Protěžové údolí / Diskuse

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 6/12/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Tak vám nevím, asi dělám něco špatně.... koupila jsem sice v akci sladkou výměnu, ale tentokrát spíš proto, abych potěšila sousedy, nějak se mi začínají hromadit.... obvykle jsem ji používala jen u Šarloty (nejefektivnější využití) a jen zcela výjimečně u ostatních prodejců (třeba když chybělo pár ABZ do postupu), ale teď to nemám kdy stihnout, když se mi kolikrát nepodaří ani za jeden den sesbírat dostatek jantarů.... nemohli by to v RT nějak přehodnotit, takhle za chvíli přijdou o zákazníky oni.... jedině co mě napadá, že sázejí na to, že farmáři budou urychlovat růst stromů a tím pádem kupovat výhonkovače, ale co pak zase s tím ovocem, dělat z nich odznaky, aby se házely do recyklomatu?.... nějak se mi v tom ztrácí smysl.... a navíc prostory ve skladech jsou značně poddimenzované, teda až na jeden - na zelené palivo....

    Tolik jantarů se mi dnes povedlo sesbírat, to vypadá, že tuto zakázku opět nedotáhnu, všechny dlouhozrající stromy jsou pro dnešek už sklizeny :cry:

    [​IMG]
     
  2. kocieva

    kocieva Mistr fóra

    Pěkný večer. Mám stejný problém, takže přes polovinu mám buky, z kterých padá jantar dobře a ostatní stromy po 1 nebo 2 kusech a další připraveny, kdyby bylo třeba pro zákazníky.
     
  3. evinana

    evinana Expert fóra

    jj, nejen jantar, ale i košík. Tady nejsem schopná zakázky dokončit. Padají opravdu málo nebo zákazníci chtějí moc. Něco by to chtělo opravdu upravit. Ano, dají se i dokoupit za FL, ale ta částka je vysoká. Dát 50 FL a dostat 20 ABZ za toto okénko je fakt nepoměr. No co už, zakázky nedokončuji a pomaleji postupuji. Naštěstí mě to až tak netrápí, až postoupím, tak postoupím;)
     
  4. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Jj, u mě je situace obdobná. Jantary chybí. Teď mi vypadlo ze sklizně 6 kousků. Budu to zase reportovat vejš ;)
     
  5. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Super Skali, děkujeme :)
     
  6. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Se mi zdá,že by jste to chtěli mít moc jednoduchý!:cry:
    Mně spíše vadí malej sklad.Neustále něco hážu do popelnice a furt je to málo.Nepomáha ani návštěva u trhovců. Nejvíc mně fascinuje to, že když náhodou zapomenu zkontrolovat sklad a je plný,zrovna vypadne třeba 6 jantarů.Když je místo tak třeba jen jeden či dva!:wuerg:
    Kdyby alespoň šla přebytečná padátka recyklovat!:cry:
     
  7. evinana

    evinana Expert fóra

    kaolín11 - jednoduchý ani ne, ale vyvážený;). A sklady? Máš pravdu, také musím někdy vyhazovat i když kontroluji často, tak se mi také povede že je plný. Recyklace by byla dobrá volba
     
  8. Ivca1111

    Ivca1111 Rádoby autor

    Ahojky sousedé,prosím o radu kde a jak mohu sehnat sběrač ovoce a podobné nářadí?Mám vyrobit stromek a nemám sběrač.Jsem začátečník mám 11 levl.Moc děkuji za odpověď a radu.:sleepy:
     
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  9. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ivca1111 - ahoj, na výrobu stromů je také potřeba mít patřičný level a aktivovanou runu na cestě moudrosti. Nářadí vypadává při sklizni.
    Přehled alpských stromů a vše o nich - včetně požadovaného levelu a potřebných materiálů na jejich výrobu - najdeš ZDE

    EDIT: pokud si najedeš kurzorem na jednotlivé runy na cestě moudrosti, vidíš tam požadavky na level a odznaky moudrosti
    požadavky na cestě moudrosti.png

    A vše o materiálech potřebných k výrobě stromů najdeš ZDE

    sběrač ovoce.png

    A ještě jeden užitečný link do našeho FAQ - ..:: Protěžové údolí ::..
    :)
     
    Naposledy upraveno: 3/11/23
  10. Ivca1111

    Ivca1111 Rádoby autor

    Skali moc děkuji za radu.To si tedy ještě počkám,než se tam dohrabu.Mám úkol vyrobit strom a jsem teprve v 11 levlu.No snad se tam dobelhám.:DxD
     
    sovicka64, -Jara05- a Skali tohle ocenili.
  11. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Zdravím
    Dotaz na zkušenější alpinisty.
    Není lepší od 25 LV pěstovat pouze Prvosenku lysou místo Alpské růže ?!? Náklady na výrobu jsou stejný,má o něco vyšší protihodnotu a krom odznaků 1,jdou vyrobit i odznaky 3! Jen se musí oželet bonus při bouřkách a čas zrání je o 30 minut delší!
    Předem díky za info.;)
     
    radyn.m, hansicek a -Jara05- tohle ocenili.
  12. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím
    Zkušený alpinista nejsem :)

    Možná to zní jako dobrá strategie ;)
     
  13. -družstvo-

    -družstvo- Vévoda fóra

    kaolín11,
    já na výrobu odznaků pěstuji prvosenku, ale musím i alpskou růži, protože mám nenažrané zákazníky a alpské růže chtějí i přes 400 ks. Za to si nevzpomínám, že by kdy chtěli prvosenku.
     
    sovicka64, -Jara05- a bačkora85 tohle ocenili.
  14. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Nač vlastně pořád potřebujete vyrábět odznaky? Co jsem potřebovala mám už všechno vytuněné a kupa odznaků mi trčí v liště....
    Za mě zbylo už jen jedno počasí, které je k něčemu a to je slunečno. Dnes jsem zasadila růži jen kvůli bouřce a dostala zpět jen jedno semínko :cry: Deštivo a oblačno - no nevím - obojí jsou v podstatě na urychlení růstu, ale to potřebuji jen ve výjimečných případech, protože kdybych neustále urychlovala, neměla bych místo ve skladu a navíc bych za chvíli měla problém s nedostatkem řeziva, nehledě na to, že bych musela každou chvíli skočit do Alp sklízet.
    Taky mě dost mrzí, že jsem systémem trestána za to, co sám systém nabízí a sice, že využívám bonus u hřibů +1, které mám na ploše jen kvůli tomu a nesklízím je, abych je nemusela neustále vyrábět ( vyrábím totiž jen ty plodiny, které jsou nejméně náročné na řezivo a mezi ně houby nepatří), jenomže zákazníci je po mě samozřejmě neustále vyžadují i přesto, že mám ve skladu stav 0 -.- Zřejmě je to tak nastaveno kvůli tomu, aby si hráči platili pomocníky, s těmi by mým systémem pěstovat nešlo.
    Naštěstí všeho čeho jsem chtěla dosáhnout, jsem dosáhla do 25 lvl a teď už kvůli těch pár políčkům ve Slunečnicovém vrchu nespěchám, až tam dojdu, tak tam dojdu a zákazníci buď ať si trhnou anebo holt budou muset na houby do lesa sami :p xD

    Dnešní zakázky....
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    ....a teď kde je ta motivace, proč používat sladkou výměnu? o_O
     
  15. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    dinoalesi: Makej a nemel. ,-D
     
  16. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Casey27, pšt neruš, vyjednávám i za tebe :pxDxDxD
     
    -Jara05-, sovicka64 a bačkora85 tohle ocenili.
  17. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    -družstvo-
    Předpokládám,že když přestanu pěstovat růži a kompletně se ji zbavím,tak ji po mně trhovci přestanou chtít!8)
    dinoalesi
    Stačí mrknout do dalších LV a tam odznaků potřebuješ hafo! Na čekanku 6 odznaků 2 a 9 odznaků 3. Zatím se snažím vše vylepšit na maximum!:) Jo a jinak přebytečné stromové odznaky 1 recykluju!:wuerg:
    [​IMG]
     
  18. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Na čekanku? Tak to beru, to je z mého pohledu dost zajímavá plodina, ale spíš než prvosenku použiju orchidej, rychlejc to odsejpá;)
     
    -Jara05-, sovicka64 a bačkora85 tohle ocenili.
  19. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    dinoalesi Zákaznici chcou pořád houby, protože je máš pořád zasazené, Já už houby vůbec nepotřebuji, tak je po mě moc nechtějí jenom občas teď jenom pěstuji, abych měla pro zákazníky zrovna takové počasí mě nezajímá ani ho nevyužívám na noc dávám protěž a lipnici jenom proto, aby je chtěli zákaznici a taky s toho víc padají košíky a věnečky co se týče prken tam jsem věčně plná za chvíli postoupím do 28 LVL tak sem se na něj už připravila, dneska jsem z recyklace nedostala žádné body.

    [​IMG]
     
  20. -družstvo-

    -družstvo- Vévoda fóra

    Taky stromové odznaky recykluju, často recykluju za 40:00 hod a tak mám meruňku na dřevo (kmenů už mám tolik, že všechny 4 sloty s řezivem čekají až je vyzvednu) i na odznaky do recyklace.
    3*** odznaků mám aktuálně 15 kusů.

    Kaolín11
    Předpokládám, že když přestanu pěstovat růži a kompletně se ji zbavím, tak ji po mně trhovci přestanou chtít!

    No nevím u třešně se mi to nepotvrdilo, ale možná to zkusím i s alpskou růží