Protěžové údolí / Diskuse

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 6/12/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. hansicek

    hansicek Expert fóra

    jan.svatek
    ak ta to potesi, tak system udolia nie je nastaveny ani pre hracov, ktori pri hre netravia cele dni a hrajucich systemom pozriem pozberam, posadim a pridem az dozreje....vtedy totiz nestihas vyrabat stromy ani produkty na ich vyrobu a vzdy ti nieco chyba a nestihas plnit zakazky. Proste ked chces postupit musis pri tom sediet a kazdych par minut nieco odkliknut. Navyse je to neskutocna nuda. Dalo sa to ako tak obist systemom pestovania iba dvoch stromov, co teraz vsakRT zatrhol. Ja som uz nastastie v 10lvl a aj tak som uz planoval otvorit dalsie stromy, ale ak by som to mal hrat teraz od zaciatku a hned vsetko otvarat a pestovat, tak dojdem do 5.lvl a zabalim to.
     
  2. radyn.m

    radyn.m Komisař fóra

    hansicek, hraju většinou právě tím stylem:"jednou za čas na Alpy přijdu, sklidím, cosi pokácím, vysadím nové (když mám skladem), při tom projdu pilu, seberu hotové věci, a dám "řezat" (mlýt) nové. A tak pořád dokola.
    Povětšinou "jedu" na jeden slot, na dva sloty recyklomat (2x na 32 hodin/200 ABZ), na ten šetřím občas získané klíče. Klíče navíc použiju tam, kde to zrovna nejvíc potřebuju. Zatím za celou dobu jen dvakrát jsem otevřel sloty za pět floráčů.

    Nu, výsledek: otevřeny a v téhle chvíli plně vytuněny všechny základní stromy. Jediné co nemám aktivované je korejská meruňka.
    Su na začátku Lv 11. Začal jsem hrát v Alpách asi o dva týdny později.

    Tudíž si nemyslím že by otevírání dalších stromů nějak moc zdržovalo :). Aspoň ne při tomhle stylu hry :D

    Tak nějak otevření modřínu přišlo ke mně s tím, že jsem se tímhle krokem zbavil některých komodit náhodně vypadnutých v pile (bylo mi líto je prostě nacpat do recyklomatu, anebo je vyhodit). Tím jsem "ulevil" materiálovému skladu. Podobně buk, nicméně ten jsem otevřel spíš plánovitě. A bo su zákazníci pažravý, a má produkce plodů není nijak oslnivá, tož jsem zaměnil priority. Místo zakrmování zákazníků valím plody do odznaků. Zákazníkům daruju pokaždé jen větve a jantar. Plody občas, když se mi to zdá výhodné, anebo mi zrovna nabídnou "neodolatelnou odměnu" ;) (klíče, instantní stromy). Tož asi tak. Asi nyní pár dní denně přicházím cca o 570 ABZ. Na druhou stranu při tvorbě odznaků mám výhodu vyšších protihodnot plodů (menší spotřeba na odznaky), rychlejší růst stromů (plody dříve), u buku jeden růstový stupeň navíc (nemusím ty buky "bouchat" tak často). Takže se ta ztráta tak nějak časem vykompenzuje.
    Otevřu a potuním ještě korejskou meruňku, a opět otočím priority ;). Vlastně stejně nikam nespěchám, není kam. Snad jen pro ten druhý řádek v nebi, kde "sklízím" taky sporadicky xD Zkrátka hraju oddychově.

    Ode dneška měli zákazníci mít změny? Pokud ano, zatím jsem žádnou nezaznamenal. Snad jen, že Fedorek se stal víc pažravým :D...
    edit: tak Šarlota si už řekla o tu korejskou meruňku. No, chtít může ..., má smůlu hoka :D

    jan.svatek, Honzo, gratuluju, smekám klobouk před Tvým výkonem.
     
    Naposledy upraveno: 18/1/23
  3. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Od začátku otvírám všechny stromy a už jsem v 11 lvl, tak to s tím také jde, je to náročnější, ale jde to ;) ale už mne to také začíná nudit, když je to stále stejné a nic se nedeje. Byla bych ve hře už dál, ale nevydržím být vzhůru na další zakázky a tak plním jen první dvakrát a druhou pouze jednou a to je to samé u recyklace, když mi čas vybude na pozdější dobu, tak sklidím až ráno. To já si musím odespat svých 8-9 hodin a přes to vlak nejede, to mi může být pak celá farma ukradená
     
  4. Richards76

    Richards76 Expert fóra

    Ahojte, tá novinka funguje. Už zákazník pýta šišky smrekovca, ktoré rastú na dvoch čerstvo odomknutých a vysadených stromoch. Pekne píšete, radyn.m najbližšie môjmu štýlu hry. Aktivovanie ďalších stromov trochu utlmí môj čas strávený na farme resp. v Alpách. Plánoval som aktivovať smrekovec až po otvorení plochy v 10 levely, ale "vylepšenie" to kapánek urýchlilo. Nevadí, zvykneme si. Zvedavosť čo bude, je silnejšia a už by som nechcel naskakovať do rozbehnutého vlaku ako pred dvoma rokmi. Radšej sa budem pomaličky viezť :)
     
  5. goldedawn

    goldedawn Znalec fóra

    Zdravím.Stromy jsem otvírala hned všechny,jak jen to šlo,pak jsem hned šlechtila.Blížím se k 11.levelu.Nejvís mě štve skladiště.Včera jsem dokonce sklidila a nedošlo mi,proč se mi to vrací furt na plochu.Pak mi došlo,že mám plno.xDxDxDJinak se mi moc graficky líbí ta meruňa korejka.
     
  6. sovicka64

    sovicka64 Dozorce fóra

    evoku ja to mam stejne aj ked sa nahodou v noci zobudim tak farma ma smolu a ani budiky by nepomohli xDxDxD Strasim tu akorat ak nemozem zaspat alebo ako dnes som sa zobudila o pol 5 :mad: Pol hodku som lezala v posteli a ked spanok neprichadzal tak som tu strasila az kym som nesla do roboty xDxDxD Dala som si kaficko,ranajky a hajde do roboty ;)
    Inak zmeny som nepostrehla az na to kladivko a sipky :)
     
  7. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Mně se tedy zdá,že je vše při starém.Modřín a tu druhou meruňku mám pěkně v liště a trhovci je po mně nechtějí. Jen buk,višeň a obyč.meruňku.Jelikož jedu v poklidu,tak ještě ani nemám kompletně vylepšeno.Jediné co jedu tedy na 100%,tak to jsou dodávky trhovcům a recyklace.:) Někdy zítra k večeru asi postoupím do 13 LV?8)
     
  8. anvan

    anvan Dozorce fóra

    Modřín i buk mám aktivovaný už od začátku, co to šlo, a když je pravidelně "nevyrábím" a nevysázím, tak je zákazníci nechtějí. Jakmile dám na plochu, hned se zákazníci ozvou. Ale i tak je mi to celkem fuk, protože celé údolí je zatím o ničem....jen abychom se asi nenudili.
    Pro mě velké zklamání, protože se mi tím rozdrbala celá farma. Točící kytku a načítání při každém kliku už nemůžu ani vidět.
     
  9. hansicek

    hansicek Expert fóra

    u mna zatial jedina zmena je ze su zakaznici pazravejsi (3x96 marhul do pre jedneho namiesto povodnych 3x64 je celkom dost). Mam uplne plny sklad odznakov a v ovocnom hnije 940 vytunenych visni. Cakal som s otvaranim novych stromov na stredu, ze budu tie odmeny za otvarane run a nic.
    Tak citam este raz a tam:
    "V nejbližší době (v příštích týdnech) plánujeme přidat speciální zákazníky, kteří budou odměňovat hráče za odemykání dalších run, to by měla být další motivace"
    Takze odmeny za runy budu de facto davat "jiz brzy" vtedy ked vsetci co uz teraz hraju uz budu mat vsetko pootvarane a zupgradovane. A to je to ta "další motivace"". To uz radsej nemali pisat nic a oznamit az ked to budu mat nachystane, takto dosiahli pravy opak. Clovek (urcite nejaky psycholog/sociolog)ktory vymyslel takyto styl motivacie hracov by mal vratit diplom a zlozit funkciu.
     
    Naposledy upraveno: 19/1/23
  10. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Chybí mi aktivovat ještě 4 runy,tj. vyrobit 9x odznak 1 a 9x odznak 2. Tak se možná těch nových zákazníku dožiju!xD:wuerg:
    Ale jak znám oblíbenou hlášku RT "již brzy",tak to asi budu mít dříve druhej řádek za 15 LV!o_O
     
  11. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Krásné mrazivé ráno, tak po mně dnes Fedor požadoval plody meruňky korejské, která byla zatím jen v liště a na poprvé chtěl hned 29 plodů, hodila jsem ji na plochu a použila Instantní stromy, ať nemusím plnit za FL. Doufala jsem, že bude stačit mít na ploše jen jednu meruňku korejskou a jeden modřín, aby bylo dost místa pro užitečné stromy, ale trhovci jsou nenažraní, tak to asi nepůjde.... vůbec se mi nelíbí směr, kterým se to teď ubírá :wuerg:

    hansicek, je to stejné jako v běžném životě, co je nevýhodné pro obyčejný lid, to se zavede nejlíp hned (aneb už včera bylo pozdě) a co by mohlo být výhodné a ku pomoci se přislíbí, protože slibem neurazíš, ale opticky se to vyváží a to že to kolikrát vyšumí do ztracena... to už nikoho nezajímá, lidi si zvyknou, zapomenou a jede se dál :wuerg:
     
    Naposledy upraveno: 19/1/23
  12. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

  13. hansicek

    hansicek Expert fóra

    teraz sa mi otocili zakaznici a je to u mna takto:
    Irena Adlerová: 3x96 marhul namiesto povodnych 3x64"- navysenie o 50% to je to "bude mírně obtížnější", a jantar, ktory vyhadzujem do kosa je bez zmen, pocet ABZ bez zmeny
    a u ostatnych som zatial mirne jednodussi nejako nepostrehol
    aktivovana iba marhula a ceresna a zatial nic ine odo mna nechceli, asi mam stastie
     
  14. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    No,hráči postupujú veľmi rýchlo,posledné políčka na stromy sa dajú otvoriť v lvl 16 a niektorí hráči sú už lvl 13,v zahraničí možno aj ďalej,no a vývojári ešte nemajú pripravenú ďalšiu plochu na spustenie,tak nám to nejako musia zatrhnúť,aby stíhali. Potom to rýchlo spustia a kvietok sa bude točiť pár minút pri každom kliku.:sleepy:
     
  15. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Zákazníci mi plody vždycky sežerou, takže na odznaky moc nezbývá :(

    A z důvodu nedostatku času to vypadá u mě dost často takto:

    pú stromy.png

    Tak teď honem utíkám vyrobit chybějící stromy. Pak se do údolí dostanu zase až večer... jedu pomalu lvl11.png
     
  16. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Bohužel Fedor asi Šarlotě prozradil, že korejské meruňe jsou chutnější a ta zachtivka je prostě musí hned mít a rovnou 59:cry:xD
    [​IMG]
    Ještěže na splnění je u ní času dost. Modřín jsem ještě neaktivovala a zatím je ticho po pěšině, tak pssst, ať mě někdo z nich neslyší, třeba mi to projde :pxD

    Jinak souhlasím se Skali, pokud se tomu člověk nevěnuje z jakýchkoli důvodů naplno, jsou to pak hoňky.
     
  17. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Nyní jsem dodával Šarlotě a opět jen dodávky plodů od stromů,které mám zasazeny!8) Třeba nás chtěli jen postrašit.Ještěže jsem se nenechal nachytat!:)
    Do dalšího LV chybí už jen 40 ABZ!!:)
     
  18. sovicka64

    sovicka64 Dozorce fóra

    Ja ani poriadne neviem co po mne dnes chceli zakaznici xD Vrobote som odklikla v rychlosti vsetko co chceli ale nezrujnovali ma tak asi neboli velmi hladny xD za 4 hodky pride Fedor tak som zvedava co bude chciet o_O

    kaolin super mne este chyba 3245 ABZ:oops:
     
  19. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím
    O zakázkách asi nechci ani psát, abych to nezakřiknul :p
    Dnes se mi dokončili 2 recyklace, kdy jsem předpokládal zisk 800 ABZ, bohužel ani bonbón nedali, ale 2x 3 instantní stromy :cry:
     
  20. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    pezt - však už buchni päsťou po stole! ;) Zákazníkom dávam len to,čo chcem,ostatné zbieram,ešte 5 odznakov 2. stupňa potrebujem na marhuľu,tú..no tú druhú.