ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. miska006

    miska006 Pilný autor

    Nech zbytočne nedávam do skleníkov tie "max.dlhodobky" pre Lásku k SH 25%:
    Šafrán(už mám 25%),Okrúhlica,Nezábudka,Ruža ihlová+Chryzanténa

    radšej sa teda spýtam..Ak sa mi podarí aj nejakým zázrakom aktivovať slot-Láska k SH 25%,tiež pri aktivácií "kašt.riadok" bude za použitia SH zber okamžitý na velkých 2*2 poliach?
    Nemá ten ich brutálny čas dozretia nejaký zásadný vplyv?
    A druhá otázka:
    vyberiem napríklad rastlinu:Snehová gula
    a mám možnosť získať:Predčasne zrelý,Ekologická láska,Láska k vode,Predčasne zrelý,Láska k hnojivu
    je vôbec niekto natolko erudovaný,kto mi vie napísať,aký bude konečný čas ak by som sa pustil do šlachtenia a podarí sa mi všetkých päť možností na zrýchlenie rastu získať?
     
    _.hela._ tohle ocenil(a).
  2. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Řekl bych,že pokud nepojedeš na pohodlných polích,tak nebudeš mít padátka ze všech polí. Navíc i výnos bude samozřejně menší.Proto nevidím žádný rozumný důvod sázet na obyčejná pole.:music: Jinak s láskou k SH, si myslím je úplně jedno na jaké jedeš pole!:eek: Kdyžtak ověřím v průběhu současné akce,třeba na kosatci.

    dodatek: Tak jsem to včera odzkoušel a je opravdu úplně jedno(pokud máš vyšlechtěnou lásku k SH a kaštanový řádek) na která pole zasadíš!
    Ale jak už jsem psal výše,opravdu nemá cenu plýtvat SH na obyčejná pole!
     
    Naposledy upraveno: 10/5/18
  3. miska006

    miska006 Pilný autor

    Láska k SH+kašt.riadok--mám
    Komfortné plochy-to som nikdy nedával na plodiny pri využívaní kašt.riadku,vrátane vianočky,bielej nevinnosti a superhnojiva.Vždy som dával iba velké polia:2*2,aspoň si myslím..už som dávno nevyužíval vyšlachtené rastliny,tzn.možno sa aj mýlim.Je toho tolko na farme,že si už nepamätám ani tie základné veci..
    Expertné plodiny--tak za týždeň šlachtenia :okrúhlice,ruže ihlovej,nezábudky a chryzántény a pri používaní stredného skleníka za 1,200ks som jednoznačne a definitívne skončil.Nejde o plodiny,tie by človek nejako postupne napestoval tolko aby vyšlachtil lásku k SH 25%,ale za týždeň som možno tak 5* dostal vôbec niečo do lišty,ináč samé grajciare,bs a smiešne "návratky" expertných plodin.
     
  4. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Zisk: obyčejná pole [​IMG]
    pohopole [​IMG]
    Je to samozřejmě s použitím MJS.
    Pokud tedy jedeš vyšlechtěnou plodinu s Láskou k SH+kaštanový řádek+vánočka+bílá nevinnost je to opravdu zbytečné dávat to na obyčejná pole.Připravuješ se zbytečně o výnos!
    obyčejná pole například na hlavní ploše: (44x7)-44=264 ks
    pohodlná pole: (44x17)-132=616 ks
    Pohodlná pole využívám pouze na navýšení stavu padátek,protože přece jen ten čas zrání je fakt strašnej,bez použití SH.Vedlejší zisk například u kosatce,jsou dřevěná kladiva a sazenice dubu.
    Jinak to pak krásně přibejvá ve stodole![​IMG] [​IMG] :)
     
  5. miska006

    miska006 Pilný autor

    jj,asi som to tak hrával.Dík za upozornenie-pohopole
    Iba teraz je mierne zmena,napríklad ako uvádzaš príklad:
    malina--tropický koktejl(+3) namiesto MJS,kedže spadá pod Iné rastliny.
    Ináč TOP kombinácia na využitie gašt.riadku a SH sú rastliny pod:zelenina
    Tam dáš Ibištek.džem a odklikneš v nebi stonky:Párty lístok-Rad zázračných výhonkov 2 a Vikingská sága-Rad zázračných výhonkov 2 --to máš hneď +1 a +1 pre rastliny -zelenina
    K tomu ak sa zadarí aspoň 1* 100% do stodoly..

    Poslednou dobou ako som zanedbal farm.družstvo a tie kvántá dlhodobých rastlín,kt.bolo potrebné dodať trošku som sa hral so skracovaním času rastu a hlavne tie dlhodobky a vyšlachtené bonusy v skleníku ak ich aktivuješ,napríklad:predčasne zrelý 9%,láska k vode 7,2% atď.,vložíš do rem.strieborného slotu napríklad pre zeleninu:kameň mudrcov je to už naozaj dosť cítiť.
     
  6. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Malinu jsem dal jen tak na ukázku zisku z polí. Samozřejmě kdybych použil nový produkty a řádky,jsou výnosy ještě vyšší.;)
     
    Danielaa25 tohle ocenil(a).
  7. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Tak jsem se po dvou měsících konečně dočkala - podařilo se mi došlechtit šafrán. Hned ho jdu vyzkoušet.

    [​IMG]
     
  8. satelit

    satelit Hvězda fóra

    Je to přesně tak jak jsem si říkal,ten nejdůležitější bonus samozřejmě jako poslední a ne a ne ho vyšlechtit.

    [​IMG]
     
  9. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím
    Tak se konečně podařilo došlechtit laskavec na vypadnutí dřevěných kladiv, ten jediný chyběl;), dlouho odolával, ale udolal jsem to:p

    Screenshot_1.png

    Ať se všem daří
     
  10. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    aha čo sa mi pošťastilo, a to som sa dušovala, že pohánku vynechám a šľachtiť budem až láskavec, no je k nemu dlhá cesta, nudila som sa, žerucha ma omrzela, tak som vyskúšala len s nakúpenou v semenárstve:p;)

    [​IMG]
     
  11. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    DANKA722
    Už nad tím přemýšlím dlouho,cože je na laskavci tak zvláštního?!?:music:
    Jinak co se týče šlechtění,tak se zadařil konečně šafrán. Teď nevím co bych tam fláknul?!? Asi se mrknu,kde jsou pírka, kvůli žraločím výrobnám.:eek:
     
    evainfo a DANKA722 tohle ocenili.
  12. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj kaolín11
    Při poslední akci 100% padátek z pidi polí bez JC, tedy krom toho visícího na stromě. 200 políček na hlavní a 200 padátek ;)
     
  13. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Tak sem se na něj znova koukal a protihodnota je taky docela zajímavá! ;)Hmmm,tak možná někdy na podzim se k němu dostanu!o_O
     
    DANKA722 tohle ocenil(a).
  14. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    tak tak, najdlhšia dlhodobka, čo sa dá aj okamžite zbierať, zaujímavá protihodnota, BS, drevené kladivá ako padátka a level aj pre obyčajného farmára smrteľníka;)
    [​IMG]
     
  15. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    Danka, díky, to jsem si právě říkal, jestli půjde vyšlechtit láska k SH ;). Takže super. Teda ještě mně to bude chvíli trvat než se k němu dohrabu.


    Hezkou hru ...
     
    GordonSargent a DANKA722 tohle ocenili.
  16. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Danka, štěstí přeje nepřipraveným... když jsem se Tě ptala na pohanku, tak jsi o ní ani neslyšela a pak na třetí dobrou? Mě to stálo 3x bonus rostlinných výnosů, něco málo SH, 2 jacky, lístky... a Ty jsi ho pořídila v semenářství ? Ale o řeřiše jsi psala moc hezkyxD
     
    evainfo a DANKA722 tohle ocenili.
  17. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    Gordonka, alebo šťastie začiatočníka:D
     
    GordonSargent a evainfo tohle ocenili.
  18. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    Zdravím, vyšlechtil jsem pažitku a když dám bonusy do slotu + všechna zkrácení ve skleníku vyjde mi čas 2h04m. Na fóru sem někde četl, že se to dá dostat na 1h20m. To je ještě nějaký řádek v nebi na zkrácení?


    Hezkou hru ...
     
  19. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Septemberfest 2018
    zrychlí ostatní plodiny na všech plochách o 5% ! ;)
     
    -migos- tohle ocenil(a).
  20. vavovi

    vavovi Stará škola

    Padátka, třeste se xD

    [​IMG]