ST: BAHAMARAMA - Strategie a efektivita ostrovního farmaření

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem pajda361, 6/12/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Nevím, jak to dělají ostatní, ale jsem ten typ, co začíná od nejtěžšího. Na Baha jsem otevírala jen to, co jsem musela pro postup do další místnosti, abych se dostala co nejrychleji k ostrovu, a k tomu, co dává nejvíce BBZ.
    Mám už otevřenou polovinu ostrova, a v chrámu otevírám - opět odzadu - ty položky, které jsou za nejvíce zlatých banánů. Vede mně k tomu také to, že ve vyšších levlech jsou postupy pomalejší. Teď jsem 162, a otevřeny mám všechny místnosti, ze zvířat ale nemám anakondy a velbloudy, šlechtění otevřeno jen u pand. Ze stromů nemám guavu, kakaovník a mombín, u acai, kustovnice a pitomby jsem využila možnost koupit za floreny. Tyhle poslední tři stromy by ale klidně počkaly, nejsou v tomto systému hry zatím nijak potřebné, protože je ještě nemůžu dodávat do úkolů, když nemám ještě ani tu guavu. Leda pro prodej.
    Z rostlin nemám asi polovinu, co jsem otevřela bylo hlavně potřeba do úkolů, a já tehdy potřebovala hvězdičky do poháru.
    Na polovině plochy mám stromy, ze začátku hlavně kokosy, mango a banány, na prodej. Výrobny mám taky jen pandí, protože je z nich nejvíce BBZ + 6x pandí výběh, a po jednom opičím, lenochodím a sloním. A plodiny kupuji podle ceny - v domečku, nebo na trhu, co je výhodnější. Třeba bikiny a máslo nedělám, i když výrobny mám, protože je poměrně levně koupím na trhu.
    Dost podobně to dělám i na farmě, udělala jsem si pomaličku marmeládníka do 3 stupně, ve čtvrtém to jde pomaleji a taky mi pořád docházel cukr, takže jsem řemeslo zatím odložila a napřed si nasbírala hvězdičky pro plnou runu na stromě (Marmeládová mánie). Tím mám o 25% bodů více už u všeho, co jako marmeládník vyprodukuju. Takže i rychlejší postup.
    Každému vyhovuje něco jiného, já to mám tak trochu na přeskáčku, ale s tím, že nejsem v prodeji na tržnici žádný šampión, tak si myslím, že to jde i bez krejcarů z farmy.

    flexka: ... myslím, že to na nás zkrátka (nejen Láďa) zkouší :)
     
    Prepperka a krakoramaja tohle ocenili.
  2. wpavel

    wpavel Zelenáč fóra

    ahoj nevím jak mám napsat dotaz tak to zkouším přes tebe,prosím tě udělala jsem ukol BahamaarboretumII a neví zda je nějaké druhé nebo zda je to jen vylepšení toho prvního a jak to popřípadě aktivovat.
    děkuji za pomoc wpavel
     
  3. sopti

    sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    wpavel - splněním úkolu v družstvu získáš pouze stavební plány na rozšíření stávajícího arboreta (toho co si pořídíš za hvězdičky nebo za floreny).
    Vše o skladištích najdeš v našem FAQ (na zelené klikni)