ST: FARMA - Strategie a efektivita farmaření

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem pajda361, 6/12/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Bezejmenný

  Bezejmenný Ikona fóra

  [​IMG]
  Tak tak. Nádrže jsou dobrá věc :)
   
 2. flexka

  flexka Hrabě fóra

  Na farmě probíhá dost brutální inflace - řádky dávají krejcary, všechno na trhu je mnohem, mnohem dražší (ve svých začátcích v roce 2013 jsem hlídala na trhu vejce pod 100 krejcarů do úkolů - dnes pod 2000 málokdy).
  No a voda zůstala za stejnou cenu, takže její cena je směšná a dokupuju pořád, aniž by to krejcarové konto bolelo.
  Takže akorát do toho nebe, jak zaznělo nade mnou.
  Na zemi se nevyplatí tím zastavět parky, když mám dekorky, co dají BZ, Krejcary, nebo vím já co ještě a vyplatí se mnohem víc.
   
 3. Prepperka

  Prepperka Dozorce fóra

  Já nádrže na vodu kupuju když jsou v akci v Pirátské zátoce. A dávám je jak ostatní říkají buď do stonku nebo když mi ještě nějaké zbývají, tak i do parku. Ostatní už asi mají hodně dekorek, takže mají park plný, ale předpokládám že my dvě jsme na tom podobně, což znamená že se v parku místa najde docela dost, takže proč ho nezaplnit aspoň nádržemi. Až bude dost dekorek, tak nádrže samozřejmě vyměním za ně. Jen mám problém, že když už mi nádrže dozrají, tak mám často vody plno, a když pak zaleju, zapomenu si je sklidit a mám zase plno. Ale to stačí udělat něco s tím co mi sedí na krku a bude to ok.
   
  Xenie6161 a abc23 tohle ocenili.
 4. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Do nebe dávám nepotřebné starožitnosti a tím krapet šetřím místo v bezedné liště.:p
  [​IMG] :)
   
  skalara.v, kiki2305 a Apachie1 tohle ocenili.
 5. ritterca

  ritterca Stálice fóra

  Tak po recyklomatu a Kouzelných vzpomínkách moje stodola zeje prázdnotou, takže mám další dotaz na vaší strategii :) Kolik si myslíte, že je dobré mít našetřeno plodů stromů, zvířat a produktů?
  Co se týče stromů, tak ne na všechny mám místo, takže mám v plánu mít od každého druhu určitý počet, až to napěstuji, tak hodím do lišty a postavím jiný strom, to samé se zvířaty a produkty :).
   
 6. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Snažím se vždycky mít alespoň 2000 od každého stromu. Ale je to jen tak zhruba, u některých na to dlabu, když nemají žádné využití (třeba na krmivo nebo do úkolů) a naopak třeba jablek je potřeba mít víc, ta mizí jak voda v písku.
  Zvířata jsou ještě víc variabilní - třeba kohouty mám už dlouho ve stodole 3 ks a nevadí mi to. Ale ted se pokouším plnit kukačkové úkoly, tak kukaček mám asi 500 (a to jsem jich dost pošlechtila teď při BB).
  A produkty se mi vyplatí spíš kupovat - výroba trvá dlouho a přijde mi, že spíš neužitečně zabírá místo.
  Ale hraji teprve asi tak 1,5 roku, takže tohle jen názor takového mírně pokročilého :p
   
  Prepperka a tydýtková tohle ocenili.
 7. anickamalirka

  anickamalirka Hvězda fóra

  ritterca: to je různé..
  já se snažím mít zvířata 400+
  plody stromů 3000 +
  rostliny 10000 +
  produkty 200 +
  ale zdaleka to tak nemám, jedné komodity mám klidně aj 150 000, jiné třeba jen 20 :D podle toho jak moc jsem líná překopávat farmu a taktéž, co je zrovna mou prioritou :))
  např. teď jsem zaměřena na získání řádku a tak některé věci odsouvám..
  [​IMG]
  další souběžný cíl je příprava na topku 2017 a tak jsou rozestupy mezi komoditami markantní :)
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Jsi tak silná jako tvůj nejmenší článek :D :D a proto mi říkej TOBOLKO :D :D :D
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 8. tavos7

  tavos7 Expert fóra

  Tobolko, raději ti budu říkat Akébie zní to tak římsky, vznešeně. Něco jako Poblius Tupus, Pius Cuvus nebo Polulina Pevmanenta. Dle tvé definice by pak mně museli říkat Citlivko a víš že je to pro osobu mužského pohlaví vcelku dost dehonestující jméno :)
  Jinak tě vyhlašuji za hospodyňku roku protože pro pírko skočíš nejenom přes plot, pro tebe není překážkou ani oceán - tos těch papoušků ale musela sedrat ;)

  ritterca, doporučuji jít cestou pěstování / chovu výnosného a nakupování levného. Je zbytečné si zazdít plochy stromy nebo chlívy, nedej bože výrobnami které tě oberou o možnost vydělat na zajímavých komoditách. Někdo chce být soběstačný a i to možná jde, ale myslím že pak ve všem postupuje pomaleji. Na trh chodím průběžně a mám zhruba v oku aktuální ceny. Pokud je někde něco za nižší cenu koupím a držím skladem až do doby než se vyplatí prodat / použít tzn. v akcích. Jedná se hlavně o zvířata, produkty a plody stromů.
  Například jsem očekával že na včely bude neonová akce (ta jistě ještě bude) a tak bylo v zásobě dostatek zvířat na cca +10 miliónů KR a za to si koupím jabka, ořechy a po poklesu ceny i ty včely nazpátek.
   
 9. polacka

  polacka Osvícený autor

  Já melu krmivo pro kiwi a kohouty. Samozřejmě materiál si napěstuji - pšenice a kukuřice 5 ks z pidi políčka, to jde rychle. To co potřebuji pak bez problémů nakoupím. Samozřejmě nějaké to super zvířátko a strom taky mám. Teď nakupuji šlechtěnce na nákup růžových chlívků na baha, kvůli menší spotřebě krmiva. Ale není to jednoduché. Šlechtěnci nejsou, prkna na chlívky taky ne. Hlavně necpu do úkolů v družstvu bezhlavě a draze suroviny. Tam se snažím být soběstačná. Když nemám, tak to počká. Tam se dá promrhat hodně krejcárků.
   
 10. herda21

  herda21 Expert fóra

  Prepperko, staň se marmeládníkem a vyráběj si dýňovku sama :)
   
  Prepperka tohle ocenil(a).
 11. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Jenže Prepperka hraje krátkou dobu, nemá recepty z Dožínek, takže je bude muset koupit za floreny... To už je lepší utrácet ty krejcary.
   
 12. Prepperka

  Prepperka Dozorce fóra

  Děkuji za radu, ale momentálně se na to nechystám. Jednak ještě nemám otevřeného marmeládníka (šetřím na něj v Renzovi), jednak jak píše Y_n_O bych si samotný recepis musela otevřít za floreny, a v neposlední řadě když si to spočítám, vyplatí se ta dýňovka koupit než vyrobit (aspoň na našem trhu).

  Na našem trhu je nejlevnější dýňovka momentálně za 11 800.

  Suroviny potřebuji:

  základní želé:
  voda 10x1= 10
  jablko 10x200= 2 000
  žel. cukr 10x0 = 0

  dýňovka:
  základní želé 1x2010= 2 010
  dýně 100x180= 18 000
  žel. cukr 10x0= 0

  Celkem bych tedy výrobou přišla o 20 010 (na jiném trhu se to samozřejmě může o dost lišit), což se mi prostě vzhledem ke kupní ceně hotové dýňovky nevyplatí.
   
 13. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Já marmelády neřeším. Recepty mám z těch dávných Dožínek, tak když mám suroviny, vařím. Když nemám suroviny, koupím. Nikdy mne nenapadlo přepočítávat suroviny spotřebované na výrobu, protože na trhu jsem občas, když něco potřebuju, nebo když je tam někdo, kdo cíleně kazí ceny. To potom kupuju po tom jednom kuse všechno a procházím položku za položkou, aby ta cena zůstala pro ostatní normální.
   
  kiki2305 tohle ocenil(a).
 14. nebozka

  nebozka Zelenáč fóra

  prosím, prosím, omlouvám se za vyrušení, ale.... Dá se nějak zrychlit čas růstu nasetých plodin? ty akce jsou jinak nesplnitelné....
   
 15. Ahoj nebozka
  urychlení růstu (nejen) akčních plodin lze:
  vodou, hnojem, použitím superhnojiva (zelené kapky). Důležitější ale je spíše navýšit výnos z jednoho pole. Akce se plní (většina hráčů) na nejmenších políčcích 1x1 s podporou Mrkvovo-jablečné směsi, která zvýší výnos z jednoho pole o +2 ks plodiny
  [​IMG]
  Případně lze použít levnější Dýňovou marmeládu přidá +1ks plodiny z pole. Obě marmelády lze koupit na trhu ve městě, záložka "řemesla" (pokud jsi již dosáhla levelu 40) Jestliže jsi level nižší, můžeš požádat své hodné sousedy zda by ti jednu z marmelád neposlali jako denní dárek.
  Oba produkty jsou z řemesla "Marmeládník"
  Popis ve FAQ -b (klikni)-> Dýňová marmeláda
  (klikni)-> Mrkvovo-jablečná směs
  Navýšit počet plodin z pole umí i Zuzino superhnojivo (vrtulky) ale to předpokládá mít k dispozici Zuzin obrovský strom, nebo nákup tohoto hnojiva.
  Přeji prima farmaření
   
 16. Drone_Spencer

  Drone_Spencer Rádoby autor

  Je vhodné si koupit do foroty třeba 25 nebo 50 párty lístků?
  Pro případy dobrých odměn...

  Edit: myslím teď v akci
   
  Naposledy upraveno: 5/6/17
 17. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  No vhodné - je to výhodné, pokud všeobecně máš v úmyslu PL někdy kupovat. Já zatím nekoupila ani jeden, používám jen ty získané z akcí nebo úkolů a řekla bych, že na tom nejsem výrazně hůř než ten, kdo je kupuje. Třeba teď nedávno jsem měla poslední 3 PL a na druhý pokus jsem vytočila fénixe a na ten třetí poslední padla můra ;)
   
  abc23 a krakoramaja tohle ocenili.
 18. ritterca

  ritterca Stálice fóra

  Bezejmenný: A není lepší mít ty nádrže v parku, kde je můžeš sklízet co 12 hodin?

  Jinak mám dotaz ohledně úkolu "Noemova archa", kdy se sbírají zvířata na čas. S každým úkolem zároveň stoupá počet zvířat, které je třeba sklidit. Poslední úkol po mně chce 60 pštrosů za 17:46. Já jsem schopná tento úkol (+ ty předchozí) splnit pouze s polovičním počtem chlívků, což mi nepřijde zrovna jako super strategie. Nemáte tip na lepší? :)
   
 19. .macca.

  .macca. Vévoda fóra

  ritterca ono ti stačí polovina chlívku když dáš 30 pštrosů těsně před sklizni to odstartuješ a otočíš je ještě jednou tak ti to stačí.
   
 20. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj Apachie1

  Dle tvého dotazu jsem se pokusil vypočítat, to, jak to počítá systém, a trochu objasnit, jak to s těmi bonusy je:).

  Plodina Houby – základní doba růstu 4:45

  Použité bonusy (ty, které jsi uvedla):
  - 20% zkrácení doby růstu zeleniny (mixér)
  - 6% zkrácení doby růstu zeleniny (alchymista)
  - 4% zkrácení doby růstu zeleniny (alchymista)
  - 7,5% zkrácení doby růstu houby (skleník)
  - 6% větší efektivita vody houby (skleník)
  - 20% voda
  - 10% hnůj
  Základní čas 4:45

  Čas po výsevu se všemi dostupnými bonusy 3:05
  + voda 2:26
  + hnůj 2:11
  Začínáme s počty :
  - Mixér a alchymista jsou první v pořadí a sčítají se
  - Dále se odečítá skleník
  - A následují další bonusy
  Výpočet : 285 – 86 = 199 – 15 = 184 (+- 3:05)
  184 – 37 = 147 – 2 = 145 (+- 2:26)
  145 – 15 = 130 (+- 2:11)
  285 x 0,7 x 0,925 x 0,8 x 0,98 x 0,9 = 130,2 (+- 2:11)

  Fajn hru pezt