Mini-akce: Obchodování & Darování / Diskuze

Diskuze na fóru 'Diskuse o hře' zahájená uživatelem pajda361, 24/7/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Bez ohledu na hodnotu, je jakýkoliv stromek výhodná úspora času a prostoru.
    Medový, vajíčkový, kravský, kozí, pírka .....
    Lepší 4 stromky, než jedna výrobna.
     
  2. avotram

    avotram Rádoby autor

    "Bezejmenný, to bezpochyby,určitě máš pravdu,ale kdo z nás déle hrajících ještě dává na plochu cukrový či solný strom ?
    a u mě co se týče těch pírkových,no prostě mám raději různorodost a teprve u ni výhodnost,takže mám ode všeho "habakuk"
    třeba zrovna těch pírek mám zatím ještě pořád víc než tiki,ale snažím se i ty dotáhnout na 5 tisíc a tak postupně úplně u všech produktů -prostě pro " strýčka náhodu "
     
  3. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    Zdravím, o této akci už zde bylo vše napsáno a souhlasím. Bylo to o pár položkách a kdo je neměl, tak toho moc nevyměnil. Mně se třeba podařilo vyměnit růžovou netopýří výrobnu za koňskou růž. výrobnu. Vím vypadá to divně, přeci kus za kus, ale získat růžové výrobny se mi zdá nyní hodně těžké. Hráči moc něšlechtí, trh je prázdný a kdo má výrobny, tak si je nechává a nebo mění za půl farmy.

    avotram - Kdysi jsem měl plán že si obstarám co nejvíce cukrových stromů, ani nebudu radši říkat kolik se mi jich válí v liště, byste si řekli co je to za blázna. Následně budu dělat MJS a prodávat na trhu a za získané KR budu nakupovat javorovou šťávu, abych byl připraven na TOPku. Jenže doba se změnila. Teď stačí mít na Baha osázeno papouško stromy nebo vážkama a protihodnota se jen hrne. Nebo šťastnější co stihli při jedné OaD sehnat dost neonek, tak mají vystaráno.

    Edit: na papouško stromy nepoužívám vrtulky, by mě to stáhlo z kůže (hodně drahá ingredience). Používám jen ananasové pečivo. Tudíž výnos z jednoho stromu jsou 3 pírka * 1864 = 5592 * 4 (velikost výrobny nebo chlévu) = 22368 protihodnoty.
    Co se týká vážky, tak jedna vážka má protihodnotu 9875 a dá se sklidit dvakrát za den takže mám 19750 a jednou ze tři dny použiji dekoraci neonová motýli kukla, která dává +1 ke zvířatům, tak to hodí 29625. U vážek je nevýhodou krmivo.



    Hezkou hru ...
     
    Naposledy upraveno: 11/11/19
  4. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    avotram - vezmi také v úvahu, že nic nežere, tj. ani krmivo, ani zvířata, která musíš výrobně (i zvěři)
    dát. A myslím, že na papouščího kromě vrtulek platí i jiné bonusy (např. bonus stromových výnosů),
    které normálně platí na stromy. Mimo jiné i ananasové pečivo i ty na zkrácení
    růstu.
    1864 PH x 8 = 14 912 PH celkem min.

    K akci OaD: pomalu a jistě mě přestává zajímat. Na jedné straně ukrutně
    přehnané požadavky těch, co nabízejí. Na druhé straně ukrutně nízké
    až směšné nabídky těch, co shánějí. Těch solidních je opravdu málo.
     
    Naposledy upraveno: 11/11/19
  5. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Jj, papousci a santaly (ovrtulene a s ponozkama daji 8 ks z pidi, daji se otocit 3x/den bez dalsich vymozenosti tj. 8x3x593=14.232 PH bez peciva, ktere je dost hloupe v diamantu.

    -migos- Jak stridas to pecivo s MJS?
     
    Naposledy upraveno: 11/11/19
  6. libakos

    libakos Polobůh fóra

    Mám pírkových stromů jen 20 a nedala bych je :)Používám jejich protihodnotu třeba na recyklomat,což se mi tentokrát nevyplatilo Sežral mi všechny>:(asi mojí vinou ,tak do příště se musí snažit o větší úrodu xDPopletla jsem to,recyklomat mi ,,sežral"2000 plavek>:(Pírek mám asi 14000
     
    evainfo, mituli a matlafous123 tohle ocenili.
  7. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    matlafous123: Na Baha mám jen vážky s papouško-santalo stromy, takže když vlezu na farmu, tak nejdřív dám do slotu ananas a mrknu na neonovou kuklu, jestli je připravená. Sklidím Baha. Zruším ananas, stejně má jen 12h účinnost a dám MJS a sklízím hlavní farmu.


    Abych nebyl offtop.
    Myslím že OaD je jednou z těch lepších akcí od RT i když časy se mění a náročnost stoupá. ;)



    EDIT: Na hlavní jedu dlouhodobě oranžovou jiřinku, mám ji holku vytuněnou, tak se dá sklízet při použití zkracovadel od alchymisty dvakrát za den. Tam je výnosnost taky zajímavá. S MJS dá jedno pidi pole 4 kytky stonek dá +1 každý den a jednou za dva dny +2. Takže mám asi 500 polí na zbytku jsou obrstromy. 500 * 5 * 622 = 1 555 000 + 500 * 4 * 622 = 1 244 000 PH a tedy jednou za dva dny + 311 000 (stonek).

    EDIT2: Mimo akce dávám rajský věnec místo MJS, takže dalších +1



    Hezkou hru ...
     
    Naposledy upraveno: 11/11/19
  8. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    -migos- Mam to stejne - vazky na plantazi a v pralese, u vodopadu brka a santaly, protoze ty se pro akce moc nevyuzivaji a neni je treba tudiz prakticky vubec bourat (a pri tomto OaD padly na ukor stromku do posleniho mistecka ), jen nevim jestli bych byla schopna tenhle rezim uhlidat, kdyz mi vsechno dozrava dokonale chaoticky mimo jakykoliv pravidelny cas, ale zkusim otestovat - diky ;)
     
  9. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Ještě bych chtěl podotknout,že na zvýšení výnosu u stromů na bahamce je i pohodový pařez.Akorát ta aktivační doba je krapet mrzutá!o_O
    Jinak tohle OaD považuji celkem za úspěšné. Poslal sem do světa 3 melodie a 2 deštníky za 20 pastí a 4 poklady!8) Nějak sem nepobral ten hon na melodie a deštníky,stejně je to jen dočasný,bo aby RT udržel vysokolevelové hráče ve hře, tak dřív nebo pozdějc budou ještě lepší dekorace!:p
     
    GordonSargent, -migos- a matlafous123 tohle ocenili.
  10. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    -migos- Jaký řádek ti dává +2 jednou za 2 dny já jen co mě uniklo, já mám dva řádky +1 každý den na květiny.
     
    Jonsdorf a -migos- tohle ocenili.
  11. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    .macca.: Špatně jsem to napsal jeden řádek je 23h aktivace a druhý je 22h. Ten 23h se mi někdy nepovede načasovat, tak jsem pro jistotu napsal že každý den mám +1 a jednou za dva dny +2 (tedy součet těch dvou řádků). Snad už jsem to teď napsal líp. ;)

    Jinak se těším na 228 lvl tam je alpská hvězdnice a ta má větší protihodnotu a snad půjde stáhnout pomocí skleníku a alchymisty také pod 12h :)



    Hezkou hru ...
     
    GordonSargent, matlafous123 a .macca. tohle ocenili.
  12. libakos

    libakos Polobůh fóra

    -migos- obdivuji všechny co si různé bonusy uhlídají,já vlezu ráno na stonek s celým zatřesu,pak k mazlíkům.Pak pole jedno za druhým,protože MJS mám neustále v pohotovosti a pošlu dárky .Ananas občas za málo prodám,nepoužívám.Vím, jsem špatná farmářka ale ráno spěchám , přes den pak už je to zbytečné...Ostatní sloty použiji při SH nebo když se mi hromadí bonusy.Nemám trpělivost hledat nebo hlídat ......
     
  13. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Teda smekám,tohle já nikdy nepoberuo_Oprostě du sklidím a je to.Pírka jsem měla snad na celé bahamce,páč se mi líbí a pak někdo plakal že nemá tak jsem začala rozdávat potřebným,no ve finále mi zůstaly asi tři:oops:
     
  14. herda21

    herda21 Expert fóra

    Dovolte malou poznámku na okraj právě proběhlé akce.
    Velmi příjemné zjištění, že při OaD se nerojí jen kšeftaři a spekulanti. Jak jsem na zdejším fóru při čtení stačila zjistit, jsou i tací, kterým činí potěšení někomu jen prostě udělat radost. Zakusila jsem to na vlastní kůži. Jen jsem si posteskla, že se mi určité stáje již dlouhou dobu vyhýbají... a pak - překvapení: od laskavé farmářky, která ani nepatří mezi mé sousedy, jsem jen tak, darem, dostala heboučkou činčilku. Mám z ní radost a slibuji, že se o ni budu hezky starat. :)Snad se na mne berkaKolchoznice nebude hněvat, že zmiňuji její jméno, ale velmi si toho cením. Před lety mi stejně nezištně pomohly markétka47 a Květa54 a ještě jedna farmářka, jejíž jméno mi bohužel zůstalo někde zasunuto....
    Vážím si vás všech, kterým činí potěšení potěšit druhé..Díky vám neztrácí OaD smysl, i když to tak možná už vypadalo...Nechť vaše virtuální i reálné farmy mají vždy dostatek sluníčka a vláhy....:inlove:
     
  15. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    libakos Mela jsem s nacasovanim bonusu taky problem, nez jsem si prehazela stonek podle rad. Vsechno, co nedava nejaky bonus jsem oznacila zelene, takze padlo do "oblibenych" a tuto kategorii muzu sklidit kdykoliv, kdyz jdu okolo. Zbytek jsem si seradila v jednotlivych kategoriich podle typu bonusu (zelenina k sobe, kvetiny k sobe atd.) a casu sklizeni a fakt se mi ted nestane, ze bych nejaky bonus prosvihla nebo nevyuzila a jde to prekvapive snadno! Jen ze zacatku holt musis obetovat trochu casu a ten stonek si prerovnat.

    Co se tyce OaD, tak mam:
    za a) pocit, ze jde cim dat tim vic z kopce a udrzuji ho pri zivote a atraktivite uz jen hraci, kteri mezi sebou komunikuji v ramci komunity,
    za b) ze k necemu je tato akce jen ob jednu (nevim, jestli se mi to jen zda, ale prijde mi, ze jedno OaD je fajn, nasledujici stoji za prd a dalsi je zas fajn a ze se to takhle pravidelne opakuje, i kdyz nevim, co by tu pravidelnost zpusobovalo
     
  16. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    -migos- no trochu jsem počítala, ale chtělo to hodně počítání a přitom brát v úvahu různé aktivace řádků a načasování. Nic pro mě ;) Pro nás: " když tam vlezeme, tak sklidíme " je šikovné rákosí. Prošlechtěné s alchymistou, tropic coladou a magii je to 7 z pole. A když si přivstanu nebo o hodinu protáhnu večerku, tak je taky 2x denně. Na pírka kromě pečiva používám ampuli, piráta ,pařez a když se se podaří na kole ... tak ponožky a zuzinu a jdu tomu štěstíčku naproti i když pro tento obrázek jsem už jsem musela šáhnout do archívuxD
    [​IMG]

    Edit:
    já taky....

    [​IMG]
    [​IMG] mladická nerozvážnost xD
     
    Naposledy upraveno: 11/11/19
  17. Katule008

    Katule008 Veterán fóra

    Tak já toužila po dekorce do řádku, aby byl funkční. Dávkovač dračího dechu se to jmenuje a nikdo se neozval, asi mi není přáno, tak zkusíme příště. Ale ten nefunkční řádek mě fakt štve.....
     
  18. sopti

    sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj farmáři a farmářky.

    Seznamy budou aktualizovány nejpozději 24.12. večer - info o aktualizaci vám dáme
     
  19. sopti

    sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Pěkný sváteční večer všem,
    seznamy pro OaD jsou aktualizované, tak ve volné chvíli nakoukněte ;)
     
  20. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK