Septemberfest (19.9. - 25.9.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 18/9/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. bropyk

    bropyk Hrabě fóra

    Sopti díky za pozitivní info. Pokud trefím všechny preclíky taky při 30 hrách budu mít 660 bodů a pak zkusím dojít pro další 2 upgrady továrny a jelikož oranžové červené pandy jsou hned zatím tak asi i ty - spočítáno na rozpěstování a 12 otoček.
     
    vilm4 a Honzulka05 tohle ocenili.
  2. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Viděl bych to tak po odměnu č. 61 a nazdar bazar. Vše ale bude záležet jak to půjde!o_O
    Dekorace navìc jsou vhodné ,akorát tak do lišty!:p
     
  3. marian.rom

    marian.rom Perspektivní autor

    Naprosto nechápu """PROČ""" ??? ta změna v popisu akce!!! Naprosto zbytečné klikání,takže za chvíli ani nevím co vlastně chci číst...dříve ...AKCE - DISKUZE a tam bylo vše postupně a bez jakéhokoliv klikání !!! Mám 151 level , ale míra trpělivosti asi skončila na 150....!
     
  4. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    Letos sice tato akce nic moc,ale jedu ji jako každou akci.
    Nový popis se mi zdá býti úplně zbytečným,starý stačil.Kdyby se RT zaměstnalo něčím přínosnějším a zajímavějším,bylo by lépe.Což takhle vyvalit už konečně ten cukrový strom XXL,aby toto řemeslo nebylo ošizené.Nebo udělat pro vyšší levely něco s kolem štěstí,jak bylo slibováno.Dostat za párty lístky žlutou výrobnu moc netěší.Ale to jen tak na okraj, k novému vylepšení ofi k akcím...za mě palec dolů,je z toho vidět,že se RT nudí a tvoří nesmysly.
     
  5. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Druid.Panoramix,

    mohl bych ti to vysvětlit, ale bohužel nesdílím tvůj názor. Dříve to totiž bylo trochu jinak než popisuješ. Otevřel jsi oficiální oznámení ze které jsi se nedozvěděl nic (ani ten čas startu a konce). Pak jsi otevřel diskusi ze které jsi se sice dozvěděl vše, ale pokud tě později zajímala jen určitá část informací musel jsi to lovit ve velmi dlouhém příspěvku a pokud jsem náhodou otevřel téma nalinkované do kalendáře, dostal jsem se na FAQ, kde nebyly odkazy na ofi a na diskusi. Takže jsem ty dvě témata nebo jedno z nich musel lovit. To je pohled hráče z mého úhlu pohledu. Teď pohled administrátora. K akci se vydávali tři témata, ofi, faq a diskuse. Faq a diskuse byly až na drobnost identické, takže když došlo ke změně nebo pokud byla v popisu chyba, musel jsem to opravovat hned ve dvou tématech.
    No a můj pohled na současný systém. Otevřu ofi, kde mám čas konce a začátku a dva odkazy, jeden jasně označen jako popis akce (faq) a druhý jako prostor pro vyjádření mých pocitů nebo dotazů (diskuse). Ve FAQ krom popisu akce rozděleného na to co potřebuji nebo co můžu zakoupit, návod jak plnit a nakonec na to kolik odevzdám a co dostanu najdu i odkazy na ofi a odkaz na prostor pro vyjádření mých pocitů nebo dotazů (diskuse). Tedy pro mně je faq provázáno na vše co potřebuji a dostanu se na to i když kliknu na to co je nalinkováno na kalendář. No a v diskusi najdu po kliknutí též vše co potřebuji, protože to vede na faq akce a můžu se později i rychleji dostat jen k tomu co potřebuji a ne to lovit v jednom předlouhém příspěvku. Jen musím přijmout to, že musím na něco kliknout. To je opět pohled hráče z mého úhlu pohledu. Teď pohled administrátora. K akci se vydávají tři témata ofi, faq a diskuse. Pokud se v akci cokoliv změní (krom startu a konce) musím opravit jedno téma a dokonce můžu připojit příspěvek o tom co bylo změněno.
    Vím, že ani jedno z řešení není ideální jak pro hráče tak pro nás, ale chceme vyzkoušet zda by to takto nemohlo být jednoduší pro obě strany. Pro nás jednoduší na pozdější úpravy (protože příprava rozhodně jednoduší není) a pro hráče přehlednější díky oddělení jednotlivých logických celků do samostatných příspěvků.

    EDIT: nevím kde jste došli k závěru, že nám RT nařizuje jak psát ofi, ale věřte, že to nám nařizováno není. Jediné co nám nařizuje je čas vydání, ale to jak bude ofi, faq nebo diskuse koncipována a co bude obsahovat je spíše naše rozhodnutí. Věřte, že kdyby jsme sem vyvěsili to co dostáváme jako podklad pro ofi a faq tak se vám to nebude líbit už vůbec.
     
  6. Iwuska

    Iwuska Stálice fóra

    Ahoj. Akci nebudu dělati. Radši se soustředím na expertní úkoly v družstvu. Jak rychle člověk postupuje v levelech, nestačí dodávat do družstva.

    Držím palce všem, kdo se akce zůčastní.
     
  7. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Asi jsem konzervativní, ale vyhovoval mně přístup: popis akce a diskuze, jsem první a nedělám... přeskakuji. Až pak, když se začínají objevovat konstruktivnější příspěvky a protože patřím k těm, kteří to občas na první nepoberou, bylo jednodušší se vrátit na první stránku.To je můj pohled hráče.
     
  8. krtekradek73

    krtekradek73 Obyvatel fóra

    Mně se nový způsob zveřejnění akcí líbí. Je přece šumák, jestli se vracím na 1. stranu diskuze nebo do FAQ. Tabulky přehledné, lepší než dlouhý popis.
    Pořád preferuji light verzi, ale začíná mě chytat lenora a někteří (krákorka) mě lákají k vypuštění akce. Dlouhodobky zasadím a uvidím, jak se do zítra vyspím.
     
  9. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Ráda bych ubrala ;), moc ráda, ale už takhle je to spočítané na maximální trefy za 22 bodíků :wuerg:
    Máš pravdu, na dlouhodobky nebude čas, pokud nepoužiješ na akční urychlovadla a vrtule.
    Když pojedu na 560 pidi políčkách s MJS, tak je to při výnosu 1 680 ks/1otočku cca 22 otoček u času růstu akční s vodou 5:36 tj. celkem 5,1 dne bez pauzy xDxD . Oprav mě, jestli jsem se sekla...
    A to jsem zvědavá, jak budou padat pajdátka - suché zipy?
    Uvidíme, jak to dopadne a kolik farmářů získá nejvyšší metu - 50 Fl?
     
  10. -Kuteno-

    -Kuteno- Ikona fóra

    Zajtra 14:00 hodina rozhodne či budem robiť akciu alebo nie.Ak do nej pôjdem tak koľko urobím toľko bude siliť to nebudem;);).Apachie1 urobia to iba tí čo nemôžu v noci spávať:D:D.
     
  11. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Pre mňa - nový popis akcie je dobrý a ani som ešte nebol v diskusnom fóre a v pohode som sa v ňom zorientoval!U mňa palec hore. Dokonca je tam aj počet,koľko čoho treba,komu to nestačí???
     
    Tomi120, Honzulka05 a vilm4 tohle ocenili.
  12. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Já jdu nejdřív s dotazem - řádek z odměny uvádí zrychlení ostatních plodin o 5% - bude platit pro celou farmu, nebo jen pro některou část? Díky.

    A ten zbytek - jsem rozpolcená. V odměnách je kamzík, kterého nemám. Nedávno se mi otevřel úkol v družstvu, kde též kamzík je, ale za protihodnoty pro mě za podstatně déle dosažitelné, než případně tento, ovšem - je na konci, takže se obávám, že při mých možnostech se tu mihnout celkem mimo dobu, kdy by to bylo z hlediska napěstování nutno, to asi nemůže klapnout. Takže váhám, jestli to odpískat jako nedostupné (možnost napěstovat kratší kytky a další věci, kterých mi na farmě chybí čím dál neodbytněji), nebo jestli se o to porvat - ovšem podle mě dost s velkým rizikem, že kamzík zdrhne výš do hor a já proinvestuju prvořadě čas na farmě, kdy tam může růst velmi potřebné chybějící, druhořadě zklamání ze špatného odhadu situace. Pokud bude řádek platit pro obě části farmy, bylo by to malé plus, ne že by mě ovšem zbavilo pochyb... Akce se mi jinak i dost líbí, tuto minihru vidím poprvé, pokud se nebude sekat, asi mě bude bavit, odměny jinak by se mi líbily. Jestli zůstane zachovaný trend z poslední doby a padátka nebudou úhelným kamenem (úrazu), zdá to fajn akce. Ovšem takový megapočet akční sedmihodinovky na třech plochách - víkend budu velmi omezeně, tento teplý týden rozhodně taky, to mi tedy nasadili hmyz do hlavy.

    K novému ofi - pouze čistá zpětná vazba, pro mě je asi maličko horší z důvodu více příspěvků - nejednou čtu v rychlosti a tady vidím, že je zřejmě snadnější některou část vynechat = přehlédnout. Nemusím srolovat dost dolů nebo v dobré víře, že danou část jsem už četla, ji nechtěně přerolovat. Nevím proč, při rolování skrz FAQ mi hra dělá potíže a sama se hýbe do jiné výšky, dělají mi to různé prohlížeče, proto se k tomuto zamýšlím. Ke zbytku chci poděkovat znovu za každou formu ofi, kterou jsme dostávali i dostaneme, co jsem psala výše, je drobnost, která bude především otázkou (rychlého) zvyku a práce s přípravou je velká v každém případě a vážím si jí snad čím dál víc (čím mně ubývá času, tím víc si s pokorou považuju času, kterou hře věnují jiní lidé a děkuji).

    Za svobodu slova jsem tu strašně ráda a všemi prsty hlasuji pro její plné zachování (v rámci zásad slušnosti a pravidel sledovaných modíky). Rozhodně i za cenu, že tu budou pro mě v něčem nedůležité či nějak nepříjemné příspěvky. To je cena za svobodu, já ji platím ráda, jen ať zůstane co nejúplnější.
     
  13. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Také jsem pro původní rozpis akce, bo mi vadí, že mám otevřené tři záložky a musím přeskakovat, bylo to vše v jednom a bylo to přehlednější. Pokud jsem chtěla jen popis akce, šla jsem do FAQ a diskuzi v diskuzním, takto mám otevřeno vše. V popisu akce mohla být klidně tabulka, to je dobrý počin
     
  14. sopti

    sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Bonus platí jak pro farmu, tak pro Bahamaramu. ( tedy pro všech 6 herních ploch ;) )
     
  15. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Nový popis akce mi nevadí. Kliknu, roluju, přečtu, roluju, přečtu a odkliknu křížek.
    Akce se mi opět líbí, protože je úplně fuk jak budu levej a záleží jen na počtu miniher.

    Stonek sice opět stojí za prd, ale co už, začínám si zvykat.
     
  16. Tassadar11

    Tassadar11 Imperátor fóra

    No tak nejak mam nastaveno sledovani ze tucna Akce znamena novou akci... nebo zmenu neceho v probihajici... dale mam sledovani Diskuze = nove prispevky nebo ZMENY... ted pribylo treti forum co si mam oznackovat, ze?
    Taky jsem videl hodne veci najednou, ted vidim tabulku pres celou stranku a z ni je dulezity pocet hodin kytky a kde se pestuji a kde jsou padatka... pak hledam na strance slovo mlyn, protoze nejhur se hleda to co neni, uvidime jak to bude zvyrazneno az bude potreba...
    Takze ja moc nemusim ten system, no a specialne tahle akce byla pred doplnenim udaju dost divna, clovek ma cas az doma si to poradne precist ale uz odpoledne musi spocitat co vytrhnout treba za chlivky a uvolnit plochu...

    No akce na farme mi vyhovuje, na baha furt chci mit stromy a zver, vyborne na protihodnotu a tak nerad trham... 30 snad udelam, o body se nestaram, beru to jako Renza, kde mam velmi mizerne vysledky, takze nejak s moc vysokym levelem odmen nepocitam...
     
  17. makak-magot

    makak-magot Stará škola

    Tak já taky přidám zpětnou vazbu:
    1) Moje původní poznámka o nepřehlednosti se týkala výhradně toho, že byly v jedné tabulce sloučeny jak odměny za odehrané hry (tj. 30 her na získání stonku), tak i odměny za získané body. To bylo (jak vidno i ze začátku diskuse) silně matoucí. proto bych se přimlouval za to příště nesměšovat věci, které se počítají každá jinak.
    2) Argumentu, že je zobrazení informací jen ve FAQ jednodušší, plně rozumím, a nemám s ním problém. Já osobně naopak zkrácení úvodního příspěvku v diskusi vítám, ale to je samozřejmě ovlivněno tím, že informace o požadavcích akce čerpám výhradně z FAQ a první příspěvek v diskusi přeskakuji.
     
  18. slootr

    slootr Baron fóra

    Hm, tak letmý pohled mi říká, že 50 FL nechci. To SH co bych tam narval, by bylo za mnohem víc. 15 ZB za to taky nestojí. Roháče i kamzíka mám. Tak jedu tabulkou zpátky a poslední zajímavá odměna je pro mě číslo 96 se 30 SK, případně 91 s 20 SK. Záleží na nákladech. SH mám sice ze stromů (mám 3), ale nemá cenu investovat víc, než získám. Takže tohle si ještě fakt důkladně spočítám. Popravdě doufám, že to bude nevýhodné a nebudu se muset tolik honit.

    Propočítáno a nestojí to za to!!!

    Jedu zpátky tabulkou a po těchto nedosažitelných metách se zastavuju na odměně asi 69, i když ani to není ono, co opravdu chci je číslo 61. Takže na 61 při 22 bodech z minihry potřebuju 43 miniher, to je 19 350 akční. A to už de. Na 69 potřebuju 51 miniher, to je 22 950 akční. Takže pojedu na dvou plochách, 352 pidipolí, výnos ze sklizně 1 056, tedy řekněme 22 sklizní. I to je dost, takže zřejmě pojedu jen po upgrade továrny, to je 19 sklizní a to už vypadá líp. To jsou s přehledem 4 sklizně denně.

    Rozhodně se nehodlám zbavovat SH a vrtulí pro chlívy a stromy co už mám, nebo pro 50 FL. A to jen proto, že FL normálně jako odměna v akci nebývají.

    Samozřejmě hodně záleží na tom, jestli si vytočím nějaký bonus na KŠ. Protože jestli jo, tak to ještě všechno přehodnotím.

    Tákže změna: jedu na odměnu 62. Protože oranžovej výběh pro červené pandy si ujít nenechám. Z 1 krmiva 2 pandy. Oranž výběh je vždycky velká pomoc. Je to 22 bodů, tedy 1 hra navíc.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Co se týká info o akci, tak díky modíkům, že se snažej, aby to bylo co nejlepší. Je to jinak, je to nový. Ale mrmlat nad tim, že někdo, kdo nemusí, to zkouší udělat pro nás líp, mi přijde jako hodně nevděčný. Na spoustu věcí jsem si ve hře i na fóru zvyknul. Na něco dřív, na něco později. Ake zvyknul.

    Okopávám farmu, to je hlavní důvod, fórum je pro mě zdroj informací, nejsem moc on-line komunikativní typ. A informace na fóru jsou, teď navíc přehlednější.

    edit: co mě teď spíš rmoutí je to, že hra se načítá čtvrt hodiny a nemůžu se dostat do družstva. Snad se to spraví. Asi recyklomat recykluje víc, než tvůrci čekali :)
     
    Naposledy upraveno: 18/9/18
  19. angee93

    angee93 Rádoby autor

    chybí mi starý popis hry :( je mi z toho smutno nemám ráda změny :(
     
    maribeja, hanynkach a charlie.b46 tohle ocenili.
  20. petaM2001

    petaM2001 Titán fóra

    Aj karamba kdo vymyslel tuto ubohost to mám tisíckrát klikat abych si přečetl všechno k akci? na pc to jde ale v mobilu to zas byl určo nějakej ing za mě palec dolů
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.