Protěžové údolí / Diskuse

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 6/12/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. barca279

    barca279 Vážený autor

    podla akeho vzorca sa objavuju zakaznici?raz ich mam 2 raz 3.je nato nejaky kluč?mam tam fedora a scarlet.a raz za čas sa objavi treti zakaznik.nechapem ale ako kde prečo a kedy
     
  2. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    moncicak7070, cool_b. a -Jara05- tohle ocenili.
  3. karbar

    karbar Vévoda fóra

    Tak asi vypadá, že jsem na toto tupá.
    Zákazníkům dodávám to co si přejí.
    Stále recykluji, ale asi špatně.
    Nevím.
    Nemohu dát dělat stromy.
    Vše je šedivé.
    Vrr, fakt do tohoto údolí nerada chodím.
    Pořád jsem nepochopila co se po mne přesně chce!
     
  4. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    karbar - ahoj, recykluješ jak "špatně" ? Tomu nerozumím. Dám něco zrecyklovat - vyberu si dobu recyklace - dávám na 24 hod. Po uplynutí času to vyzvednu a obdržím většinou ABZ, někdy místo ABZ výhonkovač apod.
    Nemůžeš dělat stromy ? - máš na ně vyrobené potřebné suroviny (díly), které vyrábíš na pile ? A máš volná výrobní místa ? Nemáš tam hotové vyrobené stromy připravené k vyzvednutí ? Nemáš přeplněný sklad ? Viděla jsi videa od migose, jak na to ? Zkus se na ně podívat, věřím, že ti to pomůže.
     
  5. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Dotaz na zkušené "Alpinisty"!
    Kdy přesně začnou chtít trhovci plody od novejch stromů?!? Začínaj mi krapet přebejvat odznaky,a že bych mezitím zlehka vylepšoval stromy co nepěstuju.
    Takže dotaz zní: chtěj trhovci plody po aktivaci,nebo až po vyrobení prvního stromu v tesařství?!?
    Předem díky!!:)
     
  6. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  7. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Chytrá odpoveď. :p
     
  8. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    No,ještě je tu možnost recyklace.:wuerg:
     
  9. DANKA722

    DANKA722 Ikona fóra

    kaolín11, škoda, že si sa nepýtal predvčerom:music:, mohla som vyskúšať, mám aktivovaných 5 druhov stromov, ale veru neviem, či som už mala strom aj vyrobený, no mám pocit, že trhovci pýtali nové plody hneď, ako som ho aktivovala, možno niekto vyskúša a dá vedieť;)
     
  10. barca279

    barca279 Vážený autor

    je to normalne ,že sa hodiny u zakaznika predlžuju?čakam doteraz lebo o pol dvanastej to malo byt hotove a pozeram je tam že 3 hodiny ešte.nechapem.to sa zastavi čas?už minule som si všimla že ten čas ide divne ale toto ma dostalo.tie hodiny idu ako same chcu
     
  11. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj barca279

    Čas normálně běží, zkus hru vypnout a zapnout
     
  12. Dob

    Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Samozřejmě, že zákazníci mohou chtít plody hned po odemčení. Ale jak jsem již psal, pokud hráč strom momentálně nepěstuje a nemá ve skladišti jeho plody, je nižší šance, že se jeho plody objeví v zakázkách.
     
  13. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    kaolin Já když jsem měla aktivovaný buk, měla jsem ho i vyrobený, tak ho po mě trhovci nechtěli dokud jsem ho nedala na plochu mě se taky odznaky hromadí za chvíli si budu muset něco pořídit a udělám to samé.
     
  14. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Stalo sa to aj mne.O 30 min som mal dodávať zákazníčke a keď som tam po 45 min vošiel,bola tam nová časomiera a na nej čas 7:30h. Podobné podivnosti sa mi tam stali už viac krát.Včera mali obidve zákazníčky čas okolo 7:30-40h a jednej som dodával 1,5 h skôr,ako druhej.
     
  15. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Takhle to vypadá u mě....
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    screeny z dnešního dne.... buk aktivován už pár dní, jak vidíš i vyroben, taky pár dní, vylepšen, jak nejvíc to jde (na poslední vylepšení je potřeba odznak 2) a zatím ještě ani jednou trhovci nežádali plody buku, mám otevřenou i korejskou meruňku a taky ji po mě zatím nikdo nechce, akorát teda modřín otevřený nemám, toť má zkušenost.... ale jak píše Dob.... všechno je možné.... a jak radí pezt.... dokud nevyzkoušíš, nevíš ;)
    Buk vysadím hned, jak budu mít pořešeno všechno rozšíření za odznaky 1, nějak to flákám, takže toho mám na vylepšování ještě dost.
     
  16. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    .macca.
    dinoalesi

    Díky za info! Konečně někdo,kdo to má vyzkoušený!;)
    Takže ,aktivuju buk,semtam vyrobím stromek a výhledově umístím na plochu. Kdyby náhodou trhovci ztratili se mnou trpělivost,vyjímečně splním zakázky za FL a nasadím buky ihned na plochu!:)
     
  17. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    kaolíne, případně by asi šel použít Instantní strom, z FAQ jsem to sice nevyčetla a vyzkoušeno to nemám, ale mám dojem, že tady někdo psal, že plody se šoupnou rovnou do stodoly....
    [​IMG]
     
  18. radyn.m

    radyn.m Komisař fóra

    .macca., dinoalesi, tak to máte dobrý, na mne zákazníci byli dost přísní. Aktivoval jsem buk, vyrobil (už nejsu si jistý zda jsem jej vyrobil, nebo jen aktivoval -.-), ani ještě nebyl zasazen a tuším Šarlota si hned řekla o šestatřicet plodů xD.
    Za floreny nee. Vyrobil jsem ještě jeden, oba hned na plochu místo meruněk a urychlení výhonkovači, při třetím a čtvrtém stupni jsem přidal hojnoplodič a bylo vymalováno. Šarlota má čas na splnění tuším něco přes patnáct hodin, tož to se dá.
    Asi ty Alpy mám nějaký zakletý, klíče pořád nic. přibyl akorát jeden :cry:
    dinoalesi: ano, je to tak, instantní strom posune růst o jednu fázi dopředu, dokonce dodržel i zkrácení času výhonkovačů. Zkrácený čas byl zachován i v další fázi. Ps: plody ve stodole...
     
    Naposledy upraveno: 6/1/23
  19. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    dinoalesi
    Šetřím si "povzbuzující" prostředky pro stromy.https://1iq.cz/i/tgH6W/HTv9v.jpg
    Takže bych za FL řešil zakázky asi jen jednou.
    Já tedy pochopil,ten instantní strom tak,že jej mohu pěstovat o jeden stupeň dýl.:music:
     
  20. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Díky moc za vzácné info, v tom případě, už to fakt nemusím řešit, pár IS mám v zásobě, takže není o čem :)

    kaolíne, šetři FL, je to dobrý, zásoby šmakuládek máš velké, jdi do toho bez obav :D

    Co se zásob týče, jsem na tom hůř...
    [​IMG]
    ale i tak se nebojím, že bych ty FL musela z portmonky vytáhnout ;) Výhonkovače používám na višně běžně a hojnoplodič jsem jeden čas taky hojně používala, ale teď už právě šetřím na buky :p