ST: Jak na "vypadávátka" - rady a zkušenosti

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem evalumar, 15/9/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Pro příklad hlavně, tedy pro hráče v nižších levlech. Záznam dnešního testu při akci Vánoční večery.
  Požadavek při akci byl celkově 1 800 padátek.
  • Bez použití jakéhokoliv bonusu, při sklizni 3 ploch ořešáků (588 stromů) a 2 ploch banánovníků (376 stromů) vypadlo celých 208 padátek, tedy 11,6% z celkového počtu.
  • S použitím runy živoucí legenda 30/30, při stejné sklizni 267 padátek, tedy 14,8% z celkového počtu.
  Proto bych osobně doporučil hráčům nemající rostliny o růstu okolo 20 hodin a více, využít základní stromy. Schválně jsem použil stromy s nejnižším ziskem BZ/TBZ, aby bylo vidět, že BZ/TBZ nejsou pro počet padátek důležité.
   
 2. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  pajda361 Na toto vlakno jsou odkazovani vsichni hraci majici problem s padatky a jsou zde v tuto chvili dve protichudne teorie resp. rady...
   
 3. sopti

  sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj matlafous123,
  je pravda, že tady jsou protichůdné teorie, ale je potřeba aby si každý hráč vyzkoušel, co u něj funguje. Navíc toto téma je debatní, takže za rady hráčů neneseme zodpovědnost.
  Já osobně dávám přednost cibuli před stromy, protože mi to ze stromů prostě nepadá ( a to je dávám v základu).

  Dost rad je přeneseno z jiných vláken, popřípadě ze "starého" fóra.
   
 4. tronaldo55

  tronaldo55 Hrabě fóra

  Ja by som rád položil zopár otázok ohľadom tejto témy konkrétne JC. Aktuálne sa blíži OAD a potrebujem vedieť pár informácií ohľadom dekorácie JC. Poprosím o odpoveď iba tých, ktorí s tým majú skúsenosti, nechcem dohady a iné veci... JC dekorka, vzhľadom na tieto 2 faktory: Žijúca legenda 30/30 a Žijúca legenda II 1/1. Dajme tomu, že mám tieto 2 runy, potreboval by som vedieť viac detailov ohľadom fungovania dekorky. Z dobenových videí som postrehol zopár informácii ohľadom používania a chcel by som vedieť čo je z nich pravda. Tak ako prvé. Dajme tomu, že plánujem sadiť rastliny na hlavnej lúke. Najskôr nasadim JC dekorky na plochu, zasadím rastlinu a potom ich odstránim. Funguje to takto? ďalšia. Samotná dekorka uvádza údaj 5% stačí v tomto prípade si zaobstarať 20 JC (100%) alebo radšej 40 (200%) aby mal hráč záruku, že mu z každého políčka vypadne vypadávatko. Kto ma s tým skúsenosti poprosím o odpoveď. Blíži sa OAD tak by som potreboval vedieť počet ktorý by bol dostačujúci. 20 alebo 40?
   
 5. Dob

  Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  tronaldo55 aby bonus JC účinkoval, je nutné je mít na ploše během sklizně. JC přidává 5% k základní šanci na vypadnutí padátka, tudíž ti jich nemusí stačit ani 20 ani 40 na to, aby ti z každého pole vypadlo padátko. Dám příklad. Pokud ti u některé akce vyskočí ze 100 polí bez JC 20 padátek, tak ti při použití 20 JC vyskočí ze 100 polí 40 padátek. Samozřejmě je to jen šance, takže nelze počítat s tím, že pokaždé vyskočí stejné množství padátek. U jiné akce to zase může být jinak, protože základní šance na vyskočení padátka se u různých akcí liší.
   
  -migos- a Pitrýsek47 tohle ocenili.
 6. tronaldo55

  tronaldo55 Hrabě fóra

  dobre vďaka, takže ich treba mať na ploche počas zberu úrodu, dobre teda :) vďaka za odpoveď
   
 7. -migos-

  -migos- Veterán fóra

  Zdravím, dělám to tak, že pokud chci abych posbíral co nejvíce padátek a na max využil jejich vypadnutí a účinek JC.

  Když dozraje sklizeň, ručně odklikám třeba 16 políček 1x1, počkám až vypadnou padátka, ručně prázdná pole zbourám, vložím 16 JC a zmáčknu F5 na klávesnici. Hra se znovu načte a už i s účinkem 16 JC, pak třeba ručně sesbírám dalších 20 polí 1x1 znovu počkám až vypadnou padátka a opět ručně zbourám. Dám dalších 20JC opět F5. A sklidím. Vše záleží na tom kolik má hráč JC. Pokud třeba 5ks, tak toto moc nevyužije, ale pokud má více kusů, tak se tím dobře zvyšuje počet padátek u krátkodobých plodin jako jsou třeba i akční kytky. Hodně to používám na vytuněnou pažitku 8)


  Hezkou hru ...
   
  Naposledy upraveno: 1/5/20
  GordonSargent, tronaldo55 a marketka47 tohle ocenili.
 8. Orliček

  Orliček Magnát fóra

  Tak já to dělám trošku jinak. Sklidím 4 políčka, zbourám je, postavím 4 Honzíky, jdu na další plochu, sklidím 4 políčka, zbourám je. Vrátím se na první plochu sklidím všechno, unavené Honzíky dám na chvililinku odpočinout, vrátím políčka, zasadím. Jdu na druhou plochu postavím Honzíky, vrátím se na první a zaliju. Jdu na druhou sklidím. A tak podle počtu ploch. Tím mě odpadá F4 ale účinek je stejný (jenom mi chybí 12 Honzíků).

  Jenom doplním že Hozíkové nemusí být na ploše celou dobu - od sázení po růst - jenom při sklizni.

  A taky jsem párkrát dala na plochu jabloně v základu, a na druhou plochu směs stromů bez rozšíření, a rozdíl nebyl moc velký. Takže i 200 jabloní je fajn. A jsou levné a jablka jsou potřeba pořád. Stejně jako banány.
  Dobrou noc

  Já vím, že je v podstatě jedno kolik kdo má Johnů, nejsem závistivá nebo tak něco.
  Dokonce si myslím že mít jich takových 100 a dát je na jednu plochu by bylo dost neproduktivní.
   
  Naposledy upraveno: 1/5/20
  Y_n_O tohle ocenil(a).
 9. -migos-

  -migos- Veterán fóra

  Orliček: Zdravím, počet JC jsem uvedl jako příklad, je to jedno kolik jich hráč má. Spíše jsem chtěl popsat využití a princip při sběru padátek s více kusy JC.

  Tak jestli jsem to dobře pochopil, tak máš 4 JC a ty točíš mezi plochama. Pokud přejdeš na jinou plochu a pak se vrátíš tak se vlastně znovu načítá plocha s JC a tím se započítává jejich účinek, stejné s F5. Takže můžeš použít mnou popsaný postup.

  Sklidím 4 políčka-->zbourám 4 políčka-->dám 4 JC-->F5-->sklidím zbytek plochy-->zbourám 4 JC-->dám 4 nová políčka a zaseju. Mám hotovou komplet plochu a mohu jít na další. Přijde mi to rychlejší a uhlazenější 8). Nic ale nevnucuji ;).


  Hezkou hru ...
   
  Y_n_O tohle ocenil(a).
 10. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Zdravím
  Já třeba vůbec JC nevyužívám a nikdy jsem je nijak nevyužíval a akce zvládám i bez nich ;)
  Nyní mám v inventáři celé 3, s tím by stejně žádná paráda nebylaxD

  Screenshot_1.png

  o_Oo_O
   
 11. GordonSargent

  GordonSargent Ikona fóra

  no pak se nemůžu divit, že nemáš pár hodin před koncem akce hotovo , ale ten finiš... klobouk dolů;) Ze své "zkušenosti" i když jsem dlouho hrála bez JC tak napěstovat a pak v klidu doplnit padátka. Citronů stačí mezi 10-15 kusy. Pokud je jich méně tak se stěhují o den nebo více déle. Pak jsou stejně v liště. A k stěhovaní, záleží na připojení. Pokud je slušné, tak není potřeba ani aktualizace nebo F5 načte se okamžitě. A bourám kombajnem, jen si už dávám pozor abych odklikla správně... už jsem taky koukala, jak úroda zmizla:)
   
  DANKA722, pezt a -migos- tohle ocenili.
 12. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  pezt, máš mé symfonie; co jsem kde získala (třeba u Renza) a tak nějak různě, hned jsem to posílala o farmu dál. Já na to nemám ad) a trpělivost, ad) b paměť, proč bych měla být trpělivá... Toliko ode mne ke Kyselým Jeníkům. Ani toho jednoho na stromě nemám, nemělo by význam ho tam natrvalo uvěznit a u někoho na farmě určitě dobře slouží.
  Já mám momentálně v inventáři jednoho, opatruju ho do darovací akce pro sousedku, která neměla nabídku ke koupi. Ale cvičit ho na poli nebudu, sám by tam byl smutný a k ničemu, tak počká v liště ;)
   
  Naposledy upraveno: 1/5/20
 13. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

  Mám dva, jednoho na stromě a jednoho na farmě jako raritu :) taky mě to nebaví, musel bych si najmout stěhováky, protože většinou klik ručně i při akci, kdy se nevyplatí (třeba poslední sklizeň večer...) ani kupón (ty šetřím).
  Ale proč ne, taky někdy padátka honím na poslední chvíli a to by (kdyby jich bylo víc) mohli špacírovat po farmě. Většinou mě zachrání stromy (trvale na farmě), dlouhá plodina a přátelé. Stromy zabírají místo, taky končím mezi posledními.
  Úspěch je, že jsem se překonal a všechny ty bonusy co mám cpu ráno do slotů jak to jde, dřív jsem dal jen MJS, vánočku, bílou nev., max. něco k děsivce :) no, kde už jsem mohl být (výše levelu), ale to neřeším.
   
  Naposledy upraveno: 2/5/20
 14. -migos-

  -migos- Veterán fóra

  Zdravím, to já stěhuju rád. Někdo to řeší vyšlechtěnou pohankou či Laskavcem nebo vytuněným Šafránem za použití SH. Mně přijde škoda dávat Superhnojivo abych získal padátka. To raději párkrát otočím pažitku s JC :). Pokud chce hráč dojet akce, které mají na celé zvládnutí obtížnost těžkou až dokonce, tak většinou bez nějaké urychlené plodiny není možné padátka nasbírat. Třeba někomu video pomůže :)

  Hezkou hru ...