Doplnění k tématům ve F.A.Q.

Diskuze na fóru 'Zpětná vazba' zahájená uživatelem danda-vnovis, 26/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. fialka40

    fialka40 Pilný autor

    Ahojte.
    Slovenské spojenie uvádzané hlavne v hre (a mám dojem, že som to niekde videla aj tu na fóre) "rada zázračných výhonkov" nie je spisovne správne, keďže "rada" znamená radiť, poradiť ... takže správne má byť "rad zázračných výhonkov".
    A mám otázku - prečo sa slovenské výrazy tu na fóre uvádzajú (ak sa vôbec uvádzajú) za českými v zátvorkách? Slováci sú tu niečo menej podstatné? Nebolo by vhodnejšie a rovnocenné napr. lomítko ;)? Ďakujem.
     
    Naposledy upraveno: 3/3/15
    janajanova, vilm4 a bill tohle ocenili.
  2. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím, jak již jste si všimli, FAQ prochází velkou reorganizací a do dokončení posledních úprav je zatím zbytečné upozorňovat na jakékoliv chyby ve FAQ. Jsme si vědomi, že FAQ zatím není zcela kompletní, ale samozřejmě na něm pracujeme. Rozhodli jsme se i pro přehledné FAQ pro SK lokaci. To je i odpověď pro fialka40 - slovenské FAQ stavíme na stejnou úroveň jako české FAQ. Obě herní lokace, sloučené pod jedno fórum jsou si naprosto rovnocenné. Nicméně nemáme tolik slovenských moderátorů, kteří by nám pomáhali s prací na FAQ, takže určité části FAQ zabírají spousty času. I proto jsme oslovili herní komunitu a požádali vás hráče o spolupráci. Rádi bychom rozšířily řady moderátorů o slovenské hráče.
    Příjemnou hru danda-vnovis
     
  3. fialka40

    fialka40 Pilný autor

    Ahoj danda. Ďakujem za info, resp. odpoveď ... po takom dlhom čase ma to skoro až zaskočilo :D.
    Držím palce, aby sa ten slovenský moderátor skoro našiel a dúfam, že potom aj názvy akcií tu budú uvádzané tak, ako sa volajú v slovenskej lokácii hry ... totiž často sa stáva, že sú úplne ale úplne iné o_O ....
     
  4. evinana

    evinana Znalec fóra

    Zdravím,
    nemohla jsem najít jednu dekoraci, tak jsem jukla do FAQ a našla jsem chybku. Hledala jsem z akce "Ztroskotaná loď" dekoraci "Mluvící papoušek" (tak se jmenuje podle popisu akce v ofi), našla jsem jí tedy ve FAQ, ale tam je pod názvem "Krááá! Poklade!" a ve hře se tato dekorace jmenuje "Kvak! Kousky osmiček!"
    Nevím zda je chyba v překladu u dekorace nebo ve FAQ, ale chtělo by to sjednotit pokud je to možné
     
    danda-vnovis, janajanova a vilm4 tohle ocenili.
  5. ZlomeneHrabe

    ZlomeneHrabe Pisálek fóra

    Ahoj, souhrnný seznam speciálních stájí a výroben tady: https://board-cs.farmerama.com/index.php?threads/speciální-chlévy-a-výrobny.2307/ není up to date. Mohl by se na to prosím někdo podívat? Já teď dělala inventuru farmy a úplně mě to zmátlo.

    Co už je ve farmářském obchodě a bylo by třeba ze seznamu smazat:
    doupě veverek
    klokan
    Motýlí dům
    Obydlí pro myš
    Stáj pro soby
    rybník pro žáby

    Výrobnu Sýrárna už také zle postavit v dílně.

    EDIT: Ahoj pajda361, aha takhle, rozumím, já měla pod pojmem "speciální" zafixované jenom ty co se nedají získat jinak než v akcích. A nebojte, vážně jsem nečekala, že někdo půjde a spraví to ihned :) Prosba, aby se někdo kouknul je míněna jako... mlhavě orientovaná v časoprostoru :D Příště to formuluju líp. Jen jsem si říkala, že tohle asi při inventůře dělá víc lidí a může to generovat zmatené tazatele.
     
    Naposledy upraveno: 28/9/16
    matlafous123 a vilm4 tohle ocenili.
  6. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj ZlomeneHrabe,

    děkuji za připomínku, podíváme se na to, ale nebude hned. Ono totiž to co je k mání jen za Floreny by mělo mezi speciálními chlívky zůstat.
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  7. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    U stromu Zlatý listnáč by ve FAQ měl být v dosažitelnosti uveden i úkol v družstvu Světluška.
     
    danda-vnovis tohle ocenil(a).
  8. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    V nově přidaných dekorkách z Velkého třesku ve FAQ je u poslední - Neuvěřitelný ohňostroj - místo slova "volné" vplné.
     
    Apachie1 tohle ocenil(a).
  9. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Rozdílná hodnota TBZ u červeného punče - v zásobárně mi to ukazuje 2 500, ve FAQ Bahami SPA 1. stupeň výroby jen 2 000.

    Edit: Trochu jsem se bála že ta správná hodnota je těch 2 000, takže budeš opravovat naopak stodolu, tak jsem ráda že moje obavy byly liché. :)
     
    Naposledy upraveno: 7/1/17
  10. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Prepperka,

    děkuji opraveno
     
  11. zejdy66

    zejdy66 Stará škola

    Našla jsem chybku,když se klikne na Bér italský,tak mi tam vyjede Káva z Baha(FAQ rostliny)Jsem moc spokojená s FAQo,jako mentorka se tam koukám neustále a moc mi pomáhá,děláte skvělou práci,dííííky:inlove:;)
     
    skalara.v a danda-vnovis tohle ocenili.
  12. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Zejdy66: díky už by to mělo být opravené
     
  13. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Nevím jestli to patří sem nebo do dotazů, tak se kdyžtak omlouvám.

    Nenašla jsem dekorace z komiksu v seznamu dekorací. Už několikrát jsem je hledala na fórku ale nenašla, a to ani vyhledávačem a ani ve jmenném seznamu dekorací. Ve FAQ komiksová knihovna jsou sice vyjmenované, ale bez podrobností. V diskuzích mi je to sice najde, ale to je komplikované dohledávat, když chci jen zjistit velikost, zda-li se mi vejdou do stonku.

    Edit: Díky, už v seznamu jsou, což je pro mně super. Až teda na Santova pomocníka. Předpokládám, že ten je taky 2x1 políčko?
     
    Naposledy upraveno: 14/2/17
    danda-vnovis tohle ocenil(a).
  14. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Díky Prepperka, předám FAQ teamu na prověření a doplnění. Děkujeme danda
     
    Prepperka tohle ocenil(a).
  15. ritterca

    ritterca Stálice fóra

    Protihodnota bikin je 2200.
     
  16. sopti

    sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj ritterca, děkujeme za upozornění - dávám k opravě.
    Hezkou hru
     
  17. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Ahojky, narazila jsem na rozdílnou protihodnotu u koaly.
    OFI uvádí v přehledu zvířat 1371, kdežto ve stodole mi to ukazuje 1157 o_O

    Edit: Pajdo, upravte tu hodnotu ve stodole, bo ta ve FAQ je lépší ;)
     
    Naposledy upraveno: 25/4/17
    zejdy66, -Kuteno- a evainfo tohle ocenili.
  18. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj skalara.v

    děkuji za informaci, opravím ve FAQ.
     
    skalara.v tohle ocenil(a).
  19. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Dnes jsem se snažila najít chlév Domov pro kočičí víly ve FAQ v přehledu na první straně, ale nepodařilo se mi ho najít. V rozpise chlévů je, a protože zatím poslední přidaný, tak se i lehce najde, ale až ho překryjí další, budu ho zase hledat na začátku v seznamu.

    Edit: V pohodě. Když jsem se je snažila najít v tom přehledu, přemýšlela jsem jestli by měly patřit do členovců nebo do savců. Je docela legrace řešit některé neřešitelné úkoly. No samostatná kategorie pro hřbitov to vyřeší nejlépe, to je pravda. :)
     
    Naposledy upraveno: 26/10/17
  20. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Prepperka: víme o tom. Bohužel díky vzniku další kategorie, se musí předělat celý systém seznamu a ono to chvilku trvá, neboť to není zrovna triviální, jak by se ve výsledku zdálo.

    Edit: I když to není zrovna ono, tak link na něj vede z tématu Děsivé noci
     
    Prepperka tohle ocenil(a).