ST: Postupy a rady pro nováčky

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem ell1956, 16/12/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. pocahontaass

    pocahontaass Zelenáč fóra

    Jsem lvl 47, takže mentora už nemám a netušila jsem, že mi mentor může poslat nějakou výrobnu :-( takže myslíte, že je nejlepší jako první výrobna barvírna?
     
  2. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    pocahontaass ono jde taky o to, na jakou výrobnu budeš mít stavební materiál....v podstatě potřebuješ k plnění úkolů všechny (tedy produkty z nich). Záleží na tobě, jestli tě baví chovat zvířata a provozovat výrobny.
    Mne to nebaví, takže se na produkty z výroben dívám z pohledu prodeje na trhu - pokud chceš mít z výroben i zisk, tak je určitě lépe prodejná paleta....ale je to na tobě a na situaci na tvém trhu
     
    tydýtková tohle ocenil(a).
  3. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    pocahontaass: Při dalším OaD se připomeň, určitě ti nějaké výrobny můžu poslat. Ale jak ti radila čarodějka - barvírna je dobrá. Cena palety moc neklesá, protože je potřeba do řemesla Květinář, takže se potřebuje pořád, nehledě na to Družstvo.
    A je vidět, že kuřátkům by RT mělo připravit lepší uvítání s podstatnými informacemi....
     
    Honzulka05, evainfo a pocahontaass tohle ocenili.
  4. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    tydýtková ono to spíš záleží na mentorovi - já posílám angoráky kuřátkům několikrát, ony se hodí a je škoda pak na stavbu plýtvat nářadí - navíc jsou tam potřeba nůžky, které nepadají moc často a stejné nůžky jsou potřeba i do ponožkárny, tedy stříhárny ovcí....takže se snažím vybavit kuřátka nemovitostmi, i když je sama neprovozuju
     
  5. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    čarodějka007: To je jasný, a ty jsi podle rad velice dobrá mentorka, ale představuju si, že jsou někteří třeba... lenivější, anebo čekají až se jim kuře ozve, nebo více rozvine komunikaci, a v takovém případě by kuřátko mělo vědět, co může dostat. Když bude šikovné :)
    Ale já jen teoretizuju, mentor bohužel nejsem.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  6. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    tydýtková to ale kuřátko vědět může i teď, v FAQ je popis školy farmářů a je tam i seznam dárků, které může od mentora dostávat, podle toho, jak postupuje v levelech - jsou tam stromy, chlívy, výrobny, SH, SK, hnůj, voda....
    I když se mnou kuřátko nemluví, posílám mu dárky podle svého uvážení a pokud mluví, je to na vzájemné dohodě
     
    ankajanko1 a tydýtková tohle ocenili.
  7. pocahontaass

    pocahontaass Zelenáč fóra

    Děkuji moc za radu - mně tedy mentor napsal jen jednou, a to, že nejvíc informací najdu na fóru, ať mu posílám body náklonnosti a že mi každý den pošle prázdnou zprávu, protože za to má body - posílal mi tedy každý den dárek, ale jen superkrmivo, tak jsem ani netušila, že mi může poslat něco jiného
     
  8. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    pocahontaass tady ti vždycky někdo poradí, neboj se ozvat - a mimochodem, máš už nějaké řemeslo?
     
    pocahontaass tohle ocenil(a).
  9. pocahontaass

    pocahontaass Zelenáč fóra

    děkuji :) mám otevřenou parcelu na pekařství, ale ještě jsem nesplnila úkol v družstvu - včera jsem měla konečně více času a pročítala fórum a prý je lepší marmeládovna, ale tak s tím už nic nenadělám :-(, tak snad mi to půjde i s tou pekárnou ...
     
    tydýtková tohle ocenil(a).
  10. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    určitě ti to půjde, koneckonců produkty z řemesla můžeš i koupit - jen to chce na ně vydělat, ale i to jde
     
    tydýtková tohle ocenil(a).
  11. pocahontaass

    pocahontaass Zelenáč fóra

    Ještě k tomu popisu na FAQ pro nováčky - je tam vše super popsané, to jo, ale je to hrozně moc informací a je to opravdu na dlouho se tím vším proklikat, takže já tam třeba vždy hledala konkrétní popis, když jsem si s něčím nevěděla rady a teď třeba objevuji některé věci a funkce, které by mi pomohly hned od začátku a tak podobně ...
     
    Apachie1 tohle ocenil(a).
  12. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Pocahontaas, praktický postup ti nedám, protože už si to nepamatuji, ale vím, že když jsem si otevřela marmeládníka (mám bezva sousedy, kteří včas poradili :)), tak hned nějak vzápětí jsem měla možnost otevřít i pekaře. Možná tu někdo vědět bude, jak na to, ale opravdu jsem je měla nějak krátce po sobě. Teď tedy je pekař takový "zamražený", nic s tím nedělám a soustředím se na marmeládníka, ale otevřený je. Nebylo to skrz runu? Fakt nevím, zkus prohrabat forum, jestli není někde nějaká zkratka na druhé řemeslo.
    Vím, že je to informace nevalná, ale chci tím říct, jak píšeš, že teď už nic nenaděláš - tak určitě naděláš ;)
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  13. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    kiki2305 co já si pamatuju, tak druhé řemeslo lze otevřít buď za peníze nebo si pořídit pozemek za žetony u Renza na jarmarku. A třetí řemeslo pak dostaneš zdarma, jakmile u obou funkčních řemesel dosáhneš stupně 3.
    Pokud si hráč pořizuje pozemek u Renza, je asi rychlejší postavit květináře, protože tam je rychlejší postup - v podstatě je to otázka krejcarového konta, protože lze koupit svatební vývazky nebo svatební květináče na vylepšení řemesla (lze jich sníst neomezeně).
    Navíc se dá na trhu koupit celkem levně Bílá nevinnost, která dá docela dost bodů pro postup v řemesle a může se jich slupnout 5 denně.
     
    Honzulka05, kiki2305 a ell1956 tohle ocenili.
  14. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    No já jsem nováček jak stehno, ale: Máte nějaký tip, ve kterém z úkolů (mimo šlechtěnců) lze ještě přijít k florenům? Jak jsem stará, tak jsem blbá a chci si pořídit ještě jednu TS - třeba se mi vylíhne strom a ne nějaká pitomá haluz.
     
  15. Ahoj pechfóglová
    hledej (klikni)-> ZDE Floreny zdarma - úkoly v Družstvu
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  16. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    -pechfógl- seznam "florenových" úkolů je v FAQ - ale možná bude jednodušší, když napíšeš, co ještě krom mutantů v družstvu máš, pak se to dá rychle projet
     
  17. AgathaCh

    AgathaCh Veterán fóra

    pocahontaass - já vím, že je toho na nováčka moc a FAQ obsáhlé - ale dost se teď snažíme ho zpřehlednit, doplnit, aktualizovat a v podstatě nastavit na to, aby bylo jednoduše pochopitelné především pro nováčky tak, aby prostě šel po postupu - viz např. přehled všeho, co se týká rostlin, stromů atd. Jen je to běh na dlouhou trať, je toho prostě hodně :)
     
    ankajanko1, Honzulka05 a duna.duna1 tohle ocenili.
  18. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Dík za info: Tak jsem seznam vzala, vyškrtala - a nemám nárok. :D
     
  19. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    -pechfógl- tak potom jedině obětovat pár mega z konta a pořídit nějakého mutanta - a budou floreny
     
  20. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    čarodějka007: Hm, u Renza to nebylo určitě, to bych věděla (zas tak dlouho nehraji ;)), ale peníze (myslím skutečné) do hry dávám jen na nákup pomocníků, takže takhle jsem ho taky nezískala. To jsem blázen, kde se tam ten pekař vzal? Fakt není možnost ho získat za nějakou runu? Anebo nebyl třeba úkol v družstvu? Teď mi to bude vrtat hlavou :p
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).