Protěžové údolí / Diskuse

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 6/12/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    No vidiš,já sem ve 12 LV a zatím sem si vystačil s meruňkou a višní.8)
    Jinak teda nevidím navýšení bodů za splněné zakázky.Sem teda zvědavej na středu.:wuerg:
     
  2. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    Já jsem buk chtěla abych mohla vyrábět odznaky 2 budou přidány specialní zakázky za runy, tak doufám, že budou taky speciální odměny.
     
  3. kutilka70

    kutilka70 Velvyslanec fóra

    Ještě 280hvězdiček a mohu do údolí ;) Pokud si to tedy po těch změnách ještě nerozmyslím :music:
     
  4. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Trochu se jim to nepovedlo a teď šup, tumáš čerte.... možná stačilo navýšit protihodnotu modřínových šišek a dneska by měli modřín vysazený všichni, ale tady se raději přitvrzuje.... proč ne, vždyť už i tak to spoustu lidí "velmi baví" :music:
    Jsem ráda, že už mám začátky za sebou a mohla jsem si jet až do 11lvl bez modřínu a buku, kdy jsem si nachystala sklad tak, že nemusím čekat na pokácení stromu, abych mohla vyrábět řezivo, potažmo stromy.
    Buk už úspěšně pěstuji celý jeden lvl, abych si mohla vyrábět odznak 2 a taky se líp plní recyklace s velkými kmeny, no a na modřín se tedy vrhnu teď, než to uvedou do provozu, samozřejmě nejdřív rychle vytuním odznaky a pak začnu tenhle ten plonkový strom sadit.

    Edit: Jo ještě tu máme vlastně meruňku korejskou, tak to by chtělo už co nejdřív větší plochu... no fakt nováčky lituji :music:
     
    Naposledy upraveno: 16/1/23
  5. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Nastavené to bolo od začiatku..no povedzme,nie najlepšie a keďže si hráči našli štrbinku,tak im nahádžeme pod nohy ešte väčšie prekážky!! Ozaj stačilo niekde ubrať a niekde pridať a bolo by to fungovalo.No čo už,bude pomalejší postup v lvl-och.Niečo spraviť museli,keďže hráči sa rútia k lvl 15 a oni ešte nemajú dokončenú druhú plochu na otvorenie.Toto je prístup,ako si ne-udržať hráčov. -.-
     
  6. Richards76

    Richards76 Expert fóra

    Ahojte, ja idem zatiaľ marhuľa a višňa, počkám na stredu ako bude. A ešte lepšie počkať si na špeciálnych zákazníkov a ich odmeny za odomknutie rún(zatiaľ 3 na marhuli a 4 na višni). Zatiaľ narobím odznaky múdrosti, vylepším sklady a urobím nejaké zásoby.
    Peto121, asi celá farma a jej nastavenie je dosť zložité keď tak čítam príspevky od farmárov. V niektorom videu otváral bedne so zázračnými stromami(asi 40ks) a ani jeden mamutí strom. Ja som otvoril 20 a tiež nič. Niektorí hráči majú 6 obrstromkov na SH. Ja mám 1 z akcie a myslím, že som mohol získať za dva roky môjho hrania ešte jeden, ale nemal som vtedy dostatok všetkého na jeho získanie. Asi tiež sa dali častejšie získať a RT to trochu priškrtil. Keď som začínal farmu, tak som si myslel, že nie je šanca dobehnúť vysoké levely.Mýlil som sa, ide to :) Aj Bahamarama mala vlastnú menu, ako niekto písal, potom to zmenili a niektorí boli grošoví milionári. A určite je toho viac, ale už sa nepamätám čo všetko :). Budem rád, keď niekto zaspomína ako bolo. Ako bude všetci vieme :)
    Peto121 po druhé, toto by som aj ja rád vedel ako to bude s už odomknutými runami. Kiež by si mal pravdu :)
     
    Naposledy upraveno: 16/1/23
  7. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Tak s malou dušičkou dúfam,že ctení zákazníci nás ocenia aj za už otvorené runy,pretože ten,čo má takmer všetko otvorené zo špeci zákazníkov nebude mať nič,až kým neodomkne niečo ďalšie.

    Edit: Richards76 - Keď to spúšťali,nevychytali tomu všetky muchy,hráči nájdu ľahšiu cestu,tak im to sťažíme tak,že ak nemá otvorené všetko,nesplní zákazky a nemá body.Ja sa nikam neženiem,idem zotrvačnosťou a som lvl 11,ale vytáča ma ich bezočivosť.Ja ti dám darček k narodkám a potom sa mi vidí,že som ti dal veľa,tak si polku veznem späť???Toto je nefér,ale je mi jedno,veď sú to len obrázky. ;)
     
    Naposledy upraveno: 16/1/23
  8. tykadlo

    tykadlo Osvícený autor

    Ahoj. Dnes vyjímečně jsem se dostala na farmu až večer a čtu si ty dodávací změny chystané na středu:wuerg: A já si myslela, že se v klídku s meruní a višní doplazim do 15 lvl, nebo co nejdál:D Nu tak dotunim modřín, aktivuju meruni korejskou a k připravenému buku, vyrobím i tyhle dva stromky a budu čekat;) Ještě, že už mě schází k druhému stonku jen čtyři lvl:p
     
  9. Richards76

    Richards76 Expert fóra

    Ja nie som ani za, ani proti. Hlavne aby boli vždy nejaké riešenia. Jednoduché hry sú nezaujímavé. Aj keď je pravda, že časté zmeny vyslovene vedúce k jednej možnosti sú likvidačné. Necháme sa prekvapiť.
     
  10. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Tak se mi Papušík posunul v čase se zakázkou, měla jsem dodávat o čtvrt na devět a teď chce až po desáté -.- to už čekat nebudu ..
     
  11. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

  12. sovicka64

    sovicka64 Dozorce fóra

    Dnes tu vzdy len nabehnem a kuknem co nove no a dako som nechapala o com tu tocite a nad cim sa rozculujete:sleepy: az som vliezla tam kde sa o tom pise,tak mi to docvaklo :D No ja mam vsetky stromy aj vytunene,tak som aj ja zvedava na stredu. Ak to dako nevykompenzuju tym co uz maju vsetky runy ktore sa dali aktivovat,tak to bude nefer :cry: No je to hra a tak sa nad tym rozculovat nebudem. Ked sa to tak vezme v reali sa tiez stretneme s nefer pristupmi a to myslim ze je horsie....
     
  13. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    sovicka My co máme runy hotové utřem hubu.
     
  14. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    .macca., a co s tím naděláš? Nic.
    Já jsem tu novou vymyšlenost hrát nezačala a ani nezačnu, obyčejná farma s tropy a bubusvětem je pro mne dostatečný žrout času pro relax i občasný zdroj stresu ;)
     
  15. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Také mě tato změna nenadchla a myslím si, že sami sobě zatloukají hřebíčky do rakve.
    V tuto chvíli mě drží v alpách pouze dosažení 15 levelu a zisk řádku, pro který udělám maximum, takže překousnu i tuto změnu. Potom se uvidí co bude dál.
    [​IMG]
     
  16. drah_omir

    drah_omir Rádoby autor

    No neviem, ale stačí im pridať nejaký podobný riadok do 20lv a budeme znova v alpách a budeme si hovoriť - veď je to len 5 lv to ešte dám a tak to môže ísť stále dookola 5lv riadok, 5lv riadok a my stále v alpách budeme sadiť, rúbať, sadiť, rúbať :D:D.
     
  17. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj drah_omir

    Nemyslím, že něco takového nastane, že by přidali nějaký zajímavý cíl, který by stál za to se dál plahočit.
    Snad jen nové plochy z jiným obsahem
     
  18. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    No áno,veď to tiež píšem,že už by bolo načase otvoriť novú plochu,lebo zo stromov mám už tik ! Za info tabuľou vidieť polia a skleník,takže sa bude pestovať,modrý dom v pozadí má pri sebe malú budovu,ktorá má strechu v tvare husy,alebo kačice?,takže budeme chovať,ale ide to nejako ztuha.A ešte ti robia podrazy. -.-
     
  19. žufánek

    žufánek Rádoby autor

    Přeji dobrý den mám dotaz,
    sice jsem tyto hory odemkla, ale ještě jsem je nezačala hrát, protože od té doby co byla tato novinka spuštěna tak mě zlobí celá hra farmerámy, protože nejde hra vypnout, píše, že farmeráma nereaguje hra se neustále seká musím používat buďto F5 anebo restartovat celý počítač. Prosím vás ať s tím RT konečně něco udělá a opraví chybu, protože neustálým restartováním a znovu zapínáním si zničím celý počítač. Opravdu jsem už z toho nešťastná, může mi někdo napsat, zda-li se s tímto problémem někdo zabývá, moc děkuji.
     
    anvan tohle ocenil(a).
  20. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Pár poznámek k Protěžovému údolí
    Nejprve bych rád předeslal, že se mi Protěžové údolí líbí čím dál tím víc.
    Nicméně i tak je tu pár věcí, které poněkud znepříjemňují hraní (zejména těm hráčům, kteří podobně jako klasickou Farmeramu hrají řekněme "intenzivně"). A o ty bych se s vámi rád podělil.
    Jak je možno vidět z následujícího obrázku, hraji za využití všech dostupných stromů a za využití všech možných vylepšení:

    [​IMG]
    Má výsadba

    [​IMG]
    Maximální vylepšení mám u všech dostupných stromů
    A protože hraji opravdu naplno, mám například zcela využito skladiště odznaků arboristy:
    [​IMG]

    stejně jako zcela zaplněný zásobník alpských stromů
    [​IMG]

    Samozřejmostí je i téměř zaplněné skladiště plodů alpských stromů (kam to dávat, když už to ani zákazníci dostatečně často nechtějí, recyklace je jednou za uherský rok a sklízet se prostě musí?):
    [​IMG]

    A to nemluvím o tom, že neustále musím odstraňovat některé nepotřebné položky ze skladiště Různých předmětů, abych nepřišel o žádný Hlavní klíč (už jsem raději použil tyto klíče nejen na rozšíření počtu možných Recyklací, ale i na výrobu řeziva):
    [​IMG]

    A tak bych mohl pokračovat...;)

    Prostě hraní v Protěžovém údolí chce evidentně od hráče ne tak usilovné hraní, jako hraní na Farmeramě. Zatímco na Farmeramě je hráč, který hraje víceméně bez prostojů (umím přece počítat a plánovat), zde v Protěžovém údolí jsem narazil na klasický Nerudův problém - kam s ním?

    A to mě věru štve. Proč? Protože jednak nezáleží tolik na úsilí a času a plánování, které hráč věnuje hře (v Protěžovém údolí), protože častější sklizeň bez prostojů v důsledku plánování a zkracování růstu různých stromů tak, aby dozrávaly přibližně ve stejnou dobu, nemá za následek vyšší přínos ABZ. Vše záleží na tom, jak se "Systém vyspí" (asi 4x již 5x jsem za dodávky do Recyklace dostal místo očekávaných ABZ zcela nepotřebné komodity, zřejmě jako trest za rychlý postup), na sklizni vlastní moc nezáleží.
    V současnosti tedy narážím na omezení v důsledku omezené kapacity úložišť... Zdá se mi, že RT zřejmě nepočítala s námi "herními dinosaury", kteří jsou schopni přemýšlet a hrát opravdu efektivně.

    Jak z toho ven?
    Třeba tím, že se zvýší nějakým způsobem množství generovaných Sladkých výměn [​IMG] , aby hráč, který hraje opravdu aktivně a bez časových ztrát, měl možnost častěji obnovit zakázky od zákazníků.
    Tím by navíc byli podpořeni hráči i formou vyššího přísunu ABZ (prakticky rozdíly jsou jen v důsledku odměn za Recyklaci, zákazníky vždy lehce obsloužím).

    Tolik mé poznámky k Protěžovému údolí, které se mi, jak jsem napsal výše, opravdu líbí.
     
    Naposledy upraveno: 18/1/23