Soutěž Kouzlo pohádek (14.-26.12.2019)

Diskuze na fóru 'Hry na fóru' zahájená uživatelem doben, 13/12/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. doben

    doben Ikona fóra

    [​IMG]

    1. kolo probíhá od 14.12. 19:00 do 21.12. 19:00

    2. kolo proběhne od 21.12. 19:00 do 26.12. 15:00


    Časové rozmezí pro jednotlivá kola se ještě může změnit,
    proto doporučuji pravidelně kontrolovat informace v tomto vlákně.

    Soutěž již skončila.
    Výsledky najdete ZDE(klik).



    [​IMG]
    V letošní vánoční soutěži můžete oveřit své znalosti pohádek a filmů. Ti nejlepší vyhrají Johny Citróny nebo růžové výrobny. Tentokrát nejsou odměny závislé na počtu soutěžících a navíc nikdo neodejde bez odměny! Do prvního kola byly zařazeny pouze uzavřené otázky, za špatné odpovědi neztrácíte body a na odeslání vyplněného kvízu z prvního kola máte 8 dní. Ti nejlepší z vás poté postoupí do druhého kola, které je již výrazně těžší a v něm se rozhodne o vítězích nejhodnotnějších odměn. Vůbec poprvé jsem obtížnost kvízu z prvního kola testoval ještě před soutěží a podle výsledků jej lze vyplnit na plný počet bodů za pouhých 10 minut!



    [​IMG]
    První kolo probíhá od 14.12. 19:00 do 21.12. 19:00. Během něj je vaším úkolem vyplnit soutěžní kvíz, který obsahuje 30 otázek týkajících se pohádek a filmů, které se u nás objevují v televizi během Vánoc. Veškeré otázky jsou uzavřené, tudíž všude vybíráte jednu správnou odpověď z pěti možností. Za každou správnou odpověď získáte bod, za špatnou odpověď žádné body neztratíte, tudíž se vyplatí tipovat, pokud neznáte správnou odpověď. Pokud se vám podaří vyplnit kvíz na plný počet bodů včas, tak automaticky postoupíte do druhého kola. V případě, že by se nepovedlo vyplnit kvíz na plný počet bodů alespoň pěti soutěžícím, tak do druhého kola postoupí pět soutěžících s nejvyšším počtem bodů z prvního kola. V případě shodného počtu bodů rozhoduje čas zaslání vyplněného kvízu. Každý soutěžící může vyplněný kvíz zaslat pouze jednou. Pokud soutěžící uvede chybně svůj herní nick nebo nepotvrdí svůj souhlas s pravidly soutěže, tak bude ze soutěže vyloučen. Do 24 hodin od odeslání vyplněného kvízu by vám měla přijít herní poštou ověřovací zpráva. Na tuto zprávu je nutné odpovědět a potvrdit, že jste se soutěže skutečně zúčastnili s herním účtem, na který přišla ověřovací zpráva. Pokud to neuděláte před ukončením prvního kola, tak vám nebude umožněno zúčastnit se druhého kola. Tip: Zprávu s potvrzením, že jste se zúčastnili s daným herním nickem mi můžete poslat na mou farmu doben ihned poté, co odešlete vyplněný kvíz. Nemusíte čekat, až se vám ozvu já. Každý soutěžící se může zapojit pouze s jedním herním účtem.

    Váš počet bodů z prvního kola se dozvíte až 21.12. v 19:00 v tomto vlákně.

    Soutěžní kvíz z prvního kola najdete ZDE(klik)
    Nebo se k němu dostanete kliknutím na toto tlačítko:
    [​IMG]



    [​IMG]
    2. kolo proběhne od 21.12. 19:00 do 26.12. 15:00
    Podrobnosti o druhém kole soutěže najdete kvůli větší přehlednosti ZDE(klik). Informace o druhém kole budou doplněny později.



    [​IMG]
    V této soutěži získají odměnu všichni soutěžící. Odměny budou rozděleny podle celkového počtu bodů z obou kol a v případě shodného počtu bodů bude rozhodovat čas zaslání vyplněného kvízu. Např. na prvním místě by se tedy měl umístit soutěžícící, který získá v prvním kole plný počet bodů a v druhém kole získá nejvyšší počet bodů ze všech. Část odměn do soutěže věnovaly xxsoptikxx a -housenka- a za to jim děkuji. Soutěž se budu snažit vyhodnotit co nejdříve, aby vám mohly odměny přijít ještě při prosincovém OaD.

    1. místo
    [​IMG]
    1x John Citrón

    1x Prasečí chlívek V: Neonový
    1x Vajíčkový strom

    2. místo
    [​IMG]
    1x John Citrón

    1x Výběh pro pandy IV: Růžový
    1x Vajíčkový strom

    3. místo
    [​IMG]
    1x John Citrón

    1x Vraní hnízdo IV: Růžové
    1x Vajíčkový strom

    4. místo
    [​IMG]
    1x Obchod se zavazadly IV: Růžový

    1x Santalovník

    5. místo
    [​IMG]
    1x Výrobna prachového peří IV: Růžová

    1x Santalovník

    6. místo
    1x Žabí rybníček V: neonový

    7. místo
    1x Pštrosí výběh V: Neonový

    8. místo
    1x Pštrosí výběh V: Neonový

    9. místo
    1x Oslí stáj V: Neonová

    10. místo
    1x Kozí chlívek V: Neonový

    Všichni soutěžící
    [​IMG]
    1x Dárek s překvapením
    * obsah tohoto dárku bude zveřejněn ve Štědrovečerním speciálu


    [​IMG]
    1) Každý soutěžící se může zapojit jen s jedním herním účtem a v každém kole může vyplněný kvíz zaslat pouze jednou.
    2) Po odeslání kvízu je nutné potvrdit svou účast v soutěži. Stačí odpovědět na zprávu, která vám přijde herní poštou přibližně do 24 hodin od vyplnění kvízu. Pokud soutěžící svou účast nepotvrdí před koncem prvního kola, tak mu nebude umožněno zúčastnit se druhého kola.
    3) Vítězem se stane soutěžící, který nasbírá v obou kolech dohromady nejvíce bodů. Pokud bude mít více soutěžících stejný počet bodů, tak rozhodne, kdo odeslal vyplněný kvíz z druhého kola dříve.
    4) V případě, že soutěžící zašle vyplněný kvíz víckrát, tak budou do soutěže zařazeny pouze odpovědi, které zaslal nejdříve.
    5) Pro tuto soutěž platí také Pravidla Dobenových soutěží 2019.
    6) Bez potvrzení souhlasu s pravidly se této soutěže nemůžete zúčastnit.
    7) Při uvedení špatného herního nicku bude soutěžící ze soutěže vyloučen.
    8 ) Soutěžící, kteří získají v prvním kole plný počet bodů, automaticky postoupí do druhého kola.
    9) V tomto vlákně platí pravidla fóra, tudíž zde můžete vkládat své příspěvky týkající se soutěže. Výjimku z pravidel má pouze pořadatel soutěže, který zde může mít více příspěvků pod sebou.


    [​IMG]
    Výsledky najdete po ukončení soutěže ZDE(klik).

     
    Naposledy upraveno: 26/12/19
  2. doben

    doben Ikona fóra

    [​IMG]

    Průběh
    Druhé kolo probíhá od 21.12. 19:00 do 26.12. 15:00.
    Během něj je vaším úkolem vyplnit soutěžní kvíz, který obsahuje 20 otázek týkajících se pohádek a filmů. První polovina otázek se týká českých pohádek a filmů a druhá je zaměřená na pohádky a filmy z jiných zemí. Veškeré otázky jsou otevřené, tudíž musíte všude dopsat odpověď sami. Některé otázky jsou složeny z několika podotázek, tudíž je nutné odpovědět na všechny části otázky. Každá otázka je obodována od 1 do 4 bodů. Veškeré odpovědi se budou vyhodnocovat individuálně, tudíž můžete za neúplnou odpověď dostat např. dva body ze čtyř. Celkově lze nasbírat 40 bodů. V případě shodného počtu bodů rozhoduje čas zaslání vyplněného kvízu. Každý soutěžící může vyplněný kvíz zaslat pouze jednou. Pokud soutěžící uvede chybně svůj osobní kód nebo nepotvrdí svůj souhlas s pravidly soutěže, tak bude ze soutěže vyloučen. Kvíz mohou vyplnit pouze soutěžící, kteří v prvním kole získali plný počet bodů tzn. 30 bodů. Váš počet bodů z prvního kola si můžete ověřit ZDE(klik).

    Osobní kódy
    Všichni soutěžící, kteří vyplnili kvíz z prvního kola, obdrželi herní poštou jejich osobní kód. Tento kód má tento tvar: 000-XXX-123. První tři čísla (000) slouží k ověření, že jste dostali správný kód. Tato tři čísla ve vašem kódu by se měla shodovat s třemi čísly, která jsou uvedena u vašeho herního nicku v této tabulce (klik). Pokud se neshodují, tak mi pošlete herní poštou váš osobní kód a já vám případně pošlu náhradní. Další část kódu, která je složena ze tří písmen a tří čísel slouží k tomu, aby váš kód nemohl nidko odhadnout.

    Osobní kód slouží jako váš unikátní klíč pro vstup do soutěžního formuláře v druhém kole. Místo herní nicku totiž do prvního pole ve formuláři zadáváte váš osobní kód. Je nezbytně nutné, abyste jej zadali přesně tak, jak vám přišel herní poštou.

    Vyplněné soutěžní formuláře, které budou obsahovat neexistující kódy, nebudou vůbec vyhodnoceny.

    Osobní kódy slouží také k anonymizaci soutěžících při vyhodnocování výsledků. Odpovědi jsou díky nim vyhodnocovány bez toho, aby hodnotitel věděl, o koho se jedná a body jsou následně přiřazeny k hernímu účtu podle klíče, který má k dispozici pouze pořadatel. Tudíž by měla být zaručena férovost.

    Soutěžní kvíz z druhého kola najdete ZDE(klik)
    Nebo se k němu dostanete kliknutím na toto tlačítko:
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 21/12/19
  3. doben

    doben Ikona fóra

    [​IMG]
    Výsledky 1. kola
    Podle této tabulky si zkontrolujte, jestli jste postoupili do druhého kola a jestli máte správný osobní kód.

    [​IMG]

    Celkové výsledky soutěže Kouzlo pohádek

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 26/12/19
  4. doben

    doben Ikona fóra

    Soutěžní kvíz z prvního kola je již k dispozici.

    [​IMG]


    Na poslední chvíli došlo ke změně konce 1. kola a začátku a konce 2. kola.

    1. kolo probíhá od 14.12. 19:00 do 21.12. 19:00

    2. kolo proběhne od 21.12. 19:00 do 26.12. 15:00

    Časové rozvržení soutěže se stále může změnit, ale pravděpodobně již takto zůstane.

    Pokud budete mít k soutěži dotazy, tak se ptejte buď přímo v tomto vlákně,
    nebo mi napište herní poštou na mou farmu doben.


     
  5. doben

    doben Ikona fóra

    Osobní kódy
    Jelikož se již zapojili první soutěžící, tak bych vám rád dal jeden tip, jak můžete zjistit, kolik soutěžících již vyplnilo kvíz před vámi. Jakmile vám přijde odpověď na vaši zprávu s ověřením, tak v ní najdete váš osobní kód. Tento osobní kód využijí pouze hráči, kteří postoupí do 2. kola soutěže, ale dostávají jej všichni hráči, kteří vyplnili kvíz v 1. kole. Kód se skládá ze tří částí. První část je složena ze tří čísel, která značí vaše pořadí podle času zaslání odpovědi. Tudíž soutěžící, který poslal vyplněný kvíz jako první, má na začátku kódu 001, soutěžící, který poslal vyplněný kvíz jako druhý tam má 002, třetí soutěžící 003 atd. Díky tomu můžete jednoduše zjistit, kolik hráču se zapojilo před vámi. Váš počet bodů s podobou kódu nijak nesouvisí. Jeho druhá část obsahuje tři náhodná písmena a jeho třetí část obsahuje tři náhodná čísla. Bližší informace a použití těchto kódů se dozvíte, jakmile budou zveřejněny informace o druhém kole.
     
  6. doben

    doben Ikona fóra

    Počet soutěžících a zprávy
    Uběhlo nám teprve 48 hodin od začátku a již nyní je to soutěž s největším počtem soutěžícíh ze všech soutěží, které jsem kdy na fóru pořádal. Původně jsem chtěl poslat herní poštou pozvánku všem hráčům, které mám přátelích. Nakonec jsem musel tento plán přehodnotit, jelikož vyplněné soutěžní formuláře z druhého kola se budou vyhodnocovat ručně, tudíž musím brát ohled na čas, který to zabere. A protože nechci stanovovat žádný maximální počet soutěžících, tak jsem se rozhodl, že bude nejlepší s odesíláním pozvánek přestat a nechat příležitost se zúčastnit všem hráčům, kteří budou mít zájem a soutěž si najdou sami. Každopádně to neznamená, že bych chtěl někoho od účasti odrazovat. Místa je stále dost a pořád platí, že dárek s překvapením dostane každý soutěžící. ;)

    Na závěr bych chtěl upozornit, že nestíhám odpovídat na veškeré zprávy, které mi přijdou herní poštou. Proto se prosím nezlobte, pokud vám na některé zprávy neodpovím. Snažím se primárně odpovídat na zprávy, které se týkají organizace soutěže a limit 10 zpráv za 10 minut není úplně ideální.
     
  7. doben

    doben Ikona fóra

    1. kolo soutěže končí zítra v 19:00, tudíž máte poslední možnost se zapojit a získat Dárek s překvapením.
     
  8. doben

    doben Ikona fóra

    Soutěžní kvíz z 2. kola je již k dispozici.
    Veškeré informace k 2. kolu najdete ZDE(klik).


    [​IMG]

    2. kolo probíhá od 21.12. 19:00 do 26.12. 15:00


    Výsledky 1. kola najdete ZDE(klik).
    Před vyplňováním kvízu z 2. kola si ověřte, že jste do 2. kola postoupili a že máte správný osobní kód.
    První 3 čísla ve vašem osobním kódu se musí shodovat s těmi, která jsou uvedena u vašeho herního nicku v této tabulce(klik).
    Pokud se tato čísla shodovat nebudou, tak mi napište herní poštou a rovnou mi pošlete i osobní kód,
    který jsem vám poslal.


    Pokud budete mít k soutěži dotazy, tak se ptejte buď přímo v tomto vlákně,
    nebo mi napište herní poštou na mou farmu doben.
     
  9. doben

    doben Ikona fóra

    Tabulka s výsledky 1. kola
    V tabulce s výsledky z 1. kola je pár překlepů u vašich herních nicků. Je to důsledek toho, že jste své nicky napsali při vyplňování soutěžního formuláře z 1. kola špatně. Tato tabulka již aktualizována nebude. Vaše herní nicky budou uvedeny správně až v tabulce s konečnými výsledky, která bude zveřejněna po ukončení soutěže. Všem soutěžícím, kteří postoupili do 2. kola, jsem poslal herní poštou zprávu. Pokud jste ji tedy dostali, tak máte jistotu, že jste postoupili.
     
  10. doben

    doben Ikona fóra

    1. kolo - správné odpovědi
    Zde najdete správně odpovědi k otázkám z 1. kola

    1. část - Postavy
    1) Ve které pohádce vystupuje Dorotka, klíčnice Francka a kuchařka Róza?

    Správná odpověď: Anděl Páně

    2) Ve které pohádce vystupuje princezna Lada, král Kazisvět VI. a kuchtík Janek?
    Správná odpověď: Princezna se zlatou hvězdou

    3) Ve které pohádce vystupuje Kokoška, král Jindřich a rádce Y?
    Správná odpověď: Šíleně smutná princezna

    4) Ve které pohádce vystupuje rádce Ferenc, kuchař Frit a teta Libuše?
    Správná odpověď: Tajemství staré bambitky

    5) Ve které pohádce vystupuje Markýtka, Kujbaba a Valihrach?
    Správná odpověď: Z pekla štěstí

    6) Ve které pohádce vystupuje Marína, Andréska a dráb Hlavizna?
    Správná odpověď: O Ječmínkovi

    7) Ve které pohádce vystupuje čert Záprtek, zlatník Alfons a vandrák Berta?
    Správná odpověď: Láska rohatá

    8 ) Ve které pohádce vystupuje čarodějnice Černava, Řimbuch a Sluneční paní?
    Správná odpověď: O princezně Jasněnce a létajícím ševci

    9) Ve které pohádce vystupuje dřevorubec Ondra, Černá paní a zlodějíček Ferko?
    Správná odpověď: Nebojsa

    10) Ve které pohádce vystupuje princezna Krasomila, král Miroslav a ministr Jakub?
    Správná odpověď: Pyšná princezna

    2. část - Písničky
    Ukázka č. 1
    Vim jedno návrší zámek nádhernej.
    Z nejhezčích pohádek ho znám,
    stavěnej z křišťálů sahá k nebi pomalu,
    povětří přijde k duhu princeznám…

    11) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 1?
    Správná odpověď: Princezna ze mlejna

    Ukázka č. 2
    Statistika nuda je
    má však cenné údaje,
    neklesejme na mysli
    ona nám to vyčíslí…

    12) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 2?
    Správná odpověď: Princové jsou na draka

    Ukázka č. 3
    Pod dubem, za dubem,
    tam si na tě počíháme,
    Pod dubem, za dubem,
    tam tě oškubem…

    13) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 3?
    Správná odpověď: Lotrando a Zubejda

    Ukázka č. 4
    Oslava veliká ať už se chystá,
    a buchet je spousta,
    lahodná sousta
    Ať naše láska je vždy stejně čistá,
    a pevná jako brány trám…

    14) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 4?
    Správná odpověď: Kouzla králů

    Ukázka č. 5
    Já už to vím, já vím,
    vím už co je láska jako trám
    Už to vím, já vím,
    vím už jak je dobře, že tě mám…

    15) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 5?
    Správná odpověď: Šíleně smutná princezna

    Ukázka č. 6
    Jedu, jedu pro pannu
    jakpak se k ní dostanu
    když jí najdu vyhraji
    můj pan král tak získá ji…

    16) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 6?
    Správná odpověď: Zlatovláska

    Ukázka č. 7
    Já louhuju kůže, já z nich šiju boty,
    já pěstuju růže, já látám kalhoty,
    ten umí to a ta zas tohle
    a všichni dohromady uděláme moc…

    17) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 7?
    Správná odpověď: Císařův pekař - Pekařův císař

    Ukázka č. 8
    Ať sedí doma, kdo chce jen brečet,
    to z chytrý knížky můj táta mi přečet.
    Kuráž je lepší, než pytel zlata,
    tohle mě kdysi učil můj táta…

    18 ) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 8?
    Správná odpověď: Tajemství staré bambitky

    Ukázka č. 9
    Písek se červená, vápno se bělá,
    písek se červená, vápno se bělá.
    Brána je zřícená, ať stojí celá,
    brána je zřícená, ať stojí celá…

    19) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 9?
    Správná odpověď:Ať žijí duchové

    Ukázka č. 10
    Lásko má já stůňu,
    svoji pýchu já jen hrál,
    kvůli vám se vzdávám trůnu,
    klenotů i katedrál…

    20) Ze které pohádky pochází část písničky z ukázky č. 10?
    Správná odpověď: Noc na Karlštejně

    3. část - Hlášky
    V této části je vaším úkolem poznat pohádku podle hlášky, která se v ní nachází.
    Hláška č.1
    „Chodit po vodě, to umí jenom náš mladej Pán, ale to víš, to je elita, na to já si netroufám.”

    21) Ze které pohádky pochází hláška č.1?
    Správná odpověď: Anděl Páně

    Hláška č. 2
    „Na věčného mamlase - krále Brambase!”

    22) Ze které pohádky pochází hláška č.2?
    Správná odpověď: Z pekla štěstí

    Hláška č. 3
    „Postůj, panáčku, brousím si na tebe kosu!”

    23) Ze které pohádky pochází hláška č.3?
    Správná odpověď: Peklo s princeznou

    Hláška č. 4
    „Takže miny nejsou, kule nejsou k nalezení, zvědové se nevrátili. No, hlavně že zvítězíme.”

    24) Ze které pohádky pochází hláška č.4?
    Správná odpověď: Ať přiletí čáp, královno!

    Hláška č. 5
    „Střízlivý střízlík stříbro střádá, žíznivý žoldnéř žejdlík žádá.”

    25) Ze které pohádky pochází hláška č.5?
    Správná odpověď: Koloběžka První

    Hláška č. 6
    „Dáme-li se vlevo, zahne Honza vpravo. Dáme-li se vpravo, zahne...”

    26) Ze které pohádky pochází hláška č.6?
    Správná odpověď: Honza málem králem

    Hláška č. 7
    „Víš, co budeš mít k večeři? Vzduch omaštěný větrem!”

    27) Ze které pohádky pochází hláška č.7?
    Správná odpověď: Obušku, z pytle ven!

    Hláška č. 8
    „Nu, mýlil ses trošičku. Ale žes byl ke mně milý, za to udělím ti nyní řád myšího kožíšku.”

    28 ) Ze které pohádky pochází hláška č.8?
    Správná odpověď: Princezna se zlatou hvězdou

    Hláška č. 9
    „Nastěnku chci za ženu.”

    29) Ze které pohádky pochází hláška č.9?
    Správná odpověď: Mrazík

    Hláška č. 10
    „Jenomže ty sis bral maminku, kdežto mě vnucuješ samý cizí holky.”

    30) Ze které pohádky pochází hláška č.10?
    Správná odpověď: Tři oříšky pro Popelku
     
  11. doben

    doben Ikona fóra

    Štědrovečerní speciál

    Video najdete ZDE(klik).

    V tomto videu zjistíte, co obsahují Dárky s překvapením z této soutěže.
    ;)
     
    Honzulka05 a moncicak7070 tohle ocenili.
  12. doben

    doben Ikona fóra

    Výsledky soutěže Kouzlo pohádek
    Na začátek bych chtěl napsat, že toto byla organizačně nejnáročnější soutěž ze všech, které jsem zatím pořádal. Normálně by mi její příprava trvala alespoň měsíc, jenomže tentokrát jsem na to měl jen týden, jelikož první přípravy začaly až 8. prosince. Původně totiž měla proběhnout úplně jiná soutěž s názvem Velké závody na farmě. Nakonec jsem se však rozhodl pro soutěž Kouzlo pohádek a jsem za to rád. Musím říct, že vymyslet pohádkový kvíz tak, aby nešly na internetu dohledat odpovědi během pár minut, je v dnešní době opravdu těžké a především časově náročné. Proto jsem moc rád, že jsem na to nebyl sám. Tímto bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na testování otázek kvízu z 1. kola, na vymýšlení otázek do kvízu z 2. kola a na vyhodnocování odpovědí z 2. kola. Nikdo z nich farmu nehraje, tudíž nemusíte mít strach, že by se ke správným odpovědím dostal někdo ze soutěžících. O to více mě těší, že do toho šli. Nakonec bych rád poděkoval také všem, kteří do soutěže věnovali odměny. Od začátku jsem chtěl, aby to byla velká soutěž se spoustou odměn a velkým množství soutěžících, což se nakonec splnilo. A myslím si, že přesně taková by vánoční soutěž měla být.

    Jak jsme vyhodnocovali vyplněné soutěžní formuláře?
    V prvním kole proběhlo vyhodnocení odpovědí automaticky, jelikož byla v nabídce vždy jen jedna správná odpověď.
    V druhém kole vyhodnotila prvních deset otázek jejich autorka a zbytek otázek jsem vyhodnotil já. Jednotlivým odpovědím jsme přiřazovali počet bodů podle toho, jestli obsahovaly to, co jsme považovali u jednotlivých otázek za správnou odpověď. Pokud vaše odpověď byla správná, ale neobsahovala to podstatné, za co byly udělovány body, tak jste za ni dostali 0 bodů. Pokud byla daná otázka za více bodů, tak jste za neúplnou odpověď mohli získat např. 1 nebo 2 body.
    Pokud jste uvedli zdroje a vaše odpověď se lišila od té naší, tak jsme se pokoušeli vaši odpověď ověřit. V případě, že se nám nepodařilo dohledat, jestli je vaše odpověď správná, tak jste za ní dostali 0 bodů.
    Také hodně záleželo na tom, jak přesně jste odpovídali. Pokud byla odpověď moc obecná např. ,,drakovi usekl hlavu", tak jsme ji neuznali, jelikož by seděla na velké množství pohádek a chybělo v ní to hlavní, což byla v tomto případě zmínka o kouzelné větvičce.
    Ve většině případů platí, že pokud má někdo více bodů než vy, tak buď odpověděl na více otázek, nebo byly jeho odpovědi přesnější.

    Zpětná vazba
    V případě, že si ještě najdete pár minut, tak budu rád, pokud vyplníte tento formulář se zpětnou vazbou(klik). Formulář je anonymní, jeho vyplnění je dobrovolné a můžete si sami vybrat, na kolik otázek odpovíte. Jeho výsledky ovlivní mé budoucí soutěže, takže máte příležitost se vyjádřit k tomu, co byste chtěli změnit.

    Konečné výsledky soutěže Kouzlo pohádek

    Můžu říct, že nikdo nepočítal s tím, že by někdo v 2. kole dosáhl na plný počet bodů.
    Tímto posílám obrovskou gratulaci směrem k hudy536,
    jelikož se jí to povedlo.


    Na 2. a 3. místě se umístili s 39 body ..Filipko.. a Rosmas34.
    Na 4. místě se umístila mamcalenca
    , které unikl JC jen o kousek,
    jelikož zaslala vyplněný formulář o něco později.
    První desítku nám uzavírá Kódl2003 s 37 body,
    což znamená, že nahoře to bylo opravdu velmi těsné.

    V tabulce jsou označeni žlutou barvou zbylí finalisté,
    kteří zabojovali v 2. kole a odeslali vyplněný kvíz.
    Všem z nich patří také velký obdiv,
    že si o svátcích našli čas a soutěže se zúčastnili.

    Červenou barvu mají finalisté, kteří kvíz z 2. kola neodeslali.
    Modrou barvu mají soutěžící, kterým se nepovedlo v 1. kole dosáhnout na plný počet bodů.

    Veškeré odměny by měly být odeslány během následujícího OaD.
    Odměny budou odesílány přímo z účtů hráčů, kteří je do soutěže věnovali.
    Tito hráč vám také nejspíš pošlou herní poštou zprávu o odeslání odměny.
    Pokud jste neviděli Štedrovečerní speciál,
    tak všichni soutěžící získávají 1x MJS + 1x Rajský venec.


    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 26/12/19
    Honzulka05, Peto121 a Y_n_O tohle ocenili.
  13. doben

    doben Ikona fóra

    Přehled dárků s překvapením
    Losování proběhlo ve Štědrovečerním speciálu.
    Veškeré odměny by měly být odeslány během následujícího OaD.
    Odměny budou odesílány přímo z účtů hráčů, kteří je do soutěže věnovali.
    Tito hráč vám také nejspíš pošlou herní poštou zprávu o odeslání odměny.

    [​IMG]
     
  14. doben

    doben Ikona fóra

    2. kolo - správné odpovědi
    Co takhle svatba, princi? (film)
    1) Jaké tři úkoly splní pomocnice Běla místo princezen?
    Správná odpověď: oškrábat brambory do alabastrova, ušít princi vestu a složit píseň, kterou by princi vyjevily to, jak jej mají rády

    Lotrando a Zubejda (film)
    2) Jak se jmenovala maminka Lotranda a kde se s Lotrandem po letech potkali?
    Správná odpověď: La Mad/Madla, v paláci u sultána Solimána

    Chobotnice z druhého patra (film)
    3) Kam jede rodina Holanova na dovolenou?
    Správná odpověď: Portugalsko

    Tři bratři (film)
    4) Co najde Jan v trní při dobývání hradu Šípkové Růženky?
    Správná odpověď: brnění muže, který se pokoušel zachránit Růženku před ním

    Zlatovláska (film)
    Zlatovláska a její sestry měly na vlasech různobarevné šátky.
    5) Jaké barvy měly šátky, které zakrývaly vlasy dívek? Vyjmenujte alespoň 3 barvy.
    Správná odpověď: modrá, červená, žlutá, zlatá, fialová, růžová a bílá

    Kouzla králů (film)
    6) Jakou květinu drží Tadeáš a předává ji Marianě při zpěvů zamilované písně? Zmiňte jak květinu, tak i název písně.
    Správná odpověď: drží červenou gerberu, Buchet je spousta

    7) Jakým způsobem “zneškodní” Tadeáš vládkyni ohně?
    Správná odpověď: Tadeáš chce královně ohně připít vodou, kdežto ona mu říká, že mluví hlouposti a je nesmrtelná, což ale není pravda a ze sklenice vody se zjeví vládkyně vod a ta svou sestru zneškodní.

    Korunní princ (film)
    8 ) Jakým způsobem se povede princi Janovi zachránit princeznu ze spárů zlého draka?
    Správná odpověď: pomocí kouzelné větvičky

    Nejlepší přítel (film)
    Čert Matěj musel splnit úkoly za svůj prohřešek.
    9) Co čert Matěj provedl a jaké úkoly poté musel splnit?
    Správná odpověď: Ukradl kapesník s chlebem a poté musel plnit úkoly, které si Ondřej přeje do té doby než bude šťastný - více peněz, hezké oblečení, hrad...

    Anděl páně 2 (film)
    10) Jakou hru hrál anděl Petronel s Uriášem u nebeské brány a kdy se to naučil?
    Správná odpověď: Hrál mariáš, který se naučil od Uriáše v prvních díle Anděla Páně, kde ho k tomu Uriáš svedl.

    Pohádky Hanse Christiana Andersena (kniha)
    Děvčátko se sirkami

    11) V jakém dni se tento příběh odehrává? Kdo byl jediným člověkem, který byl na děvčátko hodný?
    Správná odpověď: na Silvestra (poslední den v roce), babička

    Sněhulák
    12) Po čem touží sněhulák? Proč skončil pes venku uvázaný na řetězu?
    Správná odpověď: po kamnech (pohybu), kousl nejmladšího pána (kluka) do nohy

    Ošklivé kačátko
    13) Jaké vyznamenání měla nejurozenější kachna na dvorku? Jakým druhem ptáka bylo ošklivé kačátko?
    Správná odpověď: červený hadřík kolem nohy (nejvyšší), labuť

    Smrček
    14) Co se stalo krátce po zapálení svíček na smrčku? Kde smrček vypravoval myším pohádku?
    Správná odpověď: vzplálo mu od svíčky jehličí, na půdě

    Princezna na hrášku
    15) Proč si princ nemohl dlouho vybrat žádnou princeznu? Kdy se princezna objevila u městské brány?
    Správná odpověď: hledal opravdickou princeznu, během večera (noci), kdy byla bouřka

    Pohádky bratří Grimmů (kniha)
    Paní Zima

    16) Jaké úkoly měly dívky splnit po cestě k domu Paní Zimy? Jak obě dívky dopadly poté, co se vrátily domů?
    Správná odpověď: vytáhnout chleby z pece, očesat jabloň, první se vrátila se zlatem, druhá ušpiněná a se smůlou

    Rampelník
    17) Co si Rampelník přeje za to, že upřede zlato? Za jaké podmínky si Rampelník za svou práci nic nevezme?
    Správná odpověď: prvorozené dítě, aby žena uhodla jeho jméno

    Sněhurka
    18 ) Jak princ Sněhurku zachránil? Jaký byl trest pro královnu?
    Správná odpověď: Princ byl Sněhurkou okouzlen a rozhodl se, že rakev od trpaslíků odkoupí. Když rakev vezli, tak nějaký nešika zakopl a rakev upustil. Rakev spadla a Sněhurce vyskočil z hrdla kus otráveného jablka. Musela tancovat v železných botech rozžhavených do běla, dokud nepadla mrtvá k zemi.

    Americké pohádky
    Shrek (film)

    19) Co jedl Shrek s Fionou, když byli na cestě k lordu Farquaadovi? Proč nemohl oslík najít modrou kytku s červenými trny, pro kterou ho poslala Fiona?
    Správná odpověď: krysu, byl barvoslepý

    Grinch (film)
    20) Na jakém dopravním prostředku vyrazil Grinch ukrást Vánoce? Jak se jmenují obyvatelé vesničky, ve které žije Cindy?
    Správná odpověď: na motorových saních, Kdovíci
     
    Peto121 a Y_n_O tohle ocenili.
  15. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Soutěž se mi moc líbila... jen jsem mnoho pohádek neviděla. Takže jsem tipovala. :music:
     
  16. rijkax

    rijkax Aktivní autor

    Ahoj, připojuji se, soutěž se mi moc líbila, poslala jsem Ti i vyplněný dotazník, až pak jsem si uvědomila, že nejsem přihlášená na fóru - tak snad nevadí, že je vyplněný anonymně :). A ještě jednou díky za tu práci, kterou sis s tím dal.
     
    jirinka39b, moncicak7070 a doben tohle ocenili.
  17. ..Filipko..

    ..Filipko.. Zelenáč fóra

    Skvělá soutěž!! pobavila a děkuju za tu spoustu práce kterou sis s tím dal :)
     
  18. modro.ocko22

    modro.ocko22 Velvyslanec fóra

    Děkuji moc za dárek,musím se přiznat vůbec jsem nedoufala,že něco vyhraju.Vyplnila jsem asi tak třetinu v druhém kole,bylo to pro mě docela těžké a navíc jsem neměla čas,být to v jinou dobu,tak bych to snad i zmákla:music:
     
    Veselka, Honzulka05 a doben tohle ocenili.
  19. Danča57

    Danča57 Perspektivní autor

    Soutěž byla prima jen jsem spoustu pohádek neviděla ale nevadí už se budu těšit na další
     
  20. doben

    doben Ikona fóra

    Veškeré odměny, které jsem do soutěže věnoval já, máte již na svých účtech. ;)
     
    Honzulka05 a modro.ocko22 tohle ocenili.