ST: Farmářský dům - škola farmářů - rady a zkušenosti mentorů a žáků

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem danda-vnovis, 15/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    A ešte -mimo iného - kuriatkam odporúčam, aby navštevovali fórum. Nie len pre hľadanie susedov, ale aj pre to, že tam často pochytia vedomosti. Ak s nevyznajú, alebo v prvom momente nevedia o čom je reč - spýtajú sa mentora - vysvetlí.
     
  2. SelkaJarus70

    SelkaJarus70 Pilný autor

    Mám dotaz na zkušené mentory..plazím se do druhého stupně mentora,což považuji za velký uspěch při aktivitě mých kuřat,které jsem bohužel nucena měnit stále dokola.Než dokončím stupen musím sociální body utratit v mentorském obchodě nebo budou přesunuty do dalšího stupně...Nerada,bych o ně přišla..Hvězdičky jsem vyzvedla,ale za náhodného šlechtěnce typu hnědá ovce se mi to měnit nechce.Doufám v pozitivní odpověd...chtěla bych totiž draka,abych měla dvaxDNo čeká mě pěkně dlouhá cesta a jestli se ty body nepřesouvají,tak pápá dráčku...
     
    evainfo, Skeewe a Myrtha1 tohle ocenili.
  3. sopti

    sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj SelkaJarus70,
    mám pro tebe kladnou odpověď. Sociální body (pokud myslíš tady tyto: [​IMG] )
    se ti automaticky převádí do dalšího stupně, takže je utrácet nemusíš.
    Přeji aktivní kuřata
     
  4. Myrtha1

    Myrtha1 Pisálek fóra

    Tak experiment ze školky se povedl a dnes už jsem jen poděkoval své mentorce (sona1234) a rozloučil se.
    Od předvečera na Silvestra, kdy jsem se do školky dostal až do dnešního poledne, kdy to končí.
    Pokud hra nechytne a nebaví, asi toho kuřata fakt moc nezahrají.
    Ale zase jsem měl "pár" výhod.
    - věděl jsem do čeho jdu (tedy základní postup)
    - probíhající akce s vysoce efektivními akčními plodinami a cenami
    - končící adventní kalendář s možností dokoupení cool dobrůtek
    - zasvědcené rady zde na fóru
    - ochotné sousedy a dokonce i pár kteří pro začátek darovali něco z řemesla
    - dobrý stav trhu a poměr cen za slepice a podobnou veteš která se dá odchovat rychle mnoho
    - šikovnou a ochotnou mentorku
    - štěstí na kole za párty lístky z adventu (strašák Pogo)
    - štěstí na sazeničky a TCH z adventu (5xXXL, kaštan, vonný strom, čáp, ježek, vlk, žába, holub)
    a hlavně dost času, jelikož jsem právě marod a děsně se nudím :)

    [​IMG]

    Je to prima zkušenost a zážitek vidět hru i z tohoto úhlu a zkusit si to od nuly.
     
  5. mamča50

    mamča50 Imperátor fóra

    Na mentorství jsem čekala skoro 5 let. V listopadu jsem se stala mentorem a podařilo se mi pouze 1 kuřátko vyprovodit do světa. Denně posílám dárečky, píši, upozorňuji na akce a odezvy žádné. Některá kuřátka fungují pouze jako účty, ze kterých si posílají dárečky v době akcí na hlavní farmy, jak jsem se dozvěděla. Za opuštěné kuře dostanu většinou už opět červené kuře a to v levelu 3 - 5 a po několika dnech neaktivity je opustím. Skoro po 2 měsících mentorství jsem získala pouze 740 bodů. Když si vzpomenu na své začátky, kdy tato pomoc nebyla a já jsem se snažila a měla radost z každého postoupení ! Záleží pouze na lidech, jak se tomu chtějí věnovat! A vo tom to je!!! Krásný den všem a přeji, aby pracovitých kuřátek bylo co nejvíce pro nás pro všechny!!!;););)
     
  6. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    mamča50 vydrž, já po delší době s nepracujícími umrlčinami dostala kuřátko-úderníka. Nejenom že pracuje jak stachanovec, také o hře přemýšlí a ptá se a ptá...a učí se rychle. Škoda, že si ho nemůžu nechat napořád, takové kuřátko je veliká radost a pro tyhle hráče je skvělé být mentorem :)
     
  7. michalka59

    michalka59 Komisař fóra

    Kuřátek jsem vyměnila nepočítaje, ale musím říct, že jich bylo hodně. Najde opravdu jen malinko kuřátek, kteří se ozývají a komunikují. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se doplazila do posledního sociálního postavení. Teď jsem na konci a už jen se snažím radit, tomu , kdo se ozve a sbírat ještě nějaké bodíky
     
  8. zuzik.t

    zuzik.t Perspektivní autor

    Téda, já mám takovou radost- dostala jsem zelené kuřátko, které hraje a komunikuje. Dokonce je tak rychlé, že než jsem mu stačila poslat uvítací zprávičku, už mi na farmě přistála bedýnka s body náklonnosti... [​IMG] Poslala jsem mu na oplátku Medově-banánový sen a hned je ze 3. levelu v 10. ... [​IMG]
     
  9. jesterka74

    jesterka74 Vévoda fóra

    ...asi 14 dní mám jedno kuře dost aktivní,posílá bedýnky,je v lvlu 37,takže na zprávu reagovalo pouze poděkováním,zřejmě pomoc nepotřebuje :) Jenomže ve 40 lvlu mě opustí,aby se mohla stát sama Mentorkou .Včera jsem měnila už po několikáté další dvě kuřata,co jim vždy začne ubývat teploměr.Jeden z těch dvou je v lvlu 13 a dokonce svítí i dnes stále on-line,pochopil na poprvé ,kterou bedýnku s body poslat,reaguje na zprávy-komunukuje,snad mu to vydrží :D .Poslední kuře je v lvlu 3,ale zatím nekomunikuje,teploměr svítí zeleně,třeba se chytne,uvidíme .Je to běh na dlouhou trať,ale hlavně pokud je alespoň 1-2 kuřata aktivní,myslím,že je to úspěch.
     
  10. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    [​IMG] Tak jsem si ráda přečetla další příspěvky a obě moje kuřátka byla tak hodně aktivní, bedýnky posílali každý den. :p Jedno mě psalo každou chvilečku a mělo spousty otázek. Ráda jsem mu vysvětlila jak se pohybovat na trhu .. pěstovat a prodávat, jaký dárek posílám a co s ním .. hlídat trh (hlavně při akcích) a při prodeji naťukat celou úrodu na jeden prodej, protože starší hráči se nechtějí zdržovat a prodej dvou rostlinek raději přeskočí a taky tím mají hned Kr - nemusí čekat dlouho na zisk ... no obě ze 4 lv skočili na 17 a 14 lv. A teď to hodně zpomalilo, bedýnky už skoro nedostávám a přesto, že jim píši .. se nějak pozastavili. :oops:
    Myslím, že to má i vliv na věk těchto kuřátek (jedno je malý školáček, u druhých nevím), kteří měli zrovna chuť si hrát, nebo jim rodiče dovolili trávit čas na netu. A pokud zde nehrají i rodiče (kteří chápou o co jde), se kuře časem nadchne jinou hrou, či iniciativou. Jen jedna z možností aktivních kuřat, které se přestanou ozývat :sleepy: Třetí kuře jde hodně pomalu nahoru a nepípne :D
     
  11. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Skoro ma porazilo! Vyhodila som nečinné kura - a ono sa mi v zápatí vrátilo. No a teraz treba čakať, aby som ho mohla vyhodiť znovu.
     
  12. farmarka_e

    farmarka_e Stálice fóra

    tak to já jsem ráno vyhodila jedno z neaktivních kuřat a asi jsem to neměla dělat, protože nové ne a ne přijít.... píše se tam nové mládě bude přidáno, jakmile bude k dispozici... to se mi ještě nestalo... snad přijde brzy nové
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  13. kerryhill

    kerryhill Dozorce fóra

    Lubica už jsem také vyhodila jedno zčervenalé kuře ,ale vzápětí dostala další.Ale ten Tvůj případ to je fakt něco
    tak jsem se už dlouho nezasmála:D:D:D.
    Dneska mi kuřátko poslalo odpověď na mojí otázku ,,zda bude dál hrát tuto hru,,a bylo mi řečeno že né,má totiž jinou
    založenou farmičku,ale když se přihlašuje tak ho ten počítač neustále přihlašuje na tuto farmu a v tom je problém....
    no co na to říct,opět jsem se báječně :D:D.
     
  14. Tygřice1970

    Tygřice1970 Stálice fóra

    ahojky,tak se mi právě stalo to samé co hráčce LubicaKrakova,vyhodila jsem před chvilkou kuře,kterému jsem ještě ráno poslala poslední dárek ,hned po vyhození jsem si zažádala o nové,ihned se mi vrátilo to vyhozené a ani dárek jako novému kuřeti nemůžu poslat a ještě musím 12 h čekat,než ho znovu vyhodím. :)
     
  15. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Ja čakám na uplynutie tých 12 hod., ak sa mi vráti to isté kura, asi budete mať tu moje parte (upovedomím manžela, nech to sem vylepí), jasné,že ani mne nešlo poslať darček - ale ani by som ho neposlala, lebo by to zase bolo o niekoľkých dňoch čakania a investovania do niečoho, čo je aj tak skapaté. No žiaľ, systém je systém a my ho nič poriadne nenaučíme. Vivat Komenský
     
  16. ell1956

    ell1956 Komisař fóra

    Hezký den, farmičku jsem začala hrát vloni a být kuřátkem jsem asi prošvihla, pamatuji se, že hodně dotazů mi zodpovídala čarodějka, za co jí moc děkuji, ted jsem 84lv a kuřátkem už nebudu, odklikla jsem si mentora a to jsem se až zapotila, než jsem si přečetla, že to trvá dost dlouho, než se jím staneš, to mě uklidnilo, protože na mentora se nebudu cítit nikdy, radši bych se stala kuřetem.
     
  17. KiQuSiQ

    KiQuSiQ Znalec fóra

    Včera som získala kuriatko, ktoré žiaľ nereaguje, nie je aktívne, a klesá teplomer... tak som ho vyhodila a požiadala o nové... a ako písala LubicaKrakova - rovnako ako ona, toto nečinné kura som dostala znova!!! -.- ďalšie 2 sú ako tak aktívne, ale žiadna odozva :oops:
    Tygřice1970 - mne sa stalo dnes to isté a myslím že to nebude len tak náhoda :) ak budem mať ďalšie nečinné kura a vyhodím ho, radšej počkám pár hodín a nebudem žiadať v momente o ďalšie aby som zasa nezískala to staré nečinné :)
     
  18. Tygřice1970

    Tygřice1970 Stálice fóra

    KiQuSiQ ahoj,právě jsem to kuře opět vyhodila,počkala pár minut a líhne se mi další,tak doufám,že bude jiné a snad aktivní,když se stále ještě hřeje pod lampouxD
     
  19. KiQuSiQ

    KiQuSiQ Znalec fóra

    Tygřice1970 - snáď sa pošťastí nové, aktívne kuriatko, držím palce ;) ja si do budúcna aspoň hodinku počkám (ak vydržím čakať xD), nerada by som zasa to isté -.-
     
    robin2151 a Tygřice1970 tohle ocenili.
  20. Tygřice1970

    Tygřice1970 Stálice fóra

    Sotva jsem to dopsala a vrátila se na farmu,tak kuře mám,je ve 3 levelu,teploměr zelený a zrovna je na farmě,poslala jsem úvodní dopis a dárek a počkám.
     
    evainfo, robin2151 a KiQuSiQ tohle ocenili.