ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    Protože u šafránu je láska k SH 25% a neutuchající láska k hnojivu 9%. proto nepotřebuješ řádek.
     
  2. ChciFarmarit

    ChciFarmarit Pisálek fóra

    kaolin11: jak v tom hraje roli sezónní suvenýr?
     
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  3. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Jednou za čas je v sezoně v odměnách suvenýr,který zvyšuje účinnost superhnojiva o 5%.Pokud tedy máš všechny řádky na zvýšení účinnosti SH, dostaneš se i na lásky u plodin,kde je zvýšení účinnosti jen o 9%!
     
  4. kutilka70

    kutilka70 Dozorce fóra

    Nakonec jsem to zvládla za 15dní a laskavec je tady ;)
    [​IMG]
    Jde se šlechtit :)
    Asi to půjde pomalu, neboť kupovat ho nebudu. Jen na rozpěstování jsem koupila :music:
     
    k.vitek, bačkora85 a -Jara05- tohle ocenili.
  5. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    kutilka70
    Zavedením zvěřiny s obludnou protihodnotou, skleník ustoupil krapet do pozadí.Je úplně jedno kterou plodinu na padátka vyšlechtíš.
    Dneska ti stačí vyšlechtit něco na kladiva,něco na pírka,Šafrán a máš vystaráno.Honit laskavec na pohopolích kvůli Dožinkám,fakt už nemá cenu.Již nějakej pátek skleník využívám jen na vyšlechtění všech dostupných lásek a pak na navyšování počtů těchto plodin ve stodole (při akcích). To se pak expertní úkoly plněj jedna radost!:)https://1iq.cz/img/x8yPS/7N3yM.png
    Ovšem šlechtění plodin je na velmi dlouhou dobu!!:wuerg:
     
  6. kutilka70

    kutilka70 Dozorce fóra

    Jj. Mám klasika Šafrán, Pohanka i na dřevěná kladiva, Růži na zachycovač pírek, kdysi mi na padátka sloužil i Karafiát, no a Laskavec mi ve sbírce přece nesmí chybět :) Proto píšu že hrotit to nebudu ;)
    Na okamžitou sklizeň chlévů mi chybí postřikovací umění :oops: Sbírám každou Pic. bednu a nic :cry:

    Edit: Řádky na SH mám pouze dva.
     
    Naposledy upraveno: 1/11/23
    -Jara05- a bačkora85 tohle ocenili.
  7. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Tož já mám řádek jeden a postřikovač hahaha mám 2 ,nic nepada tak že zvěř jedu starou metodou co je volné je na ploše a jedeto pomalu ale co mám dělat.
     
  8. ChciFarmarit

    ChciFarmarit Pisálek fóra

    kaolín11: tak na padátka pořád dobrý, ne?
    Ale k čemu taková sháňka po sběračích pírek? Co mi zase uteklo? :)
     
  9. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    ChciFarmarit - ahoj, nejsem sice kaolín, ale pro toto:

    zachycovač pírek.png
     
  10. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Mám je i proto,že moc nepadaj a jestli si dobře pamatuju,tak při zavedení nějaké výrobny,kde byly pírka potřeba sem jich moc neměl!:cry:
    Lásky na SH i snářadím: https://1iq.cz/img/x8yPS/T9YdK.png
     
    Naposledy upraveno: 6/11/23
  11. kutilka70

    kutilka70 Dozorce fóra

    A je to tam :inlove: A to jsem to ani nehrotila :p
    [​IMG]
     
  12. radyn.m

    radyn.m Analytik fóra

    Taky jsem začal šlechtit laskavec.
    Ale předpokládám správně, že se nedostanu na okamžitou sklizeň, když nemám žádné řádky na vylepšení SH, nebo urychlení růstu obilí?
    O kolik procent bych měl pokrátit růst obilí, abych dosáhl na okamžitou sklizeň laskavce? Budou na okamžitou sklizeň stačit oba řemeslné výrobky do stříbrného slotu?
    Jinak mám k dispozici pouze runy na stromě na SH a hnůj, a pak klasika: vánočka a bílá nevinnost, voda, hnůj.
    Žel to nedokážu spočítat, a vyzkoušet zatím nemohu...

    edit: Kytka2001, Kaolín11: díky za odpověď :)
    Šafrán mám vyšlechtěný na plno, laskavec mne lákal s tou 30ti hodinovou dobou růstu :).
    Kytka2001, na okamžitou sklizeň šafránu je třeba mít aktivované: "časné dozrávání" 20%, "Láska k SH" 25%, a "neutuchající láska k hnojivu" 9%, (bez řádku v nebi). K nim do slotu hodit vánočku a bílou nevinnost + voda + hnůj. Vím že když mám obsazený jeden zlatý slot něčím jiným (např. +100%), tak okamžité sklizně nedocílím. Pohopole už si nepamatuju, kolik v takovém případě trvala, hádám něco kolem hodiny a čtvrt. (už jsem to dlouho nepotřeboval...)
     
    Naposledy upraveno: 18/1/24
  13. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj radyn.m
    Sice mám i ten řádek na zvýšení účinnosti SH, ale když ho neaktivuji, měl bych na tom být stejně jak ty, pokud laskavec vyšlechtíš.
    Takže jsem provedl experiment:
    1) S vyšlechtěným laskavcem dle obrázku:
    [​IMG]
    a
    2) s aktivovanými zlatými a stříbrnými sloty dle obrázku:
    [​IMG]
    a s použitím vody, hnoje a SH jsem okamžité sklizně nedocílil (a asi tedy ani ty toho nedosáhneš)...
    Výsledná doba sklizně za výše uvedených podmínek dosáhla na 1:54.

    Námět na řešení:
    [​IMG]
    Mám takový dojem, že by mohlo stačit zaměřit se na vyšlechtění šafránu, tam by mohlo stačit vyšlechtit zvýrazněné odměny a mělo by to (okamžitá sklizeň) jít i bez řádku v nebi...
    Ověřené to ovšem nemám, sám vidíš, že jsem zatím se šafránem neuspěl...;)
     
  14. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Bez řádků lze okamžitě sklízet pouze šafrán a krychlový meloun.Pak ještě nějaký rostliny v opravdu vysokých LV.
    Takže pokud nemám žádný řádek,zaměřil bych se na šafrán!
     
  15. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Zdravím,nějak jsem nenašel, když je vyšlechtěný šafrán co vše musí být aby bylo hnedle sklízení a snad se nepletu že se musí sadit na pohopolích aspon si to myslím,,děkuji
     
  16. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ideální je dát vyšlechtěný šafrán skutečně na pohodlná pole (zejména pokud má člověk nějaký ten bonus v diamantu či vytočený větší přísun z kola štěstí). Včera jsem to párkrát zkusil - 94 ks z pohodlného pole je radost sklízet...
     
  17. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Kytka2001 co vše teda musí být aby šlo hnedle sklízet,tohle jsem našel víše a to stačí,dám pohopole a jen zasadím a SH přidám a už je to hotové,,děkuji

    [​IMG]
     
  18. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Na okamžitou sklizeň šafránu bez použití řádků, musí bejt aktivní tohle:
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 23/2/24
  19. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

  20. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Pročítal jsem zpětně diskuzi a všiml jsem si, že jsem mohl někoho s tím šafránem mystifikovat (omlouvám se).
    Skutečně pro úspěšnou okamžitou sklizeň šafránu (i na pohodlných polích) je třeba kromě použití bílé nevinnosti a vánočky mít vyšlechtěny a aktivovány (červeně zakroužkované) vychytávky... Viz obrázek:
    upload_2024-2-23_17-40-12.png