ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Baroland, o tom, kdy sebereš síly a položíš podlahu, rozhodne tvá žena xD a ty kytky musí vyrůst, takže máš nejvyšší čas je obstarat a zasadit - to s podlahou nesouvisí . Jo a přikup truhlíky na další kytky....xDxD
     
    skalara.v a matlafous123 tohle ocenili.
  2. Baroland (barolanďáku - to máš za tu Jájinu :p )
    možná by pomohlo ne pokládat podlahu, dělat pergolu... truhlíky... chalupu... ale vyměnit "drahou 3/4" :p
     
  3. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    baroland: Jak to dopadne? Vzpomeň na Fimafárum: O rybáři a rybce. :D
     
  4. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Baroland : na téma altánek.
    Bylo to před 2 lety kdy mamka chtěla postavit takovej ten "přístřešek" na zahrádku ať může sedět venku. Její přítel je, řekněme chytrej jak řiditel zeměkoule, řekl že bych mu z tém měl pomoct, protože už na starý kolena není úplně ve formě. Zakoupil jsem trny do země, trámky, obědnal plotny na stříšku a o volné chvíly jsem začal stavět. Máma a její přítel nebyly doma a já jim chtěl jako udělat radost, tím že je překvapím. Mořil jsem se z tím celé 2 dny a výsledek byl prostě nádhera - fakt jsem na sebe byl hrdý. Altánek byl 5x5 metrů z šikmou stříškou (krytina na stříšku ještě nedorazila) a udělal jsem tam i takové ty šprušlíky ať se tam můžou vysadit kytky aby to trošinku zarostlo, prostě jsem si z tím fakt vyhrál.
    Když se oba vrátily z dovolené, byl jsem v práci takže jsem nebyl přítomen prvnímu představení.

    Přišel jsem z práce a zašel na barák k mámě.
    Altán rozebranej.
    Hleděl jsem jak vemeno co jako je.
    Přítel chytrolín (mistr světa ve všem) mi jasně a srozumitelně vysvětlil že sklon střechy nebyl úplně ideální kvůli sněhové zátěži a výška by měla být vyšší.

    Na altán 5x5 z výškou 2,5 a sklonem střechy 25 cm (na těch 5 metrů délky) který měl ještě uprostřed sloupek, by mohlo klidně napadnout i 2 metry sněhu a ani by to s ním nehlo.

    Chvilku jsem se snažil vysvětlovat, načež jsem to vzdal, celý ten rozebraný altán jsem si naložil a odvezl k sobě domů.
    Mamka koupila "super" altán z letáku 3x3 který po prvním větru lehl k zemi.

    Trámkama jsem krásně zatopil a z prkýnek a zbytku jsem psovi postavil novou větší boudu.

    Přítel chytrolín mi nesmí přes práh a když jedu za mámou na návštěvu, sedím před barákem na lavce a dovnitř bych nevlezl ani za pytel peněz.
    Mamka mi řekla že to myslel dobře a ať si to tak neberu.

    Od té doby bych u ní nezatloukl ani hřebík, aby náhodou nenastala situace že jsem třeba použil jiný tip, nebo že tam není úplně rovně atd.
     
  5. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Jééé kdyby to šlo...jééé kdyby se to vyplnilo...:D

    Bezejmený - nesmíš hned vše vzdávat,co já pamatuji,už jsem asi 10x měnil obklady,nebo dlažbu v kuchyni,neb nepasovala k právě koupeným závěsům do oken.
    A pokud ji měnim přibližovadlo,také se raději napřed zeptám.jaká barva oděvů je ted v módě.To víš,já si pořídím to,co se líbí mě a co se líbí jinejm je nutno předělat xD
     
    Naposledy upraveno: 8/5/16
    Viky007 a danielka0000 tohle ocenili.
  6. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Barolande - Tebe špatně poučili:"Ženská nikdy neví, co chce, ale nedá pokoj dokud toho nedosáhne.", v tom horším případě se chová jako v té pohádce:" Jdi tam, nevím kam a dones to, nevím co." Ale máš možnost to vyřešit - záleží na vhodném výběru typu květin do pergoly - něco v duchu Adéla ještě nevečeřela. ;)xD8) Anebo se s tím smířit a vyrazit pro nějaké ty květiny do pergoly, ale aby jsi na ně nezůstal sám..... možná i ten chmel by nebyl špatný a pokud by jsi doma vařil pivo, byla by to i rozumná investice.
    Bezejmenný - ten chytrý pán, co ho popisuješ, mi připomíná jednoho pána od nás, říká se mu Jaroušek a všude byl, všechno zná a strašně rád radí druhým.... dopracoval to do stádia, že ho neberou vážně ani svíčkové báby v kostele. ;)
    Čarodějka007 - jemný zvuk poletujícího hmyzu - na zahradě mi kvetou třešně - mimochodem moc krásně - a ten hukot, co vydávají včely, ten má do jemného dost daleko a vloni, když mi při obírání rybízu sedl jeden roj od souseda na vedlejší keř.... pán Tvorsta a dekoval jsem se jak poslední utřinos, aby si mě náhodou nevšimly.xD
     
  7. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    kiki2305 tohle ocenil(a).
  8. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Jen se smějte, já sem dneska odolávala náletům náruživého čmeláka, který ve mě našel zalíbení a opakovaně mě obletoval, po pátnácté už to ani nebylo vtipné :D

    jinak to byl prima den venku a v přírodě. ...
    danda
     
    malinkami a kiki2305 tohle ocenili.
  9. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Njn, dando asi jsi pěkné kvítko a čmeláček měl zájem o trošku toho pylu a nektaru. ;)xD Ale jinak souhlas, krásný den a přestože je neděle, tak den pro práci na zahradě a pak pro aktivní odpočinek uprostřed kvetoucích stromů a zpívajících ptáčků jako stvořený. Doufám, že podobné počasí vydrží i v tom následujícím týdnu.:music:
     
    danda-vnovis tohle ocenil(a).
  10. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Naposledy upraveno: 9/5/16
    skalara.v a fugger64 tohle ocenili.
  11. fugger64

    fugger64 Komisař fóra

    koupil jsem 0 tajemných podivuhodných úžasných jedinečných stájí a vypadlo mi z toho : 0 chlívů pro tygra, 0 chlívů pro jakukoliv pandu, 0 chlívů pro plameňáky, 0 chlívů pro mravenečníky a 0 chlívů pro cokoliv jiného8)
     
    dasa1143 tohle ocenil(a).
  12. anvan

    anvan Dozorce fóra

    Ahoj lidičky - když je tu debata o všem možném, poradí mi někdo, jak dát na plochu správně dalekohled nebo slun.hodiny? Když dám dalekohled, měla by se zatemnit nahoře obloha - ale mně zůstane denní-modrá a zatemní se mi jen do mlhy spodní část plochy. Je na to nějaký fígl, třeba že se musí dát na plochu první a pak vše ostatní, nebo jak to vlastně funguje? už jsem se na to kdysi ptala modíků, ale dostalo se mi jen odpovědi, že je mám jen posadit na plochu.....hmmm.
     
  13. jajka11

    jajka11 Pisálek fóra

    květinový záhon-co to obnáší?
     
  14. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj anvan,

    tak mně napadlo, nemáš náhodou aktivovaný růžový vzhled farmy?



    Ahoj jajka11,

    pokud se ptáš na dekoraci, tak to je jen ozdobný předmět - nemá zvláštního užití.
     
  15. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Stálé zdraví vespolek,
    krásné dny pokračuji a tak opět vyrazím na trošku toho čerstvého vzduchu na zahradu.
    fugger64 - tak přesně tomu se říká:"nula od nuly pošla."

    Byl jeden rabín a ten krásně kázal. Jednou měl takové kázání, ve kterém káral mravy členů náboženské obce a obzvláště vytýkal, že jsou mnozí i ženatí, kteří navštěvují podezřelé místnosti. Při tomto místě kázání luskl šames prsty. Po bohoslužbě pravil rabín k šamesovi: "Vy, šames, jestli se ještě jednou opovážíte při mém kázání luskat prsty, vyletíte na hodinu!" Šames odpověděl: "Pane rabíne, já neluskal prsty proto, abych dal najevo nevážnost k vašemu kázání... Když jste mluvil o tom, že i mnozí ženatí navštěvují podezřelé místnosti, tak jsem si luskl, protože jsem si najednou vzpomněl, kde jsem nechal deštník..."

    Sejdou se dva židé a ptá se jeden druhého, jak se mu vede. "Teď už lépe. Vyrábím a prodávám paštiky z kvíčal." "Z kvíčal? A kolik stojí taková paštika z kvíčal?" "Co by měla stát? Prodávám je po čtyřech korunách." Řekni mi, jak je to možné? Paštika z kvíčal za čtyři koruny. To do toho jistě mícháš koňské maso!" "No, to jo, ale ne moc. Asi tak na polovic: vždycky jednu kvíčalu - jednoho koně..."
     
    vavovi a danielka0000 tohle ocenili.
  16. anvan

    anvan Dozorce fóra

    pajda

    nemám...ten ani nevlastním.
    Někdy mi ten dalekohled zatemní i oblohu, ale většinou ne....farma je pak ne noční, ale víceméně..hnusná. Rozplizlá.:(
     
    fugger64 tohle ocenil(a).
  17. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Pan Pollak přijde za farářem, že by chtěl přestoupit na katolickou víru. Farář mu ochotně vyhoví. Po čase se ovšem Pollak přišourá znovu, že chce z katolické církve vystoupit a jako důvod uvádí, že chce vstoupit do církve evangelické. Farář se ho ptá na důvod takového počínání a Pollak vysvětluje: Podívaj, pane faráři, vyplňuju formulář a tam otázka náboženství. Napíšu, že katolík. Další otázka: Předtím: Napíšu že žid. A každý má hned jasno. Kdežto takhle napíšu: evangelík. Předtím: Katolík. Aha!
     
  18. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj anvan

    Mě se to nebe zdá docela v pohodě v režimu z dekorací Hvězdářský dalekohled
    Hlavní louka
    [​IMG]

    Divoká louka
    [​IMG]

    Park
    [​IMG]

    Na Lesní mýtině toto ovšem nefunguje
     
  19. anvan

    anvan Dozorce fóra

    pezt

    moc děkuji. Já to cpu pořád na lesní mýtině!!!! Vůbec mě nenapadlo zkusit to na jiné ploše. myslela jsem, že to funguje všude stejně.
    Ještě jednou děkuji.
     
    skalara.v, danda-vnovis a nanyblacks tohle ocenili.
  20. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Tak v Kalendáři je již aktivní odkaz na novou akci Vikingská legenda, bohužel po přechodu na odkazovanou stránku se mi zatím ukazuje, že nemám potřebné oprávnění... Asi se stránka teprve připravuje.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.