER) .Načítání celkem dobrý,i přechody na jinou plochu.Bohužel při pokusu otevřít poštu,nebo bedny v liště se hra sekne a ani po několika minutách se nic neděje.Nepomáhá ani čištění.Při opětovném pokusu je výsledek pořád stejný.Škoda!
    Dále odzkoušen WIA BROWSER. Řekl bych,že načítání farmy je asi nejrychlejší.Tím to dobrý bohužel končí.Ani na pátej pokus se mi nepodařilo dostat do nebe.Přechody na jinou plochu celkem dobrý,ale většinou se mi to při nějaké činnosti seklo( např.setí),pomohl restart hry,fakt rychlé načtení,ale při přechodu na další plochu opět seknutí hry ( setí...atd).Málem bych zapomněl ,pohyb na fóru je opravdu bleskurychlej. Žádnej prohlížeč to nezvládá lépe!!! Ještě krapet vylepšit hraní a bylo by to super!:)
     
    Naposledy upraveno: 20/3/21
    radyn.m tohle ocenil(a).
  17. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Jelikož na mobilu v EDGE,UPX ...nefunguje myš,tak jako kdysi v Puffinu,je velmi těžké zjistit do jaké kategorie danná plodina patří. Bohužel barevné rozlišení plodin není asi v silách RT,musíme si poradit jinak.Tím samozřejmě nemyslím komplikované vyhledávání na fóru!Jak jsem dneska zjistil ,stačí v secí tabulce kliknout na plodinu a držet!!!! Nejlépe ještě před sklizní,abych si nezasadil co nechci!!:) Vyzkoušel jsem (právě teď) i při prázdných polích a secí stroj to osadí!! Takže fakt si to rozmyslet ještě před sklizní!:eek:
     
  18. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    kaolín11

    Co takhle vyzkoušet externí myš ?
     
  19. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Jako, že ji nosit po kapsách?!?:wuerg:
    Zajímavý nápad.
     
  20. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    kaolín11

    Jako obdivuji tvé odhodlání hrát na mobilu. Určitě je to zajímavé řešení s tou externí myší, zkoušel jsem to ještě ve FP a fungovalo to dobře, tehdy ještě klasickou drátovou, neměl jsem po ruce bluetooth myš. Rozumím, že se to nehodí používat všude, ale občas se to dá využít ;)
     
    radyn.m a .SilverAngel. tohle ocenili.