Pekárna lásky (8.2. - 17.2.2024) / Diskuse

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 7/2/24.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Nechápu, používání mobilu, výstřižků, dokončení akce za minimum času... se omílá při každé podobné akci i s podrobnými návody.
    Stejně jsou pořád dotazy jak, co, proč a divení se nebo dokonce tohle vidím poprvé.
    Prosím víc čtěte, je dobré si nějaké postupy připomenout, oživit, ale někdy mi reakce hlava nebere.
    Dík za padátka, ale pro někoho dost pozdě.
    Edit: Padátek je víc, ale začíná se točit kytka, hra zamrzá i při sestavování dortíků.
    To je pořád dokola.
     
    Naposledy upraveno: 13/2/24
  2. Farmář62

    Farmář62 Zelenáč fóra

    Ahoj , většinu akcí zvládám dobře, ale tady nejsem schopna udělat ani jeden dortík. Ještě jedna takhle udělaná akce a vykašlu se nato. Hraji pro radost, ale tady opravdu ne. Všem, kteří zvládají gratuluju a přeji hezkou hru.
     
  3. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    radyn.m

    Dneska jsem se nato zaměřil a sklízel projistotu ručně.Nejprve jsem si zkontroloval stav BZ,pak poklidil ručně můzeum a nic se nedělo.Přešel jsem na jinou plochu a zpět a BZ byly připsaný!;) Takže si myslím že je to OK,asi obdobnej problém jako připisování SH z pozuzankovaných obříků!Tam se to také ihned nepřičítá!
     
  4. Dave Lister

    Dave Lister Board Administrator Team Farmerama CZ & SK


    Ano je to složitější než u předešlých podobných akcí. To vůbec nerozporuji. Proto využití screenu a následného složení považuji za výbornou možnost jak se s tím popasovat.


    radyn.m, právě odzkoušeno. Kombajnem přičteno hned a ručně to vyřešil přechod na jinou plochu, jak píše kaolín11.




    Ať vás síla provází na všech cestách
     
  5. k.vitek

    k.vitek Titán fóra

    aktuální stav: 2860/3250
    s přidáním vypadávání z druhé plochy už to teď půjde dokončit rychleji...
    akční kytky mám napěstováno dost.
     
  6. pompo68

    pompo68 Znalec fóra

    Škoda že nemám zrak jako ten kdo tohle sesmolil.
     
  7. olčaML

    olčaML Vážený autor

    Padátka mohla být dříve. Protože všichni nemají tolik SH a vrtulky a když dám dlouhodobku , tak mám zase méně akční plodiny . Je to začarovaný kruh a ne pekárna , ale pakárna !:oops:
     
  8. Kytka2001

    Kytka2001 Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj olčaML
    Souhlasím s tím, že padátka mohla být z obou luk hned od začátku (prostě z 5,5hodinovky to tak moc nepadá), na druhou stranu bylo možné pěstovat akční jen na Divoké louce (i přes noc) a na Hlavní louce se soustředit na padátka (dlouhodobky vyšlechtěné ve skleníku spolu s nějakým tím řádkem na květiny, hnojem a řemeslnými produkty Elixír života a Zdroj života)...
    Jen to chtělo přemýšlet a samozřejmě mít v záloze přípravu (právě nějakou tu vyšlechtěnou květinu ve skleníku spolu s řemeslnými výrobky - a podotýkám, že skleník je ve hře již hodně dlouho, takže každý kdo hraje rok dva měl možnost se pokusit něco vyšlechtit).
    Samozřejmě dlouhodobí hráči mají výhodu v tom, že mají mraky zásob (SH, ZH, párty lístků atd.), že mohli déle šlechtit rostliny (já se teď pokouším o šafrán, zatím neúspěšně), ale to je problém obecně, že služebně mladší hráči jsou znevýhodněni (například i tím, že nemají tak dlouhé plodiny k dispozici).
    A ano - někdo může mít štěstí na vytočené bonusy... ale takový je prostě život.
     
  9. hroudov

    hroudov Vévoda fóra

    tak akce hezká, ale nějak se s tím peru, dortíky nejdou moc skládat, nějak se mi tam motají ty růžové krémy;) je to nějaké složitější
     
  10. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    hroudov, zkus si vytvořit v hlavě nějakou mnem.pomůcku., která ti bude vyhovovat. Já je beru jako růže, pruhy, pusinky. Pak je modrá a bílá, ta je jasná.
    Stejně tak u dekorace, srdce, fialová, červená, modrá, el (L). U piškotu jen barvy, bílá, fialová, červená, modrá a zelená.
    Při psaní jen první písmeno, pruhy = čárka.
     
  11. eksot19

    eksot19 Rádoby autor

    Asi takhle, původní plán byl, jít do toho naplno a získat velmi zajímavý řádek. Puštění padátek na poslední chvíli už mě nezachrání. Ušetřím bonusy, protože jakmile jsem zjistila, že nepadají, ať dělám, co dělám, vzdala jsem to. Musím říci, že RT se daří otrávit hráče.
     
    tonykaprik a moncicak7070 tohle ocenili.
  12. kytka50

    kytka50 Expert fóra

    Konečně mám i já hotovo. Uff.Takhle dlouho jsem akci nedělala ani nepamatuji.
    Sladkosti nechci vidět alesoň rok
     
  13. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Mno, protože Vehikl se včera opět uráčil vydat 100%, mám silně přepěstováno. Za půl hodiny mám poslední sklizeň růží, které se mi díky laskavosti mé kolegyně podařilo zasít v obědové pauze. Pak přijde na řadu šafrán s přísunem pajdátek. Vyberu z obchodu, co se dá, když už s tím skládáním bylo zpočátku tolik problémů. Ve finále stačilo o něco málo ještě zmenšit klienta a trošku víc zvětšit okno s Malováním a PrtScr.
    K pikolce mi chybí něco málo přes šest stovek bodů, to je jedenáct her, když žádnou nepokaňhám.
    Budu mít víc než dvojnásobek, tak snad ještě nějaké hvězdomince pořídím. ;)
    Gratuluji všem, kdo vydrželi a nevzdali se :)
     
  14. Ciri13

    Ciri13 Hrabě fóra

    Dokonáno jest. Uuff. Potíže s padátky na farmě snad už ani nepamatuji. Každopádně jsem ráda, že RT pustil kohoutek. Budu za konspirátora: beztak zkoušel, co hráči vydrží. Konec konspirací a nepodložených informací. 8)
    Na základě poznatků z tohoto fóra jsem skládala v klientovi. Poprvé nainstalovala, zvětšila a skládala. Dnes jsem i vyzkoušela klasickou variantu v prohlížeči. Hned jsem opět pustila klienta. Sice jsem jednotlivé části měla zmapované, ale proč se víc trápit, když to jde jednodušeji. Možná jen střední věk a jeho nepříjemné projevy se hlásí o slovo. :p
    Na jednotlivých komponentech jsem si našla charakteristický znak a toho jsem se držela. Dorty byly opravdu přehlednější.
    Ještě vybrat odměny za hvězdičkové mince. Zase mi něco uniklo, ale recept na nejrůžovější koláč jsem již měla (nebyl někdy dávno k dispozici?). Každopádně pořídím recept na MJS - ten nemám. Marmošky mám zásobu, ale co je doma, to se počítá. Dál se uvidí...
    Jdu se posadit na lavici a budu fandit všem, kdo ještě bojuje.
     
  15. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    Dnes byl doma klid, sebrala jsem tedy odvahu a vrhla se na pečení dortíků. Měla jsem obavy jak mi to půjde, ale musím říct že to šlo výborně. Za chvilku jsem měla naklikaných všech 56 her a všechny bez chyby. Dokonce mi u varianty 3 dortíků většinou zbývalo ještě 10 vteřin. Stonek tedy stonkuje a na pikolku ještě dopěstovávám. Takže za sebe mám radost a s hrou jsem spokojená, zvlášť po spuštění padátek i na druhé ploše. Akce se mi vůbec nesekala, hraju v klientu (farma jako taková občas ano).

    Chápu že z dortíků nebude nadšený každý, některé komponenty jsou špatně vidět a musí se klikat rychle. Kdybych hůř viděla a musela to víc luštit asi bych to nestíhala, takže nespokojeným naprosto rozumím. Chci vás však povzbudit abyste to nevzdávali. Je to přesně jak píše Pitrýsek47 o pár zpráv výš - naučit se pojmenovat si jednotlivé komponenty jednoduše a jasně. Nelze si pamatovat "čokoládové srdce", musí to být jen "hnědá". Růžové si u krému nepamatuju jako světlou růžovou, tmavší a střední. Prostě je to proužek, růže a česnek (jak to přesně vystihl DaveLister :)).

    Pro skládání jsem používala PrtSc a Malování, ani jsem nic nezvětšovala. Hlavně jsem si dopředu prostudovala příspěvek 111 nebo 105 od dinoalesi, kde jsem si ještě před první hrou v klidu a bez stresu prostudovala jednotlivé komponenty a u každého si v hlavě určila jak ho budu nazývat a podle čeho ho budu poznávat abych to pak neluštila když už běží čas. Takže mi pak nevadilo že krém nevidím celý, už jsem koukala jen po té části, která byla pro mne poznávací. A když jsem ve hře klikala na ten konkrétní komponent, už jsem očima v malování hledala co bude potřeba dál, nečekala jsem až se načte další nabídka. Když se načetla, už jsem byla očima zpět a hned klikala.

    Ale myslím, že nejdůležitější je si dopředu rozmyslet ty názvy jednotlivých částí a podle čeho je budu poznávat. Pak už mi jen stačilo kouknout na obrázek [​IMG] a pamatovat si: bílá (obal), modrá (krém), červená (posyp) a u druhého zelená (obal), bílá (krém) a černá (posyp). Měla jsem pod těmi názvy (většinou jen barva) vždy jen ten jeden konkrétní komponent aby se mi to nepletlo. Omlouvám se že to píšu tak polopatě, ale třeba to někomu ještě pomůže. Kdo máte něco napěstováno a vzdali jste to, ještě to zkuste, třeba to už půjde líp. :)
    ----------------------------

    Děkuju moc všem, kteří sem psali rady a vkládali obrázky a videa, tentokrát mi hodně pomohly, protože jak jsem psala, mohla jsem si v klidu dopředu připravit strategii a věděla jsem do čeho jdu, což byla velká výhoda hlavně do těch prvních her, které jsem díky tomu dala také bez chyby. Bez vás bych takové skóre neměla.
    ---------------------------

    PS: Obvykle se tomu říká profesní deformace, ale tady bych to nazvala herní deformací - neboli všechno mi jí připomíná.... tohle foto je z dneška z reálné perkárny. Hned mi naskočilo: hnědá, hnědá, oranž. xD

    [​IMG]
     
  16. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Tak hotovo. Sice jsem zas něco spletla, ale řádek mám, pikolku mám a k dobru 360 hvězdomincí. Nějaké tajemnice asi pořídím, jestli tam ještě nějaké najdu. Bedny padají odjinud, není třeba plýtvat herní měnou. A asi znova zaseju, po těch dvaceti mincích za hry navíc to přibývá jedna radost... Hra končí zítra v deset večer a tak mi ještě nějaký čas zbývá ;)
     
  17. .-Amaya-.

    .-Amaya-. Pisálek fóra

    Prepperka, panenky, to si nemohla napísať skôr ? Ja som ako blázon riešila cesto, ktoré som nevedela rozoznať a ono to šlo podľa farebných košíčkov :wuerg::wuerg::wuerg:.... asi sa picnem :p .... ešte že som už akciu úspešne ukončila :D ...Nech sa darí všetkým.
     
  18. moncicak7070

    moncicak7070 Vévoda fóra

    Tak několik her navíc jsem nakonec ještě odehrála, protože - světe div se - začalo mě to bavit a šlo mi to dobře. Už není co brát za mince tak farma je ve svém režimu, dokud se neobjeví Královna. Sice nikdy nejsem mezi prvními s ukončením akce, ale důležité je, ji dokončit. Veškeré bonusy na KŠ nebo z beden mě obchází obloukem, Pikolky dávají "kámoše" a podobné nesmysly tak musím kupovat kapky, ale akce zvládnu. Chápu, že jsou tací, co do hry reál peníze nechtějí investovat, ale dneska už to asi jinak nejde. Každý má svou úchylku, já mám farmu. Po víc jak 13ti letech nemám chuť na jinou hru.
     
  19. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Tak som to tam nacápal,ale toto bol tak trochu podraz.

    [​IMG]

    .-Amaya-. tak ťažké si si ešte sťažila. :wuerg: Ak to tak robili viacerí,sa nedivím,že to vzdávali už na začiatku. ;)
     
  20. sovicka64

    sovicka64 Dozorce fóra

    Aj ja hlasim hotovo aj ked predlzeny vikend s vnucatami bol perny,hlavne 4rocna vnucka sa hrala na pani ucitelku uff,ta nam dala zabrat :inlove:xD Ks kaslalo na nas a pekne z vysoka :cry: aj tak som prepestovala a caka ma este 6 hier. Mufinky mi nerobili problem len vystrihovacka obcas zblbla :cry: hrala som v edge ale tu da rozdelenie farmu v lavo a tam mi aj vyskocila vystrihovacka :cry: Potom som dako farmu dostala v pravo a uz to slo ako po masle,len obcas mi napisalo ze subor zlyhal :mad: Tak som radsej isla pekne dlhsim casom :) Este ma caka bosorka moj pokusny kralik xDxDxD tentokrat skonci niekde v polovicke ale 1 picolku ma ;)
    MJS mam a tak som si pribrala ruzovy kolac a picolku a este uvidime do coho sa zahryznem :music:
    Rychlikom posielam gratulku (su takou predpovedou,ci to zmaknem aj ked nemam vela casu :inlove: A vela stastia tym co este pecu ;)


    Dotaz,ako funguje to PRTSC ? Aj som skusala a nic....
     
    Naposledy upraveno: 13/2/24
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.