ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. misakuh

    misakuh Pisálek fóra

    Děkuji za cenné rady. Obrstromy nemám, tak zkusím si pomoci šlechtěním, uvidím jak to půjde ;)
     
  2. miska006

    miska006 Pilný autor

    Je úplne jedno či chcem vyšlachtiť por,jačmeň...Po celý týždeň padnú všetky bonusy okrem posledných troch,kde je aj Láska k SH,samozrejme nie všade je tento bonus..
    Ináč som za pomoci všetkých možných bonusov pri velkom zbere dosiahol:1zber karafiátov/cca 29,500 BS/čas zberu:0..Podarilo sa mi to pri takto vysokom BS/1zber "otočiť" tuším 25* až mi odišli ako prvé sovie vajcia..Ak by bolo akcia nákup florenov/100%BS--je to viac..
    Suma-sumárum:25*29,500=737,500BS za 10minút..
    V slotoch som mal:MJZ,vianočka,biela nevinnosť,mrkvový chlieb+aktivovaný "kaštanový riadok"-viac si napamätám..
    Cez plochy:
    7*sový strom
    7*vraní strom
    2*oslava nočnej mory
    2*domáci drak
    1*hniezdo ďatla
    -ja sa nezúčastnujem koncoročných akcii TOP500,takže kto má ďalšie predmety na navýšenie BS,jeho koncový BS je vyšší
    Kedže okrem akcí kde treba pestovať plodiny,mám po celý rok na troch plochách iba obrovské stromy,poväčšinou XXL a XL,možno dokopy asi 10ks iba obyčajné/denne mám 210 SH*cca 25dní v mesiaci=5,250 SH
     
    Naposledy upraveno: 24/10/15
    LmaminkaK, Milka66 a tydýtková tohle ocenili.
  3. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Tak jsem začala po dlouhé době šlechtit :p ... mě dřívější neúspěch odrazoval :oops: a se přiznám, že jsem ani moc princip tohoto šlechtění nechápala. Po založení tohoto vlákna mě začínaly lákat výhody šlechtění a hlavně pro pomoc v akcích. Začala jsem znovu šlechtit začátkem minulého měsíce cibulku a karafiáty, protože jsem měla velké zásoby. Dávala jsem růst jen 3/3 a občas zapomněla sklidit skleník xD. Výsledek úžasný, i když jsem to zatím v žádné akci neměla důvod použít ... vlastně používám jen zkrácení růstu ...
    [​IMG]
    [​IMG]
    ... jen si myslím, že to není až na tak dlouhou dobu získat tyto priority, to chce jen velkou zásobu rostlinek :p Taky velké díky Casey27 za toto vlákno :inlove:
     
    Naposledy upraveno: 1/11/15
  4. kopretina1976

    kopretina1976 Perspektivní autor

    prosim jak aktivuji bonus.a pokud bonus padl jako poslední plati za aktivni ten dekuji moc za radu.laska sh to musim pohnojit superhnojivem.dat vanocku a bilou nevinost dekuji za radu.se skleníkem zacinam.
     
  5. sopti

    sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj kopretina1976,
    potřebný bonus si musíš aktivovat v záložce zušlechťování rostlin (1.) jeho přidáním do volného slotu pro bonusy (2.). Pokud aktivuješ bonus "lásku k SH, tak jej pak musíš použít, jinak aktivovaný bonus nemá žádný účinek.
    Přeji pěknou hru
    [​IMG]
     
  6. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    evainfo Nevím tedy jak u tebe , ale cibuli šlechtím nějakej ten pátek,pomáhám si vydatně SH a potřebnej bonus nikde.Stále mně chybí Láska k SH!:pTeď už to bude skoro měsíc,kdy mě přišel nějakej bonus!o_O
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  7. sopti

    sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahojky kaolín11,
    zkus párkrát prohodit sazeničku a pak se vrátit k cibuli - někdy to pomáhá ;)
    Všem přeji příjemné šlechtění a ať vám padají potřebné bonusy.
     
    evainfo, duna.duna1 a Milka66 tohle ocenili.
  8. kopretina1976

    kopretina1976 Perspektivní autor

    tak laska k sh nic proste nepadne .pak to zkusil syn na sve farme a ejhle 5 pokus laska k sh ruže.přeju mu to ale je to k vzteku jak ja pul roku a nic a ten v jeden den a padly mu všechny bonusy.
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  9. mida2005

    mida2005 Pisálek fóra

    TAk mám konečně taky láska SH u karafiátu. Všem přeju ať to tam padá. Teď zkouším lískové ořechy,:p
     
    skalara.v a evainfo tohle ocenili.
  10. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Dneska jsem vyšlechtil lásku u artyčoku!!!![​IMG] Nyní jsem přešel na bavlnu!:)
     
  11. AgathaCh

    AgathaCh Veterán fóra

    taky vám teď při sklízení středního skleníku nejprve zmizí květináče z celé první řady a půlky druhé? Místo aby to bylo náhodné? To je tak nehezké...

    PS: cibuli pořád láska k SH chybí :-(
     
    evainfo a kaolín11 tohle ocenili.
  12. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

    tak jsem přečetla 99% příspěvků a pořád mi není jasné, jestli když pojedu podle jednoho doporučení, že nemusím dávat ten největší počet rostlin, protože bonusy, pokud si ponechám i ty o které zrovna nemám zájem napadají postupně všechny.
    já si nejsem jistá, že když dám ten nejmenší počet plodin, jestli můžu získat ty bonusy z velkého skleníku.
    Prosím zkušené šlechtitele, jestli mi můžou vysvětlit jak to vlastně je. díky
     
  13. Robinela1

    Robinela1 Obyvatel fóra

    Je jedno, který zvolíš skleník, bonusy padají náhodně z celkového výběru, tj. i v malém můžeš získat bonus z poslední řady (nakresleno u velkého). Zkoušela jsem všechny a nejvíce se mi osvědčila zlatá střední cesta :) a třeba u cibule mám všechny bonusy vyšlechtěné jen ze středního skleníku, takže v praxi ověřeno, že to skutečně lze ;)
     
    Janké861, evainfo a tydýtková tohle ocenili.
  14. -družstvo-

    -družstvo- Komisař fóra

    Robinela1
    díky, já ťula jsem zbytečně dávala vždy nejvyšší počet plodin.
    Budu zkoušet tedy s menšími asi středními vklady plodin, uvidím co padne.
    díky
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  15. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Robinela1 potvrzuji tvou zkušenost, také se mi nejvíc osvědčil střední skleník, je na plodiny méně ztrátový než ten velký, dokonce bych si troufla tvrdit, že ze středního skleníku se výsledky dostaví rychleji...
     
    bursuk59, evainfo a tydýtková tohle ocenili.
  16. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Ahojte, já jsem vyšlechtila cibuli se všemi bonusy jen s malým skleníkem, alespoň si nepamatuji, že bych dávala střední, a ten velký určitě ani jednou. Láska k SH mi padla na tuty z malého. Netuším na kolik pokusů, protože jsem je tehdy urychlovala za floreny, bylo před nějakou akcí.
    Teď zkouším karafiáty bez florenů a taky jen malý skleník. Tak uvidím, ale je jasný, že to bude nadlouho. Neva !
     
    Janké861 a evainfo tohle ocenili.
  17. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Mně připadne že je to úplně jedno,kterej skleník zvolím!Momentálně jedu bavlnu a to pořád v tom největším!
    [​IMG]
    Stejně si myslím,že skleník by si zasloužil menší úpravy! Hlavně zařadit i nové nářadí a klidně přidat i nějakej ten slot navíc!:eek:
    Dneska ráno jsem vyšlechtil Lásku k SH u již zmiňované bavlny!:)
    Takže již mám Karafiáty,Artyčok,Bavlnu a Cibuli! Nyní jsem se vrhl na Lásku ke Kosatcům!:)
     
    Naposledy upraveno: 26/11/15
  18. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    [​IMG] Tak se jdu pochlubit ... já hlava dubová, všemi mastmi mazaná xD ... to bylo v nějaké pohádce. Jsem u karafiátů konečně dostala lásku SH ( jediné, co mi chybělo) ... a vůbec si nejsem vědoma kliknutí, no mi to smazalo :eek: :(... tak teď už to asi nezískám o_O .... velký smutek a žal, ale u cibulky mám zase všechno xD
     
    y.z.y, Janké861 a tydýtková tohle ocenili.
  19. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Včera jsem omylem odmítnul vyšlechtěnej bonus na zkrácení času u Kosatců!Dnes ráno jsem jej vyšlechtil znova! Takže je opravdu lepší ponechat si všechny vyšlechtěné bonusy,ušetří to spoustu plodin!:eek:
     
  20. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Pěkný den :) .. píšete, že je jedno z kterého skleníku šlechtíte a že to nejvíce padá ze středního. Ale pomůže mi teď nasadit "střední skleník" na získání lásky k SH, když ho mám už plný bonusů? :oops: ...
    [​IMG]