ST: Farmářský dům - škola farmářů - rady a zkušenosti mentorů a žáků

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem danda-vnovis, 15/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. aljanu

    aljanu Aktivní autor

    To já mám nové kuře ,kterému chybí k postupu do 5 levlu 3 BZ ,ale nějak už to nezvládá.Počkám do zítřka a půjde do světa.Druhé kuře se zaseklo v 16 levlu a už taky nedělá a třetí kuřátko,to je pilné a snaživé mi odjelo na 14 na dovču.U prvních dvou jsem myslela,že když je víkend,tak nejsou asi doma.Ale spíš je hra přestala bavit.....
     
    evainfo a pajaable tohle ocenili.
  2. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    pajaable, také mám několik skvělých sousedů a velice si jich cením - to je dlouhodobé farmářské přátelství a znamená opravdu hodně. Mentoring je něco jiného a přiznávám, že mne baví, je fajn vychovat nového nadšeného farmáře...a nové závisláky potřebujeme :)
     
    aljanu a pajaable tohle ocenili.
  3. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    čarodějka007 ... jé, já bych ráda vychovávala, ale není koho. Když se nehraje, nekomunikuje, to se špatně předávají zkušenosti a špatně pomáhá. No, snad se to časem zlepší. Stále ještě mentor systém nezatracuji.
    ;)
     
  4. cassandravega

    cassandravega Perspektivní autor

    čarodějka007
    děsně se snažím "dělat nové farmářské závisláky", když oni se ale brání :D Je ale pravda, že pár bývalých velmi šikovných kuřátek mám za sousedy. A, světe div se, stále ještě hrají. Ono - když se podaří, co se dařit má, podaří se také kuřata :D
     
  5. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Tak já jsem mentorka teprve od prosince. Teď jsem zůstala jen s jedním kuřátkem, které je hodně pomalé. Jedno vylítlo do světa (moje první) :p a červené odešlo samo (je nevyháním, protože na nich ještě získám body za dárečky). Teď čekám a čekám a nic. Chybí mi už jen 28 bodů do druhého postupu :sleepy: ... se snad hodných kuřátek nedočkám xD
     
    zuzas66 a aljanu tohle ocenili.
  6. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    cassandravega, já dnes pogratulovala svému bývalému mentorovi za to, že vychoval kuře, hrající souvisle 3 roky xD, ale nezareagoval - asi je nejenom plachý, pravděpodobně již i sklerotický. A nebo je rád, že už mě nemá na krku xD
     
    kiki2305 tohle ocenil(a).
  7. zuzas66

    zuzas66 Pilný autor

    jiz 3 den cekam na nove kure, dost vypovidajici o stavu hry, aby za chvili z nas nebyla dinosrama
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  8. cassandravega

    cassandravega Perspektivní autor

    čaro ;) já bych řekla, že je spíše pravdivá varianta c) - že je zaneprázdněn :D
    mám sice plnou líheň, ale makají jen dvě kuřátka, to jedno je opravdu velice šikovné. Dokonce si i libuje, že mu to dle mých rad jde. Což mentora (mě tedy ano) potěší. Postupuje, komunikuje, posílá - co víc si může chudák mentor přát, že?
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  9. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Já tedy nevím, mám si pořídit vlastní kvočnu, aby vyseděla nějaká kuřátka?
    Poslední (jediné) aktivní kuře mi dnes vstoupí do 39. lvl a školička
    už brzy bude prázdná. Nejspíš nastaly nějaké předčasné prázdniny či co.
    Naše mentorské vyhlídky jsou nevalné.
    :D
     
    evainfo, duna.duna1 a Janké861 tohle ocenili.
  10. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Jsem psala, že mám jediné kuřátko a tak jsem nedávno aktivovala další dvě líhně :) ... mi přišlo z jedné nové kuře a dnes při dávání dárků jsem viděla poslední líheň bez aktivace :oops: .... jsem ji aktivovala znovu, ale je to divné :p ...
     
  11. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    evainfo to se stává, asi tě kuře ihned opustilo....on systém zavedl na farmě povinnou školní docházku a nováčci jsou do školy hozeni automaticky. No a ne každému to vyhovuje ;)
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  12. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Přemýšlela jsem, jestli sem ještě psát a jak to napsat, aby se to trochu blížilo tomu, co bych jako chtěla říct. Chtěla bych napsat za kuřata. Je mi jasné, že ne každý, kdo o hru zakopne, ji míní vášnivě a závislácky hrát, ani já jsem netušila, co to rozklikávám. Málem jsem dezertovala hned v prvních dnech (hrůzou, že propadnu totální závislosti a místo chvilky relaxační klikačky denně upadnu do časově náročné hry, která mi začne zasahovat do života - jo, na prorocký vize jsem kadet a vážně mi to jde, brilantní a přesný odhad mi nemůžete nikdo upřít!), takže je z duše chápu. Nicméně duše závisláka se neubrání, takže dezerce se nekonala. Mentorku jsem dostala přidělenou obratem, ač jsem netušila, co to znamená (systém to provádí automaticky) a kde se to v záplavě mnoha stran novinek dočíst. Komunikace ze strany mentorky byla občasná, po pár dnech ustalo i denní zasílání jednovětého mailu, takže jak jsem pochopila, že za to jsou body, tak na mně určitě nerýžovala. Chválím a vážím si toho, že mi naposílala denně dva dárky, z toho asi 2x MJS a myslím, že tohle by každé kuře ocenilo. Ale jinak nevím, co jsem opravdu potřebovala, hledala jsem tady na foru a nebo u hodných sousedů či hráčů, kteří se mi sami nabízeli ingame, mentorka mi zkraje napsala, že hraje řadu let a ty začátečnické fáze si příliš nevybavuje a odkázala mě na forum, kde hledat, což jsem už stejně dělala. Jako začátečník bych v tomto víc ocenila chat, kde to bývá v komunikaci bezprostřednější. Jsem daleka toho si stěžovat na svou mentorku, můj názor s odstupem je, že jsem mohla dopadnout i mnohem hůř a myslím, že jsme se obě naučily to, co bylo v té chvíli třeba. Můj dojem ze čtení zde je, že mezi kuřaty jsme my aktivnější poměrně náročná klientela, na kterou se každý netřepe. Mnohým mentorům možná vyhovuje, že kuře mlčí, nechá na sobě pasivně sbírat bodíky a moc neobtěžuje všetečnými otázkami, na které žádá odpověď rychle, neb stále postupuje do dalších neznámých vod... Když jsem sama po cca 2 týdnech hraní zjistila, že mi systém nabízí se samotné stát mentorem, tak jsem se málem hlasitě rozesmála, koho bych já asi mohla mentorovat, no možná ty blikající, na to stačí každý, ale jinak je to divný vtip. Včetně lákajících vět - zapoj se, ostatní farmáři ti poradí, naučíš se, jak na to... pak chápu, že mnoho mentorů netuší, co od nich aktivní kuře bude žádat a za jaký loket to může být. Takže díky všem za rady tady na foru i ve hře a věřte, že chápu vaše sny o ideálních kuřatech, ale že jak kuřata, tak mentoři jsou fakt jen hráči, lepší i horší. Takhle kdyby RT vymyslel systém, který by to rouboval kompatibilně, to by bylo něco. Za sebe říkám, že být to tak, možná jsem fakt přestala hrát včas - mnohem dřív bych pochopila, že některé věci vůči služebně starším hráčům už nikdy nejde dohnat, nejde to ani bez real money obejít a tudíž ten, kdo má tuhle "zdarma" hru zaplatit, jsou ti služebně nejmladší... a mohla jsem mít spoousty času a o den později třeba kliknout fakt na tu nenáročnou pro pár chvil relaxace použitelnou tupou klikačku... Za všechno může RT!!!! ;)
     
  13. EliM77

    EliM77 Magnát fóra

    Ahoj, mám dotaz, již několik dnů se nepřipisují mentorské body za odeslání dárků, přes školu farmářů? Je někde tento problém hlášen? Díky
     
  14. k.vitek

    k.vitek Titán fóra

    No tedy, právě mi přistálo v líhni Kuře, které je sice v levlu 35, ale má blikající teploměr...
    ...jaký má smysl přidělit Mentorovi takové Kuře?
    Nezískám ani bodík a navíc, ani žádnou moji radu, když poskytnu, toto Kuře nevyužije...

    Anebo máte zkušenost, že se Kuře otřepe a začne opět hrát?!???
    Dobrou hru
    přeje
    k.vitek
     
    kristinabesinova a evainfo tohle ocenili.
  15. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    k.vitek, neotřepe a nezačne....já právě znovu vyfasovala putovní kuře pilný-farmář-6 xD
     
  16. Ajja82

    Ajja82 Zelenáč fóra

    Po spoustě vyhozených nepracujících kuřatech jsem se dočkala! Mám tři pracanty radost pohledět :) Tímhle tempem půjdou do světa za chvilku a mě zase čekají další typu líného farmáře :-(
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  17. kerryhill

    kerryhill Dozorce fóra

    Tak já mám dva kuřátka,jedno svítí červeně a druhé je momentálně zelené.
    Při zaslání dárků a zpráv oběma se mi nic nepřipisovalo,prostě žádné body.Využila jsem tedy herní podporu
    s dotazem a bylo mi odpovězeno : chyba je na straně kuřátek a bylo mi doporučeno je vyměnit.
    Asi tak učiním a uvidím jestli se něco změní.A také děkuji herní podpoře za velmi rychlou odpověď.
     
  18. kristinabesinova

    kristinabesinova Vážený autor

    pol roka som udržiavala pri živote kuriatka v 3 levely. jedno som konečne zrušila a to som im posielala každy deň niečo;) a čakala som že dostanu chut do života:)dostala som take chytre kuriatko dnesxD prvy deň dostalo jabloň a ono mi odpisalo že necHce jabloň :cry:a chce SH :p. opytala som sa kuriatka mudreho že čo je to SH.:) odpovedalo mi že super hnojivo a už ma nechce za mentora po 2 hodinách v prvom dni. :eek: odpisala som kuriatku že je chytré kuriatko:):D. no zbohom zdravý rozumxD
    moje kuriatko sa uraziloxDxD a odišlo
     
    Naposledy upraveno: 1/6/16
    kerryhill tohle ocenil(a).
  19. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj kristinabesinova,

    ani se nedivím, že se kuřátko urazilo. Totiž asi budeš jediná hráčka této hry, která si mele vlastní superhnojivo.