ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Pavca42

  Pavca42 Perspektivní autor

  Ahoj, tak to tu pročítám a jsem nějak mimo :D a koukám na moje šlechtění a zjistila jsem, že mám lásku k SH , (karafiáty ) ale na zušlechťování rostlin mám karafiáty s 5,4% více BZ při sklizni a svítí mi tam odstranit. Chtěla bych poradit, jestli to mám odstranit a dát tam tu lásku k SH nebo jak to mám udělat. Nevím jestli jsem to napsala tak aby se to dalo pochopit :) tak jestli to půjde poraďte prosím. Předem děkujíííí
   
 2. farmarka_e

  farmarka_e Stálice fóra

  Pavca42: jestli nemáš volný žádný slot v zušlechťování rostlin, abys mohla použít lásku k SH, tak odstraň ten bonus, který se ti nejméně hodí... Dáš prostě Odstranit... bude tě to stát 2500 KR a bude to trvat 24 hodin, než se slot uvolní (lze urychlit za FL). Potom už si tam budeš moci dát tu Lásku... snad je to jasné .... :)
   
 3. Pavca42

  Pavca42 Perspektivní autor

  Děkujiii pochopila jsem to :)
   
  ell1956 a tomokoco tohle ocenili.
 4. .pampelina.

  .pampelina. Pisálek fóra

  Já mám zkušenost, že bonusy mnohem lépe padají, když se růstová fáze zrychlí za floreny, případně v kombinaci se superhnojivem. Já takhle během dvou hodin vyšlechtila lásku k superhnojivu u pórku, organické bavlny, kosatce a ječmene. Šlechtila jsem ve středním skleníku, první fázi rovnou přeskakovala za 2 floreny a druhou nejdřív zrychlila superhnojivem a pak zase za 2 floreny ukončila. Padlo na to asi 100 florenů a něco superhnojiva, ale to mám z obřích stromů, tak to moc neřeším.
   
 5. AgathaCh

  AgathaCh Veterán fóra

  tak to jsi měla štěstí, já po 150 Fl a nepočítaně SH stále neměla vytouženou Lásku k SH :-( je to hodně o náhodě...
   
 6. Kikina

  Kikina Pisálek fóra

  Tak moje náhoda byla dneska festovní - zkoušela jsem asi po desáté karafiáty, zrovna jsem s nima začala (takže jsem neměla zatím vůbec žádný bonus) a ono mi to padlo ! Hned rovnou jako první bonus láska k SH !
  Tý jo :D:inlove::D

  Jo, a neurychlovala jsem, a padlo mi to z malýho skleníku !
   
  Naposledy upraveno: 17/2/16
 7. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Myslím, že pro začátek to z cibule bude stačit :D

  [​IMG]
   
 8. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Myslím si ,že jsem ve skleníku projel už hrubě přez 100.000 ks pšenice a "časné dozrávání"(o 10%) ne a ne vyšlechtit! Když mám čas šlechtím i 6x a vícekrát denně. Zkouším různé velikosti skleníků a nepomáhá vůbec nic!:sleepy: Podobně jsem natom i s růžema,zde mně zbejvá vyšlechtit druhou lásku k SH.Jen těch růží jsem ve skleníku projel podstatně méně!:eek:
   
  tydýtková a ell1956 tohle ocenili.
 9. Lyzarka

  Lyzarka Velvyslanec fóra

  Mně se před nějakým časem povedlo získat Lásku k SH u růží. Všechny bonusy předtím byly hned nebo skoro hned, tenhle bonus stále přijít nechtěl.
  [​IMG]
  A tím mé šlechtění rostlin končí, zbytečně bych tam utápěla plodiny. Šlechtila jsem jen za účelem rychlosklizně při mimořádných akcích, kdy se vypadávátka náležitě využijí, protože při běžných akcích vylétají při sklizních celkem v pohodě a včas. A růže v kombinaci s pohopolem na 100% úspěšnost vypadávátek také stačí.
   
 10. daajen

  daajen Aktivní autor

  Nejsem blázen abych dávala SH nebo FL za urychlení, teda aspoň jsem si to celou dobu říkala. Dokud jsem si nepřečetla, že je to pravděpodobně nutnost. A já se bláhová divila, proč mi proboha nevypadl ani negativní bonus, natož pak pozitivní. Prošlechtěno rostlin jak když dodávám do akce a nic z toho :oops:.
  To je asi to heslo bezplatná hra
   
 11. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Jestli šlechtění pšenice byl horor, tak nevím co si mám myslet o šlechtění mrkve!Takhle to vypadá po několika dnech usilovného šlechtění:
  [​IMG] :p
  Je to nějaký rozbitý!o_O
   
 12. bbowling

  bbowling Hvězda fóra

  kaolin
  Víš kolik budeš mít z tý mrkve BZ navíc, když jsi vytunil ve skleníku takový bonus .... :pxDxD
   
 13. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Dovedeš tedy člověka potěšit!o_OxD Odteď jedu mrkev na BZ, na množství vypěstované zeleniny hledět nebudu!

  Co k tomu dodat?[​IMG] achjo
   
  Naposledy upraveno: 22/2/16
 14. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Růže jsou kromě dvou bonusů hotové, do slotů jsem dala to důležitější.

  [​IMG]
   
 15. Milka66

  Milka66 Veterán fóra

  Konečne je jedna položka hotová komplet :)

  [​IMG]
   
 16. Shanigan

  Shanigan Pilný autor

  tak to šlachtenie rastlín je drina :cry: šľachtím ruže, ale nie a nie získať lásku k SH . a či použijem na zrychlenie floreny alebo SH. dokonca aj keď použijem tri črepy ,je to mizerné.....
  No ale pokračujem, uvidíme o koľko ruží prídem kým dosiahnem čo chcem :p
   
  tydýtková, tomokoco a ell1956 tohle ocenili.
 17. ell1956

  ell1956 Komisař fóra

  Taky jsem se pustila do šlechtění, dělala jsem mrkev a už mi chybí taky láska k SH, tak jsem dnes dala kukuřici pro změnu.;):p:)
   
  Shanigan, tydýtková a tomokoco tohle ocenili.
 18. .pampelina.

  .pampelina. Pisálek fóra

  Zajímalo by mě, když šlechtíte bonusy u krátkodobých plodin jako je pšenice a mrkev, o kolik se zkrátí čas pěstování. Není mi úplně jasné, jak se ten výsledný čas spočítá.
   
  tomokoco a tydýtková tohle ocenili.
 19. Medvánek

  Medvánek Ikona fóra

  myslím, že toto šlechtění nemá vcelku žádný praktický význam - určitě si ve skleníku neaktivuju šlechtěnou mrkev nebo kukuřici, na to je tam moc málo slotů ... to jen jako malé upozornění pro nadšené šlechtitele rostlin - vyšlechtěné bonusy fungují jen když je zadáte do slotů, jinak to nic nedělá a mrkev roste jako nešlechtěná ;)
   
 20. ell1956

  ell1956 Komisař fóra

  Medvánek, díky, já jsem to zkusila jen jednou a není to ani znát, mám načato u některých dlouhodobek, jen je pěstuju jen u akcí a tak to nejde tak rychle, proto jsem dala mrkev, pšenku i kukuřici, těch mám vždy hodně, to pro radost, že to funguje;):):)
   
  Medvánek, tomokoco a tydýtková tohle ocenili.