Nový úkol: Ovčácký ďábelský pes (16.10. - 22.10.2019)

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 15/10/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Díky Skalio_O, tak to už mi je jasné, už se mi rozsvítilo, jsem si nějak seděla na kabelu nebo ho skřípla kolečkama u židle xD:p
     
  2. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Takže beru zpět.Potřeba SK bude vysoká i pokud budu chtít získat pouze dekorace.Pořád ale doufám,že odznaky budou hojně padat po dvou kusech,jako v minulosti.
    Dekorace které mi v součtu daj každý den o 55% BZ víc musím mít!8)
     
    vilm4, alderonka a Lyzarka tohle ocenili.
  3. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    kaolín11 Budeme-li predpokladat, ze je v OFI chyba, pak pujdou dat dekorky i na hriste xD
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  4. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Beru to jako hotovou věc.Neznám takovou dekoraci,která by tam nešla. Podobná infa beru vždy s rezervou!;)
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  5. modro.ocko22

    modro.ocko22 Velvyslanec fóra

    To je zas vypečená akce,nemám mantu takže není co řešit.
     
    vilm4, hanynkach a hrabenka1951 tohle ocenili.
  6. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Podle podkladů je toto umístění, jaké je psáno ve FAQ, a hřiště pro mazlíčky tam není, jak se k tomu dostanu ověřím přímo ve hře, ale nejlepší bude počkat zítra po startu akce, až jak to bude live. Potom popřípadě doplním, nebo napíšu jak se věci mají.

    Fajn hru pezt
     
  7. larelay

    larelay Analytik fóra

    A kolik je tam těch mant, pět? Šly už měnit v OaD, takže myslím, že nebude problém dokoupit, u mě třeba ještě na trhu jsou, byť tedy cena je hrozná, ale to jsem teď koukala i u krmiva pro světlušky :)
    A v čem je takový problém, když to nepůjde na hřiště, však působit to bude i tak, ne? Ale na hřišti by to samozřejmě bylo lepší.
     
    vilm4, GordonSargent a kaolín11 tohle ocenili.
  8. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Tulidomek narvanej až po strop,akce může začít.:)
    Dal sem po 40 kusech savce,ptáky a ryby,zbytek plazy.Teď aby to pořádně přeskakovalo!:)
    Dumám,jakou taktiku zvolit při šlechtění.Asi nejlepší bude,vyšlechtit to zejtra na celou akci, abych ušetřil co nejvíc SK.:eek:
     
    vilm4 a hanynkach tohle ocenili.
  9. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Do akce pochopitelně jdu - jenže jak na to?
    Samozřejmě bych (asi jako každý) chtěl ušetřit nějaké to SK. Ale jak to zařídit?
    Vzhledem k tomu, že odznaky příslušného řádu zvířat (savci, ptáci apod.) budou na 100% vyskakovat ze šlechtění zvířat daného řádu, nabízí se zprvu myšlenka dát prostě každý den šlechtit příslušný potřebný počet zvířat daného řádu (nejprve ptáků, pak obojživelníků atd.). Jenže to je neefektivní (odhlédnu od toho, že třeba bude některý den Baby Boom), protože po vyšlechtění 100 šlechtěnců ptáků první den se mi může s určitou 1/6 z 10% šancí objevit při následném šlechtění zvířat jiného řádu znova odznak ptáků.
    Takže nezbývá než zkusit šlechtit vše naráz (a to první den, protože budeme potřebovat ty odznaky ptáků hned zpočátku). A v jakém poměru?
    Nabízí se poměr 100 : 90 : 90 : 100 : 90 : 90 (za ta čísla si postupně dosaďte ptáky, obojživelníky, členovce, savce, plazy a ptáky), který po přepočtení na 132 volných tulikomůrek vychází na poměr 24 : 21 : 21 : 24 : 21 : 21 (prostě u zvířat s potřebným počtem odznaků 100 dám šlechtit 24 nadrženců a u zvířat méně náruživých obsadím jen 21 komůrek). No a počkám, co se mi vylíhne a jak budu úspěšný s mimodruhovými odznaky...
    Teoreticky bych měl při šlechtění ve zcela zaplněném dostat navíc 2 až 3 mimodruhových odznaků od každého řádu zvířat, čili bych mohl něco ušetřit. Pokud např. dostanu 24+3=27 odznaků ptáků (P), 21+2=23 odzn. obojživelníků (O), 21+1=22 odzn. členovců (Č), 24+3=27 odzn. savců (S), 21+0=21 odzn. plazů (Pl) a 21+3=24 odzn. ryb (R), potom budu potřebovat již získat jen 73 (P), 67 (O), 68 (Č), 73 (S), 69 (Pl) a 66 (R), tedy celkem 416 odznaků. Následně dám šlechtit 23(P), 21(O), 68(Č), 23(S), 22(Pl) a 21(R) a opět budu v očekávání, kolik a zda mi vyskáče mimodruhových odznaků. A tak dál až do okamžiku, kdy budu potřebovat méně než celkem 132 šlechtění v součtu. Tam místo počtu 132 tulikomůrek budu počítat s počtem tulikomůrek rovným celkovému počtu chybějících odznaků. Můj odhad je, že bych si při tomto způsobu šlechtění mohl ušetřit cca 50 šlechtění, což odpovídá počtu 100 SK... a to už je celkem nezanedbatelný počet.
    Takže vzhůru do toho a všem přeji hodně přeskoků a hodně mimodruhových odznaků!

    EDIT: Jednodušší varianta souběžného šlechtění spočívá v tom, že 2 až 3x budu šlechtit v poměru 24 : 21 : 21 : 24 : 21 :21 a pak zbytek došlechtím podle situace (tj. podle počtu jednotlivých druhů odznaků) tak, abych pokud možno neměl odznaky navíc...

    EDIT 2 - Oprava: Zpátky na stromy! Podle informací zveřejněných zde, bude nutno šlechtit jeden den nejprve ptáky, následně další řády podle aktuálních požadavků jednotlivých úkolů. Takže optimální bude nejprve u ptáků či savců, u kterých je potřeba odznaků vyšší (100), dát šlechtit tak 80 až 90 chovů a při desetiprocentní šanci na vyskočení odznaku navíc by to mohlo skočit rychle na 100 získaných odznaků. U početně méně náročných řádů (obojživelníci, ryby, plazi a členovci) bych podobně na první šlechtění obsadil 70-80 chovných komůrek...
    Bohužel jsem kvůli informačnímu šumu utratil 216 SK zbytečně, ale co se dá dělat. Člověk v životě může přijít o cennější věci, než je nějaké virtuální superkrmivo...
     
    Naposledy upraveno: 16/10/19
  10. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Chápu li dobře vývoj na hřbitově v podobě červeného upgradu na psa, budeme se moci v budoucnu těšit i na tajuplné chlívky hřbitovního zaměření ?

    Akce se mi ani nechce komentovat.
     
  11. bropyk

    bropyk Hrabě fóra

    Je zajímavé, že FAQ v němčině mluví, že půjde dávat všude mimo hřbitovních částí. Z toho dovozuji, že i na hřiště pro mazlíky. Proč různé lokace mají různé FAQ, ale to se pořád opakuji a už mě to nebaví. Opravdu by mne zajímal podklad pro nás a Německo a co z toho vznikne.
     
    vilm4, zahradnice4 a matlafous123 tohle ocenili.
  12. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Manta? Co to je? ,-)) říkáte 5 kusů, jeden živočich byl na trhu, milion to spravil ,-))
     
    vilm4, -Kuteno- a matlafous123 tohle ocenili.
  13. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj bropyk

    Takhle to vypadá v podkladech v emailu co přišel k této akci, ten dostávají všichni stejný.

    [​IMG]

    Bohužel tam nikde hřiště pro mazlíčky nevidím.
    Zde výpis ploch, která je která.

    [​IMG]

    Až to bude live tak to můžeme ověřit se 100% jistotou. Bohužel ani de fórum nemá někdy 100% pravdivé informace;)
     
  14. bropyk

    bropyk Hrabě fóra

    Díky za info a ukázku jak vypadají podklady. Bohužel se to blbě zkouší bez té dekorace. Jinak jsem kouknul do anglicky psaného FAQ a tam je hřiště pro mazlíky exaktně uvedeno. Lze se dotázat s odkazem na anglické a německé fórum co je správně?
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  15. rastaman19

    rastaman19 Velmistr fóra

    kašlu na to šlechtit nebudu. žadný stonek žádna akce
     
  16. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    bropyk: A kčemu ti to bude, stejně nevyzkoušíš. Nemůžeš počkat až to bude O.K.?

    Šlechtit budu ,-))
    Edit: už má dušička klid ,-)
     
    Naposledy upraveno: 15/10/19
    vilm4 a GordonSargent tohle ocenili.
  17. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím

    Tak pro všechny, dekorace Přírodní dávkovač vody, Zmiz, dešti, Pod mým deštníkem, lze položit i na Hřiště pro mazlíčky.

    dekorky.png

    Do FAQ doplním
     
  18. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Stejně dekorace budem mít nakonec na hřišti! Tak nač se stresovat.Už to tu bylo několikrát!
    Mně by tedy ještě zajímalo cože to budem mít za šlechtěnce na kole štěstí během akce ?!?
    Abychom Ervínovi Špekovi neskočili na špek!:wuerg:xD
    No vida tak už je to tady.Zatím každej mazlík šel na hřiště dát a v budoucnu to bude stejný!
     
    Naposledy upraveno: 15/10/19
  19. zina

    zina Perspektivní autor

    pezt - ahoj a díky za predchádzajúce info. Mňa by zaujímalo, či existuje alebo neexistuje väzba medzi vypadávaním odznakov za šľachtenie jednotlivých druhov a plnením úloh, súvisiacich s príslušným dňom. Tzn. ak budem v 1. deň, kde je úloha s vtákmi šľachtiť napr. žaby, budú mi vypadávať odznaky obojživelníkov?
    Mini poznámka: v niektorých zahraničných FAQ uvádzajú, že 2. odznak (vypadávatko) je rovnakého typu. Tým netvrdím, že oni majú pravdu :)
    Dalo by sa to nejako preveriť?
    Ďakujem vopred.
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  20. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Himl a co ted? Jako ze nakonec budu "muset" slechtit, kdyz jdou ty potvory do mazlikarny? o_O-.- To snad neee....:music::oops:
    pezt Tys mi v tom planu ted udelal ale peknej nevestinec! Kazdopadne diky za info! Na to se radsi vyspim a zitra se uvidi.
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.